STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

door
STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

STVV kwam vorig seizoen verrassend sterk voor de dag, maar maakt momenteel kennis met de keerzijde van dat succes. Zo is een ware leegloop bezig op Stayen. Mathias Delorge is de volgende die aan het lijstje met vertrekkers werd toegevoegd, de middenvelder tekende dinsdag bij AA Gent.

De exodus in de Haspengouw werd op gang getrokken door trainer Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

En inmiddels is ook het vertrek van Delorge een feit. De jonge middenvelder, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, brak vorig seizoen helemaal door onder de vleugels van Fink. Die goede prestaties bleven niet onopgemerkt bij andere clubs uit het buitenland. Eintracht Frankfurt, Venezia FC en Stade Brestois toonden in de voorbije maanden concrete interesse.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Menselijke belang boven financiële

Maar een buitenlands avontuur paste niet in zijn carrièreplanning. "Er lagen enkele lucratievere aanbiedingen van buitenlandse clubs op tafel. Bovendien zie je als club een talent liever naar het buitenland gaan dan naar een Belgische club, omdat je in dezelfde competitie wedijvert. Mathias gaf echter aan dat hij geen stappen wilde overslaan en liever naar een Belgische topclub zou gaan", stelt André Pinto op de Truiense clubwebstek.

De sportief directeur vond het dan ook niet onlogisch dat STVV zich constructief opstelde. "Mathias is een zoon van onze jeugdacademie en de band met de familie Delorge is heel belangrijk voor STVV. Daarom hebben we ons flexibel opgesteld in de onderhandelingen met AA Gent. Natuurlijk is er een zakelijk aspect aanwezig in het voetbal. Maar in deze transfer hebben we het STVV-gevoel en de menselijke relaties laten voorgaan op de financiële belangen."

Genk krijgt veeg uit de pan

Er waren echter nog meer kandidaten. Niet in het minst KRC Genk trok eveneens aan zijn mouw. Maar nadat de provincierivaal eerder al Fink, Smets en Steuckers wegplukte, wou STVV niets weten van een eventuele deal. "voor de club was dit geen optie. Zoals gezegd willen we bij voorkeur geen andere Belgische clubs versterken, en al zeker geen rivaal in de eigen regio. Mathias zelf heeft respectvol geluisterd naar het voorstel van Genk, maar heeft gezien de band tussen de familie Delorge en STVV uiteindelijk gekozen voor Gent", aldus Pinto.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

28
28
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

17
17
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

20
20
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

39
39
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

54
54
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

23
23
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

53
53
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

134
134
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

91
91
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

151
151
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

151
151
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

480
480
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

77
77
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

187
187
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

226
226
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

172
172
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

384
384
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

436
436
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

339
339
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

334
334
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

244
244

Meer sportnieuws