STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

door
STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

STVV kwam vorig seizoen verrassend sterk voor de dag, maar maakt momenteel kennis met de keerzijde van dat succes. Zo is een ware leegloop bezig op Stayen. Mathias Delorge is de volgende die aan het lijstje met vertrekkers werd toegevoegd, de middenvelder tekende dinsdag bij AA Gent.

De exodus in de Haspengouw werd op gang getrokken door trainer Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

En inmiddels is ook het vertrek van Delorge een feit. De jonge middenvelder, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, brak vorig seizoen helemaal door onder de vleugels van Fink. Die goede prestaties bleven niet onopgemerkt bij andere clubs uit het buitenland. Eintracht Frankfurt, Venezia FC en Stade Brestois toonden in de voorbije maanden concrete interesse.

LEES OOK: Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Menselijke belang boven financiële

Maar een buitenlands avontuur paste niet in zijn carrièreplanning. "Er lagen enkele lucratievere aanbiedingen van buitenlandse clubs op tafel. Bovendien zie je als club een talent liever naar het buitenland gaan dan naar een Belgische club, omdat je in dezelfde competitie wedijvert. Mathias gaf echter aan dat hij geen stappen wilde overslaan en liever naar een Belgische topclub zou gaan", stelt André Pinto op de Truiense clubwebstek.

De sportief directeur vond het dan ook niet onlogisch dat STVV zich constructief opstelde. "Mathias is een zoon van onze jeugdacademie en de band met de familie Delorge is heel belangrijk voor STVV. Daarom hebben we ons flexibel opgesteld in de onderhandelingen met AA Gent. Natuurlijk is er een zakelijk aspect aanwezig in het voetbal. Maar in deze transfer hebben we het STVV-gevoel en de menselijke relaties laten voorgaan op de financiële belangen."

Genk krijgt veeg uit de pan

Er waren echter nog meer kandidaten. Niet in het minst KRC Genk trok eveneens aan zijn mouw. Maar nadat de provincierivaal eerder al Fink, Smets en Steuckers wegplukte, wou STVV niets weten van een eventuele deal. "voor de club was dit geen optie. Zoals gezegd willen we bij voorkeur geen andere Belgische clubs versterken, en al zeker geen rivaal in de eigen regio. Mathias zelf heeft respectvol geluisterd naar het voorstel van Genk, maar heeft gezien de band tussen de familie Delorge en STVV uiteindelijk gekozen voor Gent", aldus Pinto.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

0
0
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

32
32
Twee wissels bij Antwerp, Fink zet sterkhouder uit de ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

13
13
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

57
57
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

227
227
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

149
149
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

71
71
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

66
66
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

39
39
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

141
141
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

85
85
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

676
676
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

80
80
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

382
382
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

138
138
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

226
226
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

184
184
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

493
493
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

336
336
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

100
100
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

180
180
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

351
351

Meer sportnieuws