STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

door
STVV reageert op Delorge-deal: KRC Genk krijgt lik op stuk

STVV kwam vorig seizoen verrassend sterk voor de dag, maar maakt momenteel kennis met de keerzijde van dat succes. Zo is een ware leegloop bezig op Stayen. Mathias Delorge is de volgende die aan het lijstje met vertrekkers werd toegevoegd, de middenvelder tekende dinsdag bij AA Gent.

De exodus in de Haspengouw werd op gang getrokken door trainer Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

En inmiddels is ook het vertrek van Delorge een feit. De jonge middenvelder, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, brak vorig seizoen helemaal door onder de vleugels van Fink. Die goede prestaties bleven niet onopgemerkt bij andere clubs uit het buitenland. Eintracht Frankfurt, Venezia FC en Stade Brestois toonden in de voorbije maanden concrete interesse.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Menselijke belang boven financiële

Maar een buitenlands avontuur paste niet in zijn carrièreplanning. "Er lagen enkele lucratievere aanbiedingen van buitenlandse clubs op tafel. Bovendien zie je als club een talent liever naar het buitenland gaan dan naar een Belgische club, omdat je in dezelfde competitie wedijvert. Mathias gaf echter aan dat hij geen stappen wilde overslaan en liever naar een Belgische topclub zou gaan", stelt André Pinto op de Truiense clubwebstek.

De sportief directeur vond het dan ook niet onlogisch dat STVV zich constructief opstelde. "Mathias is een zoon van onze jeugdacademie en de band met de familie Delorge is heel belangrijk voor STVV. Daarom hebben we ons flexibel opgesteld in de onderhandelingen met AA Gent. Natuurlijk is er een zakelijk aspect aanwezig in het voetbal. Maar in deze transfer hebben we het STVV-gevoel en de menselijke relaties laten voorgaan op de financiële belangen."

Genk krijgt veeg uit de pan

Er waren echter nog meer kandidaten. Niet in het minst KRC Genk trok eveneens aan zijn mouw. Maar nadat de provincierivaal eerder al Fink, Smets en Steuckers wegplukte, wou STVV niets weten van een eventuele deal. "voor de club was dit geen optie. Zoals gezegd willen we bij voorkeur geen andere Belgische clubs versterken, en al zeker geen rivaal in de eigen regio. Mathias zelf heeft respectvol geluisterd naar het voorstel van Genk, maar heeft gezien de band tussen de familie Delorge en STVV uiteindelijk gekozen voor Gent", aldus Pinto.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

19
19
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

9
9
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

14
14
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

41
41
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

168
168
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

227
227
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

136
136
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

107
107
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

35
35
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

168
168
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

59
59
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

42
42
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

83
83
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

69
69
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

576
576
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

167
167
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

55
55

Meer sportnieuws