'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over comeback Praet'

1592
'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over comeback Praet'

RSC Anderlecht wil komend seizoen opnieuw meedoen voor de landstitel. Maar momenteel is het moeilijk inschatten of dat een realistische ambitie is, de selectie van coach Brian Riemer is immers verre van compleet. Daar wordt echter hard aan gewerkt.

Paars-Wit kreeg eind vorig seizoen een unieke kans om zich eindelijk weer tot kampioen te kronen, maar gaf de titel in extremis nog uit handen. Desondanks was de globale balans positief. RSCA zorgde immers voor een enorme progressie: van de 11de plaats in de eindstand tot de 3de plek én versierde zo weer een Europees ticket.

Op die prestaties wil men in de komende jaargang voort bouwen. Maar dat zal wel moeten gebeuren zonder verschillende sterkhouders. Jan Vertonghen verlengde deze week weliswaar zijn contract, zijn maatje Zeno Debast werd eerder al verkocht aan Sporting CP. Ook Kasper Schmeichel en Thomas Delaney zochten andere oorden op.

LEES OOK: Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Creatieve middenvelder

Met de komst van Jan-Carlo Simic werd inmiddels wel gereageerd op het vertrek van Debast. Er is evenwel nog meer versterking nodig om komend seizoen mee te doen op meerdere fronten. Zo staan nog minstens vier prioriteiten op het verlanglijstjes: een tweede centrale verdediger, een linksback, een doelman én een creatieve middenvelder.

Voor die laatste vacature worden verschillende pistes gevolgd. De Pool Filip Marchwinski bijvoorbeeld, maar die lijkt op weg naar Lecce. Daarnaast zet RSCA ook in op de comeback van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen zag zijn contract bij Leicester City aflopen en is als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Voorkeur voor Italië

De achterban van Paars-Wit ziet Praet alvast graag terugkeren. En hun hoop werd woensdag nog wat aangewakkerd toen bekend raakte dat de spelmaker zijn conditie onderhoudt op Belgische bodem. Bovendien lijkt Lecce, dat eveneens geïnteresseerd was, zijn vizier dus te hebben weerlegd op Marchwinski.

Maar men kan best nog niet te hard van stapel lopen. Volgens Het Nieuwsblad blijft een terugkeer naar Italië immers de voorkeur van Praet uitdragen. En met Udinese laat het medium zelfs een nieuwe potentiële bestemming vallen. Fredberg zal dus met overtuigende elementen over de brug moeten komen om zijn target te overtuigen.

Anderlecht moet doordrukken voor Praet ...

Meest recent

Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

65
65
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

132
132
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

50
50
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

32
32
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

142
142
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

23
23
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

64
64
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

158
158
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

604
604
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

77
77
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

120
120
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

177
177
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

148
148
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

65
65
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

111
111
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

127
127
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

210
210
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

434
434
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

243
243
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

175
175
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

190
190
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

430
430

Meer sportnieuws