De Sart-soap zet Gent op stelten: "Gaan voor hem vechten"

266 stemmen
De Sart-soap zet Gent op stelten:

AA Gent trapt donderdagavond zijn nieuwe seizoen op gang met een Europees duel tegen Vikingur. Maar de aanloop naar die wedstrijd werd compleet overschaduwd. Zo wil steunpilaar Julien De Sart een lucratieve transfer naar Qatar afdwingen.

De Buffalo's maken zich op voor een belangrijk seizoen. De club nam immers afscheid van voorzitter Ivan De Witte en succescoach Hein Vanhaezebrouck, terwijl manager Michel Louwagie werd teruggeschoven naar een adviserende rol. Met Wouter Vrancken werd dan weer een nieuwe trainer aangeworven en de bestuurskamer werd heringericht.

Voorlopig verliep als redelijk vlotjes onder dat nieuwe bedwind. De voorbereiding werden zonder grote problemen afgewerkt, de eerste transfers zijn inmiddels een feit. Maar daags voor de officiële start van het seizoen barstte de bom dan toch. Zo wil De Sart absoluut vertrekken. Er ligt namelijk een royaal contract voor hem klaar bij Al Rayyan.

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Afwezig op training

Maar Gent wil hem liefst aan boord houden. Woensdag kwam de middenvelder zelfs niet opdagen voor de trainingen. Dat lijkt een manier om druk te zetten op de club om toch mee te werken aan een transfer, al probeerde sportief directeur Arnar Vidarasson de schade nog te beperken. Volgens hem is De Sart wel degelijk ziek en ziet hij mentaal ook af van de situatie.

De reden dat Gent vooralsnog niet meewerkt, is omdat de middenvelder een sleutelrol speelt in het sportieve project. Hij moest op termijn zelfs de vaste aanvoerder worden. Vandaar dat zijn contract in het voorjaar nog werd opengebroken. "Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren”, zei Vidarsson bij Het Laatste Nieuws.

Gent geeft niet op

Het wordt nu afwachten hoe het dossier evolueert. Als de Qatari hun bod nog wat optrekken en De Sart het been blijft stijf houden, zal Gent uiteindelijk wel moeten buigen. Maar voorlopig hopen Vidarsson en co om de middenvelder alsnog op andere gedachten te kunnen brengen. "We blijven vechten voor Julien. Soms komen er onverwachte zaken op je pad waar je gewoon letterlijk ziek van wordt. Dan is het moeilijk om de focus te houden. De coach is daar heel hard mee bezig om deze situatie zo goed mogelijk te managen. Als Julien morgen genezen is, verwachten we hem op het veld."

🚀

Gent moet hem zijn transfer gunnen ...

Meest recent

'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

6
6
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

41
41
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

56
56
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

46
46
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

27
27
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

129
129
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

47
47
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

216
216
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

94
94
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

202
202
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

286
286
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

175
175
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

889
889
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1153
1153
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

395
395
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

189
189
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

206
206
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

61
61
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

168
168
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

93
93
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

193
193

Meer sportnieuws