De Sart-soap zet Gent op stelten: "Gaan voor hem vechten"

266 stemmen
De Sart-soap zet Gent op stelten:

AA Gent trapt donderdagavond zijn nieuwe seizoen op gang met een Europees duel tegen Vikingur. Maar de aanloop naar die wedstrijd werd compleet overschaduwd. Zo wil steunpilaar Julien De Sart een lucratieve transfer naar Qatar afdwingen.

De Buffalo's maken zich op voor een belangrijk seizoen. De club nam immers afscheid van voorzitter Ivan De Witte en succescoach Hein Vanhaezebrouck, terwijl manager Michel Louwagie werd teruggeschoven naar een adviserende rol. Met Wouter Vrancken werd dan weer een nieuwe trainer aangeworven en de bestuurskamer werd heringericht.

Voorlopig verliep als redelijk vlotjes onder dat nieuwe bedwind. De voorbereiding werden zonder grote problemen afgewerkt, de eerste transfers zijn inmiddels een feit. Maar daags voor de officiële start van het seizoen barstte de bom dan toch. Zo wil De Sart absoluut vertrekken. Er ligt namelijk een royaal contract voor hem klaar bij Al Rayyan.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Afwezig op training

Maar Gent wil hem liefst aan boord houden. Woensdag kwam de middenvelder zelfs niet opdagen voor de trainingen. Dat lijkt een manier om druk te zetten op de club om toch mee te werken aan een transfer, al probeerde sportief directeur Arnar Vidarasson de schade nog te beperken. Volgens hem is De Sart wel degelijk ziek en ziet hij mentaal ook af van de situatie.

De reden dat Gent vooralsnog niet meewerkt, is omdat de middenvelder een sleutelrol speelt in het sportieve project. Hij moest op termijn zelfs de vaste aanvoerder worden. Vandaar dat zijn contract in het voorjaar nog werd opengebroken. "Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren”, zei Vidarsson bij Het Laatste Nieuws.

Gent geeft niet op

Het wordt nu afwachten hoe het dossier evolueert. Als de Qatari hun bod nog wat optrekken en De Sart het been blijft stijf houden, zal Gent uiteindelijk wel moeten buigen. Maar voorlopig hopen Vidarsson en co om de middenvelder alsnog op andere gedachten te kunnen brengen. "We blijven vechten voor Julien. Soms komen er onverwachte zaken op je pad waar je gewoon letterlijk ziek van wordt. Dan is het moeilijk om de focus te houden. De coach is daar heel hard mee bezig om deze situatie zo goed mogelijk te managen. Als Julien morgen genezen is, verwachten we hem op het veld."

Gent moet hem zijn transfer gunnen ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

72
72
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

63
63
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

467
467
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

706
706
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws