De Sart-soap zet Gent op stelten: "Gaan voor hem vechten"

266 stemmen
De Sart-soap zet Gent op stelten:

AA Gent trapt donderdagavond zijn nieuwe seizoen op gang met een Europees duel tegen Vikingur. Maar de aanloop naar die wedstrijd werd compleet overschaduwd. Zo wil steunpilaar Julien De Sart een lucratieve transfer naar Qatar afdwingen.

De Buffalo's maken zich op voor een belangrijk seizoen. De club nam immers afscheid van voorzitter Ivan De Witte en succescoach Hein Vanhaezebrouck, terwijl manager Michel Louwagie werd teruggeschoven naar een adviserende rol. Met Wouter Vrancken werd dan weer een nieuwe trainer aangeworven en de bestuurskamer werd heringericht.

Voorlopig verliep als redelijk vlotjes onder dat nieuwe bedwind. De voorbereiding werden zonder grote problemen afgewerkt, de eerste transfers zijn inmiddels een feit. Maar daags voor de officiële start van het seizoen barstte de bom dan toch. Zo wil De Sart absoluut vertrekken. Er ligt namelijk een royaal contract voor hem klaar bij Al Rayyan.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Afwezig op training

Maar Gent wil hem liefst aan boord houden. Woensdag kwam de middenvelder zelfs niet opdagen voor de trainingen. Dat lijkt een manier om druk te zetten op de club om toch mee te werken aan een transfer, al probeerde sportief directeur Arnar Vidarasson de schade nog te beperken. Volgens hem is De Sart wel degelijk ziek en ziet hij mentaal ook af van de situatie.

De reden dat Gent vooralsnog niet meewerkt, is omdat de middenvelder een sleutelrol speelt in het sportieve project. Hij moest op termijn zelfs de vaste aanvoerder worden. Vandaar dat zijn contract in het voorjaar nog werd opengebroken. "Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren”, zei Vidarsson bij Het Laatste Nieuws.

Gent geeft niet op

Het wordt nu afwachten hoe het dossier evolueert. Als de Qatari hun bod nog wat optrekken en De Sart het been blijft stijf houden, zal Gent uiteindelijk wel moeten buigen. Maar voorlopig hopen Vidarsson en co om de middenvelder alsnog op andere gedachten te kunnen brengen. "We blijven vechten voor Julien. Soms komen er onverwachte zaken op je pad waar je gewoon letterlijk ziek van wordt. Dan is het moeilijk om de focus te houden. De coach is daar heel hard mee bezig om deze situatie zo goed mogelijk te managen. Als Julien morgen genezen is, verwachten we hem op het veld."

Gent moet hem zijn transfer gunnen ...

Meest recent

Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

47
47
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

8
8
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

192
192
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

38
38
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

130
130
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

258
258
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

36
36
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

152
152
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

292
292
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

434
434
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

384
384
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

146
146
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

83
83
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

394
394
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

204
204
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

489
489
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

136
136
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

333
333
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

574
574
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

323
323
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1015
1015
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

472
472
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

360
360

Meer sportnieuws