De Sart-soap zet Gent op stelten: "Gaan voor hem vechten"

266
De Sart-soap zet Gent op stelten:

AA Gent trapt donderdagavond zijn nieuwe seizoen op gang met een Europees duel tegen Vikingur. Maar de aanloop naar die wedstrijd werd compleet overschaduwd. Zo wil steunpilaar Julien De Sart een lucratieve transfer naar Qatar afdwingen.

De Buffalo's maken zich op voor een belangrijk seizoen. De club nam immers afscheid van voorzitter Ivan De Witte en succescoach Hein Vanhaezebrouck, terwijl manager Michel Louwagie werd teruggeschoven naar een adviserende rol. Met Wouter Vrancken werd dan weer een nieuwe trainer aangeworven en de bestuurskamer werd heringericht.

Voorlopig verliep als redelijk vlotjes onder dat nieuwe bedwind. De voorbereiding werden zonder grote problemen afgewerkt, de eerste transfers zijn inmiddels een feit. Maar daags voor de officiële start van het seizoen barstte de bom dan toch. Zo wil De Sart absoluut vertrekken. Er ligt namelijk een royaal contract voor hem klaar bij Al Rayyan.

LEES OOK: 15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

Afwezig op training

Maar Gent wil hem liefst aan boord houden. Woensdag kwam de middenvelder zelfs niet opdagen voor de trainingen. Dat lijkt een manier om druk te zetten op de club om toch mee te werken aan een transfer, al probeerde sportief directeur Arnar Vidarasson de schade nog te beperken. Volgens hem is De Sart wel degelijk ziek en ziet hij mentaal ook af van de situatie.

De reden dat Gent vooralsnog niet meewerkt, is omdat de middenvelder een sleutelrol speelt in het sportieve project. Hij moest op termijn zelfs de vaste aanvoerder worden. Vandaar dat zijn contract in het voorjaar nog werd opengebroken. "Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren”, zei Vidarsson bij Het Laatste Nieuws.

Gent geeft niet op

Het wordt nu afwachten hoe het dossier evolueert. Als de Qatari hun bod nog wat optrekken en De Sart het been blijft stijf houden, zal Gent uiteindelijk wel moeten buigen. Maar voorlopig hopen Vidarsson en co om de middenvelder alsnog op andere gedachten te kunnen brengen. "We blijven vechten voor Julien. Soms komen er onverwachte zaken op je pad waar je gewoon letterlijk ziek van wordt. Dan is het moeilijk om de focus te houden. De coach is daar heel hard mee bezig om deze situatie zo goed mogelijk te managen. Als Julien morgen genezen is, verwachten we hem op het veld."

Gent moet hem zijn transfer gunnen ...

Meest recent

15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

17
17
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

23
23
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

80
80
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

110
110
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

121
121
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

326
326
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

271
271
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

89
89
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

638
638
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

303
303
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

265
265
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

56
56
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

359
359
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

283
283
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

197
197
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

116
116
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

680
680
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

106
106
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

141
141
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

67
67
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

407
407
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

310
310
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

408
408
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

794
794
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

240
240

Meer sportnieuws