'Lucumi (ex-Genk) grof wild bij Europese topclubs'

284 stemmen
'Lucumi (ex-Genk) grof wild bij Europese topclubs'

Jhon Lucumi maakte in een niet zo ver verleden het mooie weer bij KRC Genk. Tegenwoordig verdient de Colombiaan zijn brood in Italië, waar hij zich in de kijker gespeeld heeft van verschillende Europese topclubs.

Lucumi belandde in 2018 bij KRC Genk, dat hem in zijn thuisland weggehaald had bij Deportivo Cali. In Limburg groeide hij uit tot een verdedigende sterkhouder en klokte hij in totaal af op 137 optredens (3 goals, 2 assists). In zijn Belgische prijzenkast staan één titel, één supercup en één beker.

LEES OOK: Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Transfer naar Bologna

In de zomer van 2022 trok Lucumi dan richting de Serie A om voor Bologna te gaan spelen. Daar klokte hij vorig seizoen af op 31 optredens en had hij een groot aandeel in de knappe vijfde plaats van Bologna, dat de Champions League in mag.

Lucumi lijkt de clubs nu voor het uitkiezen te hebben. Volgens Fichajes willen Napoli, AC Milan, AS Roma en het Engelse Bournemouth de speler binnenhalen. Bologna zou zijn prijs vastgesteld hebben op 25 miljoen euro. Het zou zo een goede zaak doen, want het betaalde zelf amper 8 miljoen euro aan KRC Genk.

Colombiaans international

Lucumi is ook een Colombiaans international. Hij speelde al 20 keer voor zijn land, maar speelde slechts één keer op de Copa America, waar Colombia het tot in de finale schopte.

Lucumi kan op zijn 26ste nu een mooie stap hogerop zetten. Wordt het een topclub in de Serie A voor de verdediger? Of gaat hij een eerste avontuur aan in de Premier League?

Naar welke club moet Lucumi trekken?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

9
9
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

21
21
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

157
157
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

108
108
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

193
193
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

256
256
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

113
113
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

539
539
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

173
173
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

462
462
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

141
141
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

702
702
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

227
227
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

728
728
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

519
519
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

195
195
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

368
368
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1232
1232
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

462
462
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

326
326
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

480
480
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

405
405
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

222
222
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws