'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'

door
'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen, blijven de ploegen uit de Jupiler Pro League behoorlijk actief op de transfermarkt. En daarbij shoppen ze ook geregeld bij mekaar. Mathias Delorge lijkt bijvoorbeeld op weg om STVV in te ruilen voor een reeksgenoot.

Als gevolg van de knappe prestaties in het voorbije seizoen, vond de voorbije weken een heuse exodus plaats bij de Kanaries. Die werd in gang getrokken door Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Buitenlandse interesse

En Delorge zou wel eens de volgende op dat lijstje kunnen worden. De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat Stade Brestois aan zijn mouw trekt. De Franse club, vorig seizoen knap derde in de Ligue 1 en dus verzekerd van een Champions League-ticket, drukte naar verluidt flink door. Eerder was ook Serie A-promovendus Venezia al concreet in de markt. Maar de toekomst van Delorge blijkt dan toch in eigen land te liggen.

Gent troeft Club en Genk af

Zijn entourage vindt het voor zijn ontwikkeling immers beter dat hij nog minstens een jaartje in België blijft voetballen. Bovendien kan hij ook rekenen op interesse uit de JPL-top. Club Brugge volgde het dossier zonder echt concreet te worden. Fink had zijn voormalige pupil dan weer dolgraag bij KRC Genk verwelkomd.

Maar het lijkt AA Gent te worden dat de strijd zal winnen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri vonden de Buffalo's maandagnacht een definitief akkoord met STVV. Delorge zou dan ook snel zijn medische en fysieke tests afleggen, om zijn transfer vervolgens af te ronden. Al is de kans klein dat hij speelklaar zal raken voor het Europese duel van donderdag.

Verstandige keuze van Delorge?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

104
104
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

525
525
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

86
86
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

277
277
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

372
372
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

470
470
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

497
497
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

259
259
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1245
1245
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

363
363
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

382
382
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

538
538
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws