'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'

1337 stemmen
'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen, blijven de ploegen uit de Jupiler Pro League behoorlijk actief op de transfermarkt. En daarbij shoppen ze ook geregeld bij mekaar. Mathias Delorge lijkt bijvoorbeeld op weg om STVV in te ruilen voor een reeksgenoot.

Als gevolg van de knappe prestaties in het voorbije seizoen, vond de voorbije weken een heuse exodus plaats bij de Kanaries. Die werd in gang getrokken door Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

LEES OOK: Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Buitenlandse interesse

En Delorge zou wel eens de volgende op dat lijstje kunnen worden. De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat Stade Brestois aan zijn mouw trekt. De Franse club, vorig seizoen knap derde in de Ligue 1 en dus verzekerd van een Champions League-ticket, drukte naar verluidt flink door. Eerder was ook Serie A-promovendus Venezia al concreet in de markt. Maar de toekomst van Delorge blijkt dan toch in eigen land te liggen.

Gent troeft Club en Genk af

Zijn entourage vindt het voor zijn ontwikkeling immers beter dat hij nog minstens een jaartje in België blijft voetballen. Bovendien kan hij ook rekenen op interesse uit de JPL-top. Club Brugge volgde het dossier zonder echt concreet te worden. Fink had zijn voormalige pupil dan weer dolgraag bij KRC Genk verwelkomd.

Maar het lijkt AA Gent te worden dat de strijd zal winnen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri vonden de Buffalo's maandagnacht een definitief akkoord met STVV. Delorge zou dan ook snel zijn medische en fysieke tests afleggen, om zijn transfer vervolgens af te ronden. Al is de kans klein dat hij speelklaar zal raken voor het Europese duel van donderdag.

Verstandige keuze van Delorge?

Meest recent

Officieel: einde verhaal tussen Garcia en Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

173
173
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

160
160
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

33
33
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

156
156
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

213
213
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

371
371
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

30
30
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

497
497
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

363
363
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

298
298
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

735
735
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

156
156
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

168
168
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

596
596
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

720
720
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

350
350
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

417
417
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

937
937
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

213
213
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

327
327
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

716
716
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

461
461
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

369
369

Meer sportnieuws