Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

604 stemmen
Grote verrassing bij Anderlecht:

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra versterking. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman. Al is dat niet langer een absolute noodzaak door de knappe prestaties van Colin Coosemans.

Een jaartje geleden moest RSCA ook al de markt op voor een keeper nadat Bart Verbruggen én Hendrik Van Crombrugge verkocht werden. Uiteindelijk werd de Fransman Maxime Dupé aangeworven. Die deed het degelijk in de eerste matchen, maar moest zijn plekje plots afstaan.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Kasper Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris zodat hij zich in de kijker kon spelen voor een EK-selectie. Dupé werd dan ook aan de kant geschoven voor de Deen.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Coosemans grijpt kans

Ondanks een moeizame start van zijn Brussels avontuur, groeide Schmeichel uit tot een betrouwbaar sluitstuk. En hij haalde ook zijn doel: het EK met Denemarken. Ondertussen liep zijn contract in het Lotto Park wel af en een verlenging zou gepaard gaan met een flinke salarisverhoging. Bijgevolg werd de samenwerking stopgezet.

Hierdoor speurt Fredberg dus opnieuw de markt af naar een nieuwe keeper. Maar de nood is veel minder groot dan een jaartje geleden. En dat heeft RSCA vooral aan Coosemans te danken. Die greep in de voorbereiding volop zijn kans en groeide zelfs uit tot één van de uitblinkers aan paars-witte zijde.

Vaste rol als nummer één?

Het jeugdproduct van Club Brugge zal het seizoen dan ook aanvatten als nummer één. En als het aan hem ligt zal dat nog een tijdje het geval zijn. "Elke match is een eer. Hoe meer ik speel, hoe beter. Ik ben ook niet zonder ambitie, maar ik zal de balans pas opmaken als mijn concurrent arriveert", vertelt hij bij La Dernière Heure.

Tot dusver leek Paars-Wit te mikken op een nieuwe doelman die rechtstreeks nummer één zou worden, genre Koen Casteels. Maar als Coosemans in de komende matchen zijn niveau kan vasthouden, is het misschien aangewezen om een keeper te halen die effectief moet concurreren met hem. "We hebben nog niet samengezeten en er is geen verklaring afgelegd over mijn status. Maar Schmeichel is vertrokken, dus is het logisch dat er een nieuwe doelman komt", besluit hij.

Coosemans moet zijn kans krijgen als nummer één ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

237
237
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

118
118
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

180
180
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

103
103
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

162
162
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

326
326
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

113
113
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

678
678
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

73
73
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

275
275
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

298
298
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

598
598
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

824
824
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

250
250
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

174
174

Meer sportnieuws