Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

604 stemmen
Grote verrassing bij Anderlecht:

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra versterking. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman. Al is dat niet langer een absolute noodzaak door de knappe prestaties van Colin Coosemans.

Een jaartje geleden moest RSCA ook al de markt op voor een keeper nadat Bart Verbruggen én Hendrik Van Crombrugge verkocht werden. Uiteindelijk werd de Fransman Maxime Dupé aangeworven. Die deed het degelijk in de eerste matchen, maar moest zijn plekje plots afstaan.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Kasper Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris zodat hij zich in de kijker kon spelen voor een EK-selectie. Dupé werd dan ook aan de kant geschoven voor de Deen.

LEES OOK: ‘Zulte Waregem wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Coosemans grijpt kans

Ondanks een moeizame start van zijn Brussels avontuur, groeide Schmeichel uit tot een betrouwbaar sluitstuk. En hij haalde ook zijn doel: het EK met Denemarken. Ondertussen liep zijn contract in het Lotto Park wel af en een verlenging zou gepaard gaan met een flinke salarisverhoging. Bijgevolg werd de samenwerking stopgezet.

Hierdoor speurt Fredberg dus opnieuw de markt af naar een nieuwe keeper. Maar de nood is veel minder groot dan een jaartje geleden. En dat heeft RSCA vooral aan Coosemans te danken. Die greep in de voorbereiding volop zijn kans en groeide zelfs uit tot één van de uitblinkers aan paars-witte zijde.

Vaste rol als nummer één?

Het jeugdproduct van Club Brugge zal het seizoen dan ook aanvatten als nummer één. En als het aan hem ligt zal dat nog een tijdje het geval zijn. "Elke match is een eer. Hoe meer ik speel, hoe beter. Ik ben ook niet zonder ambitie, maar ik zal de balans pas opmaken als mijn concurrent arriveert", vertelt hij bij La Dernière Heure.

Tot dusver leek Paars-Wit te mikken op een nieuwe doelman die rechtstreeks nummer één zou worden, genre Koen Casteels. Maar als Coosemans in de komende matchen zijn niveau kan vasthouden, is het misschien aangewezen om een keeper te halen die effectief moet concurreren met hem. "We hebben nog niet samengezeten en er is geen verklaring afgelegd over mijn status. Maar Schmeichel is vertrokken, dus is het logisch dat er een nieuwe doelman komt", besluit hij.

Coosemans moet zijn kans krijgen als nummer één ...

Meest recent

'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

22
22
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

331
331
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

24
24
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

190
190
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

103
103
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

152
152
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

249
249
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

139
139
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

287
287
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

468
468
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

381
381
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

53
53
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

709
709
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

366
366
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

53
53
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

527
527
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

478
478
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

312
312
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

157
157
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

395
395
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

44
44
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

153
153
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

377
377
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0

Meer sportnieuws