Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

door
Grote verrassing bij Anderlecht:

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra versterking. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman. Al is dat niet langer een absolute noodzaak door de knappe prestaties van Colin Coosemans.

Een jaartje geleden moest RSCA ook al de markt op voor een keeper nadat Bart Verbruggen én Hendrik Van Crombrugge verkocht werden. Uiteindelijk werd de Fransman Maxime Dupé aangeworven. Die deed het degelijk in de eerste matchen, maar moest zijn plekje plots afstaan.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Kasper Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris zodat hij zich in de kijker kon spelen voor een EK-selectie. Dupé werd dan ook aan de kant geschoven voor de Deen.

LEES OOK: Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

Coosemans grijpt kans

Ondanks een moeizame start van zijn Brussels avontuur, groeide Schmeichel uit tot een betrouwbaar sluitstuk. En hij haalde ook zijn doel: het EK met Denemarken. Ondertussen liep zijn contract in het Lotto Park wel af en een verlenging zou gepaard gaan met een flinke salarisverhoging. Bijgevolg werd de samenwerking stopgezet.

Hierdoor speurt Fredberg dus opnieuw de markt af naar een nieuwe keeper. Maar de nood is veel minder groot dan een jaartje geleden. En dat heeft RSCA vooral aan Coosemans te danken. Die greep in de voorbereiding volop zijn kans en groeide zelfs uit tot één van de uitblinkers aan paars-witte zijde.

Vaste rol als nummer één?

Het jeugdproduct van Club Brugge zal het seizoen dan ook aanvatten als nummer één. En als het aan hem ligt zal dat nog een tijdje het geval zijn. "Elke match is een eer. Hoe meer ik speel, hoe beter. Ik ben ook niet zonder ambitie, maar ik zal de balans pas opmaken als mijn concurrent arriveert", vertelt hij bij La Dernière Heure.

Tot dusver leek Paars-Wit te mikken op een nieuwe doelman die rechtstreeks nummer één zou worden, genre Koen Casteels. Maar als Coosemans in de komende matchen zijn niveau kan vasthouden, is het misschien aangewezen om een keeper te halen die effectief moet concurreren met hem. "We hebben nog niet samengezeten en er is geen verklaring afgelegd over mijn status. Maar Schmeichel is vertrokken, dus is het logisch dat er een nieuwe doelman komt", besluit hij.

Coosemans moet zijn kans krijgen als nummer één ...

Meest recent

STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

22
22
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

99
99
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

57
57
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

49
49
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

110
110
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

47
47
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

391
391
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

91
91
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

143
143
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

261
261
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

318
318
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

456
456
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

31
31
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

439
439
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

215
215
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

153
153
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

354
354
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

96
96
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

161
161
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

88
88
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

105
105
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

91
91
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

653
653
Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

In de Premier League heeft Manchester United zich herpakt na de slipper tegen Everton FC. Tegen ...

34
34
Rotweek voor Club: Antwerp start nieuw hoofdstuk met stunt

Club Brugge moet terugblikken op een ware rotweek. Enkele dagen na de zware Champions ...

337
337

Meer sportnieuws