Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

604
Grote verrassing bij Anderlecht:

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra versterking. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman. Al is dat niet langer een absolute noodzaak door de knappe prestaties van Colin Coosemans.

Een jaartje geleden moest RSCA ook al de markt op voor een keeper nadat Bart Verbruggen én Hendrik Van Crombrugge verkocht werden. Uiteindelijk werd de Fransman Maxime Dupé aangeworven. Die deed het degelijk in de eerste matchen, maar moest zijn plekje plots afstaan.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Kasper Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris zodat hij zich in de kijker kon spelen voor een EK-selectie. Dupé werd dan ook aan de kant geschoven voor de Deen.

LEES OOK: Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

Coosemans grijpt kans

Ondanks een moeizame start van zijn Brussels avontuur, groeide Schmeichel uit tot een betrouwbaar sluitstuk. En hij haalde ook zijn doel: het EK met Denemarken. Ondertussen liep zijn contract in het Lotto Park wel af en een verlenging zou gepaard gaan met een flinke salarisverhoging. Bijgevolg werd de samenwerking stopgezet.

Hierdoor speurt Fredberg dus opnieuw de markt af naar een nieuwe keeper. Maar de nood is veel minder groot dan een jaartje geleden. En dat heeft RSCA vooral aan Coosemans te danken. Die greep in de voorbereiding volop zijn kans en groeide zelfs uit tot één van de uitblinkers aan paars-witte zijde.

Vaste rol als nummer één?

Het jeugdproduct van Club Brugge zal het seizoen dan ook aanvatten als nummer één. En als het aan hem ligt zal dat nog een tijdje het geval zijn. "Elke match is een eer. Hoe meer ik speel, hoe beter. Ik ben ook niet zonder ambitie, maar ik zal de balans pas opmaken als mijn concurrent arriveert", vertelt hij bij La Dernière Heure.

Tot dusver leek Paars-Wit te mikken op een nieuwe doelman die rechtstreeks nummer één zou worden, genre Koen Casteels. Maar als Coosemans in de komende matchen zijn niveau kan vasthouden, is het misschien aangewezen om een keeper te halen die effectief moet concurreren met hem. "We hebben nog niet samengezeten en er is geen verklaring afgelegd over mijn status. Maar Schmeichel is vertrokken, dus is het logisch dat er een nieuwe doelman komt", besluit hij.

Coosemans moet zijn kans krijgen als nummer één ...

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

26
26
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

19
19
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

17
17
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

53
53
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

27
27
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

74
74
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

71
71
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

81
81
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

61
61
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

134
134
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

192
192
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

503
503
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

34
34
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

91
91
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

340
340
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

10
10
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

108
108
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

141
141
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

127
127
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

240
240
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

43
43
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

647
647
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

39
39
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws