Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

604 stemmen
Grote verrassing bij Anderlecht:

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra versterking. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman. Al is dat niet langer een absolute noodzaak door de knappe prestaties van Colin Coosemans.

Een jaartje geleden moest RSCA ook al de markt op voor een keeper nadat Bart Verbruggen én Hendrik Van Crombrugge verkocht werden. Uiteindelijk werd de Fransman Maxime Dupé aangeworven. Die deed het degelijk in de eerste matchen, maar moest zijn plekje plots afstaan.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Kasper Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris zodat hij zich in de kijker kon spelen voor een EK-selectie. Dupé werd dan ook aan de kant geschoven voor de Deen.

LEES OOK: Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

Coosemans grijpt kans

Ondanks een moeizame start van zijn Brussels avontuur, groeide Schmeichel uit tot een betrouwbaar sluitstuk. En hij haalde ook zijn doel: het EK met Denemarken. Ondertussen liep zijn contract in het Lotto Park wel af en een verlenging zou gepaard gaan met een flinke salarisverhoging. Bijgevolg werd de samenwerking stopgezet.

Hierdoor speurt Fredberg dus opnieuw de markt af naar een nieuwe keeper. Maar de nood is veel minder groot dan een jaartje geleden. En dat heeft RSCA vooral aan Coosemans te danken. Die greep in de voorbereiding volop zijn kans en groeide zelfs uit tot één van de uitblinkers aan paars-witte zijde.

Vaste rol als nummer één?

Het jeugdproduct van Club Brugge zal het seizoen dan ook aanvatten als nummer één. En als het aan hem ligt zal dat nog een tijdje het geval zijn. "Elke match is een eer. Hoe meer ik speel, hoe beter. Ik ben ook niet zonder ambitie, maar ik zal de balans pas opmaken als mijn concurrent arriveert", vertelt hij bij La Dernière Heure.

Tot dusver leek Paars-Wit te mikken op een nieuwe doelman die rechtstreeks nummer één zou worden, genre Koen Casteels. Maar als Coosemans in de komende matchen zijn niveau kan vasthouden, is het misschien aangewezen om een keeper te halen die effectief moet concurreren met hem. "We hebben nog niet samengezeten en er is geen verklaring afgelegd over mijn status. Maar Schmeichel is vertrokken, dus is het logisch dat er een nieuwe doelman komt", besluit hij.

Coosemans moet zijn kans krijgen als nummer één ...

Meest recent

Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

21
21
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

191
191
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

128
128
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

212
212
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

101
101
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

622
622
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

163
163
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

36
36
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

196
196
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

202
202
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

711
711
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

92
92
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

153
153
Match in LA, Engelse topref: alle details België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

510
510
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

223
223
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

506
506
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

601
601
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

257
257
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

856
856
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

395
395
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

983
983
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

253
253
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

359
359
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

905
905
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1161
1161

Meer sportnieuws