Toekomst bepaald? 'Nusa gruwt na nieuwe transferwending'

door
Toekomst bepaald? 'Nusa gruwt na nieuwe transferwending'

Club Brugge heeft afgelopen weekend zijn seizoen op gang getrapt met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG. Maar de kans is groot dat er in de komende weken verder gesleuteld wordt aan de selectie. Bepaalde sterkhouders kunnen bijvoorbeeld nog vertrekken, ook Antonio Nusa werd daarvoor genoemd.

De Noorse international is intrinsiek één van de meest getalenteerde spelers in de Brugse selectie. En ook in het buitenland is zijn talent al een tijdje bekend. Een jaartje geleden bijvoorbeeld, was Chelsea FC naar verluidt bereid om een slordige 30 miljoen euro neer te tellen voor zijn komst. Die deal kwam toen op een veto van Bart Verhaeghe te staan, de preses geloofde dat Nusa op termijn nog meer waard zou zijn.

Enkele maanden later leek Verhaeghe ook gelijk te krijgen. Dit keer was het Brentford FC dat zich aan het front had gemeld voor de technischvaardige aanvaller. De Bees hadden volgens verschillende bronnen zelfs zo'n 36 miljoen euro veil voor de komst van Nusa. Zijn transfer leek eind januari dan ook quasi rond, tot plots een onverwachte wending volgde.

LEES OOK: Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Gefaalde medische tests

Tijdens de medische keuring bij Brentford werd een stukje rondzwevend kraakbeen ontdekt. In samenwerking met de medische staff van de Noorse voetbalbond, konden Nusa en Club al snel bewijzen dat dit niet ernstigs was en makkelijk te verhelpen. Maar het kwade was toen al geschied. De transfer ketste definitief af en die mislukte medische proeven blijven hem achtervolgen.

Sindsdien heeft Nusa het immers lastig om op constante basis zijn gewenste niveau te halen. Bovendien tonen andere geïnteresseerde clubs zich veel meer terughoudend. Zo dreigt de Noor zelfs een nieuwe toptransfer te missen door soortgelijke problemen. Volgens The Sun en de Engelse transferwatcher Alan Nixon heeft ook Crystal Palace nu twijfels bij Nusa.

Verlengd verblijf bij Club?

De Engelsen zagen Michael Olise naar Bayern München trekken en hadden Nusa in het vizier als mogelijke opvolger. Maar bovengenoemde bronnen melden nu dat de Londense club grote bedenkingen heeft bij de medische en fysieke paraatheid van Nusa. Zeker omdat de Noor nog steeds een pak geld moeten kosten en men geen risico's wil nemen bij dit soort investeringen. Het begint er dan ook meer en meer op te lijken dat zijn toekomst op korte termijn bij Club Brugge. Daar zal hij andere ploegen op het veld moeten bewijzen dat hij wel degelijk topfit is.

Nusa blijft in de zomer gewoon bij Club Brugge ...

Meest recent

'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

20
20
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

430
430
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

256
256
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

437
437
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

170
170
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

337
337
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

771
771
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

380
380
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

434
434
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

82
82
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

51
51
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

319
319
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

116
116
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

100
100
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

87
87
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

462
462
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

62
62
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

937
937
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

126
126
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

134
134
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

448
448
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

213
213
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

767
767
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

82
82

Meer sportnieuws