'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

door
'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

Standard Luik staat naar verluidt dicht bij de komst van Patryk Klimala. De 25-jarige aanvaller speelde afgelopen seizoen bij het Poolse Slask Wroclaw.

Standard heeft beperkte middelen om spelers binnen te halen deze zomermercato en Klimala kan voor een prikje worden opgehaald. De supporters verzetten zich echter massaal tegen zijn komst, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Nazigroet

Klimala scoorde namelijk maar één doelpunt in twee jaar tijd en dat doelpunt kwam ook nog eens negatief in de media. De Pool stak zijn rechterhand in de lucht wat leek op een nazigroet. Hij speelde toen in Israël voor Hapel Beer Shiva. Op sociale media zijn de fans duidelijk over zijn komst: ‘Geen racisten of Nazi’s bij Standard’, klinkt het onder meer.

Klimala zelf legde zijn controversiële viering overigens wel uit. “Ik wou gewoon de fans groeten, niet meer dan dat. Maar het werd compleet fout geïnterpreteerd. Ik ben een Pool en respecteer de geschiedenis van beide landen.”

Van een nazigroet was volgens Klimala geen sprake. “Ik zou er nooit aan durven denken om een nazigroet te brengen. Toen ik in Polen leefde heb ik het concentratiekamp in Auschwitz-Birkenau bezocht en realiseerde ik het belang van dat stukje geschiedenis en de Joodse gemeenschap. Sorry als iemand het verkeerd opvatte.”

Geen interesse?

HLN laat vervolgens weten dat de vermeende interesse van de Rouches in Klimala voorlopig wordt ontkend door Standard. Een kwakkel van de Poolse media of heeft de Waalse club zich door de supporters toch van gedachten laten veranderen?

Laat Standard de transferpiste Klimala beter varen?

Meest recent

Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

30
30
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

13
13
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

18
18
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

16
16
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

341
341
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

99
99
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

105
105
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

348
348
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

50
50
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

441
441
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

536
536
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

109
109
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

281
281
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

266
266
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

305
305
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

194
194
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

173
173
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

250
250
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

190
190
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

207
207
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

324
324
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

178
178

Meer sportnieuws