'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

door
'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

Standard Luik staat naar verluidt dicht bij de komst van Patryk Klimala. De 25-jarige aanvaller speelde afgelopen seizoen bij het Poolse Slask Wroclaw.

Standard heeft beperkte middelen om spelers binnen te halen deze zomermercato en Klimala kan voor een prikje worden opgehaald. De supporters verzetten zich echter massaal tegen zijn komst, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Nazigroet

Klimala scoorde namelijk maar één doelpunt in twee jaar tijd en dat doelpunt kwam ook nog eens negatief in de media. De Pool stak zijn rechterhand in de lucht wat leek op een nazigroet. Hij speelde toen in Israël voor Hapel Beer Shiva. Op sociale media zijn de fans duidelijk over zijn komst: ‘Geen racisten of Nazi’s bij Standard’, klinkt het onder meer.

Klimala zelf legde zijn controversiële viering overigens wel uit. “Ik wou gewoon de fans groeten, niet meer dan dat. Maar het werd compleet fout geïnterpreteerd. Ik ben een Pool en respecteer de geschiedenis van beide landen.”

Van een nazigroet was volgens Klimala geen sprake. “Ik zou er nooit aan durven denken om een nazigroet te brengen. Toen ik in Polen leefde heb ik het concentratiekamp in Auschwitz-Birkenau bezocht en realiseerde ik het belang van dat stukje geschiedenis en de Joodse gemeenschap. Sorry als iemand het verkeerd opvatte.”

Geen interesse?

HLN laat vervolgens weten dat de vermeende interesse van de Rouches in Klimala voorlopig wordt ontkend door Standard. Een kwakkel van de Poolse media of heeft de Waalse club zich door de supporters toch van gedachten laten veranderen?

Laat Standard de transferpiste Klimala beter varen?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

32
32
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

8
8
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

53
53
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

40
40
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

67
67
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

39
39
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

87
87
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

32
32
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

80
80
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

185
185
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

374
374
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

56
56
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

219
219
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

41
41
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

100
100
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

96
96
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

629
629
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

266
266
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

184
184
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

161
161
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

335
335
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

48
48

Meer sportnieuws