'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

178
'Standard-fans verzetten zich tegen transfer door nazigroet’

Standard Luik staat naar verluidt dicht bij de komst van Patryk Klimala. De 25-jarige aanvaller speelde afgelopen seizoen bij het Poolse Slask Wroclaw.

Standard heeft beperkte middelen om spelers binnen te halen deze zomermercato en Klimala kan voor een prikje worden opgehaald. De supporters verzetten zich echter massaal tegen zijn komst, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Nazigroet

Klimala scoorde namelijk maar één doelpunt in twee jaar tijd en dat doelpunt kwam ook nog eens negatief in de media. De Pool stak zijn rechterhand in de lucht wat leek op een nazigroet. Hij speelde toen in Israël voor Hapel Beer Shiva. Op sociale media zijn de fans duidelijk over zijn komst: ‘Geen racisten of Nazi’s bij Standard’, klinkt het onder meer.

Klimala zelf legde zijn controversiële viering overigens wel uit. “Ik wou gewoon de fans groeten, niet meer dan dat. Maar het werd compleet fout geïnterpreteerd. Ik ben een Pool en respecteer de geschiedenis van beide landen.”

Van een nazigroet was volgens Klimala geen sprake. “Ik zou er nooit aan durven denken om een nazigroet te brengen. Toen ik in Polen leefde heb ik het concentratiekamp in Auschwitz-Birkenau bezocht en realiseerde ik het belang van dat stukje geschiedenis en de Joodse gemeenschap. Sorry als iemand het verkeerd opvatte.”

Geen interesse?

HLN laat vervolgens weten dat de vermeende interesse van de Rouches in Klimala voorlopig wordt ontkend door Standard. Een kwakkel van de Poolse media of heeft de Waalse club zich door de supporters toch van gedachten laten veranderen?

Laat Standard de transferpiste Klimala beter varen?

Meest recent

Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

32
32
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

10
10
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

36
36
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

16
16
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

71
71
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

12
12
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

197
197
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

63
63
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

64
64
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

255
255
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

87
87
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

59
59
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

80
80
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

110
110
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

295
295
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

115
115
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

337
337
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

714
714
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

120
120
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

170
170
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

405
405
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

189
189
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

457
457
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

111
111

Meer sportnieuws