Mechele trekt scherpe conclusie na verloren Supercup

door
Mechele trekt scherpe conclusie na verloren Supercup

Club Brugge is met een slippertje aan het nieuwe seizoen begonnen. De landskampioen verloor zaterdag immers op eigen veld met 1-2 in de Supercup tegen Union SG. Bij Blauw-Zwart is er dan ook werk aan de winkel in aanloop naar het razend drukke najaar.

Het moet gezegd dat de Bruggelingen niet op volle kracht konden aantreden. EK-gangers als Michal Skoras en Maxim De Cuyper trainen nog maar enkele dagen mee en zaten dus niet in de selectie. Ardon Jashari en Andreas Skov Olsen moeten zelfs nog aansluiten. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen in de lappenmand.

Coach Nicky Hayen moest op bepaalde posities dan ook improviseren met jonge spelers. Daar tegenover kon hij wel rekenen op verschillende vaste krachten zoals Hans Vanaken, Simon Mignolet en Brandon Mechele. Maar dat bleek niet voldoende. Op de slotfase na bleef Club gewoonweg onder het gewenste niveau.

LEES OOK: Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Defensieve muizenissen

De Bruggelingen werden in grote delen van de wedstrijd afgetroefd door een veel gretiger Union, dat ondanks het vertrek van hun trainer verder teerde op de automatismen van vorig seizoen. Op defensief vlak liet Club zich dan weer te vaak aftroeven. Meermaals wisten de Unionisten de Brugse verdediging op een hoopje te spelen.

Mechele steekt dan ook niet weg dat er heel wat ruimte voor beterschap is. "Het was een beetje zoeken. En het is zeker een aandachtspunt, want het is niet de bedoeling om zoals vorig seizoen te starten, hé. De pressing was niet goed, de verkeerde man werd af en toe doorgeschoven", klonk het streng bij Het Laatste Nieuws.

Meer tijd om te trainen

De landskampioen heeft wel één groot voordeel. Club is immers rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en wordt, in tegenstelling tot vorig seizoen, dus gespaard van Europese voorrondes. Bijgevolg komt er dus heel wat extra tijd vrij om zaken bij te sturen op training. "Het voordeel is dat we nu tijd hebben om daarop te trainen. Vanuit die optiek worden het belangrijke weken voor ons", besluit Mechele.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

9
9
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

68
68
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

302
302
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

526
526
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

363
363
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

228
228
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

126
126
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

211
211
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

406
406
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

259
259
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

224
224
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

327
327
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

658
658
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

200
200
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

346
346
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2095
2095
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

249
249
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

648
648
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

185
185
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

328
328
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

386
386
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87

Meer sportnieuws