Mechele trekt scherpe conclusie na verloren Supercup

door
Mechele trekt scherpe conclusie na verloren Supercup

Club Brugge is met een slippertje aan het nieuwe seizoen begonnen. De landskampioen verloor zaterdag immers op eigen veld met 1-2 in de Supercup tegen Union SG. Bij Blauw-Zwart is er dan ook werk aan de winkel in aanloop naar het razend drukke najaar.

Het moet gezegd dat de Bruggelingen niet op volle kracht konden aantreden. EK-gangers als Michal Skoras en Maxim De Cuyper trainen nog maar enkele dagen mee en zaten dus niet in de selectie. Ardon Jashari en Andreas Skov Olsen moeten zelfs nog aansluiten. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen in de lappenmand.

Coach Nicky Hayen moest op bepaalde posities dan ook improviseren met jonge spelers. Daar tegenover kon hij wel rekenen op verschillende vaste krachten zoals Hans Vanaken, Simon Mignolet en Brandon Mechele. Maar dat bleek niet voldoende. Op de slotfase na bleef Club gewoonweg onder het gewenste niveau.

LEES OOK: Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Defensieve muizenissen

De Bruggelingen werden in grote delen van de wedstrijd afgetroefd door een veel gretiger Union, dat ondanks het vertrek van hun trainer verder teerde op de automatismen van vorig seizoen. Op defensief vlak liet Club zich dan weer te vaak aftroeven. Meermaals wisten de Unionisten de Brugse verdediging op een hoopje te spelen.

Mechele steekt dan ook niet weg dat er heel wat ruimte voor beterschap is. "Het was een beetje zoeken. En het is zeker een aandachtspunt, want het is niet de bedoeling om zoals vorig seizoen te starten, hé. De pressing was niet goed, de verkeerde man werd af en toe doorgeschoven", klonk het streng bij Het Laatste Nieuws.

Meer tijd om te trainen

De landskampioen heeft wel één groot voordeel. Club is immers rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en wordt, in tegenstelling tot vorig seizoen, dus gespaard van Europese voorrondes. Bijgevolg komt er dus heel wat extra tijd vrij om zaken bij te sturen op training. "Het voordeel is dat we nu tijd hebben om daarop te trainen. Vanuit die optiek worden het belangrijke weken voor ons", besluit Mechele.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

194
194
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

45
45
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

38
38
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

121
121
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

276
276
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

107
107
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

56
56
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

254
254
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

392
392
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

41
41
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

166
166
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

604
604
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

168
168
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

126
126
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

194
194
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

32
32
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

370
370
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

82
82
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

240
240
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

316
316
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

411
411
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

396
396
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

48
48

Meer sportnieuws