Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

door
Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

Matias Galarza maakte vorig seizoen indruk bij KRC Genk en zag zijn marktwaarde stijgen naar 7 miljoen euro. Vorige winter wees Genk aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro van een Braziliaanse in de hoop op nog betere deals. Ook Galarza gaf aan in Europa te willen doorbreken voordat hij terugkeert naar Zuid-Amerika.

Begin juni werd duidelijk dat Galarza, ondanks zijn prestaties, zich niet op zijn gemak voelde buiten het veld. Boca Juniors deed een bod van 3 miljoen euro voor 50% van zijn transferrechten, wat Genk afwees. Galarza begon aan te dringen op een transfer, wat de situatie bij Genk bemoeilijkte.

Hij stuurde zijn kat naar de eerste training van het seizoen en bleef in Argentinië. Galarza werd uitgesloten van de zomerstage in Nederland door trainer Thorsten Fink totdat zijn situatie duidelijk werd. Hierdoor heeft hij geen wedstrijdritme opgebouwd.

Boca Juniors deed begin juli opnieuw een laag bod, maar Genk besloot om toch te onderhandelen, hopend op minstens 5 miljoen euro voor de helft van zijn transferrechten.

LEES OOK: 'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Genk wilde meer dan 10 miljoen voor Galarza

Matias Galarza zette vorig seizoen indrukwekkende en stabiele prestaties neer bij KRC Genk, wat leidde tot een stijging van zijn marktwaarde naar 7 miljoen euro – een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst ziet er veelbelovend uit voor hem, en KRC Genk hoopt op termijn te profiteren van een lucratieve transfer. Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club boden elk meer dan 10 miljoen euro.

Genk was echter niet bereid om een transfer te bespreken, waarschijnlijk in de verwachting dat er in de toekomst betere deals mogelijk zouden zijn. Voor Galarza zelf was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen optie:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza wil vertrekken, Boca Juniors klopt aan

Begin juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk toch onzeker. Hoewel hij op het veld uitblinkt in België, voelt hij zich naast het veld minder op zijn gemak. Volgens Het Belang van Limburg zou de club hem moeilijk kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod.

Kort daarna ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die Galarza ook uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen.

Galarza begon zelf aan te dringen op een transfer, ondanks zijn eerdere verklaring dat hij in Europa wilde doorbreken en pas op latere leeftijd naar Zuid-Amerika wilde terugkeren om zijn carrière af te sluiten.

Volgens Het Belang van Limburg heeft Galarza de afgelopen maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wilde vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan een hoge transfersom van meer dan 10 miljoen euro.

Galarza spoorloos, De Condé laat niet met zich sollen

Toch is een transfer nog veraf, aangezien het eerste bod van Boca Juniors ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten. De Limburgers hebben dit openingsbod resoluut afgewezen.

Ondertussen bleef Galarza druk uitoefenen op Genk om een transfer af te dwingen. Op 25 juni verscheen de Argentijn niet op de eerste training van het seizoen en verbleef hij in zijn thuisland.

Dit zorgde voor een patstelling, aangezien Boca Juniors veel te weinig bood. Genk was niet onder de indruk van de nieuwe actie van Galarza en verwachtte hem dezelfde avond nog terug in België.

Dit was trouwens niet het eerste incident met de vurige middenvelder, die tijdens zijn debuutseizoen 2022-2023 twee keer naar de B-kern werd gestuurd vanwege onprofessioneel gedrag. 

Volgens de Argentijnse sportkrant Olé kwam Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, met een strenge waarschuwing na de absentie van Galarza. Hij liet Galarza weten dat hij zich weer op de training moest melden en dat hij een forse boete kon verwachten als hij dit niet deed.

De boodschap kwam duidelijk aan bij Galarza, die op 26 juni, een dag later, opnieuw bij de club verscheen. Hij hield het bij een individuele trainingssessie in de fitness om rustig weer in het ritme te komen.

Fink nam Galarza niet mee op stage, Genk wil onderhandelen

Matias Galarza werd aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp in Venrey, maar trainer Thorsten Fink wilde hem niet bij de groep zolang zijn situatie niet uitgeklaard was.

De Argentijn reisde daardoor niet mee naar de zomerstage in Nederland en heeft nog geen enkele minuut gespeeld tijdens de oefenwedstrijden, wat resulteert in een groot gebrek aan wedstrijdritme.

Begin juli probeerde Boca Juniors de situatie te doorbreken met een nieuwe aanbieding, maar dit bod was identiek aan het vorige: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

KRC Genk stemde er echter mee in om met de Argentijnse topclub te onderhandelen, in de hoop minstens 5 miljoen euro te verkrijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Wat moet Genk doen?

Meest recent

Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

111
111
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

51
51
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

110
110
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

142
142
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

260
260
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

956
956
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

353
353
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

602
602
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

266
266
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

376
376
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

877
877
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

427
427
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

467
467
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

86
86
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

340
340
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

129
129
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

115
115
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

93
93
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

472
472
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

67
67
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

944
944
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

139
139

Meer sportnieuws