Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

2386 stemmen
Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

Matias Galarza maakte vorig seizoen indruk bij KRC Genk en zag zijn marktwaarde stijgen naar 7 miljoen euro. Vorige winter wees Genk aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro van een Braziliaanse in de hoop op nog betere deals. Ook Galarza gaf aan in Europa te willen doorbreken voordat hij terugkeert naar Zuid-Amerika.

Begin juni werd duidelijk dat Galarza, ondanks zijn prestaties, zich niet op zijn gemak voelde buiten het veld. Boca Juniors deed een bod van 3 miljoen euro voor 50% van zijn transferrechten, wat Genk afwees. Galarza begon aan te dringen op een transfer, wat de situatie bij Genk bemoeilijkte.

Hij stuurde zijn kat naar de eerste training van het seizoen en bleef in Argentinië. Galarza werd uitgesloten van de zomerstage in Nederland door trainer Thorsten Fink totdat zijn situatie duidelijk werd. Hierdoor heeft hij geen wedstrijdritme opgebouwd.

Boca Juniors deed begin juli opnieuw een laag bod, maar Genk besloot om toch te onderhandelen, hopend op minstens 5 miljoen euro voor de helft van zijn transferrechten.

LEES OOK: 'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Genk wilde meer dan 10 miljoen voor Galarza

Matias Galarza zette vorig seizoen indrukwekkende en stabiele prestaties neer bij KRC Genk, wat leidde tot een stijging van zijn marktwaarde naar 7 miljoen euro – een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst ziet er veelbelovend uit voor hem, en KRC Genk hoopt op termijn te profiteren van een lucratieve transfer. Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club boden elk meer dan 10 miljoen euro.

Genk was echter niet bereid om een transfer te bespreken, waarschijnlijk in de verwachting dat er in de toekomst betere deals mogelijk zouden zijn. Voor Galarza zelf was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen optie:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza wil vertrekken, Boca Juniors klopt aan

Begin juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk toch onzeker. Hoewel hij op het veld uitblinkt in België, voelt hij zich naast het veld minder op zijn gemak. Volgens Het Belang van Limburg zou de club hem moeilijk kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod.

Kort daarna ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die Galarza ook uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen.

Galarza begon zelf aan te dringen op een transfer, ondanks zijn eerdere verklaring dat hij in Europa wilde doorbreken en pas op latere leeftijd naar Zuid-Amerika wilde terugkeren om zijn carrière af te sluiten.

Volgens Het Belang van Limburg heeft Galarza de afgelopen maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wilde vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan een hoge transfersom van meer dan 10 miljoen euro.

Galarza spoorloos, De Condé laat niet met zich sollen

Toch is een transfer nog veraf, aangezien het eerste bod van Boca Juniors ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten. De Limburgers hebben dit openingsbod resoluut afgewezen.

Ondertussen bleef Galarza druk uitoefenen op Genk om een transfer af te dwingen. Op 25 juni verscheen de Argentijn niet op de eerste training van het seizoen en verbleef hij in zijn thuisland.

Dit zorgde voor een patstelling, aangezien Boca Juniors veel te weinig bood. Genk was niet onder de indruk van de nieuwe actie van Galarza en verwachtte hem dezelfde avond nog terug in België.

Dit was trouwens niet het eerste incident met de vurige middenvelder, die tijdens zijn debuutseizoen 2022-2023 twee keer naar de B-kern werd gestuurd vanwege onprofessioneel gedrag. 

Volgens de Argentijnse sportkrant Olé kwam Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, met een strenge waarschuwing na de absentie van Galarza. Hij liet Galarza weten dat hij zich weer op de training moest melden en dat hij een forse boete kon verwachten als hij dit niet deed.

De boodschap kwam duidelijk aan bij Galarza, die op 26 juni, een dag later, opnieuw bij de club verscheen. Hij hield het bij een individuele trainingssessie in de fitness om rustig weer in het ritme te komen.

Fink nam Galarza niet mee op stage, Genk wil onderhandelen

Matias Galarza werd aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp in Venrey, maar trainer Thorsten Fink wilde hem niet bij de groep zolang zijn situatie niet uitgeklaard was.

De Argentijn reisde daardoor niet mee naar de zomerstage in Nederland en heeft nog geen enkele minuut gespeeld tijdens de oefenwedstrijden, wat resulteert in een groot gebrek aan wedstrijdritme.

Begin juli probeerde Boca Juniors de situatie te doorbreken met een nieuwe aanbieding, maar dit bod was identiek aan het vorige: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

KRC Genk stemde er echter mee in om met de Argentijnse topclub te onderhandelen, in de hoop minstens 5 miljoen euro te verkrijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Wat moet Genk doen?

Meest recent

Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

10
10
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

29
29
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

84
84
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

80
80
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

92
92
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

85
85
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

288
288
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

107
107
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

455
455
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

78
78
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

346
346
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

271
271
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

893
893
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

257
257
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

69
69
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

102
102
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

939
939
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

572
572
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

119
119
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

79
79
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

828
828
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

571
571
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

246
246
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

243
243
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

286
286

Meer sportnieuws