Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

door
Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

Matias Galarza maakte vorig seizoen indruk bij KRC Genk en zag zijn marktwaarde stijgen naar 7 miljoen euro. Vorige winter wees Genk aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro van een Braziliaanse in de hoop op nog betere deals. Ook Galarza gaf aan in Europa te willen doorbreken voordat hij terugkeert naar Zuid-Amerika.

Begin juni werd duidelijk dat Galarza, ondanks zijn prestaties, zich niet op zijn gemak voelde buiten het veld. Boca Juniors deed een bod van 3 miljoen euro voor 50% van zijn transferrechten, wat Genk afwees. Galarza begon aan te dringen op een transfer, wat de situatie bij Genk bemoeilijkte.

Hij stuurde zijn kat naar de eerste training van het seizoen en bleef in Argentinië. Galarza werd uitgesloten van de zomerstage in Nederland door trainer Thorsten Fink totdat zijn situatie duidelijk werd. Hierdoor heeft hij geen wedstrijdritme opgebouwd.

Boca Juniors deed begin juli opnieuw een laag bod, maar Genk besloot om toch te onderhandelen, hopend op minstens 5 miljoen euro voor de helft van zijn transferrechten.

LEES OOK: Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

Genk wilde meer dan 10 miljoen voor Galarza

Matias Galarza zette vorig seizoen indrukwekkende en stabiele prestaties neer bij KRC Genk, wat leidde tot een stijging van zijn marktwaarde naar 7 miljoen euro – een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst ziet er veelbelovend uit voor hem, en KRC Genk hoopt op termijn te profiteren van een lucratieve transfer. Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club boden elk meer dan 10 miljoen euro.

Genk was echter niet bereid om een transfer te bespreken, waarschijnlijk in de verwachting dat er in de toekomst betere deals mogelijk zouden zijn. Voor Galarza zelf was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen optie:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza wil vertrekken, Boca Juniors klopt aan

Begin juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk toch onzeker. Hoewel hij op het veld uitblinkt in België, voelt hij zich naast het veld minder op zijn gemak. Volgens Het Belang van Limburg zou de club hem moeilijk kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod.

Kort daarna ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die Galarza ook uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen.

Galarza begon zelf aan te dringen op een transfer, ondanks zijn eerdere verklaring dat hij in Europa wilde doorbreken en pas op latere leeftijd naar Zuid-Amerika wilde terugkeren om zijn carrière af te sluiten.

Volgens Het Belang van Limburg heeft Galarza de afgelopen maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wilde vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan een hoge transfersom van meer dan 10 miljoen euro.

Galarza spoorloos, De Condé laat niet met zich sollen

Toch is een transfer nog veraf, aangezien het eerste bod van Boca Juniors ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten. De Limburgers hebben dit openingsbod resoluut afgewezen.

Ondertussen bleef Galarza druk uitoefenen op Genk om een transfer af te dwingen. Op 25 juni verscheen de Argentijn niet op de eerste training van het seizoen en verbleef hij in zijn thuisland.

Dit zorgde voor een patstelling, aangezien Boca Juniors veel te weinig bood. Genk was niet onder de indruk van de nieuwe actie van Galarza en verwachtte hem dezelfde avond nog terug in België.

Dit was trouwens niet het eerste incident met de vurige middenvelder, die tijdens zijn debuutseizoen 2022-2023 twee keer naar de B-kern werd gestuurd vanwege onprofessioneel gedrag. 

Volgens de Argentijnse sportkrant Olé kwam Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, met een strenge waarschuwing na de absentie van Galarza. Hij liet Galarza weten dat hij zich weer op de training moest melden en dat hij een forse boete kon verwachten als hij dit niet deed.

De boodschap kwam duidelijk aan bij Galarza, die op 26 juni, een dag later, opnieuw bij de club verscheen. Hij hield het bij een individuele trainingssessie in de fitness om rustig weer in het ritme te komen.

Fink nam Galarza niet mee op stage, Genk wil onderhandelen

Matias Galarza werd aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp in Venrey, maar trainer Thorsten Fink wilde hem niet bij de groep zolang zijn situatie niet uitgeklaard was.

De Argentijn reisde daardoor niet mee naar de zomerstage in Nederland en heeft nog geen enkele minuut gespeeld tijdens de oefenwedstrijden, wat resulteert in een groot gebrek aan wedstrijdritme.

Begin juli probeerde Boca Juniors de situatie te doorbreken met een nieuwe aanbieding, maar dit bod was identiek aan het vorige: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

KRC Genk stemde er echter mee in om met de Argentijnse topclub te onderhandelen, in de hoop minstens 5 miljoen euro te verkrijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Wat moet Genk doen?

Meest recent

Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

50
50
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

133
133
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

220
220
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

90
90
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

32
32
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

111
111
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

143
143
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

40
40
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

116
116
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

231
231
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

213
213
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

176
176
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

42
42
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

252
252
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

313
313
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

190
190
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

200
200
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

314
314
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

374
374
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

406
406
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

199
199
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

143
143
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

291
291
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

76
76

Meer sportnieuws