Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

2386
Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

Matias Galarza maakte vorig seizoen indruk bij KRC Genk en zag zijn marktwaarde stijgen naar 7 miljoen euro. Vorige winter wees Genk aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro van een Braziliaanse in de hoop op nog betere deals. Ook Galarza gaf aan in Europa te willen doorbreken voordat hij terugkeert naar Zuid-Amerika.

Begin juni werd duidelijk dat Galarza, ondanks zijn prestaties, zich niet op zijn gemak voelde buiten het veld. Boca Juniors deed een bod van 3 miljoen euro voor 50% van zijn transferrechten, wat Genk afwees. Galarza begon aan te dringen op een transfer, wat de situatie bij Genk bemoeilijkte.

Hij stuurde zijn kat naar de eerste training van het seizoen en bleef in Argentinië. Galarza werd uitgesloten van de zomerstage in Nederland door trainer Thorsten Fink totdat zijn situatie duidelijk werd. Hierdoor heeft hij geen wedstrijdritme opgebouwd.

Boca Juniors deed begin juli opnieuw een laag bod, maar Genk besloot om toch te onderhandelen, hopend op minstens 5 miljoen euro voor de helft van zijn transferrechten.

LEES OOK: Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

Genk wilde meer dan 10 miljoen voor Galarza

Matias Galarza zette vorig seizoen indrukwekkende en stabiele prestaties neer bij KRC Genk, wat leidde tot een stijging van zijn marktwaarde naar 7 miljoen euro – een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst ziet er veelbelovend uit voor hem, en KRC Genk hoopt op termijn te profiteren van een lucratieve transfer. Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club boden elk meer dan 10 miljoen euro.

Genk was echter niet bereid om een transfer te bespreken, waarschijnlijk in de verwachting dat er in de toekomst betere deals mogelijk zouden zijn. Voor Galarza zelf was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen optie:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza wil vertrekken, Boca Juniors klopt aan

Begin juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk toch onzeker. Hoewel hij op het veld uitblinkt in België, voelt hij zich naast het veld minder op zijn gemak. Volgens Het Belang van Limburg zou de club hem moeilijk kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod.

Kort daarna ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die Galarza ook uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen.

Galarza begon zelf aan te dringen op een transfer, ondanks zijn eerdere verklaring dat hij in Europa wilde doorbreken en pas op latere leeftijd naar Zuid-Amerika wilde terugkeren om zijn carrière af te sluiten.

Volgens Het Belang van Limburg heeft Galarza de afgelopen maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wilde vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan een hoge transfersom van meer dan 10 miljoen euro.

Galarza spoorloos, De Condé laat niet met zich sollen

Toch is een transfer nog veraf, aangezien het eerste bod van Boca Juniors ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten. De Limburgers hebben dit openingsbod resoluut afgewezen.

Ondertussen bleef Galarza druk uitoefenen op Genk om een transfer af te dwingen. Op 25 juni verscheen de Argentijn niet op de eerste training van het seizoen en verbleef hij in zijn thuisland.

Dit zorgde voor een patstelling, aangezien Boca Juniors veel te weinig bood. Genk was niet onder de indruk van de nieuwe actie van Galarza en verwachtte hem dezelfde avond nog terug in België.

Dit was trouwens niet het eerste incident met de vurige middenvelder, die tijdens zijn debuutseizoen 2022-2023 twee keer naar de B-kern werd gestuurd vanwege onprofessioneel gedrag. 

Volgens de Argentijnse sportkrant Olé kwam Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, met een strenge waarschuwing na de absentie van Galarza. Hij liet Galarza weten dat hij zich weer op de training moest melden en dat hij een forse boete kon verwachten als hij dit niet deed.

De boodschap kwam duidelijk aan bij Galarza, die op 26 juni, een dag later, opnieuw bij de club verscheen. Hij hield het bij een individuele trainingssessie in de fitness om rustig weer in het ritme te komen.

Fink nam Galarza niet mee op stage, Genk wil onderhandelen

Matias Galarza werd aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp in Venrey, maar trainer Thorsten Fink wilde hem niet bij de groep zolang zijn situatie niet uitgeklaard was.

De Argentijn reisde daardoor niet mee naar de zomerstage in Nederland en heeft nog geen enkele minuut gespeeld tijdens de oefenwedstrijden, wat resulteert in een groot gebrek aan wedstrijdritme.

Begin juli probeerde Boca Juniors de situatie te doorbreken met een nieuwe aanbieding, maar dit bod was identiek aan het vorige: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

KRC Genk stemde er echter mee in om met de Argentijnse topclub te onderhandelen, in de hoop minstens 5 miljoen euro te verkrijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Wat moet Genk doen?

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

59
59
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

51
51
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

77
77
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

55
55
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

69
69
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

167
167
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

79
79
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

391
391
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

59
59
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

419
419
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

139
139
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

60
60
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

54
54
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

129
129
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

110
110
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

198
198
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

160
160
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

76
76
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

63
63
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

157
157
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws