Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

door
Transferdrama Genk: De Condé overspeelt zijn hand

Matias Galarza maakte vorig seizoen indruk bij KRC Genk en zag zijn marktwaarde stijgen naar 7 miljoen euro. Vorige winter wees Genk aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro van een Braziliaanse in de hoop op nog betere deals. Ook Galarza gaf aan in Europa te willen doorbreken voordat hij terugkeert naar Zuid-Amerika.

Begin juni werd duidelijk dat Galarza, ondanks zijn prestaties, zich niet op zijn gemak voelde buiten het veld. Boca Juniors deed een bod van 3 miljoen euro voor 50% van zijn transferrechten, wat Genk afwees. Galarza begon aan te dringen op een transfer, wat de situatie bij Genk bemoeilijkte.

Hij stuurde zijn kat naar de eerste training van het seizoen en bleef in Argentinië. Galarza werd uitgesloten van de zomerstage in Nederland door trainer Thorsten Fink totdat zijn situatie duidelijk werd. Hierdoor heeft hij geen wedstrijdritme opgebouwd.

Boca Juniors deed begin juli opnieuw een laag bod, maar Genk besloot om toch te onderhandelen, hopend op minstens 5 miljoen euro voor de helft van zijn transferrechten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Genk wilde meer dan 10 miljoen voor Galarza

Matias Galarza zette vorig seizoen indrukwekkende en stabiele prestaties neer bij KRC Genk, wat leidde tot een stijging van zijn marktwaarde naar 7 miljoen euro – een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst ziet er veelbelovend uit voor hem, en KRC Genk hoopt op termijn te profiteren van een lucratieve transfer. Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club boden elk meer dan 10 miljoen euro.

Genk was echter niet bereid om een transfer te bespreken, waarschijnlijk in de verwachting dat er in de toekomst betere deals mogelijk zouden zijn. Voor Galarza zelf was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen optie:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza wil vertrekken, Boca Juniors klopt aan

Begin juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk toch onzeker. Hoewel hij op het veld uitblinkt in België, voelt hij zich naast het veld minder op zijn gemak. Volgens Het Belang van Limburg zou de club hem moeilijk kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod.

Kort daarna ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die Galarza ook uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen.

Galarza begon zelf aan te dringen op een transfer, ondanks zijn eerdere verklaring dat hij in Europa wilde doorbreken en pas op latere leeftijd naar Zuid-Amerika wilde terugkeren om zijn carrière af te sluiten.

Volgens Het Belang van Limburg heeft Galarza de afgelopen maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wilde vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan een hoge transfersom van meer dan 10 miljoen euro.

Galarza spoorloos, De Condé laat niet met zich sollen

Toch is een transfer nog veraf, aangezien het eerste bod van Boca Juniors ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten. De Limburgers hebben dit openingsbod resoluut afgewezen.

Ondertussen bleef Galarza druk uitoefenen op Genk om een transfer af te dwingen. Op 25 juni verscheen de Argentijn niet op de eerste training van het seizoen en verbleef hij in zijn thuisland.

Dit zorgde voor een patstelling, aangezien Boca Juniors veel te weinig bood. Genk was niet onder de indruk van de nieuwe actie van Galarza en verwachtte hem dezelfde avond nog terug in België.

Dit was trouwens niet het eerste incident met de vurige middenvelder, die tijdens zijn debuutseizoen 2022-2023 twee keer naar de B-kern werd gestuurd vanwege onprofessioneel gedrag. 

Volgens de Argentijnse sportkrant Olé kwam Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, met een strenge waarschuwing na de absentie van Galarza. Hij liet Galarza weten dat hij zich weer op de training moest melden en dat hij een forse boete kon verwachten als hij dit niet deed.

De boodschap kwam duidelijk aan bij Galarza, die op 26 juni, een dag later, opnieuw bij de club verscheen. Hij hield het bij een individuele trainingssessie in de fitness om rustig weer in het ritme te komen.

Fink nam Galarza niet mee op stage, Genk wil onderhandelen

Matias Galarza werd aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp in Venrey, maar trainer Thorsten Fink wilde hem niet bij de groep zolang zijn situatie niet uitgeklaard was.

De Argentijn reisde daardoor niet mee naar de zomerstage in Nederland en heeft nog geen enkele minuut gespeeld tijdens de oefenwedstrijden, wat resulteert in een groot gebrek aan wedstrijdritme.

Begin juli probeerde Boca Juniors de situatie te doorbreken met een nieuwe aanbieding, maar dit bod was identiek aan het vorige: 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

KRC Genk stemde er echter mee in om met de Argentijnse topclub te onderhandelen, in de hoop minstens 5 miljoen euro te verkrijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Wat moet Genk doen?

Meest recent

Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

16
16
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

21
21
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

7
7
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

127
127
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

220
220
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

507
507
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

48
48
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

16
16
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

98
98
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

97
97
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

574
574
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

327
327
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

367
367
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

154
154
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

402
402
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

263
263
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1137
1137
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

156
156
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

284
284
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

102
102
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

178
178
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

197
197
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71

Meer sportnieuws