De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

door
De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Voor heel wat clubs betekent dat de start van een compleet nieuw hoofdstuk. Zo ook voor Antwerp FC, dat zijn sportieve lot in handen legde van nieuwe hoofdcoach Jonas De Roeck.

De Great Old heeft een gouden periode achter de rug. Op amper twee seizoenen tijd werd de landstitel gepakt, de Beker van België gewonnen, de Supercup veroverd, Champions League-voetbal gespeeld, ... . Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk dat RAFC op zijn limieten botste. Zowel op sportief als op financieel vlak.

LEES OOK: Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

De Roeck neemt over

Dat besefte coach Mark van Bommel maar al te goed. Hoewel hij in principe nog een extra jaartje onder contract lag op de Bosuil, besloot de Nederlander eind vorig seizoen om af te zwaaien. Om de succestrainer te vervangen, koos het Antwerpse bestuur uiteindelijk voor De Roeck.

De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, maakte de voorbije jaren indruk als hoofdtrainer van KVC Westerlo. Bovendien kon hij zonder afkoopvergoeding binnen gehaald worden. Komend weekend maakt hij dus zijn officiële debuut in de competitiematch tegen Charleroi.

Basiself staat vast

Het wordt uiteraard uitkijken met welke basiself hij dat zal doen. Wat dat betreft gaf De Roeck zaterdag alvast een grote hint. Zo liet de trainer weten dat hij grotendeels zal vasthouden aan de elf starters die aan de galawedstrijd tegen Parma (1-2) begonnen.

Hier en daar kan er wel nog gesleuteld worden aan het elftal, maar zijn ploeg overhoop gooien zal De Roeck niet meer doen. "Dit is in grote lijnen wel het elftal dat je Charleroi gaat starten. Je moet geen vijf wissels verwachten. Al blijf je afhankelijk van de vorm van de dag van je spelers en van hun fitheid", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

6
6
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

124
124
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

191
191
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

54
54
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

111
111
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

229
229
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

116
116
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

50
50
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

127
127
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

135
135
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

275
275
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

136
136
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

970
970
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

135
135
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

178
178
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

697
697
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

344
344
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

243
243
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

169
169
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

43
43
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

407
407
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

315
315
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

167
167
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

234
234

Meer sportnieuws