De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

door
De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Voor heel wat clubs betekent dat de start van een compleet nieuw hoofdstuk. Zo ook voor Antwerp FC, dat zijn sportieve lot in handen legde van nieuwe hoofdcoach Jonas De Roeck.

De Great Old heeft een gouden periode achter de rug. Op amper twee seizoenen tijd werd de landstitel gepakt, de Beker van België gewonnen, de Supercup veroverd, Champions League-voetbal gespeeld, ... . Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk dat RAFC op zijn limieten botste. Zowel op sportief als op financieel vlak.

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

De Roeck neemt over

Dat besefte coach Mark van Bommel maar al te goed. Hoewel hij in principe nog een extra jaartje onder contract lag op de Bosuil, besloot de Nederlander eind vorig seizoen om af te zwaaien. Om de succestrainer te vervangen, koos het Antwerpse bestuur uiteindelijk voor De Roeck.

De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, maakte de voorbije jaren indruk als hoofdtrainer van KVC Westerlo. Bovendien kon hij zonder afkoopvergoeding binnen gehaald worden. Komend weekend maakt hij dus zijn officiële debuut in de competitiematch tegen Charleroi.

Basiself staat vast

Het wordt uiteraard uitkijken met welke basiself hij dat zal doen. Wat dat betreft gaf De Roeck zaterdag alvast een grote hint. Zo liet de trainer weten dat hij grotendeels zal vasthouden aan de elf starters die aan de galawedstrijd tegen Parma (1-2) begonnen.

Hier en daar kan er wel nog gesleuteld worden aan het elftal, maar zijn ploeg overhoop gooien zal De Roeck niet meer doen. "Dit is in grote lijnen wel het elftal dat je Charleroi gaat starten. Je moet geen vijf wissels verwachten. Al blijf je afhankelijk van de vorm van de dag van je spelers en van hun fitheid", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

12
12
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

37
37
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

47
47
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

24
24
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

107
107
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

77
77
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

288
288
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

93
93
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

119
119
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

156
156
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

282
282
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

293
293
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

60
60
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

343
343
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

294
294
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

179
179
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

318
318
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

300
300
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

240
240
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

49
49
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

112
112
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

251
251
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

203
203
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

173
173

Meer sportnieuws