De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

399
De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Voor heel wat clubs betekent dat de start van een compleet nieuw hoofdstuk. Zo ook voor Antwerp FC, dat zijn sportieve lot in handen legde van nieuwe hoofdcoach Jonas De Roeck.

De Great Old heeft een gouden periode achter de rug. Op amper twee seizoenen tijd werd de landstitel gepakt, de Beker van België gewonnen, de Supercup veroverd, Champions League-voetbal gespeeld, ... . Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk dat RAFC op zijn limieten botste. Zowel op sportief als op financieel vlak.

LEES OOK: Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

De Roeck neemt over

Dat besefte coach Mark van Bommel maar al te goed. Hoewel hij in principe nog een extra jaartje onder contract lag op de Bosuil, besloot de Nederlander eind vorig seizoen om af te zwaaien. Om de succestrainer te vervangen, koos het Antwerpse bestuur uiteindelijk voor De Roeck.

De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, maakte de voorbije jaren indruk als hoofdtrainer van KVC Westerlo. Bovendien kon hij zonder afkoopvergoeding binnen gehaald worden. Komend weekend maakt hij dus zijn officiële debuut in de competitiematch tegen Charleroi.

Basiself staat vast

Het wordt uiteraard uitkijken met welke basiself hij dat zal doen. Wat dat betreft gaf De Roeck zaterdag alvast een grote hint. Zo liet de trainer weten dat hij grotendeels zal vasthouden aan de elf starters die aan de galawedstrijd tegen Parma (1-2) begonnen.

Hier en daar kan er wel nog gesleuteld worden aan het elftal, maar zijn ploeg overhoop gooien zal De Roeck niet meer doen. "Dit is in grote lijnen wel het elftal dat je Charleroi gaat starten. Je moet geen vijf wissels verwachten. Al blijf je afhankelijk van de vorm van de dag van je spelers en van hun fitheid", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

1
1
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

47
47
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

156
156
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

33
33
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

54
54
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

115
115
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

71
71
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

46
46
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

72
72
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

97
97
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

168
168
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

387
387
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

153
153
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

173
173
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

416
416
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

97
97
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

453
453
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

641
641

Meer sportnieuws