De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

door
De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Voor heel wat clubs betekent dat de start van een compleet nieuw hoofdstuk. Zo ook voor Antwerp FC, dat zijn sportieve lot in handen legde van nieuwe hoofdcoach Jonas De Roeck.

De Great Old heeft een gouden periode achter de rug. Op amper twee seizoenen tijd werd de landstitel gepakt, de Beker van België gewonnen, de Supercup veroverd, Champions League-voetbal gespeeld, ... . Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk dat RAFC op zijn limieten botste. Zowel op sportief als op financieel vlak.

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

De Roeck neemt over

Dat besefte coach Mark van Bommel maar al te goed. Hoewel hij in principe nog een extra jaartje onder contract lag op de Bosuil, besloot de Nederlander eind vorig seizoen om af te zwaaien. Om de succestrainer te vervangen, koos het Antwerpse bestuur uiteindelijk voor De Roeck.

De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, maakte de voorbije jaren indruk als hoofdtrainer van KVC Westerlo. Bovendien kon hij zonder afkoopvergoeding binnen gehaald worden. Komend weekend maakt hij dus zijn officiële debuut in de competitiematch tegen Charleroi.

Basiself staat vast

Het wordt uiteraard uitkijken met welke basiself hij dat zal doen. Wat dat betreft gaf De Roeck zaterdag alvast een grote hint. Zo liet de trainer weten dat hij grotendeels zal vasthouden aan de elf starters die aan de galawedstrijd tegen Parma (1-2) begonnen.

Hier en daar kan er wel nog gesleuteld worden aan het elftal, maar zijn ploeg overhoop gooien zal De Roeck niet meer doen. "Dit is in grote lijnen wel het elftal dat je Charleroi gaat starten. Je moet geen vijf wissels verwachten. Al blijf je afhankelijk van de vorm van de dag van je spelers en van hun fitheid", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

3
3
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

119
119
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

59
59
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

57
57
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

47
47
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

180
180
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

30
30
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

45
45
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

208
208
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

161
161
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

99
99
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

167
167
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

241
241
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

140
140
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

180
180
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

309
309
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

217
217
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

573
573
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

306
306
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

347
347
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

308
308
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

353
353
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

168
168

Meer sportnieuws