De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

door
De Roeck geeft grote hint over basisploeg Antwerp

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Voor heel wat clubs betekent dat de start van een compleet nieuw hoofdstuk. Zo ook voor Antwerp FC, dat zijn sportieve lot in handen legde van nieuwe hoofdcoach Jonas De Roeck.

De Great Old heeft een gouden periode achter de rug. Op amper twee seizoenen tijd werd de landstitel gepakt, de Beker van België gewonnen, de Supercup veroverd, Champions League-voetbal gespeeld, ... . Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk dat RAFC op zijn limieten botste. Zowel op sportief als op financieel vlak.

LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

De Roeck neemt over

Dat besefte coach Mark van Bommel maar al te goed. Hoewel hij in principe nog een extra jaartje onder contract lag op de Bosuil, besloot de Nederlander eind vorig seizoen om af te zwaaien. Om de succestrainer te vervangen, koos het Antwerpse bestuur uiteindelijk voor De Roeck.

De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, maakte de voorbije jaren indruk als hoofdtrainer van KVC Westerlo. Bovendien kon hij zonder afkoopvergoeding binnen gehaald worden. Komend weekend maakt hij dus zijn officiële debuut in de competitiematch tegen Charleroi.

Basiself staat vast

Het wordt uiteraard uitkijken met welke basiself hij dat zal doen. Wat dat betreft gaf De Roeck zaterdag alvast een grote hint. Zo liet de trainer weten dat hij grotendeels zal vasthouden aan de elf starters die aan de galawedstrijd tegen Parma (1-2) begonnen.

Hier en daar kan er wel nog gesleuteld worden aan het elftal, maar zijn ploeg overhoop gooien zal De Roeck niet meer doen. "Dit is in grote lijnen wel het elftal dat je Charleroi gaat starten. Je moet geen vijf wissels verwachten. Al blijf je afhankelijk van de vorm van de dag van je spelers en van hun fitheid", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

74
74
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

160
160
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

19
19
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

130
130
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

168
168
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

126
126
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

255
255
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

156
156
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

375
375
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

123
123
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

35
35
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

224
224
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

392
392
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

44
44
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

166
166
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

127
127
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

447
447
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

271
271
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

510
510
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

353
353
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

253
253
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

184
184
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

69
69
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

256
256

Meer sportnieuws