'Amadou Onana geland voor afronding miljoenentransfer'

door
'Amadou Onana geland voor afronding miljoenentransfer'

De zomerse transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook enkele Rode Duivels hebben daarop hun zitje versierd. Amadou Onana bijvoorbeeld. De boomlange middenvelder staat op punt om bij een nieuwe club in de Premier League aan de slag te gaan.

Onana is op een relatief korte periode uitgegroeid tot een vaste sterkhouder bij de nationale ploeg. Inmiddels heeft hij al een 17 caps achter zijn naam staan, waarvan het merendeel als titularis. Ook tijdens het Europese kampioenschap was hij niet weg te denken uit de basiself van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen bevestigt Onana zijn goede prestaties bij de nationale ploeg ook op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC.

LEES OOK: 'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Premier League-transfer

Daar maakte hij tijdens zijn eerste seizoen meteen een goede beurt en groeide hij uit tot een vaste basiskracht. Desondanks werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook afgelopen seizoen was hij doorgaans een basisspeler.

Maar Everton kampt zoals geweten met de nodige financiële problemen en is daarom bereid mee te werken aan een vertrek. Inmiddels zou de club uit Liverpool ook een akkoord gevonden hebben. Zo raakte vorige week bekend dat Onana op punt staat om naar Aston Villa te trekken.

Op Engelse bodem

En inmiddels is zijn transfer zo goed als rond. Bij Sky Sports weet men dat Onana zondag in Birmingham geland is om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Dat lijkt evenwel slechts een formaliteit. Indien alles goed verloopt wordt de transfer maandag officieel bekend gemaakt. Het Engelse medium stelt dat met de deal een totale som van 50 miljoen pond, net geen 60 miljoen euro, gemoeid is.

Onana heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

8
8
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

76
76
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

71
71
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

38
38
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

73
73
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

134
134
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

55
55
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

48
48
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

86
86
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

29
29
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

78
78
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

296
296
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

108
108
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

391
391
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

121
121
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

191
191
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

301
301
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

397
397
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

141
141
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

565
565
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

156
156
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

108
108

Meer sportnieuws