Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

door
Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

Het is Club Brugge niet gelukt om het nieuwe seizoen op gang te trappen met een overwinning. Zaterdagavond verloor Blauw-Zwart namelijk in de Supercup tegen Union SG. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2, maar aan de openingstreffer hing wel een geurtje.

De landskampioen moest in de eerste officiële match van het seizoen nog een aantal internationals en geblesseerden missen. Coach Nicky Hayen bracht dan ook een behoorlijk jonge ploeg tussen de lijnen, al kon hij ook rekenen op verschillende vaste waarden. Dat bleek echter niet voldoende.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zeer lichte strafschop

De Bruggelingen sloten de wedstrijd weliswaar goed af, onder impuls van de invallers kreeg de thuisploeg in de slotfase nog enkele goede kansen om langszij te komen. Maar op dat moment was Union al 0-2 uitgelopen en op basis van het kansenverloop was die dubbele voorsprong zeker niet onterecht te noemen.

Wel had Blauw-Zwart reden tot klagen over de eerste treffer. Vlak voor rust was het immers uitblinker Cameron Puertas die van op de stop voor de 0-1 kon zorgen. De penalty kwam echter tot stand na een wel erg lichte fout van Zaid Romero. Bovendien duurde het minutenlang alvorens de VAR uitsluitsel gaf.

Amper contact zichtbaar

Analist Wesley Sonck vond de fout echter veel te licht om een penalty te geven. "Hij doet helemaal niets als je het mij vraagt. Er is een contact, maar dat is wel heel beperkt. Dit is heel makkelijk gefloten. Als je de beelden bekijkt is het toch echt miniem. Romero wou hem eerder ontwijken. Voor mij is dit veel te makkelijk, maar het is geen clear-error dus de VAR geeft hem", klonk het bij DAZN.

Ook zijn collega Franky Van der Elst had zijn bedenkingen bij de beslissing van de arbitrage. "Na het bekijken van de fase vanuit alle standpunten, zie ik niet echt een contact om een penalty te geven. Ik denk dat ze bij de VAR ook niets gevonden hebben en dus bij de beslissing van de scheidsrechter gebleven zijn."

De penalty van Union was niet terecht ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

49
49
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

165
165
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

21
21
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

83
83
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

129
129
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

308
308
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

80
80
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

209
209
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

236
236
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

86
86
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1756
1756
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

472
472
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

202
202
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

159
159
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

664
664
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

65
65
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

45
45
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

395
395
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

253
253
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

657
657
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

281
281
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

86
86

Meer sportnieuws