Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

door
Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

Het is Club Brugge niet gelukt om het nieuwe seizoen op gang te trappen met een overwinning. Zaterdagavond verloor Blauw-Zwart namelijk in de Supercup tegen Union SG. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2, maar aan de openingstreffer hing wel een geurtje.

De landskampioen moest in de eerste officiële match van het seizoen nog een aantal internationals en geblesseerden missen. Coach Nicky Hayen bracht dan ook een behoorlijk jonge ploeg tussen de lijnen, al kon hij ook rekenen op verschillende vaste waarden. Dat bleek echter niet voldoende.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Zeer lichte strafschop

De Bruggelingen sloten de wedstrijd weliswaar goed af, onder impuls van de invallers kreeg de thuisploeg in de slotfase nog enkele goede kansen om langszij te komen. Maar op dat moment was Union al 0-2 uitgelopen en op basis van het kansenverloop was die dubbele voorsprong zeker niet onterecht te noemen.

Wel had Blauw-Zwart reden tot klagen over de eerste treffer. Vlak voor rust was het immers uitblinker Cameron Puertas die van op de stop voor de 0-1 kon zorgen. De penalty kwam echter tot stand na een wel erg lichte fout van Zaid Romero. Bovendien duurde het minutenlang alvorens de VAR uitsluitsel gaf.

Amper contact zichtbaar

Analist Wesley Sonck vond de fout echter veel te licht om een penalty te geven. "Hij doet helemaal niets als je het mij vraagt. Er is een contact, maar dat is wel heel beperkt. Dit is heel makkelijk gefloten. Als je de beelden bekijkt is het toch echt miniem. Romero wou hem eerder ontwijken. Voor mij is dit veel te makkelijk, maar het is geen clear-error dus de VAR geeft hem", klonk het bij DAZN.

Ook zijn collega Franky Van der Elst had zijn bedenkingen bij de beslissing van de arbitrage. "Na het bekijken van de fase vanuit alle standpunten, zie ik niet echt een contact om een penalty te geven. Ik denk dat ze bij de VAR ook niets gevonden hebben en dus bij de beslissing van de scheidsrechter gebleven zijn."

De penalty van Union was niet terecht ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

47
47
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

50
50
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

57
57
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

83
83
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

343
343
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

49
49
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

51
51
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

107
107
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

96
96
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

617
617
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

316
316
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

113
113
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

558
558

Meer sportnieuws