Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

door
Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

Het is Club Brugge niet gelukt om het nieuwe seizoen op gang te trappen met een overwinning. Zaterdagavond verloor Blauw-Zwart namelijk in de Supercup tegen Union SG. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2, maar aan de openingstreffer hing wel een geurtje.

De landskampioen moest in de eerste officiële match van het seizoen nog een aantal internationals en geblesseerden missen. Coach Nicky Hayen bracht dan ook een behoorlijk jonge ploeg tussen de lijnen, al kon hij ook rekenen op verschillende vaste waarden. Dat bleek echter niet voldoende.

Zeer lichte strafschop

De Bruggelingen sloten de wedstrijd weliswaar goed af, onder impuls van de invallers kreeg de thuisploeg in de slotfase nog enkele goede kansen om langszij te komen. Maar op dat moment was Union al 0-2 uitgelopen en op basis van het kansenverloop was die dubbele voorsprong zeker niet onterecht te noemen.

Wel had Blauw-Zwart reden tot klagen over de eerste treffer. Vlak voor rust was het immers uitblinker Cameron Puertas die van op de stop voor de 0-1 kon zorgen. De penalty kwam echter tot stand na een wel erg lichte fout van Zaid Romero. Bovendien duurde het minutenlang alvorens de VAR uitsluitsel gaf.

Amper contact zichtbaar

Analist Wesley Sonck vond de fout echter veel te licht om een penalty te geven. "Hij doet helemaal niets als je het mij vraagt. Er is een contact, maar dat is wel heel beperkt. Dit is heel makkelijk gefloten. Als je de beelden bekijkt is het toch echt miniem. Romero wou hem eerder ontwijken. Voor mij is dit veel te makkelijk, maar het is geen clear-error dus de VAR geeft hem", klonk het bij DAZN.

Ook zijn collega Franky Van der Elst had zijn bedenkingen bij de beslissing van de arbitrage. "Na het bekijken van de fase vanuit alle standpunten, zie ik niet echt een contact om een penalty te geven. Ik denk dat ze bij de VAR ook niets gevonden hebben en dus bij de beslissing van de scheidsrechter gebleven zijn."

POLL: De penalty van Union was niet terecht ...

Meest recent

Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

0
0
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

47
47
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

51
51
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

38
38
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

56
56
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

78
78
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

141
141
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

169
169
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

76
76
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

222
222
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

57
57
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

55
55
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

242
242
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

418
418
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

170
170
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

306
306
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

172
172
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

176
176

Meer sportnieuws