Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

door
Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

Het is Club Brugge niet gelukt om het nieuwe seizoen op gang te trappen met een overwinning. Zaterdagavond verloor Blauw-Zwart namelijk in de Supercup tegen Union SG. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2, maar aan de openingstreffer hing wel een geurtje.

De landskampioen moest in de eerste officiële match van het seizoen nog een aantal internationals en geblesseerden missen. Coach Nicky Hayen bracht dan ook een behoorlijk jonge ploeg tussen de lijnen, al kon hij ook rekenen op verschillende vaste waarden. Dat bleek echter niet voldoende.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Zeer lichte strafschop

De Bruggelingen sloten de wedstrijd weliswaar goed af, onder impuls van de invallers kreeg de thuisploeg in de slotfase nog enkele goede kansen om langszij te komen. Maar op dat moment was Union al 0-2 uitgelopen en op basis van het kansenverloop was die dubbele voorsprong zeker niet onterecht te noemen.

Wel had Blauw-Zwart reden tot klagen over de eerste treffer. Vlak voor rust was het immers uitblinker Cameron Puertas die van op de stop voor de 0-1 kon zorgen. De penalty kwam echter tot stand na een wel erg lichte fout van Zaid Romero. Bovendien duurde het minutenlang alvorens de VAR uitsluitsel gaf.

Amper contact zichtbaar

Analist Wesley Sonck vond de fout echter veel te licht om een penalty te geven. "Hij doet helemaal niets als je het mij vraagt. Er is een contact, maar dat is wel heel beperkt. Dit is heel makkelijk gefloten. Als je de beelden bekijkt is het toch echt miniem. Romero wou hem eerder ontwijken. Voor mij is dit veel te makkelijk, maar het is geen clear-error dus de VAR geeft hem", klonk het bij DAZN.

Ook zijn collega Franky Van der Elst had zijn bedenkingen bij de beslissing van de arbitrage. "Na het bekijken van de fase vanuit alle standpunten, zie ik niet echt een contact om een penalty te geven. Ik denk dat ze bij de VAR ook niets gevonden hebben en dus bij de beslissing van de scheidsrechter gebleven zijn."

De penalty van Union was niet terecht ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

49
49
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

50
50
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

165
165
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

157
157
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

254
254
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

360
360
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

519
519
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

293
293
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

276
276
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

283
283
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

70
70
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

137
137
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

259
259
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

216
216
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

129
129

Meer sportnieuws