Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

1516 stemmen
Club bestolen? Analisten vellen verdict over penaltyfase

Het is Club Brugge niet gelukt om het nieuwe seizoen op gang te trappen met een overwinning. Zaterdagavond verloor Blauw-Zwart namelijk in de Supercup tegen Union SG. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2, maar aan de openingstreffer hing wel een geurtje.

De landskampioen moest in de eerste officiële match van het seizoen nog een aantal internationals en geblesseerden missen. Coach Nicky Hayen bracht dan ook een behoorlijk jonge ploeg tussen de lijnen, al kon hij ook rekenen op verschillende vaste waarden. Dat bleek echter niet voldoende.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

Zeer lichte strafschop

De Bruggelingen sloten de wedstrijd weliswaar goed af, onder impuls van de invallers kreeg de thuisploeg in de slotfase nog enkele goede kansen om langszij te komen. Maar op dat moment was Union al 0-2 uitgelopen en op basis van het kansenverloop was die dubbele voorsprong zeker niet onterecht te noemen.

Wel had Blauw-Zwart reden tot klagen over de eerste treffer. Vlak voor rust was het immers uitblinker Cameron Puertas die van op de stop voor de 0-1 kon zorgen. De penalty kwam echter tot stand na een wel erg lichte fout van Zaid Romero. Bovendien duurde het minutenlang alvorens de VAR uitsluitsel gaf.

Amper contact zichtbaar

Analist Wesley Sonck vond de fout echter veel te licht om een penalty te geven. "Hij doet helemaal niets als je het mij vraagt. Er is een contact, maar dat is wel heel beperkt. Dit is heel makkelijk gefloten. Als je de beelden bekijkt is het toch echt miniem. Romero wou hem eerder ontwijken. Voor mij is dit veel te makkelijk, maar het is geen clear-error dus de VAR geeft hem", klonk het bij DAZN.

Ook zijn collega Franky Van der Elst had zijn bedenkingen bij de beslissing van de arbitrage. "Na het bekijken van de fase vanuit alle standpunten, zie ik niet echt een contact om een penalty te geven. Ik denk dat ze bij de VAR ook niets gevonden hebben en dus bij de beslissing van de scheidsrechter gebleven zijn."

De penalty van Union was niet terecht ...

Meest recent

Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

12
12
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

30
30
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

317
317
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

36
36
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

207
207
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

235
235
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

370
370
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

626
626
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

138
138
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

411
411
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

126
126
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

161
161
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

116
116
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

373
373
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

91
91
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

250
250
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

184
184
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

471
471
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

133
133
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

227
227
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

892
892

Meer sportnieuws