Hayen verrassend scherp na Supercup: "Grote woorden, maar ..."

door
Hayen verrassend scherp na Supercup:

Nicky Hayen zal nog een tijdje moeten wachten op zijn eerste prijs sinds hij vastbenoemd werd als hoofdcoach van Club Brugge. Zaterdag volgde nochtans een mooie kans in de Supercup. Maar Blauw-Zwart verloor op eigen veld met 1-2 van Union SG.

Het moet gezegd dat de Bruggelingen niet op volle kracht konden aantreden. EK-gangers als Michal Skoras en Maxim De Cuyper trainen nog maar enkele dagen mee en zaten dus niet in de selectie. Ardon Jashari en Andreas Skov Olsen moeten zelfs nog aansluiten. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen in de lappenmand.

LEES OOK: Club Brugge-pion onthult contact met Union

Hayen niet tevreden

Hayen moest op bepaalde posities dan ook improviseren met jonge spelers. Daar tegenover kon hij wel rekenen op verschillende vaste krachten zoals Hans Vanaken, Simon Mignolet en Brandon Mechele. Maar dat bleek niet voldoende. Op de slotfase na bleef Club gewoonweg onder het gewenste niveau.

Achteraf toonde Hayen zich dan ook opvallend streng. "Of de alarmbellen nu afgaan? Nee, maar er is wel een bepaalde bezorgdheid over die eerste zestig minuten. Iedereen moet in de spiegel kijken. Dat zijn misschien al grote woorden, maar wij willen er van bij het begin staan", klonk het op de clubwebstek.

Sterk laatste halfuur

De trainer beseft echter ook dat er nog belangrijke spelers zullen bijkomen in de komende weken en dat de selectie alleen maar sterker zal worden. Daarnaast zag hij ook enkele positieve punten. Het laatste halfuur vond Hayen bijvoorbeeld wel goed van zijn ploeg.

Het wordt nu echter zaak om die goede periode langer vol te houden. "We toonden te weinig intensiteit en speelden te statisch om een ploeg die gretiger was uit verband te spelen. Het laatste half uur was daarentegen wel goed. Daar moeten we op verder bouwen, maar we moeten dat wel langer kunnen volhouden. Iedereen moet honderd procent zijn, dan zie je het echte Club Brugge."

Indien niemand meer vertrekt, is Club voldoende gewapend voor komend seizoen ...

Meest recent

Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

6
6
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

108
108
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

121
121
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

55
55
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

62
62
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

308
308
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

263
263
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

436
436
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

464
464
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

221
221
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

743
743
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

452
452
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

119
119
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

187
187
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

136
136
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

115
115
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

265
265
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

165
165
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

603
603
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

310
310
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

95
95
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

498
498
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

518
518

Meer sportnieuws