Hayen verrassend scherp na Supercup: "Grote woorden, maar ..."

1387 stemmen
Hayen verrassend scherp na Supercup:

Nicky Hayen zal nog een tijdje moeten wachten op zijn eerste prijs sinds hij vastbenoemd werd als hoofdcoach van Club Brugge. Zaterdag volgde nochtans een mooie kans in de Supercup. Maar Blauw-Zwart verloor op eigen veld met 1-2 van Union SG.

Het moet gezegd dat de Bruggelingen niet op volle kracht konden aantreden. EK-gangers als Michal Skoras en Maxim De Cuyper trainen nog maar enkele dagen mee en zaten dus niet in de selectie. Ardon Jashari en Andreas Skov Olsen moeten zelfs nog aansluiten. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen in de lappenmand.

LEES OOK: 'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Hayen niet tevreden

Hayen moest op bepaalde posities dan ook improviseren met jonge spelers. Daar tegenover kon hij wel rekenen op verschillende vaste krachten zoals Hans Vanaken, Simon Mignolet en Brandon Mechele. Maar dat bleek niet voldoende. Op de slotfase na bleef Club gewoonweg onder het gewenste niveau.

Achteraf toonde Hayen zich dan ook opvallend streng. "Of de alarmbellen nu afgaan? Nee, maar er is wel een bepaalde bezorgdheid over die eerste zestig minuten. Iedereen moet in de spiegel kijken. Dat zijn misschien al grote woorden, maar wij willen er van bij het begin staan", klonk het op de clubwebstek.

Sterk laatste halfuur

De trainer beseft echter ook dat er nog belangrijke spelers zullen bijkomen in de komende weken en dat de selectie alleen maar sterker zal worden. Daarnaast zag hij ook enkele positieve punten. Het laatste halfuur vond Hayen bijvoorbeeld wel goed van zijn ploeg.

Het wordt nu echter zaak om die goede periode langer vol te houden. "We toonden te weinig intensiteit en speelden te statisch om een ploeg die gretiger was uit verband te spelen. Het laatste half uur was daarentegen wel goed. Daar moeten we op verder bouwen, maar we moeten dat wel langer kunnen volhouden. Iedereen moet honderd procent zijn, dan zie je het echte Club Brugge."

Indien niemand meer vertrekt, is Club voldoende gewapend voor komend seizoen ...

Meest recent

‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

17
17
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

15
15
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

56
56
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

40
40
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

44
44
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

29
29
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

22
22
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

276
276
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

30
30
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

148
148
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

65
65
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

51
51
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

306
306
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

398
398
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

446
446
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

57
57
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

73
73
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

115
115
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

96
96
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

394
394
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

286
286
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

63
63
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

522
522
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

229
229
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

604
604

Meer sportnieuws