Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

904
Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

De spitspositie bij KRC zal volledig anders zijn dit seizoen. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleider niet kunnen overtuigen. Een van hen zal waarschijnlijk vertrekken, terwijl er mogelijk twee nieuwe spitsen worden aangetrokken.

Hyeon-gyu Oh is al binnengehaald als nieuwe versterking. Vooral Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken, omdat hij onderaan de hiërarchie staat. Valencia toont interesse en heeft al gesprekken gevoerd.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten bleven onduidelijk. Ondanks zijn vijftien doelpunten kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid.

Toch was Arokodare zelden de eerste keuze van toenmalig coach Wouter Vrancken vanwege zijn fysieke paraatheid. Hij speelde zelden een volledige wedstrijd en moest vaak vroegtijdig gewisseld worden.

De relatie tussen Vrancken en het bestuur bereikte een dieptepunt, mede door meningsverschillen over spelerskeuzes zoals Tolu. Dimitri de Condé zag veel potentieel in Arokodare, wat in contrast stond met Vrancken's twijfels.

Nu Vrancken vertrokken is, hoopt De Condé dat de nieuwe coach Arokodare meer zal benutten. Genk lijkt niet van plan om Arokodare zomaar te laten gaan, ondanks de interesse van Trabzonspor.

LEES OOK: Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Arokodare of Zeqiri moet vertrekken bij KRC Genk

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen. Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, en er werd ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spitsen worden aangetrokken. Dimitri de Condé liet er alvast geen gras over groeien en heeft al Hyeon-gyu Oh (23) aangetrokken als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

En dus lijkt het slechts een kwestie van tijd vooraleer Zeqiri en/of Tolu Arokodare naar de uitgang worden begeleid.

Zeqiri onderaan de hiërarchie, ook Tolu niet vrij zonder zonden

Vooral Andi Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen is duidelijk geworden dat de Zwitser onderaan de hiërarchie van Genkse spitsen staat.

Transferspecialist Sacha Tavolieri meldt dat Valencia vergaande interesse toont in Zeqiri en al gesprekken met hem heeft gevoerd. De 11-voudig international staat zelf ook open voor een overstap.

Het is aannemelijk dat Genk binnenkort aan tafel zal zitten met de Spanjaarden om een transfer te bespreken.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten zijn uiteindelijk niet concreet geworden. Toch is de boomlange Nigeriaan niet zonder kritiek. Ondanks zijn vijftien doelpunten van vorig seizoen, kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie kwetsbaar maakt binnen het team.

Tolu schitterde in de play-offs

In de play-offs vorig seizoen begon Tolu Arokodare steeds meer zijn draai te vinden als targetman, mede dankzij het uitstekende werk en de voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem, geïntroduceerd door toenmalig coach Wouter Vrancken, vroeg minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers' van Arokodare, omdat zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Waar Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij in de nacompetitie resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Arokodare slaagde er moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en werd zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Tolu was nooit eerste keuze van Vrancken: “De lont komt te vaak los”

Toch lag Tolu Arokodare nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, voornamelijk om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en de Nigeriaan slaagde er vorig seizoen zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen, nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen. Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Vrancken en De Condé stonden lijnrecht tegenover elkaar over Tolu

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk bereikte eind vorig seizoen een dieptepunt, wat uiteindelijk leidde tot het ontslag van de coach. Een belangrijke reden hiervoor was de keuze voor bepaalde spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws zag Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

“Vaak had ik het gevoel dat ik het verdiende om meer te spelen, maar het is uiteindelijk de coach die beslist,” zei Arokodare daar zelf over in Het Belang van Limburg.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger. Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan.

Wat moet Genk doen met Arokodare?

Meest recent

'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

1
1
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

13
13
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

61
61
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

60
60
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

330
330
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

143
143
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

102
102
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

242
242
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

159
159
Met bravoure: Sterk Anderlecht flitst richting Europa League

Anderlecht lijkt dit seizoen weer helemaal op het goede spoor te zitten. De recordkampioen flitste ...

228
228
Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Antwerp FC rondde donderdag de permanente terugkeer van Mauricio Benitez af. En de Great Old staat ...

224
224
Last-minute transferbom Club Brugge? "Meer dan 50 miljoen"

Joel Ordoñez lijkt op weg naar Crystal Palace, voorts wil Club Brugge zijn sterkhouders in ...

1208
1208
Anderlecht kondigt transfer aan midden in Europees duel

RSC Anderlecht strijdt donderdagavond met Kairat Almaty voor een plek in de League Phase van de ...

352
352
Goede of slechte loting Club? Dit zeggen de statistieken

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

430
430
STVV slikt Europese domper na verdedigend fiasco in Cyprus

Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De ...

123
123
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

122
122
'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Europa ...

357
357
Godts krijgt de volle laag: Enrique grijpt meteen in

Mika Godts kreeg na zijn debuut bij PSG meteen stevige kritiek te slikken in Frankrijk. De jonge ...

365
365
Anderlecht - Kairat: Bruno verstuurt signaal met basiself

RSC Anderlecht staat op een zucht van de League Phase van de Europa League. Donderdag moet het in ...

146
146
'IJskoude douche voor Penders; Leao richting Premier League'

De Premier League draait sinds afgelopen weekend weer op volle toeren, desondanks blijven de clubs ...

120
120
LOTING UCL: Club Brugge maakt borst nat voor pittig programma

In het Grimaldi Forum te Monaco werd donderdagavond geloot voor de samenstelling van de League Phase ...

466
466
Ruben Van Gucht zit met pikant probleem: "Hij is te groot"

Ruben Van Gucht raast door het medialandschap met opdrachten bij de drie grootste Vlaamse zenders: ...

67
67
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

461
461
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

197
197
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

78
78

Meer sportnieuws