Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

904
Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

De spitspositie bij KRC zal volledig anders zijn dit seizoen. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleider niet kunnen overtuigen. Een van hen zal waarschijnlijk vertrekken, terwijl er mogelijk twee nieuwe spitsen worden aangetrokken.

Hyeon-gyu Oh is al binnengehaald als nieuwe versterking. Vooral Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken, omdat hij onderaan de hiërarchie staat. Valencia toont interesse en heeft al gesprekken gevoerd.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten bleven onduidelijk. Ondanks zijn vijftien doelpunten kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid.

Toch was Arokodare zelden de eerste keuze van toenmalig coach Wouter Vrancken vanwege zijn fysieke paraatheid. Hij speelde zelden een volledige wedstrijd en moest vaak vroegtijdig gewisseld worden.

De relatie tussen Vrancken en het bestuur bereikte een dieptepunt, mede door meningsverschillen over spelerskeuzes zoals Tolu. Dimitri de Condé zag veel potentieel in Arokodare, wat in contrast stond met Vrancken's twijfels.

Nu Vrancken vertrokken is, hoopt De Condé dat de nieuwe coach Arokodare meer zal benutten. Genk lijkt niet van plan om Arokodare zomaar te laten gaan, ondanks de interesse van Trabzonspor.

LEES OOK: Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

Arokodare of Zeqiri moet vertrekken bij KRC Genk

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen. Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, en er werd ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spitsen worden aangetrokken. Dimitri de Condé liet er alvast geen gras over groeien en heeft al Hyeon-gyu Oh (23) aangetrokken als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

En dus lijkt het slechts een kwestie van tijd vooraleer Zeqiri en/of Tolu Arokodare naar de uitgang worden begeleid.

Zeqiri onderaan de hiërarchie, ook Tolu niet vrij zonder zonden

Vooral Andi Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen is duidelijk geworden dat de Zwitser onderaan de hiërarchie van Genkse spitsen staat.

Transferspecialist Sacha Tavolieri meldt dat Valencia vergaande interesse toont in Zeqiri en al gesprekken met hem heeft gevoerd. De 11-voudig international staat zelf ook open voor een overstap.

Het is aannemelijk dat Genk binnenkort aan tafel zal zitten met de Spanjaarden om een transfer te bespreken.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten zijn uiteindelijk niet concreet geworden. Toch is de boomlange Nigeriaan niet zonder kritiek. Ondanks zijn vijftien doelpunten van vorig seizoen, kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie kwetsbaar maakt binnen het team.

Tolu schitterde in de play-offs

In de play-offs vorig seizoen begon Tolu Arokodare steeds meer zijn draai te vinden als targetman, mede dankzij het uitstekende werk en de voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem, geïntroduceerd door toenmalig coach Wouter Vrancken, vroeg minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers' van Arokodare, omdat zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Waar Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij in de nacompetitie resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Arokodare slaagde er moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en werd zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Tolu was nooit eerste keuze van Vrancken: “De lont komt te vaak los”

Toch lag Tolu Arokodare nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, voornamelijk om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en de Nigeriaan slaagde er vorig seizoen zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen, nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen. Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Vrancken en De Condé stonden lijnrecht tegenover elkaar over Tolu

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk bereikte eind vorig seizoen een dieptepunt, wat uiteindelijk leidde tot het ontslag van de coach. Een belangrijke reden hiervoor was de keuze voor bepaalde spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws zag Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

“Vaak had ik het gevoel dat ik het verdiende om meer te spelen, maar het is uiteindelijk de coach die beslist,” zei Arokodare daar zelf over in Het Belang van Limburg.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger. Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan.

Wat moet Genk doen met Arokodare?

Meest recent

'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

41
41
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

17
17
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

45
45
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

70
70
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

52
52
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

15
15
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

76
76
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

48
48
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

25
25
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

71
71
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

105
105
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

31
31
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

218
218
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

78
78
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

352
352
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

241
241
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

62
62
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

140
140
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

127
127
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

161
161
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

135
135
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

257
257

Meer sportnieuws