Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

904 stemmen
Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

De spitspositie bij KRC zal volledig anders zijn dit seizoen. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleider niet kunnen overtuigen. Een van hen zal waarschijnlijk vertrekken, terwijl er mogelijk twee nieuwe spitsen worden aangetrokken.

Hyeon-gyu Oh is al binnengehaald als nieuwe versterking. Vooral Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken, omdat hij onderaan de hiërarchie staat. Valencia toont interesse en heeft al gesprekken gevoerd.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten bleven onduidelijk. Ondanks zijn vijftien doelpunten kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid.

Toch was Arokodare zelden de eerste keuze van toenmalig coach Wouter Vrancken vanwege zijn fysieke paraatheid. Hij speelde zelden een volledige wedstrijd en moest vaak vroegtijdig gewisseld worden.

De relatie tussen Vrancken en het bestuur bereikte een dieptepunt, mede door meningsverschillen over spelerskeuzes zoals Tolu. Dimitri de Condé zag veel potentieel in Arokodare, wat in contrast stond met Vrancken's twijfels.

Nu Vrancken vertrokken is, hoopt De Condé dat de nieuwe coach Arokodare meer zal benutten. Genk lijkt niet van plan om Arokodare zomaar te laten gaan, ondanks de interesse van Trabzonspor.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Arokodare of Zeqiri moet vertrekken bij KRC Genk

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen. Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, en er werd ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spitsen worden aangetrokken. Dimitri de Condé liet er alvast geen gras over groeien en heeft al Hyeon-gyu Oh (23) aangetrokken als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

En dus lijkt het slechts een kwestie van tijd vooraleer Zeqiri en/of Tolu Arokodare naar de uitgang worden begeleid.

Zeqiri onderaan de hiërarchie, ook Tolu niet vrij zonder zonden

Vooral Andi Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen is duidelijk geworden dat de Zwitser onderaan de hiërarchie van Genkse spitsen staat.

Transferspecialist Sacha Tavolieri meldt dat Valencia vergaande interesse toont in Zeqiri en al gesprekken met hem heeft gevoerd. De 11-voudig international staat zelf ook open voor een overstap.

Het is aannemelijk dat Genk binnenkort aan tafel zal zitten met de Spanjaarden om een transfer te bespreken.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten zijn uiteindelijk niet concreet geworden. Toch is de boomlange Nigeriaan niet zonder kritiek. Ondanks zijn vijftien doelpunten van vorig seizoen, kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie kwetsbaar maakt binnen het team.

Tolu schitterde in de play-offs

In de play-offs vorig seizoen begon Tolu Arokodare steeds meer zijn draai te vinden als targetman, mede dankzij het uitstekende werk en de voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem, geïntroduceerd door toenmalig coach Wouter Vrancken, vroeg minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers' van Arokodare, omdat zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Waar Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij in de nacompetitie resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Arokodare slaagde er moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en werd zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Tolu was nooit eerste keuze van Vrancken: “De lont komt te vaak los”

Toch lag Tolu Arokodare nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, voornamelijk om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en de Nigeriaan slaagde er vorig seizoen zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen, nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen. Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Vrancken en De Condé stonden lijnrecht tegenover elkaar over Tolu

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk bereikte eind vorig seizoen een dieptepunt, wat uiteindelijk leidde tot het ontslag van de coach. Een belangrijke reden hiervoor was de keuze voor bepaalde spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws zag Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

“Vaak had ik het gevoel dat ik het verdiende om meer te spelen, maar het is uiteindelijk de coach die beslist,” zei Arokodare daar zelf over in Het Belang van Limburg.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger. Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan.

Wat moet Genk doen met Arokodare?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

38
38
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

73
73
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

128
128
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

116
116
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

204
204
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

184
184
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

266
266
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

582
582
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws