Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

904 stemmen
Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

De spitspositie bij KRC zal volledig anders zijn dit seizoen. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleider niet kunnen overtuigen. Een van hen zal waarschijnlijk vertrekken, terwijl er mogelijk twee nieuwe spitsen worden aangetrokken.

Hyeon-gyu Oh is al binnengehaald als nieuwe versterking. Vooral Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken, omdat hij onderaan de hiërarchie staat. Valencia toont interesse en heeft al gesprekken gevoerd.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten bleven onduidelijk. Ondanks zijn vijftien doelpunten kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid.

Toch was Arokodare zelden de eerste keuze van toenmalig coach Wouter Vrancken vanwege zijn fysieke paraatheid. Hij speelde zelden een volledige wedstrijd en moest vaak vroegtijdig gewisseld worden.

De relatie tussen Vrancken en het bestuur bereikte een dieptepunt, mede door meningsverschillen over spelerskeuzes zoals Tolu. Dimitri de Condé zag veel potentieel in Arokodare, wat in contrast stond met Vrancken's twijfels.

Nu Vrancken vertrokken is, hoopt De Condé dat de nieuwe coach Arokodare meer zal benutten. Genk lijkt niet van plan om Arokodare zomaar te laten gaan, ondanks de interesse van Trabzonspor.

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Arokodare of Zeqiri moet vertrekken bij KRC Genk

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen. Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, en er werd ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spitsen worden aangetrokken. Dimitri de Condé liet er alvast geen gras over groeien en heeft al Hyeon-gyu Oh (23) aangetrokken als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

En dus lijkt het slechts een kwestie van tijd vooraleer Zeqiri en/of Tolu Arokodare naar de uitgang worden begeleid.

Zeqiri onderaan de hiërarchie, ook Tolu niet vrij zonder zonden

Vooral Andi Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen is duidelijk geworden dat de Zwitser onderaan de hiërarchie van Genkse spitsen staat.

Transferspecialist Sacha Tavolieri meldt dat Valencia vergaande interesse toont in Zeqiri en al gesprekken met hem heeft gevoerd. De 11-voudig international staat zelf ook open voor een overstap.

Het is aannemelijk dat Genk binnenkort aan tafel zal zitten met de Spanjaarden om een transfer te bespreken.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten zijn uiteindelijk niet concreet geworden. Toch is de boomlange Nigeriaan niet zonder kritiek. Ondanks zijn vijftien doelpunten van vorig seizoen, kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie kwetsbaar maakt binnen het team.

Tolu schitterde in de play-offs

In de play-offs vorig seizoen begon Tolu Arokodare steeds meer zijn draai te vinden als targetman, mede dankzij het uitstekende werk en de voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem, geïntroduceerd door toenmalig coach Wouter Vrancken, vroeg minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers' van Arokodare, omdat zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Waar Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij in de nacompetitie resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Arokodare slaagde er moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en werd zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Tolu was nooit eerste keuze van Vrancken: “De lont komt te vaak los”

Toch lag Tolu Arokodare nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, voornamelijk om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en de Nigeriaan slaagde er vorig seizoen zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen, nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen. Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Vrancken en De Condé stonden lijnrecht tegenover elkaar over Tolu

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk bereikte eind vorig seizoen een dieptepunt, wat uiteindelijk leidde tot het ontslag van de coach. Een belangrijke reden hiervoor was de keuze voor bepaalde spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws zag Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

“Vaak had ik het gevoel dat ik het verdiende om meer te spelen, maar het is uiteindelijk de coach die beslist,” zei Arokodare daar zelf over in Het Belang van Limburg.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger. Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan.

Wat moet Genk doen met Arokodare?

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

23
23
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

39
39
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

86
86
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

76
76
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

34
34
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

108
108
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

489
489
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

101
101
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

337
337
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

450
450
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

312
312
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

222
222
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

196
196
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

58
58
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

73
73
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

252
252
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

59
59
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

271
271
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

101
101
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

427
427
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

422
422
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

183
183
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

243
243
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

427
427
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

59
59

Meer sportnieuws