Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

904 stemmen
Explosiegevaar bij KRC Genk: zijn lont komt los

De spitspositie bij KRC zal volledig anders zijn dit seizoen. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleider niet kunnen overtuigen. Een van hen zal waarschijnlijk vertrekken, terwijl er mogelijk twee nieuwe spitsen worden aangetrokken.

Hyeon-gyu Oh is al binnengehaald als nieuwe versterking. Vooral Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken, omdat hij onderaan de hiërarchie staat. Valencia toont interesse en heeft al gesprekken gevoerd.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten bleven onduidelijk. Ondanks zijn vijftien doelpunten kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid.

Toch was Arokodare zelden de eerste keuze van toenmalig coach Wouter Vrancken vanwege zijn fysieke paraatheid. Hij speelde zelden een volledige wedstrijd en moest vaak vroegtijdig gewisseld worden.

De relatie tussen Vrancken en het bestuur bereikte een dieptepunt, mede door meningsverschillen over spelerskeuzes zoals Tolu. Dimitri de Condé zag veel potentieel in Arokodare, wat in contrast stond met Vrancken's twijfels.

Nu Vrancken vertrokken is, hoopt De Condé dat de nieuwe coach Arokodare meer zal benutten. Genk lijkt niet van plan om Arokodare zomaar te laten gaan, ondanks de interesse van Trabzonspor.

LEES OOK: Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Arokodare of Zeqiri moet vertrekken bij KRC Genk

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen. Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, en er werd ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spitsen worden aangetrokken. Dimitri de Condé liet er alvast geen gras over groeien en heeft al Hyeon-gyu Oh (23) aangetrokken als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

En dus lijkt het slechts een kwestie van tijd vooraleer Zeqiri en/of Tolu Arokodare naar de uitgang worden begeleid.

Zeqiri onderaan de hiërarchie, ook Tolu niet vrij zonder zonden

Vooral Andi Zeqiri lijkt zich zorgen te moeten maken. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen is duidelijk geworden dat de Zwitser onderaan de hiërarchie van Genkse spitsen staat.

Transferspecialist Sacha Tavolieri meldt dat Valencia vergaande interesse toont in Zeqiri en al gesprekken met hem heeft gevoerd. De 11-voudig international staat zelf ook open voor een overstap.

Het is aannemelijk dat Genk binnenkort aan tafel zal zitten met de Spanjaarden om een transfer te bespreken.

Tolu Arokodare werd eerder gelinkt aan Trabzonspor, maar die geruchten zijn uiteindelijk niet concreet geworden. Toch is de boomlange Nigeriaan niet zonder kritiek. Ondanks zijn vijftien doelpunten van vorig seizoen, kampt hij met een gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie kwetsbaar maakt binnen het team.

Tolu schitterde in de play-offs

In de play-offs vorig seizoen begon Tolu Arokodare steeds meer zijn draai te vinden als targetman, mede dankzij het uitstekende werk en de voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem, geïntroduceerd door toenmalig coach Wouter Vrancken, vroeg minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers' van Arokodare, omdat zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Waar Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij in de nacompetitie resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Arokodare slaagde er moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en werd zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Tolu was nooit eerste keuze van Vrancken: “De lont komt te vaak los”

Toch lag Tolu Arokodare nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, voornamelijk om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en de Nigeriaan slaagde er vorig seizoen zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen, nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen. Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Vrancken en De Condé stonden lijnrecht tegenover elkaar over Tolu

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk bereikte eind vorig seizoen een dieptepunt, wat uiteindelijk leidde tot het ontslag van de coach. Een belangrijke reden hiervoor was de keuze voor bepaalde spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws zag Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

“Vaak had ik het gevoel dat ik het verdiende om meer te spelen, maar het is uiteindelijk de coach die beslist,” zei Arokodare daar zelf over in Het Belang van Limburg.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger. Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan.

Wat moet Genk doen met Arokodare?

Meest recent

'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

73
73
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

15
15
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

241
241
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

124
124
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

104
104
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

346
346
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

175
175
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

201
201
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

372
372
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

661
661
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3512
3512
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

233
233
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

207
207
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39

Meer sportnieuws