Galamatch Anderlecht: Riemer herhaalt vreemd experiment

door
Galamatch Anderlecht: Riemer herhaalt vreemd experiment

Binnen exact één week opent RSC Anderlecht zijn seizoen met een competitiematch tegen STVV. Zaterdagnamiddag wordt alvast de generale repetitie voor dat duel afgewerkt. Dan staat de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg op het programma.

Paars-Wit maakt zich op voor een belangrijk seizoen. In eigen land willen de Brusselaars namelijk bewijzen dat ze helemaal terug zijn en indien mogelijk opnieuw meeknokken voor de titel. Daarnaast mikt de Belgische recordkampioen op een geslaagde rentree op het Europese toneel. 

Om die doelen te behalen zal de selectie voldoende breed moeten zijn. Wat dat betreft blijft de achterban voorlopig op zijn honger zitten. Zo haalde RSCA nog geen enkele aanwinst in huis. Er wordt weliswaar progressie gemaakt in bepaalde dossier, maar voorlopig was het voor coach Brian Riemer improviseren.

LEES OOK: 'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

Leoni in defensie

En dat is ook tegen Wolfsburg het geval. Jan Vertonghen tekende deze week wel bij, voor hem komt de galamatch nog te vroeg. Bijgevolg herhaalt Riemer zijn experiment met Théo Leoni centraal achterin naast de 16-jarige Nunzio Engwanda. In de galawedstrijd tegen Braga was dat nochtans geen succes.

In afwachting van een nieuwe doelman blijft Colin Coosemans tussen de palen staan. Op het middenveld genieten Mats Rits, Majeed Ashimeru en Yari Verschaeren de voorkeur. Pech dus voor Alexis Flips, die ook na zijn huurbeurt voorlopig vrede moet nemen met een invallersrol.

Denen op de bank

Voorin zijn EK-gangers Kasper Dolberg en Anders Dreyer dan weer terug inzetbaar. Na een voor hun korte trainingsperiode beginnen zij wel nog op de bank. Hierdoor mag Luis Vazquez zich opnieuw uitleven als diepste man. Hij krijgt daarbij de steun van Mario Stroeykens en Francis Amuzu. Die laatste wil bevestigen na een tot dusver uitstekende voorbereiding.

Zou RSCA met dit elftal meedoen voor de titel?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

23
23
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

40
40
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

132
132
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

55
55
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

179
179
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

70
70
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

138
138
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

123
123
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

217
217
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

489
489
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

117
117
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

233
233
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

189
189
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

91
91
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

311
311
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

278
278
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

320
320
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

248
248
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

904
904
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

283
283

Meer sportnieuws