Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

door
Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

Club Brugge wil komend seizoen zijn landstitel met succes verdedigen en een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor werd al de nodige versterking aangetrokken. Maar Club rekent ook op enkele ervaren krachten, niet in het minst op Simon Mignolet.

Het inmiddels 36-jarige sluitstuk speelde voor het grootste deel van zijn carrière op Engelse bodem. Eerst bij Sunderland, vervolgens voor Liverpool FC. Bij die laatste club verloor hij gaandeweg echter zijn plaats. En dus besloot Mignolet in de zomer van 2019 om in functie van zijn speelminuten terug te keren naar België.

Club Brugge greep die opportuniteit met beide handen en daar kreeg het geen spijt van. De Limburger groeide in een mum van tijd uit tot een absolute steunpilaar van Blauw-Zwart. Het palmares spreekt dan ook voor zich. Met Mignolet tussen de palen pakte Club inmiddels al vier landstitels.

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Herfst van carrière

De doelman zelf kroonde zich onder meer tot Gouden Schoen. Bovendien speelt hij binnen de kleedkamer een cruciale leidersrol. Maar vorig seizoen doken barstjes in zijn pantser op. Tijdens de reguliere competitie werden zijn prestaties ietwat wisselvallig, bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met blessureleed.

Dat laatste is niet onlogisch. Mignolet is inmiddels al 36 jaar, zelfs voor een doelman betekent dat toch stilaan de herfst van zijn carrière. Maar voorlopig wil de voormalige Rode Duivel van geen stoppen weten. Hij heeft nog een tweejarig contract bij Club lopen en zal dat zeker respecteren. 

Nóg langer doorgaan

In gesprek met Het Laatste Nieuws zet hij de deur zelfs open voor een nog langer verblijf. "Je weet natuurlijk niet hoe ik in die twee contractjaren nog zal presteren. En ik wil ook dat Club Brugge gewoon de beste doelman tussen de palen heeft staan. Maar nogmaals, als ik dit niveau kan aanhouden… Het zal ook ervan afhangen hoe goed ik mij fysiek voel", aldus Mignolet. "Als ik zie hoe ik zo’n stageweek doorkom en welk niveau ik nog haal op training, dan durf ik niet te zeggen dat ik over twee jaar stop."

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

29
29
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

28
28
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

34
34
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

124
124
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

269
269
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

121
121
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

87
87
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

327
327
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

392
392
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

63
63
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

239
239
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

474
474
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

408
408
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

208
208
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

156
156
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

235
235
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

415
415
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

642
642
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

194
194
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

396
396

Meer sportnieuws