Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

door
Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

Club Brugge wil komend seizoen zijn landstitel met succes verdedigen en een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor werd al de nodige versterking aangetrokken. Maar Club rekent ook op enkele ervaren krachten, niet in het minst op Simon Mignolet.

Het inmiddels 36-jarige sluitstuk speelde voor het grootste deel van zijn carrière op Engelse bodem. Eerst bij Sunderland, vervolgens voor Liverpool FC. Bij die laatste club verloor hij gaandeweg echter zijn plaats. En dus besloot Mignolet in de zomer van 2019 om in functie van zijn speelminuten terug te keren naar België.

Club Brugge greep die opportuniteit met beide handen en daar kreeg het geen spijt van. De Limburger groeide in een mum van tijd uit tot een absolute steunpilaar van Blauw-Zwart. Het palmares spreekt dan ook voor zich. Met Mignolet tussen de palen pakte Club inmiddels al vier landstitels.

LEES OOK: Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Herfst van carrière

De doelman zelf kroonde zich onder meer tot Gouden Schoen. Bovendien speelt hij binnen de kleedkamer een cruciale leidersrol. Maar vorig seizoen doken barstjes in zijn pantser op. Tijdens de reguliere competitie werden zijn prestaties ietwat wisselvallig, bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met blessureleed.

Dat laatste is niet onlogisch. Mignolet is inmiddels al 36 jaar, zelfs voor een doelman betekent dat toch stilaan de herfst van zijn carrière. Maar voorlopig wil de voormalige Rode Duivel van geen stoppen weten. Hij heeft nog een tweejarig contract bij Club lopen en zal dat zeker respecteren. 

Nóg langer doorgaan

In gesprek met Het Laatste Nieuws zet hij de deur zelfs open voor een nog langer verblijf. "Je weet natuurlijk niet hoe ik in die twee contractjaren nog zal presteren. En ik wil ook dat Club Brugge gewoon de beste doelman tussen de palen heeft staan. Maar nogmaals, als ik dit niveau kan aanhouden… Het zal ook ervan afhangen hoe goed ik mij fysiek voel", aldus Mignolet. "Als ik zie hoe ik zo’n stageweek doorkom en welk niveau ik nog haal op training, dan durf ik niet te zeggen dat ik over twee jaar stop."

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

10
10
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

49
49
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

43
43
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

144
144
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

56
56
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

312
312
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

114
114
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

749
749
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

671
671
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

69
69
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

179
179
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

88
88
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

582
582
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

568
568
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws