Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

door
Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

Club Brugge wil komend seizoen zijn landstitel met succes verdedigen en een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor werd al de nodige versterking aangetrokken. Maar Club rekent ook op enkele ervaren krachten, niet in het minst op Simon Mignolet.

Het inmiddels 36-jarige sluitstuk speelde voor het grootste deel van zijn carrière op Engelse bodem. Eerst bij Sunderland, vervolgens voor Liverpool FC. Bij die laatste club verloor hij gaandeweg echter zijn plaats. En dus besloot Mignolet in de zomer van 2019 om in functie van zijn speelminuten terug te keren naar België.

Club Brugge greep die opportuniteit met beide handen en daar kreeg het geen spijt van. De Limburger groeide in een mum van tijd uit tot een absolute steunpilaar van Blauw-Zwart. Het palmares spreekt dan ook voor zich. Met Mignolet tussen de palen pakte Club inmiddels al vier landstitels.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Herfst van carrière

De doelman zelf kroonde zich onder meer tot Gouden Schoen. Bovendien speelt hij binnen de kleedkamer een cruciale leidersrol. Maar vorig seizoen doken barstjes in zijn pantser op. Tijdens de reguliere competitie werden zijn prestaties ietwat wisselvallig, bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met blessureleed.

Dat laatste is niet onlogisch. Mignolet is inmiddels al 36 jaar, zelfs voor een doelman betekent dat toch stilaan de herfst van zijn carrière. Maar voorlopig wil de voormalige Rode Duivel van geen stoppen weten. Hij heeft nog een tweejarig contract bij Club lopen en zal dat zeker respecteren. 

Nóg langer doorgaan

In gesprek met Het Laatste Nieuws zet hij de deur zelfs open voor een nog langer verblijf. "Je weet natuurlijk niet hoe ik in die twee contractjaren nog zal presteren. En ik wil ook dat Club Brugge gewoon de beste doelman tussen de palen heeft staan. Maar nogmaals, als ik dit niveau kan aanhouden… Het zal ook ervan afhangen hoe goed ik mij fysiek voel", aldus Mignolet. "Als ik zie hoe ik zo’n stageweek doorkom en welk niveau ik nog haal op training, dan durf ik niet te zeggen dat ik over twee jaar stop."

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

3
3
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

37
37
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

52
52
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

208
208
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

244
244
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

147
147
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

188
188
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

176
176
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

95
95
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

111
111
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

57
57
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

161
161
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

440
440
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

357
357
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

263
263
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

130
130
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

414
414
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

92
92
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

795
795
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

276
276
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

221
221
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

173
173
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

406
406
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

154
154
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

132
132

Meer sportnieuws