Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

784 stemmen
Mignolet speelt open kaart over Club Brugge-toekomst

Club Brugge wil komend seizoen zijn landstitel met succes verdedigen en een goede beurt maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor werd al de nodige versterking aangetrokken. Maar Club rekent ook op enkele ervaren krachten, niet in het minst op Simon Mignolet.

Het inmiddels 36-jarige sluitstuk speelde voor het grootste deel van zijn carrière op Engelse bodem. Eerst bij Sunderland, vervolgens voor Liverpool FC. Bij die laatste club verloor hij gaandeweg echter zijn plaats. En dus besloot Mignolet in de zomer van 2019 om in functie van zijn speelminuten terug te keren naar België.

Club Brugge greep die opportuniteit met beide handen en daar kreeg het geen spijt van. De Limburger groeide in een mum van tijd uit tot een absolute steunpilaar van Blauw-Zwart. Het palmares spreekt dan ook voor zich. Met Mignolet tussen de palen pakte Club inmiddels al vier landstitels.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Herfst van carrière

De doelman zelf kroonde zich onder meer tot Gouden Schoen. Bovendien speelt hij binnen de kleedkamer een cruciale leidersrol. Maar vorig seizoen doken barstjes in zijn pantser op. Tijdens de reguliere competitie werden zijn prestaties ietwat wisselvallig, bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met blessureleed.

Dat laatste is niet onlogisch. Mignolet is inmiddels al 36 jaar, zelfs voor een doelman betekent dat toch stilaan de herfst van zijn carrière. Maar voorlopig wil de voormalige Rode Duivel van geen stoppen weten. Hij heeft nog een tweejarig contract bij Club lopen en zal dat zeker respecteren. 

Nóg langer doorgaan

In gesprek met Het Laatste Nieuws zet hij de deur zelfs open voor een nog langer verblijf. "Je weet natuurlijk niet hoe ik in die twee contractjaren nog zal presteren. En ik wil ook dat Club Brugge gewoon de beste doelman tussen de palen heeft staan. Maar nogmaals, als ik dit niveau kan aanhouden… Het zal ook ervan afhangen hoe goed ik mij fysiek voel", aldus Mignolet. "Als ik zie hoe ik zo’n stageweek doorkom en welk niveau ik nog haal op training, dan durf ik niet te zeggen dat ik over twee jaar stop."

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

7
7
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

0
0
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

20
20
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

142
142
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

23
23
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

65
65
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

80
80
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

45
45
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

111
111
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

183
183
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

34
34
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

51
51
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

60
60
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

111
111
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

87
87
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

35
35
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

185
185
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

214
214
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

476
476
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

232
232
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

352
352
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

191
191
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

227
227

Meer sportnieuws