TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Jupiler Pro League

Club Brugge wil nog een extra rechtsback aan de selectie toevoegen en daarvoor is het vizier gericht op Hugo Siquet. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri drukt Blauw-Zwart stevig door voor zijn komst. SC Freiburg zou zo'n 5 miljoen euro verlangen voor de eenmalige Rode Duivel. Er zou concurrentie heersen van enkele Franse ploegen, maar voorlopig lijken de Bruggelingen over de beste papieren te beschikken in dit dossier.

RSC Anderlecht lijkt zijn eerste zomeraanwinst eindelijk beet te hebben. Zo is verdediger Jan-Carlo Simic op weg naar het Lotto Park. Volgens transferwatcher Matteo Moretto kwamen Anderlecht en AC Milan vrijdag tot een definitief akkoord over de voorwaarden. In totaal zal RSCA zo'n 3 miljoen euro op tafel leggen. Het gaat daarbij om een vaste som, geen bonussen. Wel zou Milan recht hebben op 20% van de latere doorverkoopsom. Overigens zal het daar niet bij blijven. Volgens La Dernière Heure zijn ook een tweede centrale verdediger, nieuwe doelman, linksachter én creatieve middenvelder op komst.

STVV zag deze mercato al een pak sterkhouders vertrekken en dat lijstje wordt mogelijk nog wat langer. Volgens L'Equipe trekt Ligue 1-revelatie Stade Brestois immers aan de mouw van Mathias Delorge. De Franse eersteklasser heeft ook al een bod neergelegd voor de middenvelder, maar dat zou ook het geval zijn met AA Gent en Venezia. De Buffalo's zouden, net als de andere genoemde clubs, aanbiedingen hebben gedaan die tussen de 3 à 3,5 miljoen euro liggen.

Antwerp FC lijkt deze zomer nog enkele sterkhouders te verkopen. Rond Michel-Ange Balikwisha begint alvast één en ander te bewegen. Zo blijft Celtic FC naar verluidt doordrukken voor de flankaanvaller. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert zelfs dat coach Brendan Rodgers persoonlijk contact heeft opgenomen. Ook Stade Rennais zou inmiddels geïnformeerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Vincent Janssen overigens niet uitgesloten.

KV Mechelen zal zich in de komende weken nog gevoelig versterken. Voor het middenveld is het vizier alvast gericht op KRC Genk. Volgens Het Laatste Nieuws mikt Malinwa immers op de komst van Aziz Ouattara. De Ivoriaan speelt bij Racing geen hoofdrol in de sportieve plannen en mag beschikken. Beide clubs zouden momenteel onderhandelen over een huurbeurt zonder aankoopoptie.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar SSC Napoli. Maar van een doorbraak op clubniveau is vooralsnog geen sprake. Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij Sky Germany, mikt Chelsea FC immers nog steeds op een transfersom van zo'n 40 miljoen euro. Napoli wil voorlopig echter niet verder gaan dan 25 miljoen euro voor de 31-jarige aanvaller. Dat bedrag zou eventueel nog kunnen stijgen, maar dan moet Victor Osimhen eerst verkocht worden.

Amper enkele dagen nadat hij zijn contract bij Trabzonspor liet ontbinden, heeft Thomas Meunier al een nieuwe club gevonden. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De 32-jarige Rode Duivel tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy, waar hij in de Europa League kan gaan spelen.

N'Golo Kanté trok een jaartje geleden naar Saudi-Arabië, maar zou opnieuw kunnen terugkeren naar de Premier League. Zo weet The Guardian dat West Ham United de middenvelder maar al te graag opnieuw naar Londen zou willen halen. Volgens de Britse krant onderhandelen de Hammers momenteel met Al-Ittihad om Kanté weg te halen uit het Midden-Oosten. De Fransman zou 20 miljoen pond, omgerekend net geen 24 miljoen euro, moeten kosten.

Enkele dagen nadat hij Spanje als aanvoerder aan de Europese titel hielp, heeft Alvaro Morata een nieuwe club beet. De aanvaller werd vrijdagmiddag immers aangekondigd als nieuwe speler van AC Milan. De Rossoneri waren al de hele zomer op zoek naar een nieuwe spits en hebben die nu ook gevonden. Morata komt over van Atlético Madrid en tekende een contract tot 2028 met optie op een extra jaar.

Welke ploeg verwacht u volgend seizoen de sterkste selectie heeft?

Meest recent

Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

0
0
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

12
12
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

21
21
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

121
121
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

52
52
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

65
65
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

103
103
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

75
75
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

258
258
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

97
97
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

413
413
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

71
71
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

42
42
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

458
458
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

196
196
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

29
29
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

122
122
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

71
71
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

656
656
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

57
57
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

267
267
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

383
383
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

324
324
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

44
44
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

164
164

Meer sportnieuws