TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Jupiler Pro League

Club Brugge wil nog een extra rechtsback aan de selectie toevoegen en daarvoor is het vizier gericht op Hugo Siquet. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri drukt Blauw-Zwart stevig door voor zijn komst. SC Freiburg zou zo'n 5 miljoen euro verlangen voor de eenmalige Rode Duivel. Er zou concurrentie heersen van enkele Franse ploegen, maar voorlopig lijken de Bruggelingen over de beste papieren te beschikken in dit dossier.

RSC Anderlecht lijkt zijn eerste zomeraanwinst eindelijk beet te hebben. Zo is verdediger Jan-Carlo Simic op weg naar het Lotto Park. Volgens transferwatcher Matteo Moretto kwamen Anderlecht en AC Milan vrijdag tot een definitief akkoord over de voorwaarden. In totaal zal RSCA zo'n 3 miljoen euro op tafel leggen. Het gaat daarbij om een vaste som, geen bonussen. Wel zou Milan recht hebben op 20% van de latere doorverkoopsom. Overigens zal het daar niet bij blijven. Volgens La Dernière Heure zijn ook een tweede centrale verdediger, nieuwe doelman, linksachter én creatieve middenvelder op komst.

STVV zag deze mercato al een pak sterkhouders vertrekken en dat lijstje wordt mogelijk nog wat langer. Volgens L'Equipe trekt Ligue 1-revelatie Stade Brestois immers aan de mouw van Mathias Delorge. De Franse eersteklasser heeft ook al een bod neergelegd voor de middenvelder, maar dat zou ook het geval zijn met AA Gent en Venezia. De Buffalo's zouden, net als de andere genoemde clubs, aanbiedingen hebben gedaan die tussen de 3 à 3,5 miljoen euro liggen.

Antwerp FC lijkt deze zomer nog enkele sterkhouders te verkopen. Rond Michel-Ange Balikwisha begint alvast één en ander te bewegen. Zo blijft Celtic FC naar verluidt doordrukken voor de flankaanvaller. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert zelfs dat coach Brendan Rodgers persoonlijk contact heeft opgenomen. Ook Stade Rennais zou inmiddels geïnformeerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Vincent Janssen overigens niet uitgesloten.

KV Mechelen zal zich in de komende weken nog gevoelig versterken. Voor het middenveld is het vizier alvast gericht op KRC Genk. Volgens Het Laatste Nieuws mikt Malinwa immers op de komst van Aziz Ouattara. De Ivoriaan speelt bij Racing geen hoofdrol in de sportieve plannen en mag beschikken. Beide clubs zouden momenteel onderhandelen over een huurbeurt zonder aankoopoptie.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar SSC Napoli. Maar van een doorbraak op clubniveau is vooralsnog geen sprake. Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij Sky Germany, mikt Chelsea FC immers nog steeds op een transfersom van zo'n 40 miljoen euro. Napoli wil voorlopig echter niet verder gaan dan 25 miljoen euro voor de 31-jarige aanvaller. Dat bedrag zou eventueel nog kunnen stijgen, maar dan moet Victor Osimhen eerst verkocht worden.

Amper enkele dagen nadat hij zijn contract bij Trabzonspor liet ontbinden, heeft Thomas Meunier al een nieuwe club gevonden. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De 32-jarige Rode Duivel tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy, waar hij in de Europa League kan gaan spelen.

N'Golo Kanté trok een jaartje geleden naar Saudi-Arabië, maar zou opnieuw kunnen terugkeren naar de Premier League. Zo weet The Guardian dat West Ham United de middenvelder maar al te graag opnieuw naar Londen zou willen halen. Volgens de Britse krant onderhandelen de Hammers momenteel met Al-Ittihad om Kanté weg te halen uit het Midden-Oosten. De Fransman zou 20 miljoen pond, omgerekend net geen 24 miljoen euro, moeten kosten.

Enkele dagen nadat hij Spanje als aanvoerder aan de Europese titel hielp, heeft Alvaro Morata een nieuwe club beet. De aanvaller werd vrijdagmiddag immers aangekondigd als nieuwe speler van AC Milan. De Rossoneri waren al de hele zomer op zoek naar een nieuwe spits en hebben die nu ook gevonden. Morata komt over van Atlético Madrid en tekende een contract tot 2028 met optie op een extra jaar.

Welke ploeg verwacht u volgend seizoen de sterkste selectie heeft?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

29
29
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

19
19
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

80
80
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

44
44
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

143
143
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

172
172
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

40
40
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

110
110
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

372
372
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

90
90
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

706
706
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

198
198
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

188
188
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

454
454
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

167
167
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

262
262
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

406
406
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

180
180

Meer sportnieuws