TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Jupiler Pro League

Club Brugge wil nog een extra rechtsback aan de selectie toevoegen en daarvoor is het vizier gericht op Hugo Siquet. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri drukt Blauw-Zwart stevig door voor zijn komst. SC Freiburg zou zo'n 5 miljoen euro verlangen voor de eenmalige Rode Duivel. Er zou concurrentie heersen van enkele Franse ploegen, maar voorlopig lijken de Bruggelingen over de beste papieren te beschikken in dit dossier.

RSC Anderlecht lijkt zijn eerste zomeraanwinst eindelijk beet te hebben. Zo is verdediger Jan-Carlo Simic op weg naar het Lotto Park. Volgens transferwatcher Matteo Moretto kwamen Anderlecht en AC Milan vrijdag tot een definitief akkoord over de voorwaarden. In totaal zal RSCA zo'n 3 miljoen euro op tafel leggen. Het gaat daarbij om een vaste som, geen bonussen. Wel zou Milan recht hebben op 20% van de latere doorverkoopsom. Overigens zal het daar niet bij blijven. Volgens La Dernière Heure zijn ook een tweede centrale verdediger, nieuwe doelman, linksachter én creatieve middenvelder op komst.

STVV zag deze mercato al een pak sterkhouders vertrekken en dat lijstje wordt mogelijk nog wat langer. Volgens L'Equipe trekt Ligue 1-revelatie Stade Brestois immers aan de mouw van Mathias Delorge. De Franse eersteklasser heeft ook al een bod neergelegd voor de middenvelder, maar dat zou ook het geval zijn met AA Gent en Venezia. De Buffalo's zouden, net als de andere genoemde clubs, aanbiedingen hebben gedaan die tussen de 3 à 3,5 miljoen euro liggen.

Antwerp FC lijkt deze zomer nog enkele sterkhouders te verkopen. Rond Michel-Ange Balikwisha begint alvast één en ander te bewegen. Zo blijft Celtic FC naar verluidt doordrukken voor de flankaanvaller. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert zelfs dat coach Brendan Rodgers persoonlijk contact heeft opgenomen. Ook Stade Rennais zou inmiddels geïnformeerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Vincent Janssen overigens niet uitgesloten.

KV Mechelen zal zich in de komende weken nog gevoelig versterken. Voor het middenveld is het vizier alvast gericht op KRC Genk. Volgens Het Laatste Nieuws mikt Malinwa immers op de komst van Aziz Ouattara. De Ivoriaan speelt bij Racing geen hoofdrol in de sportieve plannen en mag beschikken. Beide clubs zouden momenteel onderhandelen over een huurbeurt zonder aankoopoptie.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar SSC Napoli. Maar van een doorbraak op clubniveau is vooralsnog geen sprake. Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij Sky Germany, mikt Chelsea FC immers nog steeds op een transfersom van zo'n 40 miljoen euro. Napoli wil voorlopig echter niet verder gaan dan 25 miljoen euro voor de 31-jarige aanvaller. Dat bedrag zou eventueel nog kunnen stijgen, maar dan moet Victor Osimhen eerst verkocht worden.

Amper enkele dagen nadat hij zijn contract bij Trabzonspor liet ontbinden, heeft Thomas Meunier al een nieuwe club gevonden. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De 32-jarige Rode Duivel tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy, waar hij in de Europa League kan gaan spelen.

N'Golo Kanté trok een jaartje geleden naar Saudi-Arabië, maar zou opnieuw kunnen terugkeren naar de Premier League. Zo weet The Guardian dat West Ham United de middenvelder maar al te graag opnieuw naar Londen zou willen halen. Volgens de Britse krant onderhandelen de Hammers momenteel met Al-Ittihad om Kanté weg te halen uit het Midden-Oosten. De Fransman zou 20 miljoen pond, omgerekend net geen 24 miljoen euro, moeten kosten.

Enkele dagen nadat hij Spanje als aanvoerder aan de Europese titel hielp, heeft Alvaro Morata een nieuwe club beet. De aanvaller werd vrijdagmiddag immers aangekondigd als nieuwe speler van AC Milan. De Rossoneri waren al de hele zomer op zoek naar een nieuwe spits en hebben die nu ook gevonden. Morata komt over van Atlético Madrid en tekende een contract tot 2028 met optie op een extra jaar.

Welke ploeg verwacht u volgend seizoen de sterkste selectie heeft?

Meest recent

Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

35
35
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

23
23
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

7
7
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

223
223
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

113
113
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

68
68
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

203
203
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

154
154
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

327
327
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

208
208
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

423
423
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

381
381
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

48
48
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

61
61
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

279
279
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

112
112
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

432
432
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

221
221
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

245
245
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1048
1048
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

465
465
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

422
422
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

197
197
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

184
184

Meer sportnieuws