TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

755 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Jupiler Pro League

Club Brugge wil nog een extra rechtsback aan de selectie toevoegen en daarvoor is het vizier gericht op Hugo Siquet. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri drukt Blauw-Zwart stevig door voor zijn komst. SC Freiburg zou zo'n 5 miljoen euro verlangen voor de eenmalige Rode Duivel. Er zou concurrentie heersen van enkele Franse ploegen, maar voorlopig lijken de Bruggelingen over de beste papieren te beschikken in dit dossier.

RSC Anderlecht lijkt zijn eerste zomeraanwinst eindelijk beet te hebben. Zo is verdediger Jan-Carlo Simic op weg naar het Lotto Park. Volgens transferwatcher Matteo Moretto kwamen Anderlecht en AC Milan vrijdag tot een definitief akkoord over de voorwaarden. In totaal zal RSCA zo'n 3 miljoen euro op tafel leggen. Het gaat daarbij om een vaste som, geen bonussen. Wel zou Milan recht hebben op 20% van de latere doorverkoopsom. Overigens zal het daar niet bij blijven. Volgens La Dernière Heure zijn ook een tweede centrale verdediger, nieuwe doelman, linksachter én creatieve middenvelder op komst.

STVV zag deze mercato al een pak sterkhouders vertrekken en dat lijstje wordt mogelijk nog wat langer. Volgens L'Equipe trekt Ligue 1-revelatie Stade Brestois immers aan de mouw van Mathias Delorge. De Franse eersteklasser heeft ook al een bod neergelegd voor de middenvelder, maar dat zou ook het geval zijn met AA Gent en Venezia. De Buffalo's zouden, net als de andere genoemde clubs, aanbiedingen hebben gedaan die tussen de 3 à 3,5 miljoen euro liggen.

Antwerp FC lijkt deze zomer nog enkele sterkhouders te verkopen. Rond Michel-Ange Balikwisha begint alvast één en ander te bewegen. Zo blijft Celtic FC naar verluidt doordrukken voor de flankaanvaller. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert zelfs dat coach Brendan Rodgers persoonlijk contact heeft opgenomen. Ook Stade Rennais zou inmiddels geïnformeerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Vincent Janssen overigens niet uitgesloten.

KV Mechelen zal zich in de komende weken nog gevoelig versterken. Voor het middenveld is het vizier alvast gericht op KRC Genk. Volgens Het Laatste Nieuws mikt Malinwa immers op de komst van Aziz Ouattara. De Ivoriaan speelt bij Racing geen hoofdrol in de sportieve plannen en mag beschikken. Beide clubs zouden momenteel onderhandelen over een huurbeurt zonder aankoopoptie.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar SSC Napoli. Maar van een doorbraak op clubniveau is vooralsnog geen sprake. Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij Sky Germany, mikt Chelsea FC immers nog steeds op een transfersom van zo'n 40 miljoen euro. Napoli wil voorlopig echter niet verder gaan dan 25 miljoen euro voor de 31-jarige aanvaller. Dat bedrag zou eventueel nog kunnen stijgen, maar dan moet Victor Osimhen eerst verkocht worden.

Amper enkele dagen nadat hij zijn contract bij Trabzonspor liet ontbinden, heeft Thomas Meunier al een nieuwe club gevonden. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De 32-jarige Rode Duivel tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy, waar hij in de Europa League kan gaan spelen.

N'Golo Kanté trok een jaartje geleden naar Saudi-Arabië, maar zou opnieuw kunnen terugkeren naar de Premier League. Zo weet The Guardian dat West Ham United de middenvelder maar al te graag opnieuw naar Londen zou willen halen. Volgens de Britse krant onderhandelen de Hammers momenteel met Al-Ittihad om Kanté weg te halen uit het Midden-Oosten. De Fransman zou 20 miljoen pond, omgerekend net geen 24 miljoen euro, moeten kosten.

Enkele dagen nadat hij Spanje als aanvoerder aan de Europese titel hielp, heeft Alvaro Morata een nieuwe club beet. De aanvaller werd vrijdagmiddag immers aangekondigd als nieuwe speler van AC Milan. De Rossoneri waren al de hele zomer op zoek naar een nieuwe spits en hebben die nu ook gevonden. Morata komt over van Atlético Madrid en tekende een contract tot 2028 met optie op een extra jaar.

Welke ploeg verwacht u volgend seizoen de sterkste selectie heeft?

Meest recent

'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

3
3
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

24
24
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

58
58
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

244
244
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

63
63
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

68
68
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

210
210
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

16
16
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

477
477
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

382
382
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

63
63
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

363
363
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

379
379
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

182
182
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

206
206
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

403
403
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

566
566
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

150
150
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

332
332
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

104
104
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

731
731
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

140
140
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

415
415
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

57
57

Meer sportnieuws