TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

755 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, Club pusht voor topaanwinst'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

Jupiler Pro League

Club Brugge wil nog een extra rechtsback aan de selectie toevoegen en daarvoor is het vizier gericht op Hugo Siquet. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri drukt Blauw-Zwart stevig door voor zijn komst. SC Freiburg zou zo'n 5 miljoen euro verlangen voor de eenmalige Rode Duivel. Er zou concurrentie heersen van enkele Franse ploegen, maar voorlopig lijken de Bruggelingen over de beste papieren te beschikken in dit dossier.

RSC Anderlecht lijkt zijn eerste zomeraanwinst eindelijk beet te hebben. Zo is verdediger Jan-Carlo Simic op weg naar het Lotto Park. Volgens transferwatcher Matteo Moretto kwamen Anderlecht en AC Milan vrijdag tot een definitief akkoord over de voorwaarden. In totaal zal RSCA zo'n 3 miljoen euro op tafel leggen. Het gaat daarbij om een vaste som, geen bonussen. Wel zou Milan recht hebben op 20% van de latere doorverkoopsom. Overigens zal het daar niet bij blijven. Volgens La Dernière Heure zijn ook een tweede centrale verdediger, nieuwe doelman, linksachter én creatieve middenvelder op komst.

STVV zag deze mercato al een pak sterkhouders vertrekken en dat lijstje wordt mogelijk nog wat langer. Volgens L'Equipe trekt Ligue 1-revelatie Stade Brestois immers aan de mouw van Mathias Delorge. De Franse eersteklasser heeft ook al een bod neergelegd voor de middenvelder, maar dat zou ook het geval zijn met AA Gent en Venezia. De Buffalo's zouden, net als de andere genoemde clubs, aanbiedingen hebben gedaan die tussen de 3 à 3,5 miljoen euro liggen.

Antwerp FC lijkt deze zomer nog enkele sterkhouders te verkopen. Rond Michel-Ange Balikwisha begint alvast één en ander te bewegen. Zo blijft Celtic FC naar verluidt doordrukken voor de flankaanvaller. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert zelfs dat coach Brendan Rodgers persoonlijk contact heeft opgenomen. Ook Stade Rennais zou inmiddels geïnformeerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Vincent Janssen overigens niet uitgesloten.

KV Mechelen zal zich in de komende weken nog gevoelig versterken. Voor het middenveld is het vizier alvast gericht op KRC Genk. Volgens Het Laatste Nieuws mikt Malinwa immers op de komst van Aziz Ouattara. De Ivoriaan speelt bij Racing geen hoofdrol in de sportieve plannen en mag beschikken. Beide clubs zouden momenteel onderhandelen over een huurbeurt zonder aankoopoptie.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar SSC Napoli. Maar van een doorbraak op clubniveau is vooralsnog geen sprake. Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij Sky Germany, mikt Chelsea FC immers nog steeds op een transfersom van zo'n 40 miljoen euro. Napoli wil voorlopig echter niet verder gaan dan 25 miljoen euro voor de 31-jarige aanvaller. Dat bedrag zou eventueel nog kunnen stijgen, maar dan moet Victor Osimhen eerst verkocht worden.

Amper enkele dagen nadat hij zijn contract bij Trabzonspor liet ontbinden, heeft Thomas Meunier al een nieuwe club gevonden. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De 32-jarige Rode Duivel tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy, waar hij in de Europa League kan gaan spelen.

N'Golo Kanté trok een jaartje geleden naar Saudi-Arabië, maar zou opnieuw kunnen terugkeren naar de Premier League. Zo weet The Guardian dat West Ham United de middenvelder maar al te graag opnieuw naar Londen zou willen halen. Volgens de Britse krant onderhandelen de Hammers momenteel met Al-Ittihad om Kanté weg te halen uit het Midden-Oosten. De Fransman zou 20 miljoen pond, omgerekend net geen 24 miljoen euro, moeten kosten.

Enkele dagen nadat hij Spanje als aanvoerder aan de Europese titel hielp, heeft Alvaro Morata een nieuwe club beet. De aanvaller werd vrijdagmiddag immers aangekondigd als nieuwe speler van AC Milan. De Rossoneri waren al de hele zomer op zoek naar een nieuwe spits en hebben die nu ook gevonden. Morata komt over van Atlético Madrid en tekende een contract tot 2028 met optie op een extra jaar.

Welke ploeg verwacht u volgend seizoen de sterkste selectie heeft?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

33
33
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

54
54
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

21
21
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

57
57
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

90
90
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

86
86
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

58
58
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

331
331
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

121
121
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

64
64
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

301
301
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

288
288
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

96
96
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

152
152
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

145
145
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

294
294
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

257
257
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

167
167
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

374
374
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

601
601
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

387
387
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws