'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

1046
'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

Antwerp FC wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende vijfde plaats van vorig seizoen. Maar dat zal de Great Old wel met beperkte middelen moeten doen. Volgens De Tijd is preses Paul Gheysens zelfs actief op zoek naar extra investeerders.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Van een steile opmars gesproken, maar daar hing natuurlijk ook een stevig prijskaartje aan.

LEES OOK: Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Financiële muizenissen

Bovendien werden ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Dan kan uiteraard niet blijven duren. Bovendien kreeg de zakenman in zijn andere bedrijven te maken met heel wat financiële perikelen. En dat heeft uiteraard ook zijn weerslag op Antwerp.

Begin dit kalenderjaar raakte al bekend dat de club met 'cashflow-problemen' kampt. Men is dan ook genoodzaakt bepaalde sterkhouders te verkopen om de boekhouding in evenwicht te houden. Op termijn is echter een structurele oplossing nodig. Iets wat Gheyens maar al te goed beseft en dus zou hij inmiddels in actie zijn geschoten.

Commercieel doorgroeien

Volgens De Tijd werd het Britse zakenkantoor 'Tifosy' namelijk ingeschakeld om extra investeerders te vinden. Dat bedrijf heeft de nodige ervaring in vergelijkbare dossiers binnen de voetbalwereld. Hierdoor is de kans wel groot dat de nieuwe investeerders uit het buitenland zullen komen. Overigens zou het niet de intentie zijn van Gheysens om de club volledig te verkopen.

Hij wil hoogstens een deel van zijn aandelenpakket verkopen en indien mogelijk zelfs een meerderheidsbelang houden. De bedoeling van deze constructie is vooral om de club meer financiële zuurstof te bieden om commercieel verder door te groeien. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat dit volledig losstaat van de financiële sores bij Gheysens en Antwerp.

Gheysens kan de club beter in haar totaliteit verkopen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

88
88
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

22
22
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

194
194
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

219
219
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

85
85
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

54
54
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

51
51
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

473
473
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

141
141
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

183
183
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

432
432
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

155
155
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

251
251
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

190
190
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1861
1861
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

340
340
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

75
75
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

306
306
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

305
305
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

371
371
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

141
141
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

545
545
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

157
157
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

189
189
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

205
205

Meer sportnieuws