'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

1046
'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

Antwerp FC wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende vijfde plaats van vorig seizoen. Maar dat zal de Great Old wel met beperkte middelen moeten doen. Volgens De Tijd is preses Paul Gheysens zelfs actief op zoek naar extra investeerders.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Van een steile opmars gesproken, maar daar hing natuurlijk ook een stevig prijskaartje aan.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Financiële muizenissen

Bovendien werden ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Dan kan uiteraard niet blijven duren. Bovendien kreeg de zakenman in zijn andere bedrijven te maken met heel wat financiële perikelen. En dat heeft uiteraard ook zijn weerslag op Antwerp.

Begin dit kalenderjaar raakte al bekend dat de club met 'cashflow-problemen' kampt. Men is dan ook genoodzaakt bepaalde sterkhouders te verkopen om de boekhouding in evenwicht te houden. Op termijn is echter een structurele oplossing nodig. Iets wat Gheyens maar al te goed beseft en dus zou hij inmiddels in actie zijn geschoten.

Commercieel doorgroeien

Volgens De Tijd werd het Britse zakenkantoor 'Tifosy' namelijk ingeschakeld om extra investeerders te vinden. Dat bedrijf heeft de nodige ervaring in vergelijkbare dossiers binnen de voetbalwereld. Hierdoor is de kans wel groot dat de nieuwe investeerders uit het buitenland zullen komen. Overigens zou het niet de intentie zijn van Gheysens om de club volledig te verkopen.

Hij wil hoogstens een deel van zijn aandelenpakket verkopen en indien mogelijk zelfs een meerderheidsbelang houden. De bedoeling van deze constructie is vooral om de club meer financiële zuurstof te bieden om commercieel verder door te groeien. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat dit volledig losstaat van de financiële sores bij Gheysens en Antwerp.

Gheysens kan de club beter in haar totaliteit verkopen ...

Meest recent

"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

13
13
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

498
498
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

31
31
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

221
221
Nieuwe Duivel eist basisplaats op: "Zolang hij er maar bij is"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

279
279
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

282
282
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

334
334
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

31
31
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

99
99
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

22
22
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

145
145
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

33
33
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

54
54
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

115
115
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

163
163
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

107
107
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

394
394
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

78
78
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

379
379
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

47
47
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

73
73
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

262
262
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

78
78
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

139
139
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

176
176

Meer sportnieuws