'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

door
'Financiële sores bij Antwerp: Paul Gheysens schiet in actie'

Antwerp FC wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende vijfde plaats van vorig seizoen. Maar dat zal de Great Old wel met beperkte middelen moeten doen. Volgens De Tijd is preses Paul Gheysens zelfs actief op zoek naar extra investeerders.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Van een steile opmars gesproken, maar daar hing natuurlijk ook een stevig prijskaartje aan.

LEES OOK: Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

Financiële muizenissen

Bovendien werden ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Dan kan uiteraard niet blijven duren. Bovendien kreeg de zakenman in zijn andere bedrijven te maken met heel wat financiële perikelen. En dat heeft uiteraard ook zijn weerslag op Antwerp.

Begin dit kalenderjaar raakte al bekend dat de club met 'cashflow-problemen' kampt. Men is dan ook genoodzaakt bepaalde sterkhouders te verkopen om de boekhouding in evenwicht te houden. Op termijn is echter een structurele oplossing nodig. Iets wat Gheyens maar al te goed beseft en dus zou hij inmiddels in actie zijn geschoten.

Commercieel doorgroeien

Volgens De Tijd werd het Britse zakenkantoor 'Tifosy' namelijk ingeschakeld om extra investeerders te vinden. Dat bedrijf heeft de nodige ervaring in vergelijkbare dossiers binnen de voetbalwereld. Hierdoor is de kans wel groot dat de nieuwe investeerders uit het buitenland zullen komen. Overigens zou het niet de intentie zijn van Gheysens om de club volledig te verkopen.

Hij wil hoogstens een deel van zijn aandelenpakket verkopen en indien mogelijk zelfs een meerderheidsbelang houden. De bedoeling van deze constructie is vooral om de club meer financiële zuurstof te bieden om commercieel verder door te groeien. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat dit volledig losstaat van de financiële sores bij Gheysens en Antwerp.

Gheysens kan de club beter in haar totaliteit verkopen ...

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

21
21
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

56
56
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

134
134
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

198
198
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

90
90
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

420
420
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

121
121
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

118
118
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

37
37
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

38
38
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

147
147
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

149
149
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

499
499
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

115
115
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

208
208
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

159
159
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

353
353
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

150
150
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

100
100
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

413
413
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

161
161
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

176
176

Meer sportnieuws