'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

door
'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

Het heeft een tijdje geduurd, maar RSC Anderlecht lijkt dan toch op toerental te komen op de zomerse transfermarkt. Met de Servische verdediger Jan-Carlo Simic is de eerste aanwinst alvast onderweg. En daar zal het sowieso niet bij blijven.

De Brusselaars maken zich op voor een belangrijk seizoen, waarin ze een geslaagde rentree willen maken binnen het Europese voetbal. Dat betekent echter heel wat wedstrijden extra. En dus is het nodig dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Maar wat versterking betreft bleef de achterban tot dusver op zijn honger zitten.

Exact een week voor de eerste competitiematch is RSCA immers de enige eersteklasser die nog geen nieuwe speler registreerde. Daar zijn verschillende redenen voor, maar stilaan begint de tijd toch te dringen voor de sportieve baas Jesper Fredberg. Het lange wachten op de eerste aanwinst lijkt evenwel voorbij.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Versterking voor verdediging

Zo raakte vrijdag bekend dat Anderlecht een akkoord heeft gevonden met AC Milan omtrent de komst van Jan-Carlo Simic. De 19-jarige verdediger wordt overgenomen voor een slordige 3 miljoen euro, aangevuld met een flink percentage op de latere doorverkoopsom. Als alles vlot verloopt tekent hij eerstdaags voor 5 jaar.

Maar daar zal het niet bij blijven. Zo meldt La Dernière Heure dat er minstens nog één extra centrale verdediger op komst is. Die zal de concurrentie moeten aangaan met Simic en Jan Vertonghen. Jongelingen Nunzio Engwanda en Amando Lapage zouden dan weer mogen strijden voor het plekje van vierde verdediger.

Doelman en middenvelder

Daarnaast blijft RSCA naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Colin Coosemans vat het seizoen allicht aan als nummer één, maar het blijft de bedoeling een directe vervanger voor Kasper Schmeichel aan te trekken. De vierde prioriteit is dan weer een linksback, al hoopt men toch steeds op een terugkeer van Ludwig Augustinsson.

Tot slot is ook de bedoeling om een creatieve middenvelder aan te trekken. Naast Simic mogen dus nog minstens een viertal aanwinsten verwacht worden. Moest er dan nog budget over zijn, kan er zelfs een extra flankaanvaller bij komen. Maar dat is momenteel geen prioriteit.

Fredberg gaat een selectie samenstellen die opnieuw voor de prijzen meedoet ...

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

5
5
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

87
87
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

28
28
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

252
252
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

17
17
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

306
306
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

107
107
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

225
225
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

386
386
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

253
253
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

265
265
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

467
467
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

277
277
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

295
295
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

335
335
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

82
82
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

249
249
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

312
312
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws