'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

1892
'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

Het heeft een tijdje geduurd, maar RSC Anderlecht lijkt dan toch op toerental te komen op de zomerse transfermarkt. Met de Servische verdediger Jan-Carlo Simic is de eerste aanwinst alvast onderweg. En daar zal het sowieso niet bij blijven.

De Brusselaars maken zich op voor een belangrijk seizoen, waarin ze een geslaagde rentree willen maken binnen het Europese voetbal. Dat betekent echter heel wat wedstrijden extra. En dus is het nodig dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Maar wat versterking betreft bleef de achterban tot dusver op zijn honger zitten.

Exact een week voor de eerste competitiematch is RSCA immers de enige eersteklasser die nog geen nieuwe speler registreerde. Daar zijn verschillende redenen voor, maar stilaan begint de tijd toch te dringen voor de sportieve baas Jesper Fredberg. Het lange wachten op de eerste aanwinst lijkt evenwel voorbij.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Versterking voor verdediging

Zo raakte vrijdag bekend dat Anderlecht een akkoord heeft gevonden met AC Milan omtrent de komst van Jan-Carlo Simic. De 19-jarige verdediger wordt overgenomen voor een slordige 3 miljoen euro, aangevuld met een flink percentage op de latere doorverkoopsom. Als alles vlot verloopt tekent hij eerstdaags voor 5 jaar.

Maar daar zal het niet bij blijven. Zo meldt La Dernière Heure dat er minstens nog één extra centrale verdediger op komst is. Die zal de concurrentie moeten aangaan met Simic en Jan Vertonghen. Jongelingen Nunzio Engwanda en Amando Lapage zouden dan weer mogen strijden voor het plekje van vierde verdediger.

Doelman en middenvelder

Daarnaast blijft RSCA naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Colin Coosemans vat het seizoen allicht aan als nummer één, maar het blijft de bedoeling een directe vervanger voor Kasper Schmeichel aan te trekken. De vierde prioriteit is dan weer een linksback, al hoopt men toch steeds op een terugkeer van Ludwig Augustinsson.

Tot slot is ook de bedoeling om een creatieve middenvelder aan te trekken. Naast Simic mogen dus nog minstens een viertal aanwinsten verwacht worden. Moest er dan nog budget over zijn, kan er zelfs een extra flankaanvaller bij komen. Maar dat is momenteel geen prioriteit.

Fredberg gaat een selectie samenstellen die opnieuw voor de prijzen meedoet ...

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

2
2
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

3
3
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

4
4
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

10
10
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

35
35
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

78
78
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

33
33
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

20
20
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

87
87
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

41
41
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

88
88
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

44
44
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

41
41
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

16
16
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

105
105
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

193
193
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

473
473
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

399
399
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

366
366
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

52
52
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

364
364

Meer sportnieuws