'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

1892 stemmen
'Anderlecht op toerental: vijf (!) aanwinsten op komst'

Het heeft een tijdje geduurd, maar RSC Anderlecht lijkt dan toch op toerental te komen op de zomerse transfermarkt. Met de Servische verdediger Jan-Carlo Simic is de eerste aanwinst alvast onderweg. En daar zal het sowieso niet bij blijven.

De Brusselaars maken zich op voor een belangrijk seizoen, waarin ze een geslaagde rentree willen maken binnen het Europese voetbal. Dat betekent echter heel wat wedstrijden extra. En dus is het nodig dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Maar wat versterking betreft bleef de achterban tot dusver op zijn honger zitten.

Exact een week voor de eerste competitiematch is RSCA immers de enige eersteklasser die nog geen nieuwe speler registreerde. Daar zijn verschillende redenen voor, maar stilaan begint de tijd toch te dringen voor de sportieve baas Jesper Fredberg. Het lange wachten op de eerste aanwinst lijkt evenwel voorbij.

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Versterking voor verdediging

Zo raakte vrijdag bekend dat Anderlecht een akkoord heeft gevonden met AC Milan omtrent de komst van Jan-Carlo Simic. De 19-jarige verdediger wordt overgenomen voor een slordige 3 miljoen euro, aangevuld met een flink percentage op de latere doorverkoopsom. Als alles vlot verloopt tekent hij eerstdaags voor 5 jaar.

Maar daar zal het niet bij blijven. Zo meldt La Dernière Heure dat er minstens nog één extra centrale verdediger op komst is. Die zal de concurrentie moeten aangaan met Simic en Jan Vertonghen. Jongelingen Nunzio Engwanda en Amando Lapage zouden dan weer mogen strijden voor het plekje van vierde verdediger.

Doelman en middenvelder

Daarnaast blijft RSCA naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Colin Coosemans vat het seizoen allicht aan als nummer één, maar het blijft de bedoeling een directe vervanger voor Kasper Schmeichel aan te trekken. De vierde prioriteit is dan weer een linksback, al hoopt men toch steeds op een terugkeer van Ludwig Augustinsson.

Tot slot is ook de bedoeling om een creatieve middenvelder aan te trekken. Naast Simic mogen dus nog minstens een viertal aanwinsten verwacht worden. Moest er dan nog budget over zijn, kan er zelfs een extra flankaanvaller bij komen. Maar dat is momenteel geen prioriteit.

Fredberg gaat een selectie samenstellen die opnieuw voor de prijzen meedoet ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

30
30
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

39
39
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

33
33
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

143
143
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

129
129
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

127
127
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

231
231
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

387
387
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

62
62
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

198
198
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

131
131
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

252
252
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

137
137
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

406
406
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

180
180
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

151
151
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

300
300
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

254
254
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

745
745
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

148
148
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

766
766
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

725
725
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

211
211

Meer sportnieuws