Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

door
Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

Nog geen week na de EK-finale trekt het Belgische voetbalseizoen zich traditiegetrouw op gang met de Supercup. Het wordt een interessant duel tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union SG. Al zal Blauw-Zwart nog niet op volle kracht aantreden.

De Bruggelingen kroonden zich afgelopen seizoen alsnog tot landskampioen na een indrukwekkende remonte in de Play-Offs. Bijgevolg zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en moeten ze dus geen Europese voorrondes afwerken. Dat komt coach Nicky Hayen goed uit: zijn selectie staat momenteel immers nog niet op punt. 

LEES OOK: Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Piepjonge backs

Sowieso liggen Bjorn Meijer, Kyriani Sabbe en Raphael Onyedika nog in de lappenmand. De internationals die deelnamen aan het EK of de Copa America, misten dan weer een aanzienlijk deel van de voorbereiding. Een aantal van hen moet zelfs nog hun opwachting maken op training. Bijgevolg zal Hayen dus moeten schuiven in de Supercup.

Met name de defensie staat voor een interessante test. Met Simon Mignolet en Brandon Mechele staat achterin weliswaar nog twee uiterst ervaren krachten. Op de back-posities valt de keuze naar alle waarschijnlijkheid echter op jonkies Joaquin Seys en Amine Et-Taïbi. Twee kerels met amper ervaring bij de grote jongens.

Romero of Spileers?

Daarnaast wordt ook nieuwkomer Zaïd Romero aan de aftrap verwacht. Voor de Argentijn zou het zijn eerste officiële match op Belgische bodem worden, al bestaat de kans dat Jorne Spileers de voorkeur krijgt op de debutant. Op het middenveld zijn de opties door omstandigheden dan weer beperkt. Hans Vanaken, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen vormen logischerwijs de driehoek.

Voorin tot slot, wordt een tweede debutant verwacht. Zo mag Christos Tzolis zich wellicht een eerste keer tonen aan het publiek op Jan Breydel. Voor hem en Antonio Nusa is het een ideale kans om zich te profileren nu de concurrenten op hun posities nog niet klaar zijn. Als diepste man krijgt Ferran Jutgla normaal gezien de voorkeur op Gustaf Nilsson, die amper met de groep trainde. Al mag de spits wellicht invallen tegen zijn ex-club.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Et-Taïbi, Mechele, Romero, Seys; Nielsen, Vanaken, Vetlesen; Tzolis, Jutgla, Nusa

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

8
8
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

88
88
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

34
34
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

199
199
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

60
60
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

132
132
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

93
93
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

146
146
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

274
274
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

158
158
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

149
149
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

33
33
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

135
135
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

77
77
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

166
166
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

92
92
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

148
148
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

228
228
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

91
91
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

46
46
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

189
189
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

128
128
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

159
159

Meer sportnieuws