Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

810 stemmen
Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

Nog geen week na de EK-finale trekt het Belgische voetbalseizoen zich traditiegetrouw op gang met de Supercup. Het wordt een interessant duel tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union SG. Al zal Blauw-Zwart nog niet op volle kracht aantreden.

De Bruggelingen kroonden zich afgelopen seizoen alsnog tot landskampioen na een indrukwekkende remonte in de Play-Offs. Bijgevolg zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en moeten ze dus geen Europese voorrondes afwerken. Dat komt coach Nicky Hayen goed uit: zijn selectie staat momenteel immers nog niet op punt. 

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Piepjonge backs

Sowieso liggen Bjorn Meijer, Kyriani Sabbe en Raphael Onyedika nog in de lappenmand. De internationals die deelnamen aan het EK of de Copa America, misten dan weer een aanzienlijk deel van de voorbereiding. Een aantal van hen moet zelfs nog hun opwachting maken op training. Bijgevolg zal Hayen dus moeten schuiven in de Supercup.

Met name de defensie staat voor een interessante test. Met Simon Mignolet en Brandon Mechele staat achterin weliswaar nog twee uiterst ervaren krachten. Op de back-posities valt de keuze naar alle waarschijnlijkheid echter op jonkies Joaquin Seys en Amine Et-Taïbi. Twee kerels met amper ervaring bij de grote jongens.

Romero of Spileers?

Daarnaast wordt ook nieuwkomer Zaïd Romero aan de aftrap verwacht. Voor de Argentijn zou het zijn eerste officiële match op Belgische bodem worden, al bestaat de kans dat Jorne Spileers de voorkeur krijgt op de debutant. Op het middenveld zijn de opties door omstandigheden dan weer beperkt. Hans Vanaken, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen vormen logischerwijs de driehoek.

Voorin tot slot, wordt een tweede debutant verwacht. Zo mag Christos Tzolis zich wellicht een eerste keer tonen aan het publiek op Jan Breydel. Voor hem en Antonio Nusa is het een ideale kans om zich te profileren nu de concurrenten op hun posities nog niet klaar zijn. Als diepste man krijgt Ferran Jutgla normaal gezien de voorkeur op Gustaf Nilsson, die amper met de groep trainde. Al mag de spits wellicht invallen tegen zijn ex-club.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Et-Taïbi, Mechele, Romero, Seys; Nielsen, Vanaken, Vetlesen; Tzolis, Jutgla, Nusa

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

128
128
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

199
199
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

18
18
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

181
181
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

494
494
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

47
47
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

202
202
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

271
271
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

172
172
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

180
180
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

198
198
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

581
581
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

269
269
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

341
341
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

594
594
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

410
410
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

154
154
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

570
570
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

391
391
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

189
189
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46

Meer sportnieuws