Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

door
Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

Nog geen week na de EK-finale trekt het Belgische voetbalseizoen zich traditiegetrouw op gang met de Supercup. Het wordt een interessant duel tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union SG. Al zal Blauw-Zwart nog niet op volle kracht aantreden.

De Bruggelingen kroonden zich afgelopen seizoen alsnog tot landskampioen na een indrukwekkende remonte in de Play-Offs. Bijgevolg zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en moeten ze dus geen Europese voorrondes afwerken. Dat komt coach Nicky Hayen goed uit: zijn selectie staat momenteel immers nog niet op punt. 

LEES OOK: Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Piepjonge backs

Sowieso liggen Bjorn Meijer, Kyriani Sabbe en Raphael Onyedika nog in de lappenmand. De internationals die deelnamen aan het EK of de Copa America, misten dan weer een aanzienlijk deel van de voorbereiding. Een aantal van hen moet zelfs nog hun opwachting maken op training. Bijgevolg zal Hayen dus moeten schuiven in de Supercup.

Met name de defensie staat voor een interessante test. Met Simon Mignolet en Brandon Mechele staat achterin weliswaar nog twee uiterst ervaren krachten. Op de back-posities valt de keuze naar alle waarschijnlijkheid echter op jonkies Joaquin Seys en Amine Et-Taïbi. Twee kerels met amper ervaring bij de grote jongens.

Romero of Spileers?

Daarnaast wordt ook nieuwkomer Zaïd Romero aan de aftrap verwacht. Voor de Argentijn zou het zijn eerste officiële match op Belgische bodem worden, al bestaat de kans dat Jorne Spileers de voorkeur krijgt op de debutant. Op het middenveld zijn de opties door omstandigheden dan weer beperkt. Hans Vanaken, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen vormen logischerwijs de driehoek.

Voorin tot slot, wordt een tweede debutant verwacht. Zo mag Christos Tzolis zich wellicht een eerste keer tonen aan het publiek op Jan Breydel. Voor hem en Antonio Nusa is het een ideale kans om zich te profileren nu de concurrenten op hun posities nog niet klaar zijn. Als diepste man krijgt Ferran Jutgla normaal gezien de voorkeur op Gustaf Nilsson, die amper met de groep trainde. Al mag de spits wellicht invallen tegen zijn ex-club.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Et-Taïbi, Mechele, Romero, Seys; Nielsen, Vanaken, Vetlesen; Tzolis, Jutgla, Nusa

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

35
35
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

37
37
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

84
84
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

408
408
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

223
223
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

43
43
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

193
193
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

114
114
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

458
458
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

133
133
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

218
218
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

171
171
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

202
202
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

277
277
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

134
134
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

289
289
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

75
75
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

169
169
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

151
151
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

81
81
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

284
284
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

282
282
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

432
432
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

65
65
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

211
211

Meer sportnieuws