Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

door
Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

Nog geen week na de EK-finale trekt het Belgische voetbalseizoen zich traditiegetrouw op gang met de Supercup. Het wordt een interessant duel tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union SG. Al zal Blauw-Zwart nog niet op volle kracht aantreden.

De Bruggelingen kroonden zich afgelopen seizoen alsnog tot landskampioen na een indrukwekkende remonte in de Play-Offs. Bijgevolg zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en moeten ze dus geen Europese voorrondes afwerken. Dat komt coach Nicky Hayen goed uit: zijn selectie staat momenteel immers nog niet op punt. 

LEES OOK: Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Piepjonge backs

Sowieso liggen Bjorn Meijer, Kyriani Sabbe en Raphael Onyedika nog in de lappenmand. De internationals die deelnamen aan het EK of de Copa America, misten dan weer een aanzienlijk deel van de voorbereiding. Een aantal van hen moet zelfs nog hun opwachting maken op training. Bijgevolg zal Hayen dus moeten schuiven in de Supercup.

Met name de defensie staat voor een interessante test. Met Simon Mignolet en Brandon Mechele staat achterin weliswaar nog twee uiterst ervaren krachten. Op de back-posities valt de keuze naar alle waarschijnlijkheid echter op jonkies Joaquin Seys en Amine Et-Taïbi. Twee kerels met amper ervaring bij de grote jongens.

Romero of Spileers?

Daarnaast wordt ook nieuwkomer Zaïd Romero aan de aftrap verwacht. Voor de Argentijn zou het zijn eerste officiële match op Belgische bodem worden, al bestaat de kans dat Jorne Spileers de voorkeur krijgt op de debutant. Op het middenveld zijn de opties door omstandigheden dan weer beperkt. Hans Vanaken, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen vormen logischerwijs de driehoek.

Voorin tot slot, wordt een tweede debutant verwacht. Zo mag Christos Tzolis zich wellicht een eerste keer tonen aan het publiek op Jan Breydel. Voor hem en Antonio Nusa is het een ideale kans om zich te profileren nu de concurrenten op hun posities nog niet klaar zijn. Als diepste man krijgt Ferran Jutgla normaal gezien de voorkeur op Gustaf Nilsson, die amper met de groep trainde. Al mag de spits wellicht invallen tegen zijn ex-club.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Et-Taïbi, Mechele, Romero, Seys; Nielsen, Vanaken, Vetlesen; Tzolis, Jutgla, Nusa

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

3
3
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

17
17
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

81
81
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

331
331
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

553
553
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

403
403
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

240
240
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

131
131
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

219
219
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

423
423
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

267
267
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

162
162
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

230
230
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

330
330
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

664
664
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

201
201
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

352
352
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2131
2131
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

251
251
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

649
649
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

186
186
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

328
328
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

387
387

Meer sportnieuws