Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

810 stemmen
Opstelling Club Brugge: met twee debutanten in Supercup

Nog geen week na de EK-finale trekt het Belgische voetbalseizoen zich traditiegetrouw op gang met de Supercup. Het wordt een interessant duel tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union SG. Al zal Blauw-Zwart nog niet op volle kracht aantreden.

De Bruggelingen kroonden zich afgelopen seizoen alsnog tot landskampioen na een indrukwekkende remonte in de Play-Offs. Bijgevolg zijn ze rechtstreeks geplaatst voor de Champions League en moeten ze dus geen Europese voorrondes afwerken. Dat komt coach Nicky Hayen goed uit: zijn selectie staat momenteel immers nog niet op punt. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Piepjonge backs

Sowieso liggen Bjorn Meijer, Kyriani Sabbe en Raphael Onyedika nog in de lappenmand. De internationals die deelnamen aan het EK of de Copa America, misten dan weer een aanzienlijk deel van de voorbereiding. Een aantal van hen moet zelfs nog hun opwachting maken op training. Bijgevolg zal Hayen dus moeten schuiven in de Supercup.

Met name de defensie staat voor een interessante test. Met Simon Mignolet en Brandon Mechele staat achterin weliswaar nog twee uiterst ervaren krachten. Op de back-posities valt de keuze naar alle waarschijnlijkheid echter op jonkies Joaquin Seys en Amine Et-Taïbi. Twee kerels met amper ervaring bij de grote jongens.

Romero of Spileers?

Daarnaast wordt ook nieuwkomer Zaïd Romero aan de aftrap verwacht. Voor de Argentijn zou het zijn eerste officiële match op Belgische bodem worden, al bestaat de kans dat Jorne Spileers de voorkeur krijgt op de debutant. Op het middenveld zijn de opties door omstandigheden dan weer beperkt. Hans Vanaken, Casper Nielsen en Hugo Vetlesen vormen logischerwijs de driehoek.

Voorin tot slot, wordt een tweede debutant verwacht. Zo mag Christos Tzolis zich wellicht een eerste keer tonen aan het publiek op Jan Breydel. Voor hem en Antonio Nusa is het een ideale kans om zich te profileren nu de concurrenten op hun posities nog niet klaar zijn. Als diepste man krijgt Ferran Jutgla normaal gezien de voorkeur op Gustaf Nilsson, die amper met de groep trainde. Al mag de spits wellicht invallen tegen zijn ex-club.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Et-Taïbi, Mechele, Romero, Seys; Nielsen, Vanaken, Vetlesen; Tzolis, Jutgla, Nusa

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Vandenbempt gaat helemaal los op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

131
131
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

25
25
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

45
45
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

106
106
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

221
221
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

57
57
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

723
723
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

181
181
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

249
249
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

400
400
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

84
84
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

496
496
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

106
106
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

261
261
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

147
147
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

279
279
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

30
30
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

87
87
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

70
70
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

232
232
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

192
192
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

41
41
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

73
73

Meer sportnieuws