Union lang niet voldaan: extra versterking onderweg

120
Union lang niet voldaan: extra versterking onderweg

Zaterdagavond wordt het Belgische voetbalseizoen traditiegetrouw op gang getrapt met de Supercup. Landskampioen Club Brugge neemt het daarin op tegen Union SG. Maar de bekerwinnaar is nog niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt.

Een jaartje geleden zag Union naast trainer Karel Geraerts ook een waslijst aan sterkhouders vertrekken. Maar de leemte die zijn achterlieten werd perfect ingevuld. Zo konden de Unionisten er opnieuw een puik seizoen van maken met onder meer bekerwinst en de tweede plaats in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Pocognoli tevreden

Dat scenario is zich momenteel aan het herhalen. Coach Alexander Blessin trok immers naar Sankt Pauli, sterkhouders Mohamed Amoura en Gustaf Nilsson werden voor de nodige miljoenen verkocht. En ook jongens als Cameron Puertas kunnen momenteel rekenen op concrete buitenlandse interesse. 

Desondanks maakt nieuwe coach Sébastien Pocognoli zich geen zorgen. "Ik ben heel tevreden over de ploeg waar ik nu mee kan werken. En als er sterkhouders vertrekken, komen er nieuwe spelers in de plaats. Union gaat altijd proactief aan de slag op de transfermarkt", maakt hij zich sterk tegenover Sporza.

Nog meer versterking verwacht

Overigens lieten de Brusselaars zich al gelden op de mercato. Voor de Israëlische winger Anan Khalaili werd zelfs een recordsom neergelegd. Anouar Aït El Hadj kent de competitie dan weer goed, terwijl Mohammed Fuseini en Promise David wel eens de revelaties kunnen worden. Maar daar zal het niet bij blijven.

Zo laat CEO Philippe Bormans uitschijnen dat er nog meer vuurwerk verwacht mag worden op de transfermarkt. En daarvoor krijgt de scoutingscel alle vrijheid. "We steunen onze sportieve cel 100 procent. Dat vertrouwen verdienen ze na de voorbije jaren waarin ze heel goed werk geleverd heeft. Net als andere Belgische clubs zijn we nu eenmaal een club in constante beweging."

Union doet volgend seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

18
18
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

128
128
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

180
180
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

911
911
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

158
158
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

883
883
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

296
296
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws