Union lang niet voldaan: extra versterking onderweg

door
Union lang niet voldaan: extra versterking onderweg

Zaterdagavond wordt het Belgische voetbalseizoen traditiegetrouw op gang getrapt met de Supercup. Landskampioen Club Brugge neemt het daarin op tegen Union SG. Maar de bekerwinnaar is nog niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt.

Een jaartje geleden zag Union naast trainer Karel Geraerts ook een waslijst aan sterkhouders vertrekken. Maar de leemte die zijn achterlieten werd perfect ingevuld. Zo konden de Unionisten er opnieuw een puik seizoen van maken met onder meer bekerwinst en de tweede plaats in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Pocognoli tevreden

Dat scenario is zich momenteel aan het herhalen. Coach Alexander Blessin trok immers naar Sankt Pauli, sterkhouders Mohamed Amoura en Gustaf Nilsson werden voor de nodige miljoenen verkocht. En ook jongens als Cameron Puertas kunnen momenteel rekenen op concrete buitenlandse interesse. 

Desondanks maakt nieuwe coach Sébastien Pocognoli zich geen zorgen. "Ik ben heel tevreden over de ploeg waar ik nu mee kan werken. En als er sterkhouders vertrekken, komen er nieuwe spelers in de plaats. Union gaat altijd proactief aan de slag op de transfermarkt", maakt hij zich sterk tegenover Sporza.

Nog meer versterking verwacht

Overigens lieten de Brusselaars zich al gelden op de mercato. Voor de Israëlische winger Anan Khalaili werd zelfs een recordsom neergelegd. Anouar Aït El Hadj kent de competitie dan weer goed, terwijl Mohammed Fuseini en Promise David wel eens de revelaties kunnen worden. Maar daar zal het niet bij blijven.

Zo laat CEO Philippe Bormans uitschijnen dat er nog meer vuurwerk verwacht mag worden op de transfermarkt. En daarvoor krijgt de scoutingscel alle vrijheid. "We steunen onze sportieve cel 100 procent. Dat vertrouwen verdienen ze na de voorbije jaren waarin ze heel goed werk geleverd heeft. Net als andere Belgische clubs zijn we nu eenmaal een club in constante beweging."

Union doet volgend seizoen opnieuw mee voor de titel ...

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

24
24
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

134
134
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

118
118
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

212
212
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

318
318
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

314
314
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

209
209
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

126
126
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

323
323
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

101
101
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

92
92
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

402
402
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

362
362
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

194
194
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

281
281
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

467
467
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

365
365
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

33
33
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

517
517

Meer sportnieuws