'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

stemmen
'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

Met uitzondering van Igor Thiago zag Club Brugge deze zomer nog geen sterkhouders vertrekken. Daar komt vermoedelijk wel nog verandering in, al hoopt Blauw-Zwart eerst en vooral om wat overtollige ballast te dumpen.

Van een echte besparingsronde blijkt geen sprake, maar dat de landskampioen de torenhoge loonmassa wat wil drukken is wel duidelijk. Zo werden met Éder Balanta en Denis Odoi reeds twee grootverdieners naar de uitgang begeleid. Terwijl hun verbintenssen afliepen liggen een aantal andere overbodige pionnen wel nog langer vast op Jan Breydel.

LEES OOK: Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Hayen dumpt trio

Zo gaan Dedyrck Boyata, Kamal Sowah en Faitout Maouassa allemaal hun laatste contractjaar in. Dat laatste duo werd de afgelopen seizoenen telkens elders gestald. Nu hopen Dévy Rigaux en co ongetwijfeld om ergens een permanente oplossing voor hen te vinden. Op een herkansing van Nicky Hayen hoeven ze alleszins zeker niet meer te rekenen.

Nadat ze tijdens de voorbereiding geen enkele keer in actie kwamen maken Sowah en Maouassa ondanks de vele afwezigen nu ook geen deel uit van zijn Supercup-selectie. Net zomin als Roman Yaremchuk, die nog een jaar langer vastligt. Zowel de spits, die het voorbije seizoen in Valencia doorbracht, als Club zelf willen zijn degelijk EK verzilveren.

Kans voor Boyata?

Nadat hij en Sowah vorige zomer nog een kans kregen liet Het Laatste Nieuws eerder al weten dat Club dit keer "allesbehalve van plan was" om de recordtransfers opnieuw op te nemen in de kern. In tegenstelling tot het trio wordt Boyata, die wel aan de bak kwam in de voorbereiding en tot de selectie behoort, nog niet volledig aan de kant geschoven.

Hoewel hij dus minder hard richting de exit wordt geduwd wordt ook het zware salaris van de verdediger, die evenmin in Hayen zijn past plant, bij voorkeur uit de boekhouding geschrapt. Vooralsnog blijft het evenwel bijzonder stil in Westkapelle, waar er ook omtrent de gegeerde goudhaantjes momenteel opvallend weinig geruchten te rapen vallen.

Wie van deze 4 kan Club nog het best gebruiken?

Meest recent

Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

16
16
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

38
38
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

708
708
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

44
44
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

23
23
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

160
160
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

154
154
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

175
175
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

125
125
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

174
174
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

372
372
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

676
676
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

36
36
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

611
611
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

201
201
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

130
130
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

194
194
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

160
160
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

62
62
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

138
138
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

61
61
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

219
219
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

189
189
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

137
137

Meer sportnieuws