'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

1022 stemmen
'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

Met uitzondering van Igor Thiago zag Club Brugge deze zomer nog geen sterkhouders vertrekken. Daar komt vermoedelijk wel nog verandering in, al hoopt Blauw-Zwart eerst en vooral om wat overtollige ballast te dumpen.

Van een echte besparingsronde blijkt geen sprake, maar dat de landskampioen de torenhoge loonmassa wat wil drukken is wel duidelijk. Zo werden met Éder Balanta en Denis Odoi reeds twee grootverdieners naar de uitgang begeleid. Terwijl hun verbintenssen afliepen liggen een aantal andere overbodige pionnen wel nog langer vast op Jan Breydel.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Hayen dumpt trio

Zo gaan Dedyrck Boyata, Kamal Sowah en Faitout Maouassa allemaal hun laatste contractjaar in. Dat laatste duo werd de afgelopen seizoenen telkens elders gestald. Nu hopen Dévy Rigaux en co ongetwijfeld om ergens een permanente oplossing voor hen te vinden. Op een herkansing van Nicky Hayen hoeven ze alleszins zeker niet meer te rekenen.

Nadat ze tijdens de voorbereiding geen enkele keer in actie kwamen maken Sowah en Maouassa ondanks de vele afwezigen nu ook geen deel uit van zijn Supercup-selectie. Net zomin als Roman Yaremchuk, die nog een jaar langer vastligt. Zowel de spits, die het voorbije seizoen in Valencia doorbracht, als Club zelf willen zijn degelijk EK verzilveren.

Kans voor Boyata?

Nadat hij en Sowah vorige zomer nog een kans kregen liet Het Laatste Nieuws eerder al weten dat Club dit keer "allesbehalve van plan was" om de recordtransfers opnieuw op te nemen in de kern. In tegenstelling tot het trio wordt Boyata, die wel aan de bak kwam in de voorbereiding en tot de selectie behoort, nog niet volledig aan de kant geschoven.

Hoewel hij dus minder hard richting de exit wordt geduwd wordt ook het zware salaris van de verdediger, die evenmin in Hayen zijn past plant, bij voorkeur uit de boekhouding geschrapt. Vooralsnog blijft het evenwel bijzonder stil in Westkapelle, waar er ook omtrent de gegeerde goudhaantjes momenteel opvallend weinig geruchten te rapen vallen.

Wie van deze 4 kan Club nog het best gebruiken?

Meest recent

Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

16
16
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

73
73
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

7
7
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

126
126
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

73
73
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

71
71
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

453
453
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

441
441
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

216
216
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

310
310
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

82
82
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

152
152
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

188
188
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

90
90
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

158
158
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

73
73
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

178
178
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

175
175
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

211
211
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

450
450
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

298
298
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

90
90
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

965
965
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

543
543

Meer sportnieuws