'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

door
'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

Met uitzondering van Igor Thiago zag Club Brugge deze zomer nog geen sterkhouders vertrekken. Daar komt vermoedelijk wel nog verandering in, al hoopt Blauw-Zwart eerst en vooral om wat overtollige ballast te dumpen.

Van een echte besparingsronde blijkt geen sprake, maar dat de landskampioen de torenhoge loonmassa wat wil drukken is wel duidelijk. Zo werden met Éder Balanta en Denis Odoi reeds twee grootverdieners naar de uitgang begeleid. Terwijl hun verbintenssen afliepen liggen een aantal andere overbodige pionnen wel nog langer vast op Jan Breydel.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Hayen dumpt trio

Zo gaan Dedyrck Boyata, Kamal Sowah en Faitout Maouassa allemaal hun laatste contractjaar in. Dat laatste duo werd de afgelopen seizoenen telkens elders gestald. Nu hopen Dévy Rigaux en co ongetwijfeld om ergens een permanente oplossing voor hen te vinden. Op een herkansing van Nicky Hayen hoeven ze alleszins zeker niet meer te rekenen.

Nadat ze tijdens de voorbereiding geen enkele keer in actie kwamen maken Sowah en Maouassa ondanks de vele afwezigen nu ook geen deel uit van zijn Supercup-selectie. Net zomin als Roman Yaremchuk, die nog een jaar langer vastligt. Zowel de spits, die het voorbije seizoen in Valencia doorbracht, als Club zelf willen zijn degelijk EK verzilveren.

Kans voor Boyata?

Nadat hij en Sowah vorige zomer nog een kans kregen liet Het Laatste Nieuws eerder al weten dat Club dit keer "allesbehalve van plan was" om de recordtransfers opnieuw op te nemen in de kern. In tegenstelling tot het trio wordt Boyata, die wel aan de bak kwam in de voorbereiding en tot de selectie behoort, nog niet volledig aan de kant geschoven.

Hoewel hij dus minder hard richting de exit wordt geduwd wordt ook het zware salaris van de verdediger, die evenmin in Hayen zijn past plant, bij voorkeur uit de boekhouding geschrapt. Vooralsnog blijft het evenwel bijzonder stil in Westkapelle, waar er ook omtrent de gegeerde goudhaantjes momenteel opvallend weinig geruchten te rapen vallen.

Wie van deze 4 kan Club nog het best gebruiken?

Meest recent

Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

7
7
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

18
18
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

38
38
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

51
51
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

98
98
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

421
421
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

106
106
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

180
180
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

217
217
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

161
161
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

410
410
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

245
245
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

147
147
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

650
650
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

149
149
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

52
52
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

177
177
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

624
624
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

145
145
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

234
234

Meer sportnieuws