'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

door
'Operatie schoonmaak bij Club Brugge: Hayen dumpt trio'

Met uitzondering van Igor Thiago zag Club Brugge deze zomer nog geen sterkhouders vertrekken. Daar komt vermoedelijk wel nog verandering in, al hoopt Blauw-Zwart eerst en vooral om wat overtollige ballast te dumpen.

Van een echte besparingsronde blijkt geen sprake, maar dat de landskampioen de torenhoge loonmassa wat wil drukken is wel duidelijk. Zo werden met Éder Balanta en Denis Odoi reeds twee grootverdieners naar de uitgang begeleid. Terwijl hun verbintenssen afliepen liggen een aantal andere overbodige pionnen wel nog langer vast op Jan Breydel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Hayen dumpt trio

Zo gaan Dedyrck Boyata, Kamal Sowah en Faitout Maouassa allemaal hun laatste contractjaar in. Dat laatste duo werd de afgelopen seizoenen telkens elders gestald. Nu hopen Dévy Rigaux en co ongetwijfeld om ergens een permanente oplossing voor hen te vinden. Op een herkansing van Nicky Hayen hoeven ze alleszins zeker niet meer te rekenen.

Nadat ze tijdens de voorbereiding geen enkele keer in actie kwamen maken Sowah en Maouassa ondanks de vele afwezigen nu ook geen deel uit van zijn Supercup-selectie. Net zomin als Roman Yaremchuk, die nog een jaar langer vastligt. Zowel de spits, die het voorbije seizoen in Valencia doorbracht, als Club zelf willen zijn degelijk EK verzilveren.

Kans voor Boyata?

Nadat hij en Sowah vorige zomer nog een kans kregen liet Het Laatste Nieuws eerder al weten dat Club dit keer "allesbehalve van plan was" om de recordtransfers opnieuw op te nemen in de kern. In tegenstelling tot het trio wordt Boyata, die wel aan de bak kwam in de voorbereiding en tot de selectie behoort, nog niet volledig aan de kant geschoven.

Hoewel hij dus minder hard richting de exit wordt geduwd wordt ook het zware salaris van de verdediger, die evenmin in Hayen zijn past plant, bij voorkeur uit de boekhouding geschrapt. Vooralsnog blijft het evenwel bijzonder stil in Westkapelle, waar er ook omtrent de gegeerde goudhaantjes momenteel opvallend weinig geruchten te rapen vallen.

Wie van deze 4 kan Club nog het best gebruiken?

Meest recent

Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

1
1
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

52
52
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

29
29
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

85
85
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

21
21
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

80
80
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

93
93
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

104
104
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

92
92
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

76
76
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

311
311
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

69
69
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

129
129
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

138
138
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

307
307
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

363
363
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

128
128
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

117
117
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

135
135
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

469
469
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

492
492
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

138
138
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

444
444
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

540
540

Meer sportnieuws