'Kompany blijft maar gaan: aankoopclausule van 90 miljoen'

238 stemmen
'Kompany blijft maar gaan: aankoopclausule van 90 miljoen'

Vincent Kompany is nu ook echt begonnen aan zijn avontuur als hoofdtrainer van Bayern München en leidde deze week zijn eerst trainingen. Binnen een tiental dagen staat al zijn eerste oefenwedstrijd op het programma. Ondertussen blijft hij wel volop aan zijn selectie sleutelen.

De eerste aanwinsten zijn inmiddels al binnen met verdediger Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en flankaanvaller Michael Olise (Crystal Palace). Vorige week zette middenvelder Joao Palhinha (Fulham FC) dan weer zijn kribbel onder een langdurig contract. Maar de transferhonger van Kompany en co is nog lang niet gestild.

LEES OOK: 'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Twee Europese toptalenten

Zo raakte inmiddels bekend dat Bayern zijn zinnen heeft gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Kompany zou zelfs persoonlijk contact met hebben gehad om hem te overtuigen.

Daarnaast blijft ook Xavi Simons hoog op de verlanglijst staan. De Oranje-international groeide vorig seizoen al uit tot één van de sensaties in de Bundesliga toen hij op huurbasis voor RB Leipzig uitkwam. In principe keert hij deze zomer terug naar moederclub Paris Saint-Germain, maar de kans is groot dat Simons daar meteen weer zal vertrekken.

Huur met verplichte optie

En Bayern zou achter de schermen flink doordrukken voor de Nederlandse EK-ganger. Volgens de Franse transferwatcher Abdellah Boulma zou inmiddels al een bod zijn neergelegd in Parijs. Het gaat daarbij om een nieuwe huurbeurt, gevolgd door een verplichte aankoopoptie van 90 miljoen die eind volgend seizoen automatisch gelicht wordt.

Voorlopig is niet bereid of dat bod voldoende is om PSG te overtuigen. Wel zouden de Fransen openstaan voor dergelijke constructie. Indien het Simons definitief verkoopt voor 2025, zou het immers een financiële sanctie krijgen. Dat is het gevolg van een clausule die met PSV werd afgesproken bij het terugkopen van Simons in de zomer van 2023.

Bayern hoort nu al bij de favorieten voor de CL van volgend seizoen ...

Meest recent

Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

12
12
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

36
36
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

135
135
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

52
52
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

303
303
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

236
236
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

90
90
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

148
148
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

482
482
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

343
343
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

111
111
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

328
328
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

205
205
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

235
235
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

154
154
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

89
89
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

523
523
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

450
450
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

546
546
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1072
1072
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

949
949
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

309
309
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

628
628
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

832
832
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

321
321

Meer sportnieuws