AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

door
AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

Binnen een dikke week trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, voor AA Gent begint het seizoen zelfs nog enkele dagen eerder. De Buffalo's vatten dan hun campagne in de Europese voorrondes aan. En inmiddels weten ze wie hun tegenstander daarin wordt.

Gent moet terugblikken op een seizoen van uitersten. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de jaargang en deden tot aan de winterstop zelfs mee voor de prijzen op drie fronten. Maar daar een combinatie van ongelukkige transfers en vertrokken internationals, werd in januari en februari bijna alles uit handen gegeven.

LEES OOK: Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

Opnieuw drie voorrondes

De Oost-Vlamingen sneuvelden immers in de beker tegen Club Brugge en werden Europees gewipt door Maccabi Haifa. Daarnaast zakten ze helemaal weg in het klassement van de Jupiler Pro League. In die mate zelfs dat Gent wederom naast een ticket voor de Champions' Play-Offs greep. 

Uiteindelijk wist Gent zich wel te herpakken in de Europe Play-Offs. En via de barrages tegen KRC Genk werd zelfs nog in extremis een Europees ticket uit de brand gesleept. Al zullen de Buffalo's wel opnieuw drie voorrondes moeten overleven om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

Lokale topclub uit Faeroër

De eerste tegenstander vormt echter een haalbare kaart. Tijdens de loting voor de tweede voorronde werd Gent immers gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen Vikingur en FK Liepaja. En het is die eerste ploeg die uiteindelijk aan het langste einde wist te trekken.

Vikingur kroonde zich vorig seizoen tot vicekampioen in de Faeröer en staat momenteel ruim aan de leiding van de lokale competitie. Desondanks zou deze opponent geen grote problemen mogen opleveren voor de ploeg van coach Wouter Vrancken. Gent speelt aanstaande donderdag wel eerst thuis, een weekje later volgt de return op het veld van Vikingur.

Gent haalt opnieuw de groepsfase ...

Meest recent

'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

9
9
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

14
14
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

26
26
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

192
192
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

80
80
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

97
97
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

28
28
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

49
49
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

106
106
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

110
110
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

214
214
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

187
187
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

36
36
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

273
273
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

88
88
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

44
44
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

118
118
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

177
177
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

122
122
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

152
152
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

168
168

Meer sportnieuws