AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

door
AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

Binnen een dikke week trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, voor AA Gent begint het seizoen zelfs nog enkele dagen eerder. De Buffalo's vatten dan hun campagne in de Europese voorrondes aan. En inmiddels weten ze wie hun tegenstander daarin wordt.

Gent moet terugblikken op een seizoen van uitersten. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de jaargang en deden tot aan de winterstop zelfs mee voor de prijzen op drie fronten. Maar daar een combinatie van ongelukkige transfers en vertrokken internationals, werd in januari en februari bijna alles uit handen gegeven.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Opnieuw drie voorrondes

De Oost-Vlamingen sneuvelden immers in de beker tegen Club Brugge en werden Europees gewipt door Maccabi Haifa. Daarnaast zakten ze helemaal weg in het klassement van de Jupiler Pro League. In die mate zelfs dat Gent wederom naast een ticket voor de Champions' Play-Offs greep. 

Uiteindelijk wist Gent zich wel te herpakken in de Europe Play-Offs. En via de barrages tegen KRC Genk werd zelfs nog in extremis een Europees ticket uit de brand gesleept. Al zullen de Buffalo's wel opnieuw drie voorrondes moeten overleven om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

Lokale topclub uit Faeroër

De eerste tegenstander vormt echter een haalbare kaart. Tijdens de loting voor de tweede voorronde werd Gent immers gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen Vikingur en FK Liepaja. En het is die eerste ploeg die uiteindelijk aan het langste einde wist te trekken.

Vikingur kroonde zich vorig seizoen tot vicekampioen in de Faeröer en staat momenteel ruim aan de leiding van de lokale competitie. Desondanks zou deze opponent geen grote problemen mogen opleveren voor de ploeg van coach Wouter Vrancken. Gent speelt aanstaande donderdag wel eerst thuis, een weekje later volgt de return op het veld van Vikingur.

Gent haalt opnieuw de groepsfase ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

75
75
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

212
212
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

38
38
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

194
194
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

303
303
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

556
556
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

213
213
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

55
55
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

167
167
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1301
1301
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

98
98
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

587
587
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

159
159
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

342
342
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws