AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

door
AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

Binnen een dikke week trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, voor AA Gent begint het seizoen zelfs nog enkele dagen eerder. De Buffalo's vatten dan hun campagne in de Europese voorrondes aan. En inmiddels weten ze wie hun tegenstander daarin wordt.

Gent moet terugblikken op een seizoen van uitersten. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de jaargang en deden tot aan de winterstop zelfs mee voor de prijzen op drie fronten. Maar daar een combinatie van ongelukkige transfers en vertrokken internationals, werd in januari en februari bijna alles uit handen gegeven.

LEES OOK: De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

Opnieuw drie voorrondes

De Oost-Vlamingen sneuvelden immers in de beker tegen Club Brugge en werden Europees gewipt door Maccabi Haifa. Daarnaast zakten ze helemaal weg in het klassement van de Jupiler Pro League. In die mate zelfs dat Gent wederom naast een ticket voor de Champions' Play-Offs greep. 

Uiteindelijk wist Gent zich wel te herpakken in de Europe Play-Offs. En via de barrages tegen KRC Genk werd zelfs nog in extremis een Europees ticket uit de brand gesleept. Al zullen de Buffalo's wel opnieuw drie voorrondes moeten overleven om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

Lokale topclub uit Faeroër

De eerste tegenstander vormt echter een haalbare kaart. Tijdens de loting voor de tweede voorronde werd Gent immers gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen Vikingur en FK Liepaja. En het is die eerste ploeg die uiteindelijk aan het langste einde wist te trekken.

Vikingur kroonde zich vorig seizoen tot vicekampioen in de Faeröer en staat momenteel ruim aan de leiding van de lokale competitie. Desondanks zou deze opponent geen grote problemen mogen opleveren voor de ploeg van coach Wouter Vrancken. Gent speelt aanstaande donderdag wel eerst thuis, een weekje later volgt de return op het veld van Vikingur.

Gent haalt opnieuw de groepsfase ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

49
49
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

168
168
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

55
55
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

42
42
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

692
692
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws