AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

door
AA Gent kent eerste tegenstander in Europese voorrondes

Binnen een dikke week trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, voor AA Gent begint het seizoen zelfs nog enkele dagen eerder. De Buffalo's vatten dan hun campagne in de Europese voorrondes aan. En inmiddels weten ze wie hun tegenstander daarin wordt.

Gent moet terugblikken op een seizoen van uitersten. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de jaargang en deden tot aan de winterstop zelfs mee voor de prijzen op drie fronten. Maar daar een combinatie van ongelukkige transfers en vertrokken internationals, werd in januari en februari bijna alles uit handen gegeven.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Opnieuw drie voorrondes

De Oost-Vlamingen sneuvelden immers in de beker tegen Club Brugge en werden Europees gewipt door Maccabi Haifa. Daarnaast zakten ze helemaal weg in het klassement van de Jupiler Pro League. In die mate zelfs dat Gent wederom naast een ticket voor de Champions' Play-Offs greep. 

Uiteindelijk wist Gent zich wel te herpakken in de Europe Play-Offs. En via de barrages tegen KRC Genk werd zelfs nog in extremis een Europees ticket uit de brand gesleept. Al zullen de Buffalo's wel opnieuw drie voorrondes moeten overleven om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

Lokale topclub uit Faeroër

De eerste tegenstander vormt echter een haalbare kaart. Tijdens de loting voor de tweede voorronde werd Gent immers gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen Vikingur en FK Liepaja. En het is die eerste ploeg die uiteindelijk aan het langste einde wist te trekken.

Vikingur kroonde zich vorig seizoen tot vicekampioen in de Faeröer en staat momenteel ruim aan de leiding van de lokale competitie. Desondanks zou deze opponent geen grote problemen mogen opleveren voor de ploeg van coach Wouter Vrancken. Gent speelt aanstaande donderdag wel eerst thuis, een weekje later volgt de return op het veld van Vikingur.

Gent haalt opnieuw de groepsfase ...

Meest recent

'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

0
0
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

155
155
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

67
67
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

121
121
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

479
479
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

169
169
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

213
213
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

103
103
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

69
69
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

179
179
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

184
184
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

326
326
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

174
174
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

54
54
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

138
138
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

41
41
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

213
213
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

226
226
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

278
278
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

100
100
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

97
97
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

631
631
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

65
65
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

224
224

Meer sportnieuws