Man City pakt uit: La Liga-uitblinker voor 40 miljoen

door
Man City pakt uit: La Liga-uitblinker voor 40 miljoen

Manchester City wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar de eindzege in de Champions League, in wat mogelijk de laatste campagne van Pep Guardiola wordt. Om dat doel te behalen werd alvast een extra versterking aan de selectie toegevoegd. Zo werd de komst van Savio afgerond.

Nadat de club werd overgenomen door steenrijke investeerders uit Abu Dahbi, groeide City gestaag uit tot één van de dominantste ploegen in Europa. Dat groeiproces kwam in 2016 in een stroomversnelling terecht toen Pep Guardiola werd aangesteld als sportieve leider in het Etihad Stadium.

LEES OOK: Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Last dance van Pep?

Onder het bewind van de Spanjaard evolueerde City tot één van de meest aantrekkelijk voetballende teams ter wereld, ook de prijzenoogst is navenant. Met Guardiola aan het roer kroonde City zich al zes keer tot landskampioen, werd de CL gewonnen en tal van andere bekers en titels gepakt.

Maar het einde van dat gouden tijdperk lijkt in zicht. Het contract van Guardiola loopt eind volgend seizoen af en volgens de laatste geruchten zal hij vervolgens afzwaaien. Maar eerst wacht dus nog minstens één jaargang aan het roer van City. En om daar een succes van te maken, werd alvast versterking aangetrokken.

Met dank aan zusterclub

Via de officiële kanalen maakte de Engelse kampioen immers de komst van Savio, oftewel Savinho, wereldkundig. De Braziliaanse flankaanvaller speelde vorig seizoen op huurbasis bij de Spaanse revelatie Girona FC. Daar was hij goed voor onder meer 11 goals en 10 assists, waarmee hij de club aan een onverwacht CL-ticket hielp.

Verschillende clubs trokken dan ook aan zijn mouw, maar City had altijd een streepje voor in dit dossier. Savinho was immers eigendom van ESTAC Troyes, net als Girona een zusterclub van de Engelse kampioen. Uiteindelijk betalen de Citizens zo'n 25 miljoen euro om hem over te nemen, al kan dat bedrag via allerlei variabelen nog stijgen tot zo'n 40 miljoen.

City is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen in de PL ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

306
306
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

273
273
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

158
158
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

215
215
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

543
543
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

201
201
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

575
575
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

383
383
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

180
180
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

159
159
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

155
155
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

252
252
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

446
446
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws