Man City pakt uit: La Liga-uitblinker voor 40 miljoen

187
Man City pakt uit: La Liga-uitblinker voor 40 miljoen

Manchester City wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar de eindzege in de Champions League, in wat mogelijk de laatste campagne van Pep Guardiola wordt. Om dat doel te behalen werd alvast een extra versterking aan de selectie toegevoegd. Zo werd de komst van Savio afgerond.

Nadat de club werd overgenomen door steenrijke investeerders uit Abu Dahbi, groeide City gestaag uit tot één van de dominantste ploegen in Europa. Dat groeiproces kwam in 2016 in een stroomversnelling terecht toen Pep Guardiola werd aangesteld als sportieve leider in het Etihad Stadium.

LEES OOK: Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

Last dance van Pep?

Onder het bewind van de Spanjaard evolueerde City tot één van de meest aantrekkelijk voetballende teams ter wereld, ook de prijzenoogst is navenant. Met Guardiola aan het roer kroonde City zich al zes keer tot landskampioen, werd de CL gewonnen en tal van andere bekers en titels gepakt.

Maar het einde van dat gouden tijdperk lijkt in zicht. Het contract van Guardiola loopt eind volgend seizoen af en volgens de laatste geruchten zal hij vervolgens afzwaaien. Maar eerst wacht dus nog minstens één jaargang aan het roer van City. En om daar een succes van te maken, werd alvast versterking aangetrokken.

Met dank aan zusterclub

Via de officiële kanalen maakte de Engelse kampioen immers de komst van Savio, oftewel Savinho, wereldkundig. De Braziliaanse flankaanvaller speelde vorig seizoen op huurbasis bij de Spaanse revelatie Girona FC. Daar was hij goed voor onder meer 11 goals en 10 assists, waarmee hij de club aan een onverwacht CL-ticket hielp.

Verschillende clubs trokken dan ook aan zijn mouw, maar City had altijd een streepje voor in dit dossier. Savinho was immers eigendom van ESTAC Troyes, net als Girona een zusterclub van de Engelse kampioen. Uiteindelijk betalen de Citizens zo'n 25 miljoen euro om hem over te nemen, al kan dat bedrag via allerlei variabelen nog stijgen tot zo'n 40 miljoen.

City is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen in de PL ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

20
20
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

15
15
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

34
34
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

65
65
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

203
203
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

65
65
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

59
59
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

146
146
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

149
149
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

695
695
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

66
66
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

158
158
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

186
186
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

232
232
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

226
226
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

141
141

Meer sportnieuws