Dortmund haalt Bundesliga-sensatie, Mikautadze verzilvert EK

82
Dortmund haalt Bundesliga-sensatie, Mikautadze verzilvert EK

Nu het Europees kampioenschap en de Copa America achter de rug zijn, kan de zomerse transferperiode helemaal losbarsten. Borussia Dortmund wist donderdag alvast een nieuwe aanvaller te strikken. EK-held Georges Mikautadze versierde dan weer een fraaie transfer in de Ligue 1.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Guirassy naar Dortmund

Borussia Dortmund haalde vorig seizoen de finale van de Champions League, maar werd in de Bundesliga slechts vijfde. En dus moet er versterkt worden. Met Waldemar Anton werd eerder al een nieuwe verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart. En nu haalt Dortmund ook diens ploegmaat Serhou Guirassy in huis.

De spits uit Guinea was vorig seizoen nog één van de sensaties in de Bundesliga met onder meer 28 doelpunten. Nu moet Guirassy die doelpuntenproductie gaan verder zetten in Dortmund, dat zo'n 17.5 miljoen neertelde voor de 28-jarige. Even leken een probleem te zijn opgedoken bij de medische proeven, maar de aanvaller tekende alsnog voor 4 seizoenen.

Mikautadze naar Lyon

Verschillende EK-uitblinkers kunnen hun goede prestaties op het toernooi verzilveren met een mooie transfer. Iets wat Georges Mikautadze inmiddels gedaan heeft. De ex-spits van Seraing was één van de sterkhouders bij revelatie Georgië en werd zelfs co-topschutter met drie goals. Die prestaties leveren hem nu een stapje hoger op in de Ligue 1.

Zo ruilt Mikautadze zijn club FC Metz in voor Olympique Lyon. Even leek de Georgiër op weg naar AS Monaco, maar uiteindelijk was het toch Lyon dat zijn komst kon beklinken. De transfersom zou zo'n 18.5 miljoen euro bedragen, de speler zelf zette zijn kribbel onder een vierjarig contract.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

27
27
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

137
137
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

919
919
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

902
902
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

300
300
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws