Dortmund haalt Bundesliga-sensatie, Mikautadze verzilvert EK

door
Dortmund haalt Bundesliga-sensatie, Mikautadze verzilvert EK

Nu het Europees kampioenschap en de Copa America achter de rug zijn, kan de zomerse transferperiode helemaal losbarsten. Borussia Dortmund wist donderdag alvast een nieuwe aanvaller te strikken. EK-held Georges Mikautadze versierde dan weer een fraaie transfer in de Ligue 1.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Guirassy naar Dortmund

Borussia Dortmund haalde vorig seizoen de finale van de Champions League, maar werd in de Bundesliga slechts vijfde. En dus moet er versterkt worden. Met Waldemar Anton werd eerder al een nieuwe verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart. En nu haalt Dortmund ook diens ploegmaat Serhou Guirassy in huis.

De spits uit Guinea was vorig seizoen nog één van de sensaties in de Bundesliga met onder meer 28 doelpunten. Nu moet Guirassy die doelpuntenproductie gaan verder zetten in Dortmund, dat zo'n 17.5 miljoen neertelde voor de 28-jarige. Even leken een probleem te zijn opgedoken bij de medische proeven, maar de aanvaller tekende alsnog voor 4 seizoenen.

Mikautadze naar Lyon

Verschillende EK-uitblinkers kunnen hun goede prestaties op het toernooi verzilveren met een mooie transfer. Iets wat Georges Mikautadze inmiddels gedaan heeft. De ex-spits van Seraing was één van de sterkhouders bij revelatie Georgië en werd zelfs co-topschutter met drie goals. Die prestaties leveren hem nu een stapje hoger op in de Ligue 1.

Zo ruilt Mikautadze zijn club FC Metz in voor Olympique Lyon. Even leek de Georgiër op weg naar AS Monaco, maar uiteindelijk was het toch Lyon dat zijn komst kon beklinken. De transfersom zou zo'n 18.5 miljoen euro bedragen, de speler zelf zette zijn kribbel onder een vierjarig contract.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

14
14
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

5
5
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

158
158
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

94
94
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

102
102
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

286
286
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

235
235
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

397
397
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

479
479
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

249
249
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

214
214
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

280
280
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

144
144
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

299
299
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

214
214
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

292
292
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

317
317
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

401
401
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

364
364
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64

Meer sportnieuws