'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

door
'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

Anderlecht staat op het punt een belangrijke slag te slaan door de 19-jarige Serviër Jan-Carlo Simic over te nemen van AC Milan voor 3 miljoen euro.

Simic, die twee jaar geleden van VfB Stuttgart naar Milan verhuisde, maakte indruk als leider van de U17, stoomde door naar de Primavera en de eerste ploeg, en werd geïnspireerd door zijn idool Paolo Maldini.

Ondanks beperkte speeltijd bij Milan, toonde Simic zijn potentieel tijdens oefenwedstrijden en in de Serie A. Simic is een veelzijdige verdediger die ook als back en verdedigende middenvelder kan spelen.

Zijn fysieke kracht, balans, dominantie in luchtduels en voetballende kwaliteiten maken hem een moderne verdediger. Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek hem zelfs met Franco Baresi.

Simic’s marktwaarde is inmiddels vervijfvoudigd, wat zijn aankoopprijs van 3 miljoen euro een koopje maakt.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Anderlecht betaalt 3 miljoen euro voor Simic

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Sporting heeft zijn oog laten vallen op Jan-Carlo Simic als de nieuwe centrale verdediger en wil hem definitief overnemen van AC Milan. De 19-jarige Serviër is klaar voor een vertrek uit Milaan, waar hij niet voldoende kansen krijgt om zich te bewijzen in het eerste elftal.

Anderlecht ziet een kans in deze situatie en is bereid 3 miljoen euro te betalen voor Simic, met een vijfjarig contract voor de jonge verdediger.

Maldini als voorbeeld: “Zijn tackles zijn de maatstaf voor mij”

Jan-Carlo Simic maakte twee jaar geleden de overstap naar AC Milan vanuit VfB Stuttgart, waar hij de aanvoerder was van de U17. Zijn komst naar Milan werd mede mogelijk gemaakt door zijn idool Paolo Maldini, die een blijvende indruk op hem heeft achtergelaten sinds zijn jeugd.

“Zijn tackles zijn vandaag de dag nog steeds de maatstaf voor mij,” vertelde de jonge verdediger in een interview met Transfermarkt.com.

Simic is van nature een centrale verdediger, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook uitstekend inzetbaar als linker- en rechterback en zelfs als verdedigende middenvelder.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Anderlecht, die op zoek zijn naar een centrale verdediger die een echte meerwaarde kan bieden aan het team. 

Simic: dominante leider, keiharde verdediger, en voetballend sterk

Jan-Carlo Simic, een 1 meter 86 grote verdediger, valt op door zijn kracht, balans en dominantie in luchtduels. Zijn fysieke capaciteiten zijn zijn grootste troef, maar de Servische jeugdinternational beschikt ook over een uitstekend voetballend vermogen, goede techniek en nauwkeurige passing.

Simic wordt beschouwd als een moderne verdediger die zowel voetballende kwaliteiten als fysieke kracht combineert, samen met een scherp gevoel voor anticipatie. Bovendien toont hij een gezonde agressiviteit en uitstekende man-marking.

Vorig seizoen liet Simic herhaaldelijk zijn kwaliteiten zien bij de Primavera van AC Milan, en ook bij de eerste ploeg. Hij toonde zich als een echte leider, leerde snel Italiaans en gaf inspirerende speeches aan zijn ploegmaats voor de wedstrijden.

Naast Italiaans spreekt Simic ook Duits, Servisch, Frans, Engels en Spaans, wat zijn communicatieve vaardigheden op en naast het veld verder versterkt.

Simic schitterde tegen Real en oogstte lof van Pioli

Jan-Carlo Simic maakte vorige zomer zijn officieuze debuut bij het eerste elftal van AC Milan in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid, en deed dat met verve. Te midden van sterren zoals Toni Kroos, Jude Bellingham en Christian Pulisic wist de toen 18-jarige verdediger zich bijzonder goed staande te houden.

De wedstrijd vond plaats in de Rose Bowl in Pasadena, Californië, en trok bijna 100.000 toeschouwers. Ondanks de immense druk wist Simic zijn mannetje te staan en leverde hij een uitstekend debuut af.

Simic kreeg in allerlaatste instantie de voorkeur boven Matteo Gabbia, die net zijn transfer naar Villarreal had afgerond, en hij toonde persoonlijkheid door in dergelijke omstandigheden een onberispelijke prestatie neer te zetten.

Toenmalig coach Stefano Pioli liet zich na de wedstrijd lovend uit over de prestatie van zijn jonge maar veelbelovende verdediger.

Marktwaarde Simic vervijfvoudigd

Jan-Carlo Simic maakte vorig seizoen zijn officiële debuut voor AC Milan in een wedstrijd tegen Monza. Hij speelde in een driemansdefensie en maakte meteen indruk.  Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek zijn spel op Sky Italia met dat van de legendarische Franco Baresi: “Hij dreef de bal op zoals Franco Baresi dat ook kon.”

Na zijn debuut speelde Simic nog drie wedstrijden in de Serie A. Hoewel hij dit seizoen niet verwacht werd een vaste basisspeler te zijn bij AC Milan, tot spijt van de Milanese fans, hebben zijn prestaties duidelijk aangetoond dat hij klaar is voor het hoogste niveau.

Zijn prestaties hebben de interesse gewekt van verschillende clubs uit de Bundesliga, de lagere Italiaanse competities en Feyenoord. Ook Nottingham Forest en Club Brugge toonden vorig jaar al interesse in de jonge verdediger.

Twee jaar geleden betaalden de Rossoneri één miljoen euro aan VfB Stuttgart voor Simic, maar inmiddels is zijn waarde aanzienlijk gestegen tot 5 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl zijn potentiële verkoopprijs ‘amper’ 3 miljoen bedraagt.

Simic wordt een schot in de roos bij Anderlecht

Meest recent

'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

30
30
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

10
10
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

115
115
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

139
139
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

84
84
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

98
98
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

317
317
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

62
62
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

86
86
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

87
87
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

60
60
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

99
99
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

81
81
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

277
277
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

89
89
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

37
37
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

249
249
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

389
389
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

713
713
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

89
89
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

141
141
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

925
925
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

458
458

Meer sportnieuws