Oorlog tussen Coucke en Oostende: "Hij valt de stad aan"

545 stemmen
Oorlog tussen Coucke en Oostende:

Begin deze zomer werd KV Oostende officieel failliet verklaard. In samenwerking met KSV Diksmuide werd inmiddels een doorstart genomen in de amateurreeksen, maar het faillissement blijft nazinderen. Oud-eigenaar Marc Coucke besloot zelfs een juridische procedure op te starten.

In 2013 kocht Coucke zich in bij KVO, een jaartje later wist hij zich ook de meerderheid van de aandelen toe te eigenen. Onder zijn bewind beleefde de club een gouden periode. Ook investeerde Coucke de nodige miljoenen in de bouw van een nieuwe tribune. In het najaar van 2017 verraste de zakenman echter door recordkampioen Anderlecht over te nemen. Bijgevolg moest hij KVO weer verkopen.

Dat deed hij uiteindelijk ook, maar dat bleek meteen ook het begin van het einde voor de club. Nadat KVO vervolgens in Amerikaanse handen terecht kwam, werd het verval ingezet. Zowel op sportief als financieel vlak. De problemen waren dusdanig groot dat een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die trachtte nog een overnemer te vinden. Dat lukte uiteindelijk niet en dus werd het faillissement aangevraagd.

LEES OOK: Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Clausule met grote gevolgen

Voor Coucke betekend dat echter slecht nieuws. In de overeenkomst die werd opgesteld voor het gebruik van zijn tribune, stond namelijk een clausule waarbij het stadion terug in handen van de stad Oostende zou komen in geval van een faillissement. Coucke en zijn vennootschap betwisten nu de rechtsgeldigheid van die clausule. Daarnaast wil men juridisch afdwingen dat een plaatsbeschrijving kon worden opgemaakt om de toestand van het stadion en de inboedel vast te leggen.

Er werd dan ook een kortgeding aangespannen, wat aanstaande vrijdag al voor de rechter komt. Daar kan men in Oostende echter niet mee lachen. Burgemeester Bart Tommelein toont zich alvast scherp tegenover Het Laatste Nieuws. "Hij trekt ten strijde trekt tegen de stad waar zijn 'weireldploegske' vandaan komt", aldus de Open VLD-politicus. "Het is eigenaardig dat Coucke de stad nu aanvalt, want wij sturen de curator helemaal niet aan. Hij beslist onafhankelijk."

Belastingbetaler draait op

Tommelein benadrukt overigens dat het beheer van het stadion de stad zelf een smak geld kost. Daarnaast is hij van mening dat het niet aan de bevolking is om op te draaien voor de verliezen van Coucke. "Uiteraard betreuren wij het dat Coucke zijn investeringen niet kan terugwinnen, maar hij zette zelf zijn handtekening onder dat contract. Hij had jaren de tijd om een oplossing te vinden of regeling te treffen. De belastingbetaler kan er toch niet voor opdraaien of medelijden hebben omdat Coucke geld verliest?", aldus de burgemeester.

Coucke is zelf mede-verantwoordelijk voor het faillissement ...

Meest recent

Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

5
5
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

27
27
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

52
52
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

16
16
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

347
347
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

107
107
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

46
46
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

36
36
Anderlecht kondigt plotse vertrek van spits aan

Alweer een vertrekker bij RSC Anderlecht. Paars-Wit heeft zopas meegedeeld dat ze een aanvaller van ...

404
404
Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

205
205
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

24
24
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

63
63
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

332
332
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

532
532
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

70
70
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

876
876
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

301
301
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

401
401
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

504
504
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

212
212
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

223
223
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

1160
1160
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

50
50
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

313
313

Meer sportnieuws