Oorlog tussen Coucke en Oostende: "Hij valt de stad aan"

545 stemmen
Oorlog tussen Coucke en Oostende:

Begin deze zomer werd KV Oostende officieel failliet verklaard. In samenwerking met KSV Diksmuide werd inmiddels een doorstart genomen in de amateurreeksen, maar het faillissement blijft nazinderen. Oud-eigenaar Marc Coucke besloot zelfs een juridische procedure op te starten.

In 2013 kocht Coucke zich in bij KVO, een jaartje later wist hij zich ook de meerderheid van de aandelen toe te eigenen. Onder zijn bewind beleefde de club een gouden periode. Ook investeerde Coucke de nodige miljoenen in de bouw van een nieuwe tribune. In het najaar van 2017 verraste de zakenman echter door recordkampioen Anderlecht over te nemen. Bijgevolg moest hij KVO weer verkopen.

Dat deed hij uiteindelijk ook, maar dat bleek meteen ook het begin van het einde voor de club. Nadat KVO vervolgens in Amerikaanse handen terecht kwam, werd het verval ingezet. Zowel op sportief als financieel vlak. De problemen waren dusdanig groot dat een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die trachtte nog een overnemer te vinden. Dat lukte uiteindelijk niet en dus werd het faillissement aangevraagd.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Clausule met grote gevolgen

Voor Coucke betekend dat echter slecht nieuws. In de overeenkomst die werd opgesteld voor het gebruik van zijn tribune, stond namelijk een clausule waarbij het stadion terug in handen van de stad Oostende zou komen in geval van een faillissement. Coucke en zijn vennootschap betwisten nu de rechtsgeldigheid van die clausule. Daarnaast wil men juridisch afdwingen dat een plaatsbeschrijving kon worden opgemaakt om de toestand van het stadion en de inboedel vast te leggen.

Er werd dan ook een kortgeding aangespannen, wat aanstaande vrijdag al voor de rechter komt. Daar kan men in Oostende echter niet mee lachen. Burgemeester Bart Tommelein toont zich alvast scherp tegenover Het Laatste Nieuws. "Hij trekt ten strijde trekt tegen de stad waar zijn 'weireldploegske' vandaan komt", aldus de Open VLD-politicus. "Het is eigenaardig dat Coucke de stad nu aanvalt, want wij sturen de curator helemaal niet aan. Hij beslist onafhankelijk."

Belastingbetaler draait op

Tommelein benadrukt overigens dat het beheer van het stadion de stad zelf een smak geld kost. Daarnaast is hij van mening dat het niet aan de bevolking is om op te draaien voor de verliezen van Coucke. "Uiteraard betreuren wij het dat Coucke zijn investeringen niet kan terugwinnen, maar hij zette zelf zijn handtekening onder dat contract. Hij had jaren de tijd om een oplossing te vinden of regeling te treffen. De belastingbetaler kan er toch niet voor opdraaien of medelijden hebben omdat Coucke geld verliest?", aldus de burgemeester.

Coucke is zelf mede-verantwoordelijk voor het faillissement ...

Meest recent

Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

1
1
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

16
16
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

77
77
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

37
37
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

95
95
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

54
54
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

35
35
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

32
32
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

89
89
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

395
395
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

87
87
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

68
68
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

207
207
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

66
66
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

64
64
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

128
128
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

92
92
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

42
42
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

63
63
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

379
379
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

67
67
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

236
236
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

296
296
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68

Meer sportnieuws