Oorlog tussen Coucke en Oostende: "Hij valt de stad aan"

545
Oorlog tussen Coucke en Oostende:

Begin deze zomer werd KV Oostende officieel failliet verklaard. In samenwerking met KSV Diksmuide werd inmiddels een doorstart genomen in de amateurreeksen, maar het faillissement blijft nazinderen. Oud-eigenaar Marc Coucke besloot zelfs een juridische procedure op te starten.

In 2013 kocht Coucke zich in bij KVO, een jaartje later wist hij zich ook de meerderheid van de aandelen toe te eigenen. Onder zijn bewind beleefde de club een gouden periode. Ook investeerde Coucke de nodige miljoenen in de bouw van een nieuwe tribune. In het najaar van 2017 verraste de zakenman echter door recordkampioen Anderlecht over te nemen. Bijgevolg moest hij KVO weer verkopen.

Dat deed hij uiteindelijk ook, maar dat bleek meteen ook het begin van het einde voor de club. Nadat KVO vervolgens in Amerikaanse handen terecht kwam, werd het verval ingezet. Zowel op sportief als financieel vlak. De problemen waren dusdanig groot dat een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die trachtte nog een overnemer te vinden. Dat lukte uiteindelijk niet en dus werd het faillissement aangevraagd.

LEES OOK: Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Clausule met grote gevolgen

Voor Coucke betekend dat echter slecht nieuws. In de overeenkomst die werd opgesteld voor het gebruik van zijn tribune, stond namelijk een clausule waarbij het stadion terug in handen van de stad Oostende zou komen in geval van een faillissement. Coucke en zijn vennootschap betwisten nu de rechtsgeldigheid van die clausule. Daarnaast wil men juridisch afdwingen dat een plaatsbeschrijving kon worden opgemaakt om de toestand van het stadion en de inboedel vast te leggen.

Er werd dan ook een kortgeding aangespannen, wat aanstaande vrijdag al voor de rechter komt. Daar kan men in Oostende echter niet mee lachen. Burgemeester Bart Tommelein toont zich alvast scherp tegenover Het Laatste Nieuws. "Hij trekt ten strijde trekt tegen de stad waar zijn 'weireldploegske' vandaan komt", aldus de Open VLD-politicus. "Het is eigenaardig dat Coucke de stad nu aanvalt, want wij sturen de curator helemaal niet aan. Hij beslist onafhankelijk."

Belastingbetaler draait op

Tommelein benadrukt overigens dat het beheer van het stadion de stad zelf een smak geld kost. Daarnaast is hij van mening dat het niet aan de bevolking is om op te draaien voor de verliezen van Coucke. "Uiteraard betreuren wij het dat Coucke zijn investeringen niet kan terugwinnen, maar hij zette zelf zijn handtekening onder dat contract. Hij had jaren de tijd om een oplossing te vinden of regeling te treffen. De belastingbetaler kan er toch niet voor opdraaien of medelijden hebben omdat Coucke geld verliest?", aldus de burgemeester.

Coucke is zelf mede-verantwoordelijk voor het faillissement ...

Meest recent

‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

19
19
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

66
66
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

79
79
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

319
319
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

68
68
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

126
126
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

29
29
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

27
27
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

200
200
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

12
12
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

32
32
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

250
250
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

79
79
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

135
135
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

67
67
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

280
280
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

125
125
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

373
373
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

28
28
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

583
583
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

291
291
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

427
427
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

419
419
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

489
489

Meer sportnieuws