'Laatste details beklonken: Onana krijgt recordtransfer'

door
'Laatste details beklonken: Onana krijgt recordtransfer'

De zomerse transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook enkele Rode Duivels hebben daarop hun zitje versierd. Amadou Onana bijvoorbeeld. De boomlange middenvelder staat op punt om bij een nieuwe club in de Premier League aan de slag te gaan.

Onana is op een relatief korte periode uitgegroeid tot een vaste sterkhouder bij de nationale ploeg. Inmiddels heeft hij al een 17 caps achter zijn naam staan, waarvan het merendeel als titularis. Ook tijdens het Europese kampioenschap was hij niet weg te denken uit de basiself van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen bevestigt Onana zijn goede prestaties bij de nationale ploeg ook op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC.

LEES OOK: Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Tijd voor nieuwe club

Daar maakte hij tijdens zijn eerste seizoen meteen een goede beurt en groeide hij uit tot een vaste basiskracht. Desondanks werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook afgelopen seizoen was hij doorgaans een basisspeler.

Maar Everton kampt zoals geweten met de nodige financiële problemen en is daarom bereid mee te werken aan een vertrek. Inmiddels zou de club uit Liverpool ook een akkoord gevonden hebben. Zo raakte vorige week bekend dat Onana op punt staat om naar Aston Villa te trekken.

Deal van 60 miljoen

De verrassende nummer vier van vorig seizoen zou diep in de buidel tasten voor zijn komst. Zo meldt The Telegraph dat er liefst 50 miljoen pond, een kleine 60 miljoen euro, met de transfer gemoeid is. Voor Villa zou dat een absoluut transferrecord zijn. Het genoemde medium beweert dat beide clubs inmiddels alle details hebben afgerond.

Komend weekend zal Onana zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kan hij een vijfjarig contract tekenen. In Villa Park moet hij Douglas Luiz gaan opvolgen. De Braziliaanse international werd eerder deze zomer voor een smak geld aan Juventus verkocht.

Onana kan op individueel vlak wel terugblikken op een goed EK ...

Meest recent

'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

11
11
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

80
80
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

174
174
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

33
33
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

120
120
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

102
102
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

61
61
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

256
256
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

43
43
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

43
43
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

215
215
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

109
109
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

274
274
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

214
214
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

263
263
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

624
624
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

282
282
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

148
148
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

506
506
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

99
99
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

220
220
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

513
513
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

95
95

Meer sportnieuws