'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

524
'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

Nu het Europees kampioenschap erop zit, komen verschillende uitblinkers van het toernooi in aanmerking voor een transfer. Dani Olmo is daar eentje van. De Spaanse spelmaker zou zich kunnen opmaken voor een terugkeer naar zijn vaderland.

De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in FC Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Ondertussen groeide hij ook uit tot een vaste waarde in de Spaanse selectie. En tijdens het EK was hij zelfs één van de uitblinkers. Olmo knokte zich doorheen het toernooi in de basisploeg, ook al werd hij daarmee geholpen door de blessure van Pedri. Uiteindelijk tikte hij af op 3 goals en 2 assists.

LEES OOK: 'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

Tijd voor transfer

Daarmee kroonde de aanvallende middenvelder zich tot mede-topschutter en had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van de Europese titel. Die knappe prestaties lijkt hij nu ook te gaan verzilveren op de transfermarkt. Verschillende grote ploegen trekken alvast aan zijn mouw.

Zo wordt Olmo al een tijdje gelinkt aan een overstap naar Manchester City. Ook een terugkeer naar Barcelona werd eerder al aangehaald. Maar volgens BILD leidt momenteel een andere club de dans. Zo zou Atlético Madrid momenteel over de beste papieren beschikken.

Clausule van 60 miljoen

Olmo zou nochtans mikken op een club waar hij jaarlijks voor de titels kan spelen. Door de concurrentie van Barça en voor Real Madrid, is dat bij Atlético minder het geval. Maar hij zou er wel één van de absolute sterspelers zijn en die status spreekt hem naar verluidt wel aan. Ook kan hij er weer dichter bij zijn familie gaan voetballen.

Los Rojiblancos zullen wel haast moeten maken. In zijn huidige contract bij Leipzig staat een clausule waardoor Olmo voor een vast bedrag van 60 miljoen kan vertrekken. Die clausule verloopt echter zaterdag en dus valt er geen tijd te verliezen.

Spanje had de sterkste selectie tijdens het voorbije EK ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

36
36
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

17
17
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

6
6
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

17
17
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

6
6
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

64
64
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

59
59
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

43
43
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

17
17
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

27
27
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

108
108
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

204
204
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

236
236
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

271
271

Meer sportnieuws