'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

door
'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

Nu het Europees kampioenschap erop zit, komen verschillende uitblinkers van het toernooi in aanmerking voor een transfer. Dani Olmo is daar eentje van. De Spaanse spelmaker zou zich kunnen opmaken voor een terugkeer naar zijn vaderland.

De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in FC Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Ondertussen groeide hij ook uit tot een vaste waarde in de Spaanse selectie. En tijdens het EK was hij zelfs één van de uitblinkers. Olmo knokte zich doorheen het toernooi in de basisploeg, ook al werd hij daarmee geholpen door de blessure van Pedri. Uiteindelijk tikte hij af op 3 goals en 2 assists.

LEES OOK: Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Tijd voor transfer

Daarmee kroonde de aanvallende middenvelder zich tot mede-topschutter en had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van de Europese titel. Die knappe prestaties lijkt hij nu ook te gaan verzilveren op de transfermarkt. Verschillende grote ploegen trekken alvast aan zijn mouw.

Zo wordt Olmo al een tijdje gelinkt aan een overstap naar Manchester City. Ook een terugkeer naar Barcelona werd eerder al aangehaald. Maar volgens BILD leidt momenteel een andere club de dans. Zo zou Atlético Madrid momenteel over de beste papieren beschikken.

Clausule van 60 miljoen

Olmo zou nochtans mikken op een club waar hij jaarlijks voor de titels kan spelen. Door de concurrentie van Barça en voor Real Madrid, is dat bij Atlético minder het geval. Maar hij zou er wel één van de absolute sterspelers zijn en die status spreekt hem naar verluidt wel aan. Ook kan hij er weer dichter bij zijn familie gaan voetballen.

Los Rojiblancos zullen wel haast moeten maken. In zijn huidige contract bij Leipzig staat een clausule waardoor Olmo voor een vast bedrag van 60 miljoen kan vertrekken. Die clausule verloopt echter zaterdag en dus valt er geen tijd te verliezen.

Spanje had de sterkste selectie tijdens het voorbije EK ...

Meest recent

‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

118
118
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

3
3
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

13
13
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

85
85
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

48
48
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

78
78
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

148
148
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

34
34
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

175
175
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

292
292
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

714
714
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

135
135
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

376
376
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

101
101
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

566
566
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

602
602
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

430
430
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

63
63
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1094
1094
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

320
320
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1307
1307
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118

Meer sportnieuws