'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

524
'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

Nu het Europees kampioenschap erop zit, komen verschillende uitblinkers van het toernooi in aanmerking voor een transfer. Dani Olmo is daar eentje van. De Spaanse spelmaker zou zich kunnen opmaken voor een terugkeer naar zijn vaderland.

De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in FC Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Ondertussen groeide hij ook uit tot een vaste waarde in de Spaanse selectie. En tijdens het EK was hij zelfs één van de uitblinkers. Olmo knokte zich doorheen het toernooi in de basisploeg, ook al werd hij daarmee geholpen door de blessure van Pedri. Uiteindelijk tikte hij af op 3 goals en 2 assists.

LEES OOK: Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Tijd voor transfer

Daarmee kroonde de aanvallende middenvelder zich tot mede-topschutter en had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van de Europese titel. Die knappe prestaties lijkt hij nu ook te gaan verzilveren op de transfermarkt. Verschillende grote ploegen trekken alvast aan zijn mouw.

Zo wordt Olmo al een tijdje gelinkt aan een overstap naar Manchester City. Ook een terugkeer naar Barcelona werd eerder al aangehaald. Maar volgens BILD leidt momenteel een andere club de dans. Zo zou Atlético Madrid momenteel over de beste papieren beschikken.

Clausule van 60 miljoen

Olmo zou nochtans mikken op een club waar hij jaarlijks voor de titels kan spelen. Door de concurrentie van Barça en voor Real Madrid, is dat bij Atlético minder het geval. Maar hij zou er wel één van de absolute sterspelers zijn en die status spreekt hem naar verluidt wel aan. Ook kan hij er weer dichter bij zijn familie gaan voetballen.

Los Rojiblancos zullen wel haast moeten maken. In zijn huidige contract bij Leipzig staat een clausule waardoor Olmo voor een vast bedrag van 60 miljoen kan vertrekken. Die clausule verloopt echter zaterdag en dus valt er geen tijd te verliezen.

Spanje had de sterkste selectie tijdens het voorbije EK ...

Meest recent

Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

11
11
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

62
62
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

27
27
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

166
166
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

193
193
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

212
212
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

673
673
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

176
176
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

184
184
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

53
53
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

79
79
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

153
153
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

89
89
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

179
179
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

157
157
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

225
225
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

122
122
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

112
112
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

193
193
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

392
392
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

442
442
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

51
51
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

46
46
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

66
66
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

181
181

Meer sportnieuws