'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

door
'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

Nu het Europees kampioenschap erop zit, komen verschillende uitblinkers van het toernooi in aanmerking voor een transfer. Dani Olmo is daar eentje van. De Spaanse spelmaker zou zich kunnen opmaken voor een terugkeer naar zijn vaderland.

De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in FC Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Ondertussen groeide hij ook uit tot een vaste waarde in de Spaanse selectie. En tijdens het EK was hij zelfs één van de uitblinkers. Olmo knokte zich doorheen het toernooi in de basisploeg, ook al werd hij daarmee geholpen door de blessure van Pedri. Uiteindelijk tikte hij af op 3 goals en 2 assists.

LEES OOK: 'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Tijd voor transfer

Daarmee kroonde de aanvallende middenvelder zich tot mede-topschutter en had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van de Europese titel. Die knappe prestaties lijkt hij nu ook te gaan verzilveren op de transfermarkt. Verschillende grote ploegen trekken alvast aan zijn mouw.

Zo wordt Olmo al een tijdje gelinkt aan een overstap naar Manchester City. Ook een terugkeer naar Barcelona werd eerder al aangehaald. Maar volgens BILD leidt momenteel een andere club de dans. Zo zou Atlético Madrid momenteel over de beste papieren beschikken.

Clausule van 60 miljoen

Olmo zou nochtans mikken op een club waar hij jaarlijks voor de titels kan spelen. Door de concurrentie van Barça en voor Real Madrid, is dat bij Atlético minder het geval. Maar hij zou er wel één van de absolute sterspelers zijn en die status spreekt hem naar verluidt wel aan. Ook kan hij er weer dichter bij zijn familie gaan voetballen.

Los Rojiblancos zullen wel haast moeten maken. In zijn huidige contract bij Leipzig staat een clausule waardoor Olmo voor een vast bedrag van 60 miljoen kan vertrekken. Die clausule verloopt echter zaterdag en dus valt er geen tijd te verliezen.

Spanje had de sterkste selectie tijdens het voorbije EK ...

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

71
71
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

79
79
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

177
177
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

51
51
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

561
561
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

124
124
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

255
255
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

131
131
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

118
118
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

42
42
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

125
125
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

116
116
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

172
172
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

190
190
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

70
70
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

303
303
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

153
153
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1222
1222
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

62
62
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

170
170
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

168
168
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

295
295
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

61
61

Meer sportnieuws