'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

door
'Toptransfer na EK-zege: verrassende club leidt dans om Olmo'

Nu het Europees kampioenschap erop zit, komen verschillende uitblinkers van het toernooi in aanmerking voor een transfer. Dani Olmo is daar eentje van. De Spaanse spelmaker zou zich kunnen opmaken voor een terugkeer naar zijn vaderland.

De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in FC Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Ondertussen groeide hij ook uit tot een vaste waarde in de Spaanse selectie. En tijdens het EK was hij zelfs één van de uitblinkers. Olmo knokte zich doorheen het toernooi in de basisploeg, ook al werd hij daarmee geholpen door de blessure van Pedri. Uiteindelijk tikte hij af op 3 goals en 2 assists.

LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Tijd voor transfer

Daarmee kroonde de aanvallende middenvelder zich tot mede-topschutter en had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van de Europese titel. Die knappe prestaties lijkt hij nu ook te gaan verzilveren op de transfermarkt. Verschillende grote ploegen trekken alvast aan zijn mouw.

Zo wordt Olmo al een tijdje gelinkt aan een overstap naar Manchester City. Ook een terugkeer naar Barcelona werd eerder al aangehaald. Maar volgens BILD leidt momenteel een andere club de dans. Zo zou Atlético Madrid momenteel over de beste papieren beschikken.

Clausule van 60 miljoen

Olmo zou nochtans mikken op een club waar hij jaarlijks voor de titels kan spelen. Door de concurrentie van Barça en voor Real Madrid, is dat bij Atlético minder het geval. Maar hij zou er wel één van de absolute sterspelers zijn en die status spreekt hem naar verluidt wel aan. Ook kan hij er weer dichter bij zijn familie gaan voetballen.

Los Rojiblancos zullen wel haast moeten maken. In zijn huidige contract bij Leipzig staat een clausule waardoor Olmo voor een vast bedrag van 60 miljoen kan vertrekken. Die clausule verloopt echter zaterdag en dus valt er geen tijd te verliezen.

Spanje had de sterkste selectie tijdens het voorbije EK ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

36
36
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

7
7
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

38
38
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

55
55
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

30
30
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

126
126
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

25
25
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

105
105
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

438
438
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

247
247
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

260
260
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

232
232
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

45
45
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

240
240
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

72
72
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

418
418
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

252
252
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

100
100
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

92
92
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

82
82
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

201
201
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

72
72

Meer sportnieuws