Pijnlijke details over falen Tedesco: "Als een boemerang"

1723 stemmen
Pijnlijke details over falen Tedesco:

Het Europees kampioenschap zit er nog maar net op, maar begin september gaat alweer een nieuwe Nations League-campagne van start. Bij België gebeurt dat naar alle waarschijnlijkheid met Domenico Tedesco als bondscoach. Nochtans maakte die tijdens het EK allerminst een goede beurt.

De Duitser met Italiaanse roots werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Dat leek aanvankelijk een goede keuze. Tedesco zorgde meteen voor een broodnodige frisse wind binnen de selectie en toonde zich tactisch flexibeler dan zijn voorganger. Ook de resultaten tijdens de oefencampagne mochten gezien worden. 

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Gecrispeerde houding

In maart besloot de bond dan ook om zijn contract te verlengen tot na het WK van 2026. Maar het bleek niet de juiste keuze om dat nog voor het EK te doen. Zo maakte Tedesco niet bepaald een goede beurt tijdens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. Hij liet zich betrappen op verschillende tactische fouten en liet een behoorlijk krampachtige indruk achter.

Journalist Jan Hauspie onthult nu bij Humo dat de Tedesco daar nochtans voor gewaarschuwd was. "Zo zelfverzekerd we hem hadden leren kennen, zo gestrest was hij tijdens dit EK", klinkt het. "Ik hoorde al dat ze op de voetbalbond niet verrast waren dat het zo is gelopen. En dat ze hem vooraf een aantal zaken hadden voorgesteld om wat gebeurd is te vermijden, maar dat hij daar niet voor open stond."

Tactisch gefaald

Ondanks het mislukte EK lijkt Tedesco gewoon aan boort te blijven als bondscoach. Het feit dat zijn evaluatie pas enkel weken voor de Nations League volgt, is alvast veelzeggend. Maar dan zal hij wel bepaalde lessen moeten trekken uit het voorbije toernooi. Ook op tactisch vlak. Want bij momenten maakte hij er in Duitsland een soepje van wat dat betreft.

Volgens Hauspi had dat ook te maken met het feit dat Tedesco zichzelf wou profileren. "Als je Yannick Carrasco de ene match opstelt als linksachter en de volgende als rechtsmidden, dan weet je ‘t niet. Of dan ontstaat toch minstens de indruk dat we met een bondscoach te maken hebben, die vooral heel slim en geniaal gevonden wil worden. Alleen: als het niets oplevert, keert dat als een boemerang in je gezicht terug. Dat is met Domenico Tedesco gebeurd."

De bond moet doorgaan met Tedesco ...

Meest recent

Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2134
2134
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

10
10
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

27
27
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

105
105
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

33
33
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

108
108
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

37
37
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

13
13
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

133
133
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

153
153
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

153
153
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

92
92
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

105
105
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

112
112
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

105
105
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

225
225
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

44
44
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

161
161
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

348
348
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

397
397
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

381
381
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66

Meer sportnieuws