Pijnlijke details over falen Tedesco: "Als een boemerang"

1723 stemmen
Pijnlijke details over falen Tedesco:

Het Europees kampioenschap zit er nog maar net op, maar begin september gaat alweer een nieuwe Nations League-campagne van start. Bij België gebeurt dat naar alle waarschijnlijkheid met Domenico Tedesco als bondscoach. Nochtans maakte die tijdens het EK allerminst een goede beurt.

De Duitser met Italiaanse roots werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Dat leek aanvankelijk een goede keuze. Tedesco zorgde meteen voor een broodnodige frisse wind binnen de selectie en toonde zich tactisch flexibeler dan zijn voorganger. Ook de resultaten tijdens de oefencampagne mochten gezien worden. 

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Gecrispeerde houding

In maart besloot de bond dan ook om zijn contract te verlengen tot na het WK van 2026. Maar het bleek niet de juiste keuze om dat nog voor het EK te doen. Zo maakte Tedesco niet bepaald een goede beurt tijdens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. Hij liet zich betrappen op verschillende tactische fouten en liet een behoorlijk krampachtige indruk achter.

Journalist Jan Hauspie onthult nu bij Humo dat de Tedesco daar nochtans voor gewaarschuwd was. "Zo zelfverzekerd we hem hadden leren kennen, zo gestrest was hij tijdens dit EK", klinkt het. "Ik hoorde al dat ze op de voetbalbond niet verrast waren dat het zo is gelopen. En dat ze hem vooraf een aantal zaken hadden voorgesteld om wat gebeurd is te vermijden, maar dat hij daar niet voor open stond."

Tactisch gefaald

Ondanks het mislukte EK lijkt Tedesco gewoon aan boort te blijven als bondscoach. Het feit dat zijn evaluatie pas enkel weken voor de Nations League volgt, is alvast veelzeggend. Maar dan zal hij wel bepaalde lessen moeten trekken uit het voorbije toernooi. Ook op tactisch vlak. Want bij momenten maakte hij er in Duitsland een soepje van wat dat betreft.

Volgens Hauspi had dat ook te maken met het feit dat Tedesco zichzelf wou profileren. "Als je Yannick Carrasco de ene match opstelt als linksachter en de volgende als rechtsmidden, dan weet je ‘t niet. Of dan ontstaat toch minstens de indruk dat we met een bondscoach te maken hebben, die vooral heel slim en geniaal gevonden wil worden. Alleen: als het niets oplevert, keert dat als een boemerang in je gezicht terug. Dat is met Domenico Tedesco gebeurd."

De bond moet doorgaan met Tedesco ...

Meest recent

Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

9
9
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

25
25
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

368
368
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

96
96
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

274
274
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

146
146
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

240
240
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

176
176
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1034
1034
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

78
78
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

422
422
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

249
249
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

652
652
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

744
744
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

167
167
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

800
800
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

171
171
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

118
118

Meer sportnieuws