Pijnlijke details over falen Tedesco: "Als een boemerang"

1723 stemmen
Pijnlijke details over falen Tedesco:

Het Europees kampioenschap zit er nog maar net op, maar begin september gaat alweer een nieuwe Nations League-campagne van start. Bij België gebeurt dat naar alle waarschijnlijkheid met Domenico Tedesco als bondscoach. Nochtans maakte die tijdens het EK allerminst een goede beurt.

De Duitser met Italiaanse roots werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Dat leek aanvankelijk een goede keuze. Tedesco zorgde meteen voor een broodnodige frisse wind binnen de selectie en toonde zich tactisch flexibeler dan zijn voorganger. Ook de resultaten tijdens de oefencampagne mochten gezien worden. 

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Gecrispeerde houding

In maart besloot de bond dan ook om zijn contract te verlengen tot na het WK van 2026. Maar het bleek niet de juiste keuze om dat nog voor het EK te doen. Zo maakte Tedesco niet bepaald een goede beurt tijdens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. Hij liet zich betrappen op verschillende tactische fouten en liet een behoorlijk krampachtige indruk achter.

Journalist Jan Hauspie onthult nu bij Humo dat de Tedesco daar nochtans voor gewaarschuwd was. "Zo zelfverzekerd we hem hadden leren kennen, zo gestrest was hij tijdens dit EK", klinkt het. "Ik hoorde al dat ze op de voetbalbond niet verrast waren dat het zo is gelopen. En dat ze hem vooraf een aantal zaken hadden voorgesteld om wat gebeurd is te vermijden, maar dat hij daar niet voor open stond."

Tactisch gefaald

Ondanks het mislukte EK lijkt Tedesco gewoon aan boort te blijven als bondscoach. Het feit dat zijn evaluatie pas enkel weken voor de Nations League volgt, is alvast veelzeggend. Maar dan zal hij wel bepaalde lessen moeten trekken uit het voorbije toernooi. Ook op tactisch vlak. Want bij momenten maakte hij er in Duitsland een soepje van wat dat betreft.

Volgens Hauspi had dat ook te maken met het feit dat Tedesco zichzelf wou profileren. "Als je Yannick Carrasco de ene match opstelt als linksachter en de volgende als rechtsmidden, dan weet je ‘t niet. Of dan ontstaat toch minstens de indruk dat we met een bondscoach te maken hebben, die vooral heel slim en geniaal gevonden wil worden. Alleen: als het niets oplevert, keert dat als een boemerang in je gezicht terug. Dat is met Domenico Tedesco gebeurd."

De bond moet doorgaan met Tedesco ...

Meest recent

Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

6
6
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

62
62
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

100
100
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

142
142
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

410
410
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

32
32
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

215
215
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

187
187
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

278
278
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

171
171
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

127
127
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

194
194
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

142
142
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

55
55
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

552
552
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

47
47
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

264
264
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

103
103
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

213
213
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

477
477
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

382
382
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

70
70
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

208
208

Meer sportnieuws