'Opvolger Southgate: FA droomt van sensationele naam'

door
'Opvolger Southgate: FA droomt van sensationele naam'

Engeland schopte het tijdens het voorbije EK tot de finale, maar moet desondanks op zoek naar een nieuwe bondscoach. Zo kondigde Gareth Southgate dinsdag aan dat het tijd is voor 'iets nieuws'. De FA zou alvast een spraakmakende opvolger in gedachten hebben.

De Engelse nationale ploeg zat jarenlang in de hoek waar de klappen vallen. Nadat met Sam Allardyce een zoveelste bondscoach ontslagen werd, kreeg Southgate in het najaar van 2016 uiteindelijk de sleutels van de nationale ploeg in handen. Tot dan was hij nochtans enkel trainer geweest van Middlesbrough en de Engelse beloften. Toch werd zijn aanstelling in eerste instantie een succes.

Southgate hielp niet enkel met de hervorming van de Engelse jeugdopleiding, ook slaagde hij erin om meer een goed geheel te kneden van de nationale ploeg. Dat leidde tot een vierde plaats op het WK van 2018. Vervolgens werd ook de Final Four van de Nations League gehaald. En op het EK van 2021 haalde Engeland zelfs de finale, die uiteindelijk werd verloren na penalty's tegen Italië.

LEES OOK: 'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Kritiek op ondermaats spel

Dat bleek evenwel een ommekeer. Sinds die finale werd amper nog progressie gemaakt. Nochtans kwamen heel wat jonge toptalenten bovendrijven en werd zijn selectie aanzienlijk sterker. Het geleverde spel werd daarentegen steeds meer behouden. Ondanks de vele kwaliteiten slaagden de Three Lions er amper in om hun tegenstanders te domineren, een duidelijke tactische lijn was ver zoek.

Desondanks schopten Southgate en co het toch tot de finale van het voorbije EK. Daarvoor hadden ze echter een pak meeval nodig en de kritiek op het geleverde spel werd steeds scherper. Uiteindelijk bleef Engeland ook meer met lege handen achter. Southgate besloot dan ook om de eer aan zichzelf te houden en kondigde dinsdag zijn afscheid als bondscoach aan.

Dromen van Guardiola

De Engelse bond moet dus op zoek naar een geschikte opvolger. De eerste namen doen alvast de ronde. Volgens The Independent ligt echter ook een spraakmakend plan op tafel. Zo zou de FA stiekem dromen van Pep Guardiola. Diens contract bij Manchester City loopt eind volgend seizoen af en de kans is reëel dat de Spanjaard dan vertrekt in het Etihad Stadium. De FA zou bereid zijn om tot die tijd een soort van tussenpaus aan te stellen, die vervolgens plaats maakt zodra Guardiola kan overnemen. Voorlopig is niet bekend of de Spanjaard openstaat voor het bondscoachschap bij de Three Lions.

De kritiek op Southgate was onterecht ...

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

10
10
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

33
33
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

36
36
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

185
185
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

326
326
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

307
307
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

18
18
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

59
59
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

97
97
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

65
65
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

402
402
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

317
317
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

472
472
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

280
280
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

227
227
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

254
254
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

749
749

Meer sportnieuws