Vertrek of doorbraak? 'Scharniermoment voor RSCA'er'

359 stemmen
Vertrek of doorbraak? 'Scharniermoment voor RSCA'er'

RSC Anderlecht werkt komend weekend een gala-wedstrijd af in aanloop naar het nieuwe seizoen. Het Duitse VfL Wolfsburg wordt dan de tegenstander van dienst. Voor Alexis Flips kan dat oefenduel wel eens bepalend worden voor zijn toekomst.

Tijdens de zomermercato van 2023 legde RSCA ruim drie miljoen euro neer om de Franse spelmaker over te nemen van Stade Reims, waar hij een vaste sterkhouder was. Zijn eerste optredens bij Paars-Wit waren ook veelbelovend. Maar Flips slaagde er niet in om die goede start te bevestigen.

Mede door de grote concurrentie op zijn positie(s) raakte hij steeds meer op een zijspoor terecht. Na amper een halfjaartje werd dan ook elders een oplossing gezocht. Zo werd Flips uiteindelijk verhuurd aan het Turkse Ankaragücü. Daar kwam hij na een moeizame inloopperiode uiteindelijk toch boven water drijven.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Omvorming naar middenvelder

Bij de start van de voorbereiding meldde hij zich echter weer bij zijn moederclub. En in de voorbije weken liet Flips opnieuw een meer dan behoorlijke indruk achter. Bovendien ziet coach Brian Riemer het zeker in hem zitten. De Deen besloot overigens om hem uit te spelen als middenvelder in plaats van spelmaker of flankaanvaller, als een soort van 'nummer 8'. Een uitvinding van Riemer die Flips goed lijkt te liggen.

Normaal gezien start hij tegen Wolfsburg ook opnieuw als middenvelder, zo meldt La Dernière Heure. Indien Flips dan opnieuw kan overtuigen, zou hij wel eens vertrokken kunnen zijn voor langere periode als titularis. Dat is ook belangrijk: op zijn 24ste wil de Fransman absoluut verzekerd zijn van de nodige minuten.

Lens op de loer

Vandaar dat ook een vertrek nog niet volledig uitgesloten is. Het Franse RC Lens blijft volgens LDH immers aan zijn mouw trekken. Bij de Noord-Franse club zou hij herenigd worden met Will Still, de coach met wie hij succesvol samenwerkte in Reims. Flips is ook afkomstig uit die streek en een verhuis vanuit Brussel zou geen al te grote stap zijn voor zijn gezin. Voorlopig blijft een definitieve doorbraak bij RSCA zijn hoofddoel, maar de deur voor Lens wordt allerminst gesloten. De eerste matchen van het seizoen worden dus toonaangevend.

Flips gaat het alsnog maken bij Anderlecht ...

Meest recent

Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

6
6
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

108
108
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

54
54
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

35
35
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

116
116
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

125
125
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

47
47
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

59
59
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

292
292
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

159
159
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

50
50
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

221
221
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

145
145
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

94
94
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

433
433
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

337
337
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

134
134
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

138
138
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

100
100
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

174
174
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201

Meer sportnieuws