Paginagrote advertentie: Anderlecht slaat dubbelslag op mercato

door
Paginagrote advertentie: Anderlecht slaat dubbelslag op mercato

Binnen anderhalve week trapt RSC Anderlecht zijn seizoen op gang met een thuiswedstrijd tegen STVV. In aanloop naar dat duel begint er dan toch vaart te komen achter de transferplannen. Zo staat RSCA op punt om twee grote deals te beklinken.

De Belgische recordkampioen maakt komend seizoen zijn rentree op het Europese toneel. Een goed moment: de Europese competities worden immers in een compleet nieuw jasje gestoken. Dat betekent ook minstens twee extra wedstrijden tijdens het najaar. En dus moet de selectie voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: 'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bloedarmoede in defensie

Daar knelt het schoentje momenteel. Zelfs als alle internationals straks weer op post zijn, blijven bepaalde posities veel te dun bezet. Met name in de achterhoede is de spoeling momenteel wel zeer dun. Jan Vertonghen zou weliswaar nog een jaartje door doen, dan nog blijven de opties achterin beperkt.

Ten opzichte van vorig seizoen vielen (voorlopig) Kasper Schmeichel, Federico Gattoni, Zeno Debast en Ludwig Augustinsson immers al weg. Sportieve baas Jesper Fredberg weet dus waar zijn prioriteiten liggen. Maar Paars-Wit staat nu op punt om twee grote deals voor de defensie te beklinken.

Vertonghen + opvolger Debast

Zo blijft Jan Vertonghen dan toch nog een jaartje doorgaan. Die geruchten hingen al enkele dagen in de lucht en worden nu ook officieel bevestigd. Via een paginagrote advertentie in de krant 'Het Laatste Nieuws' bevestigt de aanvoerder tegenover de supporters dat hij heeft bijgetekend voor één seizoen.

Daarnaast lijkt RSCA ook een vervanger voor Debast beet te hebben. Dinsdag raakte al bekend dat Paars-Wit doordrukt voor de komst van Jan-Carlo Simic. En inmiddels staat men dicht bij een akkoord met AC Milan over de 19-jarige Serviër. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt een vijfjarig contract klaar voor de verdediger. Beide clubs zouden momenteel de laatste details onderhandelen over een deal van zo'n 3 miljoen euro.

Anderlecht gaat volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

4
4
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

14
14
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

10
10
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

12
12
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

96
96
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

44
44
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

202
202
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

115
115
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

33
33
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

110
110
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

178
178
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

192
192
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

59
59
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

77
77
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

214
214
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

67
67
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

753
753
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

408
408
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

402
402
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

148
148
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

402
402
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

143
143
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws