'Southgate moet vrezen: kandidaat-opvolgers bekend'

door
'Southgate moet vrezen: kandidaat-opvolgers bekend'

Engeland is er wederom niet in geslaagd om een grote toernooi te winnen. De Three Lions haalden weliswaar de finale van het EK, maar verloren daarin met 2-1 van Spanje. De vraag is nu welke gevolgen dit zal hebben voor de toekomst van Gareth Southgate.

In het najaar van 2016 kreeg de oud-verdediger de touwtjes in handen als Engels bondscoach. Nochtans was zijn ervaring als hoofdtrainer op dat moment nog redelijk beperkt. Maar aanvankelijk leverde hij goed werk af. Zo hielp hij mee de jeugdopleiding te hervormen en ook de resultaten onder zijn bewind waren knap.

LEES OOK: Courtois gooit olie op het vuur: relletje escaleert

Kwalitatieve selectie

Met Southgate aan het roer haalde Engeland twee keer de finale van het EK, de halve finale van het WK en de derde plaats in de Nations League. Een aantal waarnemers vindt die resultaten ook voldoende om te stellen dat hij een succes is als bondscoach. Maar dat is toch wat kort door de bocht.

Tijdens zijn ambtstermijn kende de Premier League immers een enorme boost, wat dankzij het 'homegrown players-beleid' uiteindelijk leidde tot een kwaliteitsinjectie bij de nationale ploeg. Ook in het buitenland lieten Engelse spelers zich gelden. In de EK-kern zaten bijvoorbeeld de 'Spelers vh Jaar' uit La Liga en de Premier League én de topschutter van de Bundesliga.

Slecht spel, geen prijzen

Met zo'n surplus aan kwaliteit moet een bondscoach gewoonweg beter kunnen doen. Zeker gezien Southgate zijn ploeg ook nog eens erg behouden laat spelen, zonder een echt duidelijk tactisch plan in balbezit. Dat leidde toch erg matig voetbal. En uiteindelijk leverde die bedenkelijke aanpak dus geen grote prijzen op.

Desondanks weerklonk tijdens het EK dat Southgate op post zou blijven tot na het WK van 2026. Maar daags na de verloren finale werd in Engeland alweer volop gespeculeerd over een afscheid van de bondscoach. Verschillende vooraanstaande media en analisten vinden dat het na acht jaar tijd is voor een nieuwe wind.

Opvolgers in beeld

Bij Sky Sports gaat men zelfs nog een stap verder. Het medium meldt namelijk dat de Engelse bond inmiddels een shortlist heeft opgesteld met vier mogelijk opvolgers. Daarbij drie Engelsmannen: Graham Potter (zonder club na zijn ontslag bij Chelsea), Eddie Howe (Newcastle United) en Lee Carsley (bondscoach Engelse beloften).

Ook Mauricio Pochettino wordt met al zijn Premier League-ervaring overwogen. The Guardian voegt daar ook de namen van de clubloze Thomas Tuchel en ex-internationals Frank Lampard en Steven Gerrard aan toe. Al zouden die laatste twee slechts outsiders zijn. In ieder geval zal de FA eerst een beslissing moeten nemen over Southgate, alvorens de selectieprocedure wordt voortgezet.

Engeland moet doorgaan met Southgate ...

Meest recent

Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

De Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht keurde vorige week een deel van de bestuurshervormingen goed ...

54
54
Totaal gezichtsverlies voor AA Gent: "Zelden meegemaakt"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

36
36
Engelse pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

124
124
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

220
220
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

306
306
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

183
183
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

701
701
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

161
161
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

228
228
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

59
59
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

187
187
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

235
235
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

254
254
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

334
334
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

136
136
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

303
303
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

121
121
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

140
140
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

281
281
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

141
141
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

337
337
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

653
653
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

357
357
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

554
554
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

78
78

Meer sportnieuws