Keihard EK-verdict voor Duivels: "Er is niets uitgekomen"

door
Keihard EK-verdict voor Duivels:

Het Europees kampioenschap zit achter de rug en vanuit Belgisch perspectief werd het een teleurstellend toernooi. De Rode Duivels moesten immers vrede nemen met een beperkte bijrol. Volgens Hans Vandeweghe heeft dat vooral met de instelling bij de spelers te maken.

Nochtans waren de verwachtingen voor het toernooi redelijk hooggespannen. Een Europese titel leek sowieso te hoog gegrepen, maar groepswinst en minstens een plek in de kwartfinale moesten toch haalbaar zijn. De resultaten in de kwalificatiecampagne en oefenwedstrijden onder Domenico Tedesco deden immers het beste vermoeden.

Bovendien braken verschillende jongere spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere en Loïs Openda afgelopen seizoen door op Europees niveau. Terwijl vaste waarden als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku intrinsiek nog steeds bij de Europese top behoren. Toch draaide het EK uit op een deceptie.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Foute instelling

In de eerste groepsmatch werden de Duivels meteen koud gepakt door Slowakije. Daarop volgde een gepaste reactie tegen Roemenië, maar dat bleek ook het enige hoogtepunt. De partij tegen Oekraïne (0-0) werd opnieuw een teleurstelling en dat de fans zelfs revolteren. En uiteindelijk sneuvelde België in de tweede ronde tegen een matig Frankrijk.

Vandeweghe vindt dat die teleurstellende prestaties vooral te wijten zijn aan een gebrek aan mentaliteit. "Van ons land werd iets verwacht en daar is niets uitgekomen. De mentaliteit zat verkeerd. Enkel tegen Roemenië zijn ze met de goede mentaliteit op het veld verschenen. Alle andere wedstrijden waren niet zo", klinkt het bij De Morgen.

Tedesco gefaald

Dat gebrek aan de juiste mentaliteit is volgens de journalist/columnist niet enkel de schuld van de spelers. Ook Tedesco liet het volgens hem afweten. "Het is voor een deel te wijten aan de spelers en voor een deel aan de bondscoach", klinkt het. "Je zou de vergelijking kunnen maken met Engeland. Zij speelden bij momenten ook weinig attractief voetbal, maar de tactiek van de Britten werkte wél. Bij ons was het niet mooi en waren de resultaten er niet. Dan ben je niet goed bezig."

België was de grootste teleurstelling op het EK ...

Meest recent

'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

3
3
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

9
9
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

61
61
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

124
124
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

116
116
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

84
84
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

59
59
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

108
108
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

83
83
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

128
128
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

259
259
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

62
62
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

40
40
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

155
155
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

325
325
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

190
190
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

276
276
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

80
80
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

119
119
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

50
50
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

101
101
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

441
441
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

238
238
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

129
129

Meer sportnieuws