Keihard EK-verdict voor Duivels: "Er is niets uitgekomen"

door
Keihard EK-verdict voor Duivels:

Het Europees kampioenschap zit achter de rug en vanuit Belgisch perspectief werd het een teleurstellend toernooi. De Rode Duivels moesten immers vrede nemen met een beperkte bijrol. Volgens Hans Vandeweghe heeft dat vooral met de instelling bij de spelers te maken.

Nochtans waren de verwachtingen voor het toernooi redelijk hooggespannen. Een Europese titel leek sowieso te hoog gegrepen, maar groepswinst en minstens een plek in de kwartfinale moesten toch haalbaar zijn. De resultaten in de kwalificatiecampagne en oefenwedstrijden onder Domenico Tedesco deden immers het beste vermoeden.

Bovendien braken verschillende jongere spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere en Loïs Openda afgelopen seizoen door op Europees niveau. Terwijl vaste waarden als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku intrinsiek nog steeds bij de Europese top behoren. Toch draaide het EK uit op een deceptie.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Foute instelling

In de eerste groepsmatch werden de Duivels meteen koud gepakt door Slowakije. Daarop volgde een gepaste reactie tegen Roemenië, maar dat bleek ook het enige hoogtepunt. De partij tegen Oekraïne (0-0) werd opnieuw een teleurstelling en dat de fans zelfs revolteren. En uiteindelijk sneuvelde België in de tweede ronde tegen een matig Frankrijk.

Vandeweghe vindt dat die teleurstellende prestaties vooral te wijten zijn aan een gebrek aan mentaliteit. "Van ons land werd iets verwacht en daar is niets uitgekomen. De mentaliteit zat verkeerd. Enkel tegen Roemenië zijn ze met de goede mentaliteit op het veld verschenen. Alle andere wedstrijden waren niet zo", klinkt het bij De Morgen.

Tedesco gefaald

Dat gebrek aan de juiste mentaliteit is volgens de journalist/columnist niet enkel de schuld van de spelers. Ook Tedesco liet het volgens hem afweten. "Het is voor een deel te wijten aan de spelers en voor een deel aan de bondscoach", klinkt het. "Je zou de vergelijking kunnen maken met Engeland. Zij speelden bij momenten ook weinig attractief voetbal, maar de tactiek van de Britten werkte wél. Bij ons was het niet mooi en waren de resultaten er niet. Dan ben je niet goed bezig."

België was de grootste teleurstelling op het EK ...

Meest recent

Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

2
2
Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

211
211
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

38
38
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

63
63
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

109
109
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

391
391
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

252
252
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

157
157
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

327
327
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

242
242
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

233
233
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

247
247
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

543
543
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

161
161
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

116
116
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

65
65
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

54
54
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

163
163
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

124
124
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

403
403
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

595
595

Meer sportnieuws