Keihard EK-verdict voor Duivels: "Er is niets uitgekomen"

door
Keihard EK-verdict voor Duivels:

Het Europees kampioenschap zit achter de rug en vanuit Belgisch perspectief werd het een teleurstellend toernooi. De Rode Duivels moesten immers vrede nemen met een beperkte bijrol. Volgens Hans Vandeweghe heeft dat vooral met de instelling bij de spelers te maken.

Nochtans waren de verwachtingen voor het toernooi redelijk hooggespannen. Een Europese titel leek sowieso te hoog gegrepen, maar groepswinst en minstens een plek in de kwartfinale moesten toch haalbaar zijn. De resultaten in de kwalificatiecampagne en oefenwedstrijden onder Domenico Tedesco deden immers het beste vermoeden.

Bovendien braken verschillende jongere spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere en Loïs Openda afgelopen seizoen door op Europees niveau. Terwijl vaste waarden als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku intrinsiek nog steeds bij de Europese top behoren. Toch draaide het EK uit op een deceptie.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Foute instelling

In de eerste groepsmatch werden de Duivels meteen koud gepakt door Slowakije. Daarop volgde een gepaste reactie tegen Roemenië, maar dat bleek ook het enige hoogtepunt. De partij tegen Oekraïne (0-0) werd opnieuw een teleurstelling en dat de fans zelfs revolteren. En uiteindelijk sneuvelde België in de tweede ronde tegen een matig Frankrijk.

Vandeweghe vindt dat die teleurstellende prestaties vooral te wijten zijn aan een gebrek aan mentaliteit. "Van ons land werd iets verwacht en daar is niets uitgekomen. De mentaliteit zat verkeerd. Enkel tegen Roemenië zijn ze met de goede mentaliteit op het veld verschenen. Alle andere wedstrijden waren niet zo", klinkt het bij De Morgen.

Tedesco gefaald

Dat gebrek aan de juiste mentaliteit is volgens de journalist/columnist niet enkel de schuld van de spelers. Ook Tedesco liet het volgens hem afweten. "Het is voor een deel te wijten aan de spelers en voor een deel aan de bondscoach", klinkt het. "Je zou de vergelijking kunnen maken met Engeland. Zij speelden bij momenten ook weinig attractief voetbal, maar de tactiek van de Britten werkte wél. Bij ons was het niet mooi en waren de resultaten er niet. Dan ben je niet goed bezig."

België was de grootste teleurstelling op het EK ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

309
309
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

276
276
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

161
161
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

215
215
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

547
547
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

201
201
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

581
581
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

383
383
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

180
180
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

159
159
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

156
156
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

253
253
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

75
75
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

446
446
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws