Keihard EK-verdict voor Duivels: "Er is niets uitgekomen"

1133 stemmen
Keihard EK-verdict voor Duivels:

Het Europees kampioenschap zit achter de rug en vanuit Belgisch perspectief werd het een teleurstellend toernooi. De Rode Duivels moesten immers vrede nemen met een beperkte bijrol. Volgens Hans Vandeweghe heeft dat vooral met de instelling bij de spelers te maken.

Nochtans waren de verwachtingen voor het toernooi redelijk hooggespannen. Een Europese titel leek sowieso te hoog gegrepen, maar groepswinst en minstens een plek in de kwartfinale moesten toch haalbaar zijn. De resultaten in de kwalificatiecampagne en oefenwedstrijden onder Domenico Tedesco deden immers het beste vermoeden.

Bovendien braken verschillende jongere spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere en Loïs Openda afgelopen seizoen door op Europees niveau. Terwijl vaste waarden als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku intrinsiek nog steeds bij de Europese top behoren. Toch draaide het EK uit op een deceptie.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Foute instelling

In de eerste groepsmatch werden de Duivels meteen koud gepakt door Slowakije. Daarop volgde een gepaste reactie tegen Roemenië, maar dat bleek ook het enige hoogtepunt. De partij tegen Oekraïne (0-0) werd opnieuw een teleurstelling en dat de fans zelfs revolteren. En uiteindelijk sneuvelde België in de tweede ronde tegen een matig Frankrijk.

Vandeweghe vindt dat die teleurstellende prestaties vooral te wijten zijn aan een gebrek aan mentaliteit. "Van ons land werd iets verwacht en daar is niets uitgekomen. De mentaliteit zat verkeerd. Enkel tegen Roemenië zijn ze met de goede mentaliteit op het veld verschenen. Alle andere wedstrijden waren niet zo", klinkt het bij De Morgen.

Tedesco gefaald

Dat gebrek aan de juiste mentaliteit is volgens de journalist/columnist niet enkel de schuld van de spelers. Ook Tedesco liet het volgens hem afweten. "Het is voor een deel te wijten aan de spelers en voor een deel aan de bondscoach", klinkt het. "Je zou de vergelijking kunnen maken met Engeland. Zij speelden bij momenten ook weinig attractief voetbal, maar de tactiek van de Britten werkte wél. Bij ons was het niet mooi en waren de resultaten er niet. Dan ben je niet goed bezig."

België was de grootste teleurstelling op het EK ...

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

13
13
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

329
329
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

86
86
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

254
254
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

139
139
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

223
223
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

169
169
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1008
1008
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

77
77
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

411
411
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

234
234
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

630
630
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

729
729
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

162
162
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

793
793
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

72
72
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

101
101

Meer sportnieuws