Totale dominantie voor Spanje? "Selectie nóg completer"

door
Totale dominantie voor Spanje?

Het Europese kampioenschap in Duitsland zit erop en het toernooi kreeg uiteindelijk een erg mooie winnaar. Zo ging het wervelende Spanje uiteindelijk met de Europese titel aan de haal. En ook de toekomst oogt bijzonder mooi voor La Roja.

Voor aanvang van het EK werden de Spanjaarden amper bij de favorieten voor de eindzege gerekend, La Roja werd hoogstens bij de outsiders gezet. Maar dat veranderde meteen na hun eerste wedstrijden. Zo wist de wereldkampioen van 2010 meteen indruk te maken met zeges tegen Kroatië en Italië.

Daarbij vielen de Spanjaarden op met aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Het befaamde TikiTaka werd door bondscoach Luis De la Fuente ingeruild voor veel directer en doelgerichter spel. Daar werden ook nog eens de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo gingen Albanië en Georgië eveneens behoorlijk vlot voor de bijl.

LEES OOK: Nieuwe dreun op komst voor Antwerp?

Jonkies drukke stempel

In de beslissende fase van het toernooi bleef Spanje die goede lijn doortrekken. Met Duitsland, Frankrijk én Engeland als tegenstanders, werd het La Roja nochtans niet makkelijk gemaakt. Maar telkens haalde Spanje het met 2-1. En zo kroonde het zich tot Europees kampioen door alle wedstrijden te winnen.

Een ronduit indrukwekkende prestatie. Zeker gezien de prille leeftijd van verschillende sterkhouders. Lamine Yamal vierde afgelopen weekend bijvoorbeeld pas zijn 17de verjaardag, Nico Williams is ook nog maar 22 jaar. Om maar te zwijgen van andere Spaanse talenten als Pedri (21), Alex Baena (21), Gavi (19), Yeremy Pino (21) en Pau Cubarsi (17).

Complete selectie

Maar ook steunpilaren als Rodri (28), Dani Olmo (26) en Unai Simon (27) hebben nog heel wat jaren voor zich. De toekomst lijkt dus verzekerd. Bovendien is de selectie voldoende uitgebalanceerd om ook op de komende toernooien een goede beurt te maken. "Misschien was dit Spanje completer dan de ploeg die 6 jaar het wereldvoetbal domineerde, met die twee Europese titels en een wereldtitel", stelt analist/commentator Peter Vandenbempt bij Sporza. "Alles zat in dit elftal. Op de voorbije kampioenschappen hebben de Spanjaarden zich uit het toernooi gepasst. Een miljoen tikken, maar geen diepgang en kansen. Nu zat er ook snelheid, diepgang, druk zetten en werken in het elftal."

🔥 Wat iedereen nu leest

''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'

Spanje gaat het internationale voetbal opnieuw domineren ....

Meest recent

Hasi sabelt eigen ploeg neer, volgende opponent al bekend

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een opdoffer van formaat geïncasseerd. De Brusselaars ...

83
83
Verrassing bij Club Brugge: "Transfer is niet aan de orde"

Joel Ordoñez heeft zijn zinnen gezet Olympique Marseille, Ardon Jashari wil nog steeds naar ...

87
87
2 op 10: Kranten messcherp voor 'Anderlecht-nachtmerrie'

Na amper drie officiële wedstrijden heeft RSC Anderlecht al één van zijn ...

261
261
'Kompany wijst 'man van 51 miljoen' onverbiddelijk de deur'

Ook bij FC Bayern München zit de vakantieperiode erop, Vincent Kompany en zijn troepen hebben ...

89
89
Zwarte avond Belgisch voetbal: Charleroi krijgt doodsteek in slotminuut

Voor Sporting Charleroi zit het Europese avontuur er al na twee wedstrijden op. De Carolo's ...

231
231
Anderlecht met grond gelijk gemaakt: "Schaamte ver voorbij!"

Het seizoen van RSC Anderlecht is amper drie wedstrijden ver of de eerste grote tegenvaller is al ...

367
367
Wat een afgang! Anderlecht sneuvelt in voorrondes Europa League

RSC Anderlecht is na één voorronde al uitgeschakeld voor de League Phase van de Europa ...

573
573
Genk krijgt fikse opsteker voor clash met Antwerp

KRC Genk speelde afgelopen weekend een sterke match op het veld van Club Brugge, maar verloor ...

226
226
'Transfergevecht om Rode Duivel: zware concurrentie Inter'

Internazionale gaf eind vorig seizoen de Italiaanse titel uit handen én verloor de finale van ...

81
81
Verlengen dankzij VAR: penalty in extra tijd nekt Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. Op ...

492
492
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge: "Niets te verliezen"

Vrijdagavond wordt de tweede speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met een interessant ...

145
145
Promise David slaat terug: "Het is gewoon dom"

Promise David is moeizaam aan het nieuwe seizoen begonnen. Op het veld van Antwerp FC speelde de ...

113
113
"Is dit een grap?" - Anderlecht in penarie, tweetal krijgt volle laag

RSC Anderlecht wou zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de derde voorronde van de Europa ...

364
364
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'

Cristiano Ronaldo besloot begin deze zomer om dan toch zijn contract bij Al-Nassr te verlengen. ...

215
215
Doorbraak Ordoñez nabij? 'Club Brugge vangt recordbedrag'

Club Brugge is goed op weg om opnieuw een sterkhouder kwijt te spelen. Zo heeft Joel ...

743
743
Vlucht met 2.1 miljoen volgers: hysterie bij transfer Osimhen

Na een transfersoap van enkele weken, staat de toekomst van Victor Osimhen dan toch vast. De ...

201
201
Transfer Ivanovic rond: details van recorddeal Union bekend

Union SG heeft andermaal een spits verkocht met een enorme winst. Zo treedt Franjo Ivanovic in de ...

152
152
Häcken-Anderlecht: Hasi dropt twee verrassingen in basiself

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor zijn derde match van het seizoen en dat wordt meteen een ...

220
220
Hayen maakt selectie bekend: Club Brugge slikt bittere pil

Met zeges tegen Union en KRC Genk schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. Nochtans draait de ...

756
756
Hasi hakt knopen door: typeploeg RSCA krijgt al vorm

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het straks tegen BK Häcken een gunstige ...

272
272
Sportkoppel De Wolf & Guilliams verrast met moment

Voor Ortwin De Wolf was 2024–2025 een seizoen om nooit te vergeten. Niet alleen bevestigde hij ...

50
50
'Guardiola pikt bij Barcelona: gigantisch bedrag klaar'

Manchester City begon heel agressief aan de zomermercato, mede door het WK voor Clubs, maar ...

179
179
Hayen trekt van leer in soap Mignolet vs Jackers

Club Brugge trekt naar KV Mechelen, wat zeker geen makkelijke verplaatsing is. Nicky Hayen merkt ook ...

387
387
'STVV schakelt door: twee opties om Bertaccini te vervangen'

STVV mogen we stilaan toch een voorbeeldclub noemen voor de K11. De Kanaries verdienen al jaren zeer ...

653
653
'Plots miljoenenbod op tafel bij Anderlecht'

Olivier Renard en Tim Borguet moeten flink aan de bak. Er moet immers dringend verkocht worden, want ...

1151
1151

Meer sportnieuws