'Leegloop Union: twee extra smaakmakers richting uitgang'

door
'Leegloop Union: twee extra smaakmakers richting uitgang'

Union SG deed afgelopen seizoen opnieuw tot in de slotminuten van het kampioenschap mee voor de titel. Het zal evenwel niet evident worden om die prestaties te herhalen. Zo moeten de Brusselaars opnieuw een pak smaakmakers uitzwaaien.

Sinds de Unionisten in de zomer van 2021 hun rentree maakten op het hoogste niveau, werd een indrukwekkend parcours afgelegd. In de drie seizoenen die daarop volgden, deden de Brusselaars telkens tot het slot van de competitie mee voor de titel. Het kampioenschap werd uiteindelijk (nog?) niet binnen gehaald, maar twee tweede en één derde plaats in de eindnotering, mag natuurlijk ook gezien worden.

LEES OOK: Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

Jaarlijkse leegloop

Daarnaast deed de club het ook goed in Europa en werd inmiddels ook beslag gelegd op de Beker van België. Van een succesverhaal gesproken. Maar dat heeft ook een keerzijde. In de twee voorbije seizoenen zag Union met Felice Mazzu en Karel Geraerts telkens zijn hoofdtrainer vertrekken. Een scenario dat zich deze zomer opnieuw herhaalde met Alexander Blessin, die voor Sankt Pauli koos.

Daarnaast moest Union in het tussenseizoen steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook dat is deze zomer opnieuw het geval. Mohamed Amoura vertrok bijvoorbeeld voor een pak geld naar het Duitse VfL Wolfsburg. Gustaf Nilsson rondde op zijn beurt een binnenlandse transfer af en koos voor een overgang naar Club Brugge. Daar zal het evenwel niet bij blijven.

Puertas en Machida

Zo is de kans groot dat ook Cameron Puertas andere oorden opzoekt. De spelmaker ontbolsterde vorig seizoen helemaal en kroonde zich zelfs tot 'Speler vh Jaar' in de JPL. Verschillende ploegen tonen dan ook interesse, al lijkt er voorlopig niet veel concreet te spelen. Volgens La Dernière Heure blijft hij dan ook een vaste basiskracht zolang hij bij Union vastligt, maar de algemene verwachting is dat hij vertrekt.

Hetzelfde geldt voor Koki Machida. De Japanse international toonde zich een stabiele kracht in de defensie en maakte indruk, zowel met zijn fysieke als voetbaltechnische kwaliteiten. Ook hij kan rekenen op de nodige belangstelling, onder meer Tottenham werd aan hem gelinkt. Bovengenoemde bron stelt wel dat Union sowieso een nieuwe verdediger zal aantrekken indien Machida andere oorden opzoekt.

Puertas heeft de capaciteiten voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

0
0
Europees vuurwerk: hier kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

4
4
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

141
141
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

43
43
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

46
46
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

210
210
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

136
136
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

315
315
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

94
94
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

279
279
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

336
336
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

388
388
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

181
181
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

278
278
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

291
291
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

239
239
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

534
534
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

102
102
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

661
661
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1147
1147
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

484
484
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

336
336
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

408
408
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

501
501
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

521
521

Meer sportnieuws