‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

825
‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

Na een maand van intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). De Zuid-Koreaanse spits tekent voor vier jaar bij Genk, dat 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen aan bonussen.

Ondanks zijn teleurstellende periode bij Celtic, waar hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden scoorde en zijn marktwaarde daalde naar 1,8 miljoen euro, ziet Genk potentieel in Oh.

De Zuid-Koreaan wordt omschreven als een spits met neus voor goals, maar in realiteit blijkt dat echter anders te zijn.

LEES OOK: Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

Celtic haalt slag thuis met intensieve Oh-onderhandelingen

Na een maand intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). Hoewel de gesprekken met Celtic lang aansleepten, is de deal uiteindelijk toch rondgekomen.

De 23-jarige spits heeft een vierjarig contract getekend bij Genk, waarbij de Limburgse club een vaste som van 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Hiermee heeft Celtic hun doelstelling ruim overtroffen. 

De Schotse landskampioen, die anderhalf jaar geleden 2,8 miljoen euro aan Suwon Bluewings betaalde voor Oh, wilde winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en heeft succesvol onderhandeld over de juiste prijs.

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft de afgelopen weken meerdere spitsen onderzocht, waaronder Roberto Fernández van Malaga. Volgens Het Nieuwsblad stond Hyeon-gyu Oh echter altijd bovenaan de lijst van de club.

Dimitri de Condé, de Head of Football, verklaarde dat Oh een spits is met een neus voor goals en niet te beroerd is om ook het harde werk op te knappen. Hij omschrijft Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op de rechterflank en achter de spitsen kan spelen. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Oh beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Hij moet de oplossing bieden voor het mogelijke vertrek van Andi Zeqiri en/of Tolu Arokodare, die vorig seizoen niet aan de verwachtingen voldeden.

Oh heeft toch niet zo’n grote neus voor goals

Hyeon-gyu Oh heeft tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks indruk weten te maken, wat resulteerde in een daling van zijn marktwaarde naar 1,8 miljoen euro. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Zijn prestaties werden belemmerd door een scheenbeenblessure en de komst van Adam Idah, een huurspeler van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van coach Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Oh zette gemiddeld 13,5% van zijn doelkansen om in een doelpunt, waarmee hij pas de achttiende beste spits was in de Schotse competitie.

Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Oh moet ontploffen onder de vleugels van Fink

Misschien zal het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij KRC Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Oh hoopt zijn carrière nieuw leven in te blazen in de Cegeka Arena.

Hij ziet veel potentieel in de samenwerking met coach Thorsten Fink, die twaalf jaar geleden zijn landgenoot en grote voorbeeld Heung-min Son, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur, definitief lanceerde bij Hamburger SV.

Oh wordt een schot in de roos bij KRC Genk

Meest recent

Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

66
66
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

10
10
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

72
72
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

180
180
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

224
224
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

199
199
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

159
159
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

434
434
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

379
379
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

148
148
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

123
123
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

122
122
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

157
157
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

81
81
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

38
38
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

136
136
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

262
262
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

110
110
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

407
407
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

281
281
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

84
84

Meer sportnieuws