‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

825
‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

Na een maand van intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). De Zuid-Koreaanse spits tekent voor vier jaar bij Genk, dat 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen aan bonussen.

Ondanks zijn teleurstellende periode bij Celtic, waar hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden scoorde en zijn marktwaarde daalde naar 1,8 miljoen euro, ziet Genk potentieel in Oh.

De Zuid-Koreaan wordt omschreven als een spits met neus voor goals, maar in realiteit blijkt dat echter anders te zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

Celtic haalt slag thuis met intensieve Oh-onderhandelingen

Na een maand intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). Hoewel de gesprekken met Celtic lang aansleepten, is de deal uiteindelijk toch rondgekomen.

De 23-jarige spits heeft een vierjarig contract getekend bij Genk, waarbij de Limburgse club een vaste som van 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Hiermee heeft Celtic hun doelstelling ruim overtroffen. 

De Schotse landskampioen, die anderhalf jaar geleden 2,8 miljoen euro aan Suwon Bluewings betaalde voor Oh, wilde winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en heeft succesvol onderhandeld over de juiste prijs.

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft de afgelopen weken meerdere spitsen onderzocht, waaronder Roberto Fernández van Malaga. Volgens Het Nieuwsblad stond Hyeon-gyu Oh echter altijd bovenaan de lijst van de club.

Dimitri de Condé, de Head of Football, verklaarde dat Oh een spits is met een neus voor goals en niet te beroerd is om ook het harde werk op te knappen. Hij omschrijft Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op de rechterflank en achter de spitsen kan spelen. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Oh beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Hij moet de oplossing bieden voor het mogelijke vertrek van Andi Zeqiri en/of Tolu Arokodare, die vorig seizoen niet aan de verwachtingen voldeden.

Oh heeft toch niet zo’n grote neus voor goals

Hyeon-gyu Oh heeft tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks indruk weten te maken, wat resulteerde in een daling van zijn marktwaarde naar 1,8 miljoen euro. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Zijn prestaties werden belemmerd door een scheenbeenblessure en de komst van Adam Idah, een huurspeler van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van coach Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Oh zette gemiddeld 13,5% van zijn doelkansen om in een doelpunt, waarmee hij pas de achttiende beste spits was in de Schotse competitie.

Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Oh moet ontploffen onder de vleugels van Fink

Misschien zal het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij KRC Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Oh hoopt zijn carrière nieuw leven in te blazen in de Cegeka Arena.

Hij ziet veel potentieel in de samenwerking met coach Thorsten Fink, die twaalf jaar geleden zijn landgenoot en grote voorbeeld Heung-min Son, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur, definitief lanceerde bij Hamburger SV.

Oh wordt een schot in de roos bij KRC Genk

Meest recent

'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

117
117
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

60
60
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

61
61
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

58
58
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

254
254
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

29
29
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

95
95
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

1070
1070
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

224
224
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

66
66
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

388
388
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

729
729
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2080
2080
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

67
67
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

132
132
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

102
102
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

164
164
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

287
287
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

92
92
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

193
193
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

235
235
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

229
229
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

99
99
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

626
626
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

166
166

Meer sportnieuws