‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

825
‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

Na een maand van intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). De Zuid-Koreaanse spits tekent voor vier jaar bij Genk, dat 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen aan bonussen.

Ondanks zijn teleurstellende periode bij Celtic, waar hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden scoorde en zijn marktwaarde daalde naar 1,8 miljoen euro, ziet Genk potentieel in Oh.

De Zuid-Koreaan wordt omschreven als een spits met neus voor goals, maar in realiteit blijkt dat echter anders te zijn.

LEES OOK: 'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Celtic haalt slag thuis met intensieve Oh-onderhandelingen

Na een maand intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). Hoewel de gesprekken met Celtic lang aansleepten, is de deal uiteindelijk toch rondgekomen.

De 23-jarige spits heeft een vierjarig contract getekend bij Genk, waarbij de Limburgse club een vaste som van 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Hiermee heeft Celtic hun doelstelling ruim overtroffen. 

De Schotse landskampioen, die anderhalf jaar geleden 2,8 miljoen euro aan Suwon Bluewings betaalde voor Oh, wilde winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en heeft succesvol onderhandeld over de juiste prijs.

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft de afgelopen weken meerdere spitsen onderzocht, waaronder Roberto Fernández van Malaga. Volgens Het Nieuwsblad stond Hyeon-gyu Oh echter altijd bovenaan de lijst van de club.

Dimitri de Condé, de Head of Football, verklaarde dat Oh een spits is met een neus voor goals en niet te beroerd is om ook het harde werk op te knappen. Hij omschrijft Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op de rechterflank en achter de spitsen kan spelen. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Oh beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Hij moet de oplossing bieden voor het mogelijke vertrek van Andi Zeqiri en/of Tolu Arokodare, die vorig seizoen niet aan de verwachtingen voldeden.

Oh heeft toch niet zo’n grote neus voor goals

Hyeon-gyu Oh heeft tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks indruk weten te maken, wat resulteerde in een daling van zijn marktwaarde naar 1,8 miljoen euro. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Zijn prestaties werden belemmerd door een scheenbeenblessure en de komst van Adam Idah, een huurspeler van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van coach Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Oh zette gemiddeld 13,5% van zijn doelkansen om in een doelpunt, waarmee hij pas de achttiende beste spits was in de Schotse competitie.

Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Oh moet ontploffen onder de vleugels van Fink

Misschien zal het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij KRC Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Oh hoopt zijn carrière nieuw leven in te blazen in de Cegeka Arena.

Hij ziet veel potentieel in de samenwerking met coach Thorsten Fink, die twaalf jaar geleden zijn landgenoot en grote voorbeeld Heung-min Son, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur, definitief lanceerde bij Hamburger SV.

Oh wordt een schot in de roos bij KRC Genk

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

8
8
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

38
38
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

59
59
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

51
51
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

53
53
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

29
29
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

114
114
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

136
136
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

74
74
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

72
72
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

71
71
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

168
168
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

53
53
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

65
65
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

419
419
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

77
77
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

128
128
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

331
331
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

54
54
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

499
499
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

133
133
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

172
172
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

53
53
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws