‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

825 stemmen
‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

Na een maand van intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). De Zuid-Koreaanse spits tekent voor vier jaar bij Genk, dat 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen aan bonussen.

Ondanks zijn teleurstellende periode bij Celtic, waar hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden scoorde en zijn marktwaarde daalde naar 1,8 miljoen euro, ziet Genk potentieel in Oh.

De Zuid-Koreaan wordt omschreven als een spits met neus voor goals, maar in realiteit blijkt dat echter anders te zijn.

LEES OOK: 'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

Celtic haalt slag thuis met intensieve Oh-onderhandelingen

Na een maand intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). Hoewel de gesprekken met Celtic lang aansleepten, is de deal uiteindelijk toch rondgekomen.

De 23-jarige spits heeft een vierjarig contract getekend bij Genk, waarbij de Limburgse club een vaste som van 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Hiermee heeft Celtic hun doelstelling ruim overtroffen. 

De Schotse landskampioen, die anderhalf jaar geleden 2,8 miljoen euro aan Suwon Bluewings betaalde voor Oh, wilde winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en heeft succesvol onderhandeld over de juiste prijs.

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft de afgelopen weken meerdere spitsen onderzocht, waaronder Roberto Fernández van Malaga. Volgens Het Nieuwsblad stond Hyeon-gyu Oh echter altijd bovenaan de lijst van de club.

Dimitri de Condé, de Head of Football, verklaarde dat Oh een spits is met een neus voor goals en niet te beroerd is om ook het harde werk op te knappen. Hij omschrijft Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op de rechterflank en achter de spitsen kan spelen. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Oh beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Hij moet de oplossing bieden voor het mogelijke vertrek van Andi Zeqiri en/of Tolu Arokodare, die vorig seizoen niet aan de verwachtingen voldeden.

Oh heeft toch niet zo’n grote neus voor goals

Hyeon-gyu Oh heeft tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks indruk weten te maken, wat resulteerde in een daling van zijn marktwaarde naar 1,8 miljoen euro. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Zijn prestaties werden belemmerd door een scheenbeenblessure en de komst van Adam Idah, een huurspeler van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van coach Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Oh zette gemiddeld 13,5% van zijn doelkansen om in een doelpunt, waarmee hij pas de achttiende beste spits was in de Schotse competitie.

Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Oh moet ontploffen onder de vleugels van Fink

Misschien zal het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij KRC Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Oh hoopt zijn carrière nieuw leven in te blazen in de Cegeka Arena.

Hij ziet veel potentieel in de samenwerking met coach Thorsten Fink, die twaalf jaar geleden zijn landgenoot en grote voorbeeld Heung-min Son, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur, definitief lanceerde bij Hamburger SV.

Oh wordt een schot in de roos bij KRC Genk

Meest recent

WK finale knettert: rode kaart vlak voor verlengingen

De spanning blijft om te snijden in de WK finale tussen Spanje en Argentinië. Ook na de rust ...

14
14
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

22
22
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

137
137
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

86
86
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

119
119
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

18
18
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

413
413
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

138
138
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

178
178
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

73
73
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

506
506
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

122
122
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

133
133
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

344
344
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

667
667
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

95
95
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

690
690
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

113
113
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

210
210
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

913
913
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

194
194
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

138
138
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

218
218
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

746
746

Meer sportnieuws