‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

825 stemmen
‘Nieuwe topspits’ jaagt KRC Genk zwaar op stang

Na een maand van intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). De Zuid-Koreaanse spits tekent voor vier jaar bij Genk, dat 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen aan bonussen.

Ondanks zijn teleurstellende periode bij Celtic, waar hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden scoorde en zijn marktwaarde daalde naar 1,8 miljoen euro, ziet Genk potentieel in Oh.

De Zuid-Koreaan wordt omschreven als een spits met neus voor goals, maar in realiteit blijkt dat echter anders te zijn.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Celtic haalt slag thuis met intensieve Oh-onderhandelingen

Na een maand intensieve onderhandelingen hebben KRC Genk en Celtic FC eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Hyeon-gyu Oh (23). Hoewel de gesprekken met Celtic lang aansleepten, is de deal uiteindelijk toch rondgekomen.

De 23-jarige spits heeft een vierjarig contract getekend bij Genk, waarbij de Limburgse club een vaste som van 2,7 miljoen euro betaalt, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Hiermee heeft Celtic hun doelstelling ruim overtroffen. 

De Schotse landskampioen, die anderhalf jaar geleden 2,8 miljoen euro aan Suwon Bluewings betaalde voor Oh, wilde winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en heeft succesvol onderhandeld over de juiste prijs.

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft de afgelopen weken meerdere spitsen onderzocht, waaronder Roberto Fernández van Malaga. Volgens Het Nieuwsblad stond Hyeon-gyu Oh echter altijd bovenaan de lijst van de club.

Dimitri de Condé, de Head of Football, verklaarde dat Oh een spits is met een neus voor goals en niet te beroerd is om ook het harde werk op te knappen. Hij omschrijft Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op de rechterflank en achter de spitsen kan spelen. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Oh beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Hij moet de oplossing bieden voor het mogelijke vertrek van Andi Zeqiri en/of Tolu Arokodare, die vorig seizoen niet aan de verwachtingen voldeden.

Oh heeft toch niet zo’n grote neus voor goals

Hyeon-gyu Oh heeft tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks indruk weten te maken, wat resulteerde in een daling van zijn marktwaarde naar 1,8 miljoen euro. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Zijn prestaties werden belemmerd door een scheenbeenblessure en de komst van Adam Idah, een huurspeler van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van coach Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Oh zette gemiddeld 13,5% van zijn doelkansen om in een doelpunt, waarmee hij pas de achttiende beste spits was in de Schotse competitie.

Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Oh moet ontploffen onder de vleugels van Fink

Misschien zal het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij KRC Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Oh hoopt zijn carrière nieuw leven in te blazen in de Cegeka Arena.

Hij ziet veel potentieel in de samenwerking met coach Thorsten Fink, die twaalf jaar geleden zijn landgenoot en grote voorbeeld Heung-min Son, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur, definitief lanceerde bij Hamburger SV.

Oh wordt een schot in de roos bij KRC Genk

Meest recent

Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

26
26
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

109
109
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

170
170
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

64
64
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

38
38
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

279
279
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

44
44
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

209
209
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

78
78
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

395
395
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

114
114
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

697
697
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

246
246
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

346
346
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

570
570
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

153
153
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

97
97
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

586
586
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

262
262
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

609
609
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

429
429
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

188
188
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

777
777

Meer sportnieuws