'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

door
'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

RWDM hield het amper één seizoen uit in de Jupiler Pro League. De Brusselaars werden in het slot van de Relegation Play-Off nog gepasseerd door KV Kortrijk en zo naar een rechtstreekse degradatieplaats geduwd. Komend seizoen moeten ze dus opnieuw aan de slag in de Challenger Pro League, maar daar willen ze niet lang blijven.

Na de degradatie werd er hard ingegrepen met onder meer het ontslag van CEO Gauthier Ganaye. Hij betaalde het gelag voor een matig transferbeleid, waarbij RWDM vrijwel enkel spelers recruteerde van de andere clubs uit het netwerk van eigenaar John Textor: Lyon, Botafogo en Crystal Palace.

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

RWDM wil Franse middenvelder

Deze zomer gooit RWDM het dan ook over een andere boeg. Er werden met Laâziri en Halifa wel weer twee spelers gehuurd van Lyon, maar verder gaan ze hun eigen weg op de transfermarkt. Zo haalden ze ook al Lathouwers (Beerschot), Kestens (FC Eindhoven), Robail (Atromitos) en Parzyszek (FC Emmen).

Nu willen ze in het Edmond Machtensstadion nog een vijfde aanwinst van buiten het netwerk binnenhalen. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun oog laten vallen hebben op Yacouba Barry. De 21-jarige defensieve middenvelder moet de vervanger worden van Pierre Dwomoh op het middenveld.

Transferrecord van 500.000 euro

De Fransman heeft wel nog een lopend contract bij FC Annecy, waarmee hij vorig seizoen aan de slag was in de Ligue 2. RWDM zal dus een akkoord moeten vinden met die club, maar de onderhandelingen zouden wel al vergevorderd zijn. Ze zouden toch een slordige 500.000 euro veil hebben voor de transfer.

Daarmee zou Annecy zijn transferrecord kunnen breken. Voor Barry ligt een contract voor vier seizoenen klaar in Molenbeek. Afwachten of RWDM de onderhandelingen ook zal kunnen afronden.

Zal RWDM meteen weer meestrijden voor promotie?

Meest recent

Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

6
6
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

29
29
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

131
131
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

196
196
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

16
16
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

163
163
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

117
117
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

168
168
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

108
108
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

261
261
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

401
401
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

121
121
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

81
81
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

48
48
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

59
59
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

214
214
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1364
1364
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

270
270
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

145
145
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

45
45
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

365
365
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

263
263

Meer sportnieuws