'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

door
'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

RWDM hield het amper één seizoen uit in de Jupiler Pro League. De Brusselaars werden in het slot van de Relegation Play-Off nog gepasseerd door KV Kortrijk en zo naar een rechtstreekse degradatieplaats geduwd. Komend seizoen moeten ze dus opnieuw aan de slag in de Challenger Pro League, maar daar willen ze niet lang blijven.

Na de degradatie werd er hard ingegrepen met onder meer het ontslag van CEO Gauthier Ganaye. Hij betaalde het gelag voor een matig transferbeleid, waarbij RWDM vrijwel enkel spelers recruteerde van de andere clubs uit het netwerk van eigenaar John Textor: Lyon, Botafogo en Crystal Palace.

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

RWDM wil Franse middenvelder

Deze zomer gooit RWDM het dan ook over een andere boeg. Er werden met Laâziri en Halifa wel weer twee spelers gehuurd van Lyon, maar verder gaan ze hun eigen weg op de transfermarkt. Zo haalden ze ook al Lathouwers (Beerschot), Kestens (FC Eindhoven), Robail (Atromitos) en Parzyszek (FC Emmen).

Nu willen ze in het Edmond Machtensstadion nog een vijfde aanwinst van buiten het netwerk binnenhalen. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun oog laten vallen hebben op Yacouba Barry. De 21-jarige defensieve middenvelder moet de vervanger worden van Pierre Dwomoh op het middenveld.

Transferrecord van 500.000 euro

De Fransman heeft wel nog een lopend contract bij FC Annecy, waarmee hij vorig seizoen aan de slag was in de Ligue 2. RWDM zal dus een akkoord moeten vinden met die club, maar de onderhandelingen zouden wel al vergevorderd zijn. Ze zouden toch een slordige 500.000 euro veil hebben voor de transfer.

Daarmee zou Annecy zijn transferrecord kunnen breken. Voor Barry ligt een contract voor vier seizoenen klaar in Molenbeek. Afwachten of RWDM de onderhandelingen ook zal kunnen afronden.

Zal RWDM meteen weer meestrijden voor promotie?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

8
8
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

38
38
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

113
113
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

13
13
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

253
253
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

607
607
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

106
106
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

18
18
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

72
72
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

76
76
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

100
100
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

435
435
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

254
254
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

128
128
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

402
402
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

578
578
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

321
321
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

104
104
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1465
1465
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

86
86

Meer sportnieuws