'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

door
'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

RWDM hield het amper één seizoen uit in de Jupiler Pro League. De Brusselaars werden in het slot van de Relegation Play-Off nog gepasseerd door KV Kortrijk en zo naar een rechtstreekse degradatieplaats geduwd. Komend seizoen moeten ze dus opnieuw aan de slag in de Challenger Pro League, maar daar willen ze niet lang blijven.

Na de degradatie werd er hard ingegrepen met onder meer het ontslag van CEO Gauthier Ganaye. Hij betaalde het gelag voor een matig transferbeleid, waarbij RWDM vrijwel enkel spelers recruteerde van de andere clubs uit het netwerk van eigenaar John Textor: Lyon, Botafogo en Crystal Palace.

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

RWDM wil Franse middenvelder

Deze zomer gooit RWDM het dan ook over een andere boeg. Er werden met Laâziri en Halifa wel weer twee spelers gehuurd van Lyon, maar verder gaan ze hun eigen weg op de transfermarkt. Zo haalden ze ook al Lathouwers (Beerschot), Kestens (FC Eindhoven), Robail (Atromitos) en Parzyszek (FC Emmen).

Nu willen ze in het Edmond Machtensstadion nog een vijfde aanwinst van buiten het netwerk binnenhalen. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun oog laten vallen hebben op Yacouba Barry. De 21-jarige defensieve middenvelder moet de vervanger worden van Pierre Dwomoh op het middenveld.

Transferrecord van 500.000 euro

De Fransman heeft wel nog een lopend contract bij FC Annecy, waarmee hij vorig seizoen aan de slag was in de Ligue 2. RWDM zal dus een akkoord moeten vinden met die club, maar de onderhandelingen zouden wel al vergevorderd zijn. Ze zouden toch een slordige 500.000 euro veil hebben voor de transfer.

Daarmee zou Annecy zijn transferrecord kunnen breken. Voor Barry ligt een contract voor vier seizoenen klaar in Molenbeek. Afwachten of RWDM de onderhandelingen ook zal kunnen afronden.

Zal RWDM meteen weer meestrijden voor promotie?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

4
4
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

102
102
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

56
56
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

109
109
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

64
64
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

68
68
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

243
243
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

55
55
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

181
181
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

345
345
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

407
407
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

544
544
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

117
117
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

408
408
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

269
269
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

328
328
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

280
280
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

55
55
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

78
78
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

207
207
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

153
153
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

58
58
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

151
151
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

202
202
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134

Meer sportnieuws