'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

door
'RWDM gaat voor transfer van 500.000 euro'

RWDM hield het amper één seizoen uit in de Jupiler Pro League. De Brusselaars werden in het slot van de Relegation Play-Off nog gepasseerd door KV Kortrijk en zo naar een rechtstreekse degradatieplaats geduwd. Komend seizoen moeten ze dus opnieuw aan de slag in de Challenger Pro League, maar daar willen ze niet lang blijven.

Na de degradatie werd er hard ingegrepen met onder meer het ontslag van CEO Gauthier Ganaye. Hij betaalde het gelag voor een matig transferbeleid, waarbij RWDM vrijwel enkel spelers recruteerde van de andere clubs uit het netwerk van eigenaar John Textor: Lyon, Botafogo en Crystal Palace.

RWDM wil Franse middenvelder

Deze zomer gooit RWDM het dan ook over een andere boeg. Er werden met Laâziri en Halifa wel weer twee spelers gehuurd van Lyon, maar verder gaan ze hun eigen weg op de transfermarkt. Zo haalden ze ook al Lathouwers (Beerschot), Kestens (FC Eindhoven), Robail (Atromitos) en Parzyszek (FC Emmen).

Nu willen ze in het Edmond Machtensstadion nog een vijfde aanwinst van buiten het netwerk binnenhalen. Het Laatste Nieuws weet dat ze hun oog laten vallen hebben op Yacouba Barry. De 21-jarige defensieve middenvelder moet de vervanger worden van Pierre Dwomoh op het middenveld.

Transferrecord van 500.000 euro

De Fransman heeft wel nog een lopend contract bij FC Annecy, waarmee hij vorig seizoen aan de slag was in de Ligue 2. RWDM zal dus een akkoord moeten vinden met die club, maar de onderhandelingen zouden wel al vergevorderd zijn. Ze zouden toch een slordige 500.000 euro veil hebben voor de transfer.

Daarmee zou Annecy zijn transferrecord kunnen breken. Voor Barry ligt een contract voor vier seizoenen klaar in Molenbeek. Afwachten of RWDM de onderhandelingen ook zal kunnen afronden.

Zal RWDM meteen weer meestrijden voor promotie?

Meest recent

‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

15
15
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

10
10
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

9
9
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

28
28
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

80
80
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

21
21
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

62
62
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

84
84
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

65
65
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

122
122
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

348
348
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

101
101
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

335
335
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

296
296
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

459
459
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

233
233
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

685
685
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

580
580
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

247
247
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

132
132
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

392
392
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62

Meer sportnieuws