'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

door
'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

KRC Genk was deze zomer al behoorlijk actief op de mercato. Het versterkte zich al zeer snel met Jarne Steuckers, Matte Smets en Adrian Palacios, waarmee het dus al twee nieuwe verdedigers en een flankaanvaller haalde. Maar daarmee was het transferhuiswerk nog niet af.

De volgende prioriteit van de Limburgers was het vinden van een nieuwe diepe spits. Die zoektocht nam uiteindelijk enkele weken in beslag, maar werd zondag toch afgerond. Na lang onderhandelen met Celtic werd de komst van Hyeon-gyu Oh alsnog afgerond.

LEES OOK: 'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Genk tast diep in de buidel voor Oh

De Schotse kampioen speelde het spel hard aan de onderhandelingstafel en dus moest Genk toch wel diep in de buidel tasten om de Zuid-Koreaan. Schotse media maakten zelfs gewag van een transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

Dat lijkt wel heel erg veel voor een speler voor wie Celtic anderhalf jaar geleden nog 2,8 miljoen euro betaalde en die sindsdien in Glasgow vooral bankzitter was. Dat gebrek aan speelminuten was juist één van de redenen waarom Oh in de eerste plaats zo graag naar Genk wou.

Som lager dan in Schotland beweert werd

Maar volgens Sacha Tavolieri ligt de som die Genk op tafel legde uiteindelijk toch wat lager dan ze in Schotland beweren. Ze tellen in eerste instantie 2,7 miljoen euro neer, waar nog 1,2 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Celtic wist ook nog een doorverkooppercentage te bedingen.

Dat is nog altijd een stevige investering voor Genk, maar toch nog een stuk minder dan ze in Schotland beweerden. Oh wil zijn carrière in de Cegeka Arena weer op het juiste spoor krijgen, waarvoor hij de concurrentiestrijd aan moet gaan met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Minstens één van hen lijkt deze zomer wel nog te kunnen vertrekken.

Heeft Genk een goede deal gesloten?

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

7
7
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

86
86
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

59
59
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

96
96
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

178
178
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

196
196
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

108
108
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

197
197
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

338
338
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

565
565
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

278
278
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

464
464
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

406
406
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

65
65
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

240
240
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

89
89
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

221
221
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws