'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

618 stemmen
'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

KRC Genk was deze zomer al behoorlijk actief op de mercato. Het versterkte zich al zeer snel met Jarne Steuckers, Matte Smets en Adrian Palacios, waarmee het dus al twee nieuwe verdedigers en een flankaanvaller haalde. Maar daarmee was het transferhuiswerk nog niet af.

De volgende prioriteit van de Limburgers was het vinden van een nieuwe diepe spits. Die zoektocht nam uiteindelijk enkele weken in beslag, maar werd zondag toch afgerond. Na lang onderhandelen met Celtic werd de komst van Hyeon-gyu Oh alsnog afgerond.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Genk tast diep in de buidel voor Oh

De Schotse kampioen speelde het spel hard aan de onderhandelingstafel en dus moest Genk toch wel diep in de buidel tasten om de Zuid-Koreaan. Schotse media maakten zelfs gewag van een transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

Dat lijkt wel heel erg veel voor een speler voor wie Celtic anderhalf jaar geleden nog 2,8 miljoen euro betaalde en die sindsdien in Glasgow vooral bankzitter was. Dat gebrek aan speelminuten was juist één van de redenen waarom Oh in de eerste plaats zo graag naar Genk wou.

Som lager dan in Schotland beweert werd

Maar volgens Sacha Tavolieri ligt de som die Genk op tafel legde uiteindelijk toch wat lager dan ze in Schotland beweren. Ze tellen in eerste instantie 2,7 miljoen euro neer, waar nog 1,2 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Celtic wist ook nog een doorverkooppercentage te bedingen.

Dat is nog altijd een stevige investering voor Genk, maar toch nog een stuk minder dan ze in Schotland beweerden. Oh wil zijn carrière in de Cegeka Arena weer op het juiste spoor krijgen, waarvoor hij de concurrentiestrijd aan moet gaan met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Minstens één van hen lijkt deze zomer wel nog te kunnen vertrekken.

Heeft Genk een goede deal gesloten?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

8
8
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

43
43
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

29
29
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

26
26
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

181
181
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

131
131
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

161
161
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

315
315
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

84
84
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

193
193
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

70
70
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

367
367
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

173
173
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

159
159
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

264
264
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

289
289
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

96
96
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

343
343
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1022
1022
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

514
514
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

420
420
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

619
619
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

188
188
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

193
193

Meer sportnieuws