'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

door
'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

KRC Genk was deze zomer al behoorlijk actief op de mercato. Het versterkte zich al zeer snel met Jarne Steuckers, Matte Smets en Adrian Palacios, waarmee het dus al twee nieuwe verdedigers en een flankaanvaller haalde. Maar daarmee was het transferhuiswerk nog niet af.

De volgende prioriteit van de Limburgers was het vinden van een nieuwe diepe spits. Die zoektocht nam uiteindelijk enkele weken in beslag, maar werd zondag toch afgerond. Na lang onderhandelen met Celtic werd de komst van Hyeon-gyu Oh alsnog afgerond.

LEES OOK: 'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

Genk tast diep in de buidel voor Oh

De Schotse kampioen speelde het spel hard aan de onderhandelingstafel en dus moest Genk toch wel diep in de buidel tasten om de Zuid-Koreaan. Schotse media maakten zelfs gewag van een transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

Dat lijkt wel heel erg veel voor een speler voor wie Celtic anderhalf jaar geleden nog 2,8 miljoen euro betaalde en die sindsdien in Glasgow vooral bankzitter was. Dat gebrek aan speelminuten was juist één van de redenen waarom Oh in de eerste plaats zo graag naar Genk wou.

Som lager dan in Schotland beweert werd

Maar volgens Sacha Tavolieri ligt de som die Genk op tafel legde uiteindelijk toch wat lager dan ze in Schotland beweren. Ze tellen in eerste instantie 2,7 miljoen euro neer, waar nog 1,2 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Celtic wist ook nog een doorverkooppercentage te bedingen.

Dat is nog altijd een stevige investering voor Genk, maar toch nog een stuk minder dan ze in Schotland beweerden. Oh wil zijn carrière in de Cegeka Arena weer op het juiste spoor krijgen, waarvoor hij de concurrentiestrijd aan moet gaan met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Minstens één van hen lijkt deze zomer wel nog te kunnen vertrekken.

Heeft Genk een goede deal gesloten?

Meest recent

'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

16
16
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

68
68
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

49
49
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

146
146
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

206
206
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

86
86
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

354
354
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

215
215
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

115
115
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

206
206
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

414
414
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

347
347
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

150
150
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

213
213
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

521
521
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

911
911
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

95
95
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

352
352
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

61
61
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

613
613

Meer sportnieuws