'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

door
'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

KRC Genk was deze zomer al behoorlijk actief op de mercato. Het versterkte zich al zeer snel met Jarne Steuckers, Matte Smets en Adrian Palacios, waarmee het dus al twee nieuwe verdedigers en een flankaanvaller haalde. Maar daarmee was het transferhuiswerk nog niet af.

De volgende prioriteit van de Limburgers was het vinden van een nieuwe diepe spits. Die zoektocht nam uiteindelijk enkele weken in beslag, maar werd zondag toch afgerond. Na lang onderhandelen met Celtic werd de komst van Hyeon-gyu Oh alsnog afgerond.

LEES OOK: 'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Genk tast diep in de buidel voor Oh

De Schotse kampioen speelde het spel hard aan de onderhandelingstafel en dus moest Genk toch wel diep in de buidel tasten om de Zuid-Koreaan. Schotse media maakten zelfs gewag van een transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

Dat lijkt wel heel erg veel voor een speler voor wie Celtic anderhalf jaar geleden nog 2,8 miljoen euro betaalde en die sindsdien in Glasgow vooral bankzitter was. Dat gebrek aan speelminuten was juist één van de redenen waarom Oh in de eerste plaats zo graag naar Genk wou.

Som lager dan in Schotland beweert werd

Maar volgens Sacha Tavolieri ligt de som die Genk op tafel legde uiteindelijk toch wat lager dan ze in Schotland beweren. Ze tellen in eerste instantie 2,7 miljoen euro neer, waar nog 1,2 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Celtic wist ook nog een doorverkooppercentage te bedingen.

Dat is nog altijd een stevige investering voor Genk, maar toch nog een stuk minder dan ze in Schotland beweerden. Oh wil zijn carrière in de Cegeka Arena weer op het juiste spoor krijgen, waarvoor hij de concurrentiestrijd aan moet gaan met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Minstens één van hen lijkt deze zomer wel nog te kunnen vertrekken.

Heeft Genk een goede deal gesloten?

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

34
34
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

35
35
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

40
40
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

41
41
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

49
49
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

65
65
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

78
78
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

96
96
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

37
37
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

131
131
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

204
204
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

445
445
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

376
376
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

309
309
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

271
271
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

162
162
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

100
100
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

305
305
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

490
490
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

206
206
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

232
232
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

330
330
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

517
517
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

283
283

Meer sportnieuws