'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

door
'Genk betaalt pak minder dan gedacht voor spits'

KRC Genk was deze zomer al behoorlijk actief op de mercato. Het versterkte zich al zeer snel met Jarne Steuckers, Matte Smets en Adrian Palacios, waarmee het dus al twee nieuwe verdedigers en een flankaanvaller haalde. Maar daarmee was het transferhuiswerk nog niet af.

De volgende prioriteit van de Limburgers was het vinden van een nieuwe diepe spits. Die zoektocht nam uiteindelijk enkele weken in beslag, maar werd zondag toch afgerond. Na lang onderhandelen met Celtic werd de komst van Hyeon-gyu Oh alsnog afgerond.

LEES OOK: 'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Genk tast diep in de buidel voor Oh

De Schotse kampioen speelde het spel hard aan de onderhandelingstafel en dus moest Genk toch wel diep in de buidel tasten om de Zuid-Koreaan. Schotse media maakten zelfs gewag van een transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

Dat lijkt wel heel erg veel voor een speler voor wie Celtic anderhalf jaar geleden nog 2,8 miljoen euro betaalde en die sindsdien in Glasgow vooral bankzitter was. Dat gebrek aan speelminuten was juist één van de redenen waarom Oh in de eerste plaats zo graag naar Genk wou.

Som lager dan in Schotland beweert werd

Maar volgens Sacha Tavolieri ligt de som die Genk op tafel legde uiteindelijk toch wat lager dan ze in Schotland beweren. Ze tellen in eerste instantie 2,7 miljoen euro neer, waar nog 1,2 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Celtic wist ook nog een doorverkooppercentage te bedingen.

Dat is nog altijd een stevige investering voor Genk, maar toch nog een stuk minder dan ze in Schotland beweerden. Oh wil zijn carrière in de Cegeka Arena weer op het juiste spoor krijgen, waarvoor hij de concurrentiestrijd aan moet gaan met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Minstens één van hen lijkt deze zomer wel nog te kunnen vertrekken.

Heeft Genk een goede deal gesloten?

Meest recent

Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

28
28
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

11
11
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

38
38
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

85
85
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

44
44
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

272
272
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

525
525
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

493
493
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

343
343
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

331
331
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

235
235
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

577
577
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

238
238
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

281
281
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

83
83
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

441
441
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

196
196
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

46
46
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

73
73
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

119
119
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

263
263

Meer sportnieuws