'Spaanse held Olmo verzilvert EK met absolute supertransfer'

door
'Spaanse held Olmo verzilvert EK met absolute supertransfer'

Zondagavond valt het doek over het Europees kampioenschap. Vervolgens kunnen verschillende uitblinkers van het toernooi zich opmaken voor een fraaie transfer. Dani Olmo bijvoorbeeld, wordt nadrukkelijk gelinkt aan een overstap naar Manchester City.

Een jaartje geleden legde Man City nog beslag op een historische treble. Vervolgens werden enkele aanzienlijke versterkingen zoals Josko Gvardiol en Jérémy Doku aan de spelerskern toegevoegd. In de breedte beschikt coach Pep Guardiola dan ook over één van de sterkste selecties ter wereld.

Dat leverde de club uiteindelijk ook een vernieuwde Engelse titel op. Maar het bleek uiteindelijk niet voldoende voor een nieuw Champions League-succes. Mede daardoor zouden Guardiola en co de markt afspeuren naar extra versterkingen voor de kampioenenselectie.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Nieuwe spelmaker gezocht

Daarbij wordt ook een nieuwe spelmaker op het middenveld overwogen. Kevin De Bruyne en Bernardo Silva zijn immers weer een jaartje ouder en werden al uitvoerig gelinkt aan een vertrek. Het is dus niet onlogisch om al mogelijke opvolgers te zoeken voor hun posities.

En daarbij is het vizier dus gericht op Olmo. De 26-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Clausule van 60 miljoen

Tijdens het EK maakte hij dan weer indruk bij finalist Spanje met onder meer 3 goals en 2 assists. Die prestaties zouden City helemaal overtuigd hebben. Volgens de Italiaanse transferexpert Gianluca Di Marzio zou de Engelse kampioen inmiddels flink doordrukken voor zijn komst. En daarbij valt geen tijd te verliezen. In zijn contract bij Leipzig staat immers een clausule waardoor hij voor een gelimiteerd bedrag van 60 miljoen euro kan beschikken. Die clausule loopt later deze maand echter af en dus hoopt City snel een akkoord te vinden.

Spanje verdient de Europese titel het meest ...

Meest recent

Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

19
19
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

60
60
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

40
40
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

37
37
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

238
238
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

23
23
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

93
93
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

119
119
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

133
133
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

76
76
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

112
112
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

135
135
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

318
318
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

350
350
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1137
1137
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

80
80
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

186
186
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

242
242
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

710
710
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

762
762
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

442
442
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

594
594

Meer sportnieuws