Nieuwkomer laat van zich spreken bij Antwerp: "Won al zijn duels"

door
Nieuwkomer laat van zich spreken bij Antwerp:

Net zoals de meeste eersteklassers trok ook Antwerp FC afgelopen week naar het buitenland voor een oefenstage. De Great Old vertoefde in Oostenrijk en oefende daar zaterdag tegen de Deense kampioen Brondby. In die oefenpot wisten enkele spelers zich te onderscheiden.

Antwerp heeft een vrij tegenvallend seizoen achter de rug in de JPL. Zo eindigde RAFC uiteindelijk laatste in de Champions' Play-Offs waardoor het komend seizoen geen Europees voetbal speelt. Al hoeft dat niet persé een nadeel te zijn. De Great Old staat immers voor een soort van overgangsjaar.

Zo werd inmiddels afscheid genomen van coach Mark van Bommel, die werd vervangen door Jonas De Roeck. Daarnaast wordt naar alle waarschijnlijkheid nog flink aan de selectie gesleuteld. De algemene verwachting is dat Antwerp in de zomermercato verschillende sterkhouders zal verkopen.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Oudjes tonen zich

De middelen om versterking te halen zijn dan weer beperkt. Bovendien kan officieel gezien nog steeds geen beroep gedaan worden op de diensten van de geschorste sportieve baas Marc Overmars. Desondanks wist RAFC toch al verschillende aanwinsten te strikken.

Zo wist de Great Old twee ervaren pionnen op transfervrije basis op te pikken: Denis Odoi en Tjaronn Chery. Volgens Gazet van Antwerpen liet die laatste alvast zien dat hij een waardevolle pion kan zijn op de '10-positie'. Odoi bracht het er met zijn ervaring eveneens goed vanaf als back.

Fysiek sterke Costa

Daarnaast liet ook een derde nieuwe naam zich gelden. Ayrton Costa werd gehaald als opvolger voor Owen Wijndal op de linksback-positie. En tegen Brondby kon hij alvast een veelbelovende indruk maken. "De Argentijn die gisteren zijn 25ste verjaardag vierde, won bijna al zijn duels en zette zich, met zijn sterke lijf, enkele keren goed door op de linkerkant", vatte GvA zijn optreden samen. De nieuwkomers lijken dus al klaar voor de eerste competitiematch tegen Charleroi.

Antwerp gaat volgend seizoen weer meespelen voor de prijzen ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

85
85
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

98
98
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

47
47
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

65
65
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

79
79
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

165
165
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

52
52
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

34
34
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

636
636
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

423
423
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

221
221
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

406
406
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

233
233
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

161
161
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

238
238
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

211
211
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

828
828
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

134
134
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

552
552
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

468
468

Meer sportnieuws