Lichtpunt bij Club: verrassende basisplaats op komst

door
Lichtpunt bij Club: verrassende basisplaats op komst

Zondagavond valt het doek over het Europees kampioenschap, amper een week later gaat het Belgische voetbalseizoen van start. Volgende week staat immers de Supercup op het programma. Al zal Club Brugge gehavend aan die wedstrijd beginnen.

Traditiegetrouw vormt de Supercup de start van het seizoen in het Belgische profvoetbal. In dat duel strijden de regerende landskampioen en bekerwinnaar om een eerste prijs. En dus wordt het komende zaterdag een topwedstrijd tussen Club Brugge en Union SG.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Wachten op internationals

Blauw-Zwart mag de Supercup als kampioen alvast op eigen veld afwerken. Maar de Bruggelingen zijn ook in het nadeel. Door de vroege timing van deze wedstrijd zal Club immers verschillende spelers moeten missen die in de voorbije weken nog internationale verplichtingen hadden.

Zo sloten jongens als Maxim De Cuyper, Joel Ordoñez en Andreas Skov Olsen nog steeds niet aan. De kans is dan ook bijzonder klein dat zij speelklaar zullen zijn voor de Supercup. Daarnaast liggen Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe nog een tijdje in de lappenmand. 

Puzzelen op backs

Vooral op de back-posities is het dus puzzelen geblazen voor coach Nicky Hayen. Zaterdag in de oefenpot tegen PSV werden bijvoorbeeld drie opties met wisselend uitgeprobeerd op rechts: Amine Et Taïbi, Jorne Spileers en Bi Abdoul Kader Yameogo. Allicht krijgt die eerste de voorkeur in de Supercup.

Aan de linkerzijde werd tot dusver vooral de kaart van Joaquin Seys getrokken. En die maakte tot dusver een goede beurt, bij Het Laatste Nieuws vond men hem zelfs één van de lichtpunten tegen PSV. Ook de 19-jarige Seys wordt tegen Union aan de aftrap verwacht.

Hayen moet meer kansen aan de eigen jeugd geven ...

Meest recent

'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

3
3
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

31
31
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

71
71
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

73
73
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

95
95
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

30
30
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

733
733
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

30
30
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

35
35
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

253
253
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

101
101
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

168
168
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

206
206
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

47
47
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

199
199
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

355
355
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

826
826
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

152
152
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

44
44
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

407
407
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

581
581
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

666
666
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

455
455
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

70
70

Meer sportnieuws