Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

618 stemmen
Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

RSC Anderlecht vertoefde in de voorbije dagen op Portugese bodem om de start van het komende seizoen voor te bereiden. Die stage eindigde zondag ietwat in mineur. Zo verloor Paars-Wit in de afsluitende oefenwedstrijd met 2-1 van SC Braga.

De recordkampioen maakt zich op voor een belangrijk en druk seizoen. In eigen land wil RSCA immers de progressie bevestigen die vorig seizoen werd geboekt en dus opnieuw meedoen voor de prijzen. Daarnaast mikken de Brusselaars ook op een geslaagde rentree in de Europese competities.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Puzzelen in de achterhoede

Daarvoor zal de selectie dan ook voldoende sterk moeten zijn in de breedte. Maar voorlopig is het nog steeds wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato, terwijl het seizoen al binnen een tweetal weken van start gaat. Coach Brian Riemer liet ook al verstaan dat zijn ploeg pas tegen september op punt zal staan.

Vooral in de defensie is de spoeling momenteel bijzonder dun. En dus moest Riemer ook tegen Braga weer puzzelen. In doel liet hij Coosemans zoals verwacht weer starten. Allicht begint hij ook aan het seizoen als nummer één, hij zorgde tegen Braga alvast voor enkele goede reddingen. Daarnaast werd zowaar Leoni uitgeprobeerd als centrale verdediger. 

Afgekeurde goal en eigen doelpunt

Met die experimentele opstelling kon RSCA niet meteen overtuigen. Zo werden opvallend veel lange ballen gespeeld. Even leek dat wel een voorsprong op te leveren, maar een doelpunt van Amuzu werd (onterecht?) afgekeurd. Bij de start van de tweede periode kwam Braga dan weer op voorsprong na een schot afgeweken op Stroeykens.

Paars-Wit kon vervolgens wel nog langszij komen via een afstandsschot van Amuzu. Maar uiteindelijk haalden de Portugezen het toch met 2-1 na een goal van Martinez. Werk aan de winkel dus bij Anderlecht. Al wordt momenteel vooral richting sportieve baas Fredberg en zijn team gekeken.

Anderlecht talmt te lang op de transfermarkt ...

Meest recent

DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

41
41
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

87
87
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

315
315
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

111
111
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

12
12
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

288
288
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

99
99
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

101
101
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

548
548
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

599
599
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

281
281
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

357
357
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

88
88
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

163
163
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

216
216
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

182
182
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

189
189
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

29
29
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

220
220
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

471
471
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

308
308
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

92
92

Meer sportnieuws