Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

618 stemmen
Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

RSC Anderlecht vertoefde in de voorbije dagen op Portugese bodem om de start van het komende seizoen voor te bereiden. Die stage eindigde zondag ietwat in mineur. Zo verloor Paars-Wit in de afsluitende oefenwedstrijd met 2-1 van SC Braga.

De recordkampioen maakt zich op voor een belangrijk en druk seizoen. In eigen land wil RSCA immers de progressie bevestigen die vorig seizoen werd geboekt en dus opnieuw meedoen voor de prijzen. Daarnaast mikken de Brusselaars ook op een geslaagde rentree in de Europese competities.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Puzzelen in de achterhoede

Daarvoor zal de selectie dan ook voldoende sterk moeten zijn in de breedte. Maar voorlopig is het nog steeds wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato, terwijl het seizoen al binnen een tweetal weken van start gaat. Coach Brian Riemer liet ook al verstaan dat zijn ploeg pas tegen september op punt zal staan.

Vooral in de defensie is de spoeling momenteel bijzonder dun. En dus moest Riemer ook tegen Braga weer puzzelen. In doel liet hij Coosemans zoals verwacht weer starten. Allicht begint hij ook aan het seizoen als nummer één, hij zorgde tegen Braga alvast voor enkele goede reddingen. Daarnaast werd zowaar Leoni uitgeprobeerd als centrale verdediger. 

Afgekeurde goal en eigen doelpunt

Met die experimentele opstelling kon RSCA niet meteen overtuigen. Zo werden opvallend veel lange ballen gespeeld. Even leek dat wel een voorsprong op te leveren, maar een doelpunt van Amuzu werd (onterecht?) afgekeurd. Bij de start van de tweede periode kwam Braga dan weer op voorsprong na een schot afgeweken op Stroeykens.

Paars-Wit kon vervolgens wel nog langszij komen via een afstandsschot van Amuzu. Maar uiteindelijk haalden de Portugezen het toch met 2-1 na een goal van Martinez. Werk aan de winkel dus bij Anderlecht. Al wordt momenteel vooral richting sportieve baas Fredberg en zijn team gekeken.

Anderlecht talmt te lang op de transfermarkt ...

Meest recent

Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

9
9
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

260
260
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

8
8
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

177
177
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

21
21
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

9
9
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

22
22
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

116
116
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

194
194
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

172
172
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

638
638
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

482
482
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

355
355
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

225
225
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

242
242
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

62
62
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

230
230
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

94
94
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

427
427
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

210
210
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

246
246
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

501
501
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

121
121

Meer sportnieuws