Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

door
Anderlecht sluit oefenkamp af met zure nederlaag

RSC Anderlecht vertoefde in de voorbije dagen op Portugese bodem om de start van het komende seizoen voor te bereiden. Die stage eindigde zondag ietwat in mineur. Zo verloor Paars-Wit in de afsluitende oefenwedstrijd met 2-1 van SC Braga.

De recordkampioen maakt zich op voor een belangrijk en druk seizoen. In eigen land wil RSCA immers de progressie bevestigen die vorig seizoen werd geboekt en dus opnieuw meedoen voor de prijzen. Daarnaast mikken de Brusselaars ook op een geslaagde rentree in de Europese competities.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Puzzelen in de achterhoede

Daarvoor zal de selectie dan ook voldoende sterk moeten zijn in de breedte. Maar voorlopig is het nog steeds wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato, terwijl het seizoen al binnen een tweetal weken van start gaat. Coach Brian Riemer liet ook al verstaan dat zijn ploeg pas tegen september op punt zal staan.

Vooral in de defensie is de spoeling momenteel bijzonder dun. En dus moest Riemer ook tegen Braga weer puzzelen. In doel liet hij Coosemans zoals verwacht weer starten. Allicht begint hij ook aan het seizoen als nummer één, hij zorgde tegen Braga alvast voor enkele goede reddingen. Daarnaast werd zowaar Leoni uitgeprobeerd als centrale verdediger. 

Afgekeurde goal en eigen doelpunt

Met die experimentele opstelling kon RSCA niet meteen overtuigen. Zo werden opvallend veel lange ballen gespeeld. Even leek dat wel een voorsprong op te leveren, maar een doelpunt van Amuzu werd (onterecht?) afgekeurd. Bij de start van de tweede periode kwam Braga dan weer op voorsprong na een schot afgeweken op Stroeykens.

Paars-Wit kon vervolgens wel nog langszij komen via een afstandsschot van Amuzu. Maar uiteindelijk haalden de Portugezen het toch met 2-1 na een goal van Martinez. Werk aan de winkel dus bij Anderlecht. Al wordt momenteel vooral richting sportieve baas Fredberg en zijn team gekeken.

Anderlecht talmt te lang op de transfermarkt ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

55
55
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

62
62
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

110
110
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

201
201
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

196
196
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

62
62
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

418
418
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

127
127
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

431
431
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

219
219
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

159
159
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

162
162
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

358
358
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

497
497
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

671
671
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

338
338
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1065
1065
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws