TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht dreigt de strijd om Thomas Delaney te verliezen. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van nabij opvolgt, meldt nu immers dat FC Kopenhagen ook een bod zal uitbrengen bij Sevilla FC. Voorlopig heeft Paars-Wit nog steeds de bovenhand in het dossier, maar de aanslepende onderhandelingen zouden Delaney wel eens in de armen van de Denen kunnen duwen. Ondertussen zou Majeed Ashimeru volgens LDH de interesse genieten van PSV en enkele Duitse clubs. Anderlecht wil het contract van de Ghanees echter verlengen.

AS Roma blijft aan de mouw van Arnaud Bodart trekken. Desondanks slagen de Italianen er vooralsnog niet in om tot een akkoord te komen met Standard. Italiaanse bronnen melden nu dat de Romeinen een nieuw bod van 2 miljoen euro hebben gedaan, daarnaast zouden twee (jonge) spelers de omgekeerde beweging maken. Het is afwachten of Standard op dit voorstel zal ingaan, maar die kans is eerder klein. De Rouches willen vooral cash geld.

KV Mechelen zou Norman Bassette graag definitief in huis halen. En volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de Maneblussers doordrukken in het dossier. Inmiddels werd het bod van KVM opgetrokken tot 1.5 miljoen euro. SM Caen mikt nog steeds op 2 à 2.5 miljoen euro, maar dat verschil kan mogelijk overbrugd worden via bonussen en andere variabelen. In ieder geval zouden de gesprekken in een beslissende fase zijn aanbeland.

Westerlo doet er alles aan om Emin Bayram definitief over te nemen van Galatasaray. De Turkse verdediger spendeerde vorig seizoen al een jaar op huurbasis in 't Kuipje en deed het zeer goed. Een eerste bod werd wel al geweigerd, maar Westerlo lijkt niet op te geven. Volgens het Turkse Fanatik bieden ze nu zelfs 4 miljoen euro plus 50% van de meerwaarde bij een doorverkoop. Afwachten of dat voldoende is voor de Turkse kampioen.

KV Kortrijk lijkt een nieuwe doelman beet te hebben: de IJslander Patrik Gunnarsson. Diens huidige club Viking FK kondigt op haar website aan dat ze een akkoord bereikt hebben met de Kerels over een definitieve transfer. Gunnarsson reist zondag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan hij zijn contract tekenen en is de transfer meteen helemaal rond.

Buitenland

Rode Duivel Amadou Onana staat op punt om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Verschillende bronnen, waaronder de doorgaans betrouwbare transferwatcher David Ornstein, melden dat hij Everton FC zal inruilen voor Aston Villa. Het was naar verluidt coach Unaï Emery die hamerde op de komst van de middenvelder. De nummer vier van afgelopen seizoen in de Premier League zou een contract van vijf jaar hebben klaarliggen voor Onana. De totale transfersom, bonussen inbegrepen, zou kunnen oplopen tot een slordige 60 miljoen euro.

Alexis Saelemaekers is op weg naar de uitgang bij AC Milan en zou wel eens bij een andere Italiaanse club kunnen belanden. Volgens journalist Daniele Longo zou de flankspeler immers naar AS Roma kunnen trekken. Hij zou als pasmunt gebruikt worden in de transfer van Tammy Abraham. De Engelsman is de nieuwste piste die ze bij Milan volgen in de zoektocht naar een nieuwe spits. Milan houdt wel nog meerdere spelers achter de hand als mogelijke pasmunt.

Manchester United lijkt weldra een EK-finalist te strikken. Diverse bronnen melden namelijk dat Ivan Toney op weg is naar Old Trafford. De Engelse international staat momenteel nog onder contract bij Brentford FC. Daar is zijn vertrek echter een uitgemaakte zaak, de club haalde met Igor Thiago (Club Brugge) ook al een opvolger binnen. Verschillende clubs trokken aan Toney's mouw, maar zelf wil hij absoluut naar United. Volgens BILD nam zijn makelaar alvast contact op met Brentford om de deal te bespreken.

Anderlecht gaat verzwakt uit de zomermercato komen ...

Meest recent

'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

0
0
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

33
33
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

78
78
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

27
27
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

83
83
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

43
43
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

78
78
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

254
254
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

224
224
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

128
128
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

415
415
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

319
319
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1088
1088
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

643
643
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

233
233
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

171
171
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

375
375
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

337
337
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

264
264
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

228
228
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

439
439
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

291
291

Meer sportnieuws