TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

772 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht dreigt de strijd om Thomas Delaney te verliezen. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van nabij opvolgt, meldt nu immers dat FC Kopenhagen ook een bod zal uitbrengen bij Sevilla FC. Voorlopig heeft Paars-Wit nog steeds de bovenhand in het dossier, maar de aanslepende onderhandelingen zouden Delaney wel eens in de armen van de Denen kunnen duwen. Ondertussen zou Majeed Ashimeru volgens LDH de interesse genieten van PSV en enkele Duitse clubs. Anderlecht wil het contract van de Ghanees echter verlengen.

AS Roma blijft aan de mouw van Arnaud Bodart trekken. Desondanks slagen de Italianen er vooralsnog niet in om tot een akkoord te komen met Standard. Italiaanse bronnen melden nu dat de Romeinen een nieuw bod van 2 miljoen euro hebben gedaan, daarnaast zouden twee (jonge) spelers de omgekeerde beweging maken. Het is afwachten of Standard op dit voorstel zal ingaan, maar die kans is eerder klein. De Rouches willen vooral cash geld.

KV Mechelen zou Norman Bassette graag definitief in huis halen. En volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de Maneblussers doordrukken in het dossier. Inmiddels werd het bod van KVM opgetrokken tot 1.5 miljoen euro. SM Caen mikt nog steeds op 2 à 2.5 miljoen euro, maar dat verschil kan mogelijk overbrugd worden via bonussen en andere variabelen. In ieder geval zouden de gesprekken in een beslissende fase zijn aanbeland.

Westerlo doet er alles aan om Emin Bayram definitief over te nemen van Galatasaray. De Turkse verdediger spendeerde vorig seizoen al een jaar op huurbasis in 't Kuipje en deed het zeer goed. Een eerste bod werd wel al geweigerd, maar Westerlo lijkt niet op te geven. Volgens het Turkse Fanatik bieden ze nu zelfs 4 miljoen euro plus 50% van de meerwaarde bij een doorverkoop. Afwachten of dat voldoende is voor de Turkse kampioen.

KV Kortrijk lijkt een nieuwe doelman beet te hebben: de IJslander Patrik Gunnarsson. Diens huidige club Viking FK kondigt op haar website aan dat ze een akkoord bereikt hebben met de Kerels over een definitieve transfer. Gunnarsson reist zondag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan hij zijn contract tekenen en is de transfer meteen helemaal rond.

Buitenland

Rode Duivel Amadou Onana staat op punt om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Verschillende bronnen, waaronder de doorgaans betrouwbare transferwatcher David Ornstein, melden dat hij Everton FC zal inruilen voor Aston Villa. Het was naar verluidt coach Unaï Emery die hamerde op de komst van de middenvelder. De nummer vier van afgelopen seizoen in de Premier League zou een contract van vijf jaar hebben klaarliggen voor Onana. De totale transfersom, bonussen inbegrepen, zou kunnen oplopen tot een slordige 60 miljoen euro.

Alexis Saelemaekers is op weg naar de uitgang bij AC Milan en zou wel eens bij een andere Italiaanse club kunnen belanden. Volgens journalist Daniele Longo zou de flankspeler immers naar AS Roma kunnen trekken. Hij zou als pasmunt gebruikt worden in de transfer van Tammy Abraham. De Engelsman is de nieuwste piste die ze bij Milan volgen in de zoektocht naar een nieuwe spits. Milan houdt wel nog meerdere spelers achter de hand als mogelijke pasmunt.

Manchester United lijkt weldra een EK-finalist te strikken. Diverse bronnen melden namelijk dat Ivan Toney op weg is naar Old Trafford. De Engelse international staat momenteel nog onder contract bij Brentford FC. Daar is zijn vertrek echter een uitgemaakte zaak, de club haalde met Igor Thiago (Club Brugge) ook al een opvolger binnen. Verschillende clubs trokken aan Toney's mouw, maar zelf wil hij absoluut naar United. Volgens BILD nam zijn makelaar alvast contact op met Brentford om de deal te bespreken.

Anderlecht gaat verzwakt uit de zomermercato komen ...

Meest recent

Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

4
4
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

2
2
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

15
15
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

24
24
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

185
185
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

357
357
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

118
118
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

79
79
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

111
111
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

135
135
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

172
172
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

147
147
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

132
132
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

453
453
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

523
523
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

817
817
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

242
242
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

201
201
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

530
530
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

182
182
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

307
307
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1016
1016
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

172
172

Meer sportnieuws