TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht dreigt de strijd om Thomas Delaney te verliezen. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van nabij opvolgt, meldt nu immers dat FC Kopenhagen ook een bod zal uitbrengen bij Sevilla FC. Voorlopig heeft Paars-Wit nog steeds de bovenhand in het dossier, maar de aanslepende onderhandelingen zouden Delaney wel eens in de armen van de Denen kunnen duwen. Ondertussen zou Majeed Ashimeru volgens LDH de interesse genieten van PSV en enkele Duitse clubs. Anderlecht wil het contract van de Ghanees echter verlengen.

AS Roma blijft aan de mouw van Arnaud Bodart trekken. Desondanks slagen de Italianen er vooralsnog niet in om tot een akkoord te komen met Standard. Italiaanse bronnen melden nu dat de Romeinen een nieuw bod van 2 miljoen euro hebben gedaan, daarnaast zouden twee (jonge) spelers de omgekeerde beweging maken. Het is afwachten of Standard op dit voorstel zal ingaan, maar die kans is eerder klein. De Rouches willen vooral cash geld.

KV Mechelen zou Norman Bassette graag definitief in huis halen. En volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de Maneblussers doordrukken in het dossier. Inmiddels werd het bod van KVM opgetrokken tot 1.5 miljoen euro. SM Caen mikt nog steeds op 2 à 2.5 miljoen euro, maar dat verschil kan mogelijk overbrugd worden via bonussen en andere variabelen. In ieder geval zouden de gesprekken in een beslissende fase zijn aanbeland.

Westerlo doet er alles aan om Emin Bayram definitief over te nemen van Galatasaray. De Turkse verdediger spendeerde vorig seizoen al een jaar op huurbasis in 't Kuipje en deed het zeer goed. Een eerste bod werd wel al geweigerd, maar Westerlo lijkt niet op te geven. Volgens het Turkse Fanatik bieden ze nu zelfs 4 miljoen euro plus 50% van de meerwaarde bij een doorverkoop. Afwachten of dat voldoende is voor de Turkse kampioen.

KV Kortrijk lijkt een nieuwe doelman beet te hebben: de IJslander Patrik Gunnarsson. Diens huidige club Viking FK kondigt op haar website aan dat ze een akkoord bereikt hebben met de Kerels over een definitieve transfer. Gunnarsson reist zondag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan hij zijn contract tekenen en is de transfer meteen helemaal rond.

Buitenland

Rode Duivel Amadou Onana staat op punt om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Verschillende bronnen, waaronder de doorgaans betrouwbare transferwatcher David Ornstein, melden dat hij Everton FC zal inruilen voor Aston Villa. Het was naar verluidt coach Unaï Emery die hamerde op de komst van de middenvelder. De nummer vier van afgelopen seizoen in de Premier League zou een contract van vijf jaar hebben klaarliggen voor Onana. De totale transfersom, bonussen inbegrepen, zou kunnen oplopen tot een slordige 60 miljoen euro.

Alexis Saelemaekers is op weg naar de uitgang bij AC Milan en zou wel eens bij een andere Italiaanse club kunnen belanden. Volgens journalist Daniele Longo zou de flankspeler immers naar AS Roma kunnen trekken. Hij zou als pasmunt gebruikt worden in de transfer van Tammy Abraham. De Engelsman is de nieuwste piste die ze bij Milan volgen in de zoektocht naar een nieuwe spits. Milan houdt wel nog meerdere spelers achter de hand als mogelijke pasmunt.

Manchester United lijkt weldra een EK-finalist te strikken. Diverse bronnen melden namelijk dat Ivan Toney op weg is naar Old Trafford. De Engelse international staat momenteel nog onder contract bij Brentford FC. Daar is zijn vertrek echter een uitgemaakte zaak, de club haalde met Igor Thiago (Club Brugge) ook al een opvolger binnen. Verschillende clubs trokken aan Toney's mouw, maar zelf wil hij absoluut naar United. Volgens BILD nam zijn makelaar alvast contact op met Brentford om de deal te bespreken.

Anderlecht gaat verzwakt uit de zomermercato komen ...

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

8
8
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

26
26
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

59
59
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

134
134
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

159
159
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

68
68
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

303
303
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

187
187
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

80
80
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

98
98
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

74
74
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

193
193
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

395
395
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

321
321
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

138
138
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

205
205
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

28
28
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

506
506
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

884
884
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

92
92
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

343
343
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

593
593
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

132
132

Meer sportnieuws