TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

772 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe dreun Anderlecht, transferbom Onana'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht dreigt de strijd om Thomas Delaney te verliezen. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van nabij opvolgt, meldt nu immers dat FC Kopenhagen ook een bod zal uitbrengen bij Sevilla FC. Voorlopig heeft Paars-Wit nog steeds de bovenhand in het dossier, maar de aanslepende onderhandelingen zouden Delaney wel eens in de armen van de Denen kunnen duwen. Ondertussen zou Majeed Ashimeru volgens LDH de interesse genieten van PSV en enkele Duitse clubs. Anderlecht wil het contract van de Ghanees echter verlengen.

AS Roma blijft aan de mouw van Arnaud Bodart trekken. Desondanks slagen de Italianen er vooralsnog niet in om tot een akkoord te komen met Standard. Italiaanse bronnen melden nu dat de Romeinen een nieuw bod van 2 miljoen euro hebben gedaan, daarnaast zouden twee (jonge) spelers de omgekeerde beweging maken. Het is afwachten of Standard op dit voorstel zal ingaan, maar die kans is eerder klein. De Rouches willen vooral cash geld.

KV Mechelen zou Norman Bassette graag definitief in huis halen. En volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de Maneblussers doordrukken in het dossier. Inmiddels werd het bod van KVM opgetrokken tot 1.5 miljoen euro. SM Caen mikt nog steeds op 2 à 2.5 miljoen euro, maar dat verschil kan mogelijk overbrugd worden via bonussen en andere variabelen. In ieder geval zouden de gesprekken in een beslissende fase zijn aanbeland.

Westerlo doet er alles aan om Emin Bayram definitief over te nemen van Galatasaray. De Turkse verdediger spendeerde vorig seizoen al een jaar op huurbasis in 't Kuipje en deed het zeer goed. Een eerste bod werd wel al geweigerd, maar Westerlo lijkt niet op te geven. Volgens het Turkse Fanatik bieden ze nu zelfs 4 miljoen euro plus 50% van de meerwaarde bij een doorverkoop. Afwachten of dat voldoende is voor de Turkse kampioen.

KV Kortrijk lijkt een nieuwe doelman beet te hebben: de IJslander Patrik Gunnarsson. Diens huidige club Viking FK kondigt op haar website aan dat ze een akkoord bereikt hebben met de Kerels over een definitieve transfer. Gunnarsson reist zondag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan hij zijn contract tekenen en is de transfer meteen helemaal rond.

Buitenland

Rode Duivel Amadou Onana staat op punt om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Verschillende bronnen, waaronder de doorgaans betrouwbare transferwatcher David Ornstein, melden dat hij Everton FC zal inruilen voor Aston Villa. Het was naar verluidt coach Unaï Emery die hamerde op de komst van de middenvelder. De nummer vier van afgelopen seizoen in de Premier League zou een contract van vijf jaar hebben klaarliggen voor Onana. De totale transfersom, bonussen inbegrepen, zou kunnen oplopen tot een slordige 60 miljoen euro.

Alexis Saelemaekers is op weg naar de uitgang bij AC Milan en zou wel eens bij een andere Italiaanse club kunnen belanden. Volgens journalist Daniele Longo zou de flankspeler immers naar AS Roma kunnen trekken. Hij zou als pasmunt gebruikt worden in de transfer van Tammy Abraham. De Engelsman is de nieuwste piste die ze bij Milan volgen in de zoektocht naar een nieuwe spits. Milan houdt wel nog meerdere spelers achter de hand als mogelijke pasmunt.

Manchester United lijkt weldra een EK-finalist te strikken. Diverse bronnen melden namelijk dat Ivan Toney op weg is naar Old Trafford. De Engelse international staat momenteel nog onder contract bij Brentford FC. Daar is zijn vertrek echter een uitgemaakte zaak, de club haalde met Igor Thiago (Club Brugge) ook al een opvolger binnen. Verschillende clubs trokken aan Toney's mouw, maar zelf wil hij absoluut naar United. Volgens BILD nam zijn makelaar alvast contact op met Brentford om de deal te bespreken.

Anderlecht gaat verzwakt uit de zomermercato komen ...

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

9
9
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

81
81
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

232
232
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

308
308
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

120
120
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

91
91
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

156
156
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

722
722
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

430
430
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

262
262
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

35
35
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

751
751
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

586
586
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

457
457
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

391
391
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

161
161
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws