TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft zijn vierde grote aanwinst van de zomerse transferperiode beet. Via de officiële kanalen werd immers de komst van Gustaf Nilsson bekend gemaakt. De Zweedse spits komt zoals aangekondigd over van Union SG en tekende een contract tot medio 2028 bij de landskampioen. Naar verluidt zou Club een slordige 6 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Dat bedrag zou via bonussen zelfs nog verder kunnen stijgen.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe spits eindelijk beet te hebben. De Limburgers azen al een hele tijd op Hyeon-gyu Oh, die vorig seizoen bij Celtic vrede moest nemen met een rol als invaller. De onderhandelingen met de Schotse kampioen bleken evenwel moeizaam te verlopen. Het Belang van Limburg weet dat er nu echter een doorbraak in de gesprekken is en dat de twee clubs een akkoord naderen. De aanvaller zou inmiddels zelfs al op Belgische bodem vertoeven.

RSC Anderlecht blijft werken aan zijn eerste aanwinsten van de transferperiode. Coach Brian Riemer bevestigde alvast dat er sowieso nog defensieve versterkingen zullen volgen. Ook een nieuwe doelman staat hoog op het prioriteitenlijstje. Zeker nu Kasper Schmeichel definitief lijkt vertrokken. De Deense international staat op punt om zijn transfervrije status te verzilveren met een overgang naar Celtic. Louis Patris is dan weer in beeld bij Serie A-promovendus Venezia.

De strijd om Cameron Puertas lijkt nu helemaal losgebarsten te zijn. Naast Borussia Mönchengladbach en Fulham FC, zou ook Atalanta zijn interesse kenbaar gemaakt hebben. Maar het zal niet bij de bovengenoemde clubs blijven. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de verwachting dat er uiteindelijk vijf à zes clubs concreet naar de hand van Puertas zullen dingen. Ondertussen haalde Union wel een mogelijke opvolger in huis. Zoals verwacht werd Anouar Aït El Hadj overgenomen van KRC Genk.

Cercle Brugge dreigt na zijn puike seizoen enkele sterkhouders kwijt te spelen. Tuttomercatoweb weet dat de Italiaanse eersteklasser Torino wel graten ziet in de komst van Jesper Daland. Voorlopig kreeg Cercle wel nog geen officieel bod binnen. Topschutter Kévin Denkey zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli. Al wordt hij daar pas een concrete optie wanneer Victor Osimhen vertrokken is.

AA Gent heeft zijn tweede aanwinst van de zomer beet. De voorbije dagen zat het er al aan te komen dat Max Dean zou tekenen in de Planet Group Arena en dat is nu ook gebeurd. De 20-jarige Engelse aanvaller zette zijn handtekening onder een overeenkomst tot 2028. Dean komt over van MK Dons. Aan uitgaande zijde kan Jordan Torunarigha dan weer op interesse van het Turkse Trabzonspor rekenen.

Het transferhuiswerk bij KV Kortrijk is nog lang niet af, weet Het Nieuwsblad. KVK is vooral nog op zoek naar een eerste nieuwe doelman. Verder wil coach Freyr Alexandersson vooral zijn kern nog afslanken. De coach wil naar een groep van drie doelmannen en 20 veldspelers, maar momenteel heeft hij nog drie veldspelers op overschot. Er zullen dus nog jongens mogen of moeten vertrekken.

Buitenland

Bayern München blijft zich roeren op de transfermarkt. Zo meldt Le Parisien dat Vincent Kompany en co hun zinnen hebben gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Vandaar werd al een eerste bod van 35 miljoen euro gelanceerd. Dat was zoals verwacht ontoereikend voor Rennes, maar er zou snel een nieuwe poging volgen. Doué zelf staat alvast open voor een verhuis naar de Allianz Arena.

Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt, zoals de voorbije dagen aangekondigd werd, definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad. Dat betaalde zo'n 9 miljoen euro voor de Spaanse back. Goed nieuws voor Anderlecht: de Brusselaars hebben immers recht op 15% van de doorverkoopwaarde van zijn hun ex-speler.

Nilsson wordt een vaste basiskracht bij Club ...

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

91
91
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

149
149
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

49
49
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

49
49
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

137
137
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

109
109
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

32
32
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

91
91
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

199
199
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

445
445
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

50
50
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

263
263
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

60
60
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

315
315
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

86
86
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

41
41
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

253
253
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

179
179
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

313
313
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

114
114
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws