TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft zijn vierde grote aanwinst van de zomerse transferperiode beet. Via de officiële kanalen werd immers de komst van Gustaf Nilsson bekend gemaakt. De Zweedse spits komt zoals aangekondigd over van Union SG en tekende een contract tot medio 2028 bij de landskampioen. Naar verluidt zou Club een slordige 6 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Dat bedrag zou via bonussen zelfs nog verder kunnen stijgen.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe spits eindelijk beet te hebben. De Limburgers azen al een hele tijd op Hyeon-gyu Oh, die vorig seizoen bij Celtic vrede moest nemen met een rol als invaller. De onderhandelingen met de Schotse kampioen bleken evenwel moeizaam te verlopen. Het Belang van Limburg weet dat er nu echter een doorbraak in de gesprekken is en dat de twee clubs een akkoord naderen. De aanvaller zou inmiddels zelfs al op Belgische bodem vertoeven.

RSC Anderlecht blijft werken aan zijn eerste aanwinsten van de transferperiode. Coach Brian Riemer bevestigde alvast dat er sowieso nog defensieve versterkingen zullen volgen. Ook een nieuwe doelman staat hoog op het prioriteitenlijstje. Zeker nu Kasper Schmeichel definitief lijkt vertrokken. De Deense international staat op punt om zijn transfervrije status te verzilveren met een overgang naar Celtic. Louis Patris is dan weer in beeld bij Serie A-promovendus Venezia.

De strijd om Cameron Puertas lijkt nu helemaal losgebarsten te zijn. Naast Borussia Mönchengladbach en Fulham FC, zou ook Atalanta zijn interesse kenbaar gemaakt hebben. Maar het zal niet bij de bovengenoemde clubs blijven. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de verwachting dat er uiteindelijk vijf à zes clubs concreet naar de hand van Puertas zullen dingen. Ondertussen haalde Union wel een mogelijke opvolger in huis. Zoals verwacht werd Anouar Aït El Hadj overgenomen van KRC Genk.

Cercle Brugge dreigt na zijn puike seizoen enkele sterkhouders kwijt te spelen. Tuttomercatoweb weet dat de Italiaanse eersteklasser Torino wel graten ziet in de komst van Jesper Daland. Voorlopig kreeg Cercle wel nog geen officieel bod binnen. Topschutter Kévin Denkey zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli. Al wordt hij daar pas een concrete optie wanneer Victor Osimhen vertrokken is.

AA Gent heeft zijn tweede aanwinst van de zomer beet. De voorbije dagen zat het er al aan te komen dat Max Dean zou tekenen in de Planet Group Arena en dat is nu ook gebeurd. De 20-jarige Engelse aanvaller zette zijn handtekening onder een overeenkomst tot 2028. Dean komt over van MK Dons. Aan uitgaande zijde kan Jordan Torunarigha dan weer op interesse van het Turkse Trabzonspor rekenen.

Het transferhuiswerk bij KV Kortrijk is nog lang niet af, weet Het Nieuwsblad. KVK is vooral nog op zoek naar een eerste nieuwe doelman. Verder wil coach Freyr Alexandersson vooral zijn kern nog afslanken. De coach wil naar een groep van drie doelmannen en 20 veldspelers, maar momenteel heeft hij nog drie veldspelers op overschot. Er zullen dus nog jongens mogen of moeten vertrekken.

Buitenland

Bayern München blijft zich roeren op de transfermarkt. Zo meldt Le Parisien dat Vincent Kompany en co hun zinnen hebben gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Vandaar werd al een eerste bod van 35 miljoen euro gelanceerd. Dat was zoals verwacht ontoereikend voor Rennes, maar er zou snel een nieuwe poging volgen. Doué zelf staat alvast open voor een verhuis naar de Allianz Arena.

Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt, zoals de voorbije dagen aangekondigd werd, definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad. Dat betaalde zo'n 9 miljoen euro voor de Spaanse back. Goed nieuws voor Anderlecht: de Brusselaars hebben immers recht op 15% van de doorverkoopwaarde van zijn hun ex-speler.

Nilsson wordt een vaste basiskracht bij Club ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

42
42
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

42
42
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

61
61
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

98
98
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

47
47
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

164
164
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

62
62
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

76
76
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

408
408
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

368
368
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

810
810
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

277
277
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

440
440
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

256
256
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1007
1007
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

337
337
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

392
392
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

107
107
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

583
583

Meer sportnieuws