TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft zijn vierde grote aanwinst van de zomerse transferperiode beet. Via de officiële kanalen werd immers de komst van Gustaf Nilsson bekend gemaakt. De Zweedse spits komt zoals aangekondigd over van Union SG en tekende een contract tot medio 2028 bij de landskampioen. Naar verluidt zou Club een slordige 6 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Dat bedrag zou via bonussen zelfs nog verder kunnen stijgen.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe spits eindelijk beet te hebben. De Limburgers azen al een hele tijd op Hyeon-gyu Oh, die vorig seizoen bij Celtic vrede moest nemen met een rol als invaller. De onderhandelingen met de Schotse kampioen bleken evenwel moeizaam te verlopen. Het Belang van Limburg weet dat er nu echter een doorbraak in de gesprekken is en dat de twee clubs een akkoord naderen. De aanvaller zou inmiddels zelfs al op Belgische bodem vertoeven.

RSC Anderlecht blijft werken aan zijn eerste aanwinsten van de transferperiode. Coach Brian Riemer bevestigde alvast dat er sowieso nog defensieve versterkingen zullen volgen. Ook een nieuwe doelman staat hoog op het prioriteitenlijstje. Zeker nu Kasper Schmeichel definitief lijkt vertrokken. De Deense international staat op punt om zijn transfervrije status te verzilveren met een overgang naar Celtic. Louis Patris is dan weer in beeld bij Serie A-promovendus Venezia.

De strijd om Cameron Puertas lijkt nu helemaal losgebarsten te zijn. Naast Borussia Mönchengladbach en Fulham FC, zou ook Atalanta zijn interesse kenbaar gemaakt hebben. Maar het zal niet bij de bovengenoemde clubs blijven. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de verwachting dat er uiteindelijk vijf à zes clubs concreet naar de hand van Puertas zullen dingen. Ondertussen haalde Union wel een mogelijke opvolger in huis. Zoals verwacht werd Anouar Aït El Hadj overgenomen van KRC Genk.

Cercle Brugge dreigt na zijn puike seizoen enkele sterkhouders kwijt te spelen. Tuttomercatoweb weet dat de Italiaanse eersteklasser Torino wel graten ziet in de komst van Jesper Daland. Voorlopig kreeg Cercle wel nog geen officieel bod binnen. Topschutter Kévin Denkey zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli. Al wordt hij daar pas een concrete optie wanneer Victor Osimhen vertrokken is.

AA Gent heeft zijn tweede aanwinst van de zomer beet. De voorbije dagen zat het er al aan te komen dat Max Dean zou tekenen in de Planet Group Arena en dat is nu ook gebeurd. De 20-jarige Engelse aanvaller zette zijn handtekening onder een overeenkomst tot 2028. Dean komt over van MK Dons. Aan uitgaande zijde kan Jordan Torunarigha dan weer op interesse van het Turkse Trabzonspor rekenen.

Het transferhuiswerk bij KV Kortrijk is nog lang niet af, weet Het Nieuwsblad. KVK is vooral nog op zoek naar een eerste nieuwe doelman. Verder wil coach Freyr Alexandersson vooral zijn kern nog afslanken. De coach wil naar een groep van drie doelmannen en 20 veldspelers, maar momenteel heeft hij nog drie veldspelers op overschot. Er zullen dus nog jongens mogen of moeten vertrekken.

Buitenland

Bayern München blijft zich roeren op de transfermarkt. Zo meldt Le Parisien dat Vincent Kompany en co hun zinnen hebben gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Vandaar werd al een eerste bod van 35 miljoen euro gelanceerd. Dat was zoals verwacht ontoereikend voor Rennes, maar er zou snel een nieuwe poging volgen. Doué zelf staat alvast open voor een verhuis naar de Allianz Arena.

Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt, zoals de voorbije dagen aangekondigd werd, definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad. Dat betaalde zo'n 9 miljoen euro voor de Spaanse back. Goed nieuws voor Anderlecht: de Brusselaars hebben immers recht op 15% van de doorverkoopwaarde van zijn hun ex-speler.

Nilsson wordt een vaste basiskracht bij Club ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

12
12
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

70
70
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

14
14
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

55
55
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

111
111
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

262
262
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

70
70
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

190
190
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

214
214
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

84
84
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1659
1659
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

465
465
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

196
196
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

145
145
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

654
654
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

61
61
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

40
40
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

123
123
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

386
386
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

243
243
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

91
91
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

85
85

Meer sportnieuws