TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

545 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft zijn vierde grote aanwinst van de zomerse transferperiode beet. Via de officiële kanalen werd immers de komst van Gustaf Nilsson bekend gemaakt. De Zweedse spits komt zoals aangekondigd over van Union SG en tekende een contract tot medio 2028 bij de landskampioen. Naar verluidt zou Club een slordige 6 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Dat bedrag zou via bonussen zelfs nog verder kunnen stijgen.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe spits eindelijk beet te hebben. De Limburgers azen al een hele tijd op Hyeon-gyu Oh, die vorig seizoen bij Celtic vrede moest nemen met een rol als invaller. De onderhandelingen met de Schotse kampioen bleken evenwel moeizaam te verlopen. Het Belang van Limburg weet dat er nu echter een doorbraak in de gesprekken is en dat de twee clubs een akkoord naderen. De aanvaller zou inmiddels zelfs al op Belgische bodem vertoeven.

RSC Anderlecht blijft werken aan zijn eerste aanwinsten van de transferperiode. Coach Brian Riemer bevestigde alvast dat er sowieso nog defensieve versterkingen zullen volgen. Ook een nieuwe doelman staat hoog op het prioriteitenlijstje. Zeker nu Kasper Schmeichel definitief lijkt vertrokken. De Deense international staat op punt om zijn transfervrije status te verzilveren met een overgang naar Celtic. Louis Patris is dan weer in beeld bij Serie A-promovendus Venezia.

De strijd om Cameron Puertas lijkt nu helemaal losgebarsten te zijn. Naast Borussia Mönchengladbach en Fulham FC, zou ook Atalanta zijn interesse kenbaar gemaakt hebben. Maar het zal niet bij de bovengenoemde clubs blijven. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de verwachting dat er uiteindelijk vijf à zes clubs concreet naar de hand van Puertas zullen dingen. Ondertussen haalde Union wel een mogelijke opvolger in huis. Zoals verwacht werd Anouar Aït El Hadj overgenomen van KRC Genk.

Cercle Brugge dreigt na zijn puike seizoen enkele sterkhouders kwijt te spelen. Tuttomercatoweb weet dat de Italiaanse eersteklasser Torino wel graten ziet in de komst van Jesper Daland. Voorlopig kreeg Cercle wel nog geen officieel bod binnen. Topschutter Kévin Denkey zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli. Al wordt hij daar pas een concrete optie wanneer Victor Osimhen vertrokken is.

AA Gent heeft zijn tweede aanwinst van de zomer beet. De voorbije dagen zat het er al aan te komen dat Max Dean zou tekenen in de Planet Group Arena en dat is nu ook gebeurd. De 20-jarige Engelse aanvaller zette zijn handtekening onder een overeenkomst tot 2028. Dean komt over van MK Dons. Aan uitgaande zijde kan Jordan Torunarigha dan weer op interesse van het Turkse Trabzonspor rekenen.

Het transferhuiswerk bij KV Kortrijk is nog lang niet af, weet Het Nieuwsblad. KVK is vooral nog op zoek naar een eerste nieuwe doelman. Verder wil coach Freyr Alexandersson vooral zijn kern nog afslanken. De coach wil naar een groep van drie doelmannen en 20 veldspelers, maar momenteel heeft hij nog drie veldspelers op overschot. Er zullen dus nog jongens mogen of moeten vertrekken.

Buitenland

Bayern München blijft zich roeren op de transfermarkt. Zo meldt Le Parisien dat Vincent Kompany en co hun zinnen hebben gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Vandaar werd al een eerste bod van 35 miljoen euro gelanceerd. Dat was zoals verwacht ontoereikend voor Rennes, maar er zou snel een nieuwe poging volgen. Doué zelf staat alvast open voor een verhuis naar de Allianz Arena.

Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt, zoals de voorbije dagen aangekondigd werd, definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad. Dat betaalde zo'n 9 miljoen euro voor de Spaanse back. Goed nieuws voor Anderlecht: de Brusselaars hebben immers recht op 15% van de doorverkoopwaarde van zijn hun ex-speler.

Nilsson wordt een vaste basiskracht bij Club ...

Meest recent

Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

7
7
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

105
105
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

100
100
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

173
173
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

87
87
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

570
570
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

146
146
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

34
34
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

181
181
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

193
193
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

693
693
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

91
91
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

147
147
Match in LA, Engelse topref: alle details België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

506
506
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

215
215
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

493
493
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

596
596
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

250
250
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

838
838
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

382
382
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

965
965
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

249
249
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

351
351
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

896
896
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1148
1148

Meer sportnieuws