TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat miljoenen rollen, toptransfer Schmeichel'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft zijn vierde grote aanwinst van de zomerse transferperiode beet. Via de officiële kanalen werd immers de komst van Gustaf Nilsson bekend gemaakt. De Zweedse spits komt zoals aangekondigd over van Union SG en tekende een contract tot medio 2028 bij de landskampioen. Naar verluidt zou Club een slordige 6 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Dat bedrag zou via bonussen zelfs nog verder kunnen stijgen.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe spits eindelijk beet te hebben. De Limburgers azen al een hele tijd op Hyeon-gyu Oh, die vorig seizoen bij Celtic vrede moest nemen met een rol als invaller. De onderhandelingen met de Schotse kampioen bleken evenwel moeizaam te verlopen. Het Belang van Limburg weet dat er nu echter een doorbraak in de gesprekken is en dat de twee clubs een akkoord naderen. De aanvaller zou inmiddels zelfs al op Belgische bodem vertoeven.

RSC Anderlecht blijft werken aan zijn eerste aanwinsten van de transferperiode. Coach Brian Riemer bevestigde alvast dat er sowieso nog defensieve versterkingen zullen volgen. Ook een nieuwe doelman staat hoog op het prioriteitenlijstje. Zeker nu Kasper Schmeichel definitief lijkt vertrokken. De Deense international staat op punt om zijn transfervrije status te verzilveren met een overgang naar Celtic. Louis Patris is dan weer in beeld bij Serie A-promovendus Venezia.

De strijd om Cameron Puertas lijkt nu helemaal losgebarsten te zijn. Naast Borussia Mönchengladbach en Fulham FC, zou ook Atalanta zijn interesse kenbaar gemaakt hebben. Maar het zal niet bij de bovengenoemde clubs blijven. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de verwachting dat er uiteindelijk vijf à zes clubs concreet naar de hand van Puertas zullen dingen. Ondertussen haalde Union wel een mogelijke opvolger in huis. Zoals verwacht werd Anouar Aït El Hadj overgenomen van KRC Genk.

Cercle Brugge dreigt na zijn puike seizoen enkele sterkhouders kwijt te spelen. Tuttomercatoweb weet dat de Italiaanse eersteklasser Torino wel graten ziet in de komst van Jesper Daland. Voorlopig kreeg Cercle wel nog geen officieel bod binnen. Topschutter Kévin Denkey zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli. Al wordt hij daar pas een concrete optie wanneer Victor Osimhen vertrokken is.

AA Gent heeft zijn tweede aanwinst van de zomer beet. De voorbije dagen zat het er al aan te komen dat Max Dean zou tekenen in de Planet Group Arena en dat is nu ook gebeurd. De 20-jarige Engelse aanvaller zette zijn handtekening onder een overeenkomst tot 2028. Dean komt over van MK Dons. Aan uitgaande zijde kan Jordan Torunarigha dan weer op interesse van het Turkse Trabzonspor rekenen.

Het transferhuiswerk bij KV Kortrijk is nog lang niet af, weet Het Nieuwsblad. KVK is vooral nog op zoek naar een eerste nieuwe doelman. Verder wil coach Freyr Alexandersson vooral zijn kern nog afslanken. De coach wil naar een groep van drie doelmannen en 20 veldspelers, maar momenteel heeft hij nog drie veldspelers op overschot. Er zullen dus nog jongens mogen of moeten vertrekken.

Buitenland

Bayern München blijft zich roeren op de transfermarkt. Zo meldt Le Parisien dat Vincent Kompany en co hun zinnen hebben gezet op Désiré Doué. Deze 19-jarige aanvaller speelt momenteel nog bij Stade Rennais en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op de Europese velden. Vandaar werd al een eerste bod van 35 miljoen euro gelanceerd. Dat was zoals verwacht ontoereikend voor Rennes, maar er zou snel een nieuwe poging volgen. Doué zelf staat alvast open voor een verhuis naar de Allianz Arena.

Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt, zoals de voorbije dagen aangekondigd werd, definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad. Dat betaalde zo'n 9 miljoen euro voor de Spaanse back. Goed nieuws voor Anderlecht: de Brusselaars hebben immers recht op 15% van de doorverkoopwaarde van zijn hun ex-speler.

Nilsson wordt een vaste basiskracht bij Club ...

Meest recent

'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

11
11
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

52
52
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

51
51
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

99
99
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

106
106
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

156
156
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

125
125
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

176
176
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

212
212
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

269
269
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

136
136
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

215
215
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

255
255
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

197
197
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

115
115
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

400
400

Meer sportnieuws