Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

772
Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

Club Brugge maakt zich op voor een druk seizoen waarin het opnieuw wil meedoen voor de prijzen in eigen land en een goede beurt wil maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor rekent men onder meer op Hans Vanaken. Die wil voorlopig van geen stoppen weten.

Na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste niveau bij KSC Lokeren, versierde Vanaken in het voorjaar van 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek de start van een succeshuwelijk. Zo groeide de spelmaker er uit tot één van de clublegendes en won hij er de ene grote prijs na de andere.

LEES OOK: Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Enkele jaren doorgaan

Inmiddels werd Vanaken al zes keer kampioen met Blauw-Zwart, wat van hem een gedeelde recordhouder maakt. Maar de Limburger nadert onvermijdelijk de herfst van zijn carrière. Eind augstus viert hij alweer zijn 32ste verjaardag. Desondanks is stoppen bij Club of als profvoetballer in het algemeen, nog lang niet aan de orde.

Bij Het Laatste Nieuws werd de aanvoerder zelfs gevraagd of hij niet kan doorgaan tot zijn 40ste. "Ik zal sowieso doorgaan zolang het kan. Ik zei al eens dat ik tot mijn 36ste of 37ste wil voetballen, maar als het langer kan...", klinkt het. "Vandaag geniet ik nog steeds volop van het spelletje. Mocht dat ooit verdwijnen, los van het fysieke aspect, dan stop ik ermee."

Derde Gouden Schoen?

Ondertussen heeft Vanaken bij Club wel al zowat alles gewonnen wat er te winnen valt. Toch liggen er zeker nog enkele mooie uitdagingen op hem te wachten. Bijvoorbeeld voor de derde keer in zijn carrière met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Na een sterke tweede helft van vorig seizoen, krijgt hij daar bij de volgende editie misschien wel dé kans toe.

Volgens Vanaken is die derde Gouden Schoen allerminst een obsessie, eerder een gevolg van goede prestaties op het veld. "Dan zou die Gouden Schoen wel een bekroning zijn voor een mooi jaar. Ik heb nog plaats, dus die Schoen is altijd welkom", stelt hij. "Ik denk wel dat ik voor mijn eerste half seizoen veel punten kan krijgen. Er is nog een tweede helft, dus is het afwachten. Bij mij is het ook wel zo dat ik afhankelijk ben van wat anderen doen. Als een speler hetzelfde presteert als ik, zal hij daarvoor misschien veel meer punten krijgen."

Vanaken wint op termijn zijn derde Gouden Schoen ...

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

8
8
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

3
3
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

16
16
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

51
51
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

52
52
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

37
37
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

18
18
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

105
105
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

34
34
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

216
216
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

102
102
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

231
231
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

58
58
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

51
51
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215

Meer sportnieuws