Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

door
Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

Club Brugge maakt zich op voor een druk seizoen waarin het opnieuw wil meedoen voor de prijzen in eigen land en een goede beurt wil maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor rekent men onder meer op Hans Vanaken. Die wil voorlopig van geen stoppen weten.

Na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste niveau bij KSC Lokeren, versierde Vanaken in het voorjaar van 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek de start van een succeshuwelijk. Zo groeide de spelmaker er uit tot één van de clublegendes en won hij er de ene grote prijs na de andere.

LEES OOK: Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Enkele jaren doorgaan

Inmiddels werd Vanaken al zes keer kampioen met Blauw-Zwart, wat van hem een gedeelde recordhouder maakt. Maar de Limburger nadert onvermijdelijk de herfst van zijn carrière. Eind augstus viert hij alweer zijn 32ste verjaardag. Desondanks is stoppen bij Club of als profvoetballer in het algemeen, nog lang niet aan de orde.

Bij Het Laatste Nieuws werd de aanvoerder zelfs gevraagd of hij niet kan doorgaan tot zijn 40ste. "Ik zal sowieso doorgaan zolang het kan. Ik zei al eens dat ik tot mijn 36ste of 37ste wil voetballen, maar als het langer kan...", klinkt het. "Vandaag geniet ik nog steeds volop van het spelletje. Mocht dat ooit verdwijnen, los van het fysieke aspect, dan stop ik ermee."

Derde Gouden Schoen?

Ondertussen heeft Vanaken bij Club wel al zowat alles gewonnen wat er te winnen valt. Toch liggen er zeker nog enkele mooie uitdagingen op hem te wachten. Bijvoorbeeld voor de derde keer in zijn carrière met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Na een sterke tweede helft van vorig seizoen, krijgt hij daar bij de volgende editie misschien wel dé kans toe.

Volgens Vanaken is die derde Gouden Schoen allerminst een obsessie, eerder een gevolg van goede prestaties op het veld. "Dan zou die Gouden Schoen wel een bekroning zijn voor een mooi jaar. Ik heb nog plaats, dus die Schoen is altijd welkom", stelt hij. "Ik denk wel dat ik voor mijn eerste half seizoen veel punten kan krijgen. Er is nog een tweede helft, dus is het afwachten. Bij mij is het ook wel zo dat ik afhankelijk ben van wat anderen doen. Als een speler hetzelfde presteert als ik, zal hij daarvoor misschien veel meer punten krijgen."

Vanaken wint op termijn zijn derde Gouden Schoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

76
76
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

84
84
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

59
59
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

134
134
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

52
52
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

84
84
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

48
48
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

122
122
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

214
214
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1255
1255
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

130
130
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

64
64
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

179
179
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

368
368
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

140
140
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

190
190
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

97
97
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

358
358
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws