Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

772
Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

Club Brugge maakt zich op voor een druk seizoen waarin het opnieuw wil meedoen voor de prijzen in eigen land en een goede beurt wil maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor rekent men onder meer op Hans Vanaken. Die wil voorlopig van geen stoppen weten.

Na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste niveau bij KSC Lokeren, versierde Vanaken in het voorjaar van 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek de start van een succeshuwelijk. Zo groeide de spelmaker er uit tot één van de clublegendes en won hij er de ene grote prijs na de andere.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Enkele jaren doorgaan

Inmiddels werd Vanaken al zes keer kampioen met Blauw-Zwart, wat van hem een gedeelde recordhouder maakt. Maar de Limburger nadert onvermijdelijk de herfst van zijn carrière. Eind augstus viert hij alweer zijn 32ste verjaardag. Desondanks is stoppen bij Club of als profvoetballer in het algemeen, nog lang niet aan de orde.

Bij Het Laatste Nieuws werd de aanvoerder zelfs gevraagd of hij niet kan doorgaan tot zijn 40ste. "Ik zal sowieso doorgaan zolang het kan. Ik zei al eens dat ik tot mijn 36ste of 37ste wil voetballen, maar als het langer kan...", klinkt het. "Vandaag geniet ik nog steeds volop van het spelletje. Mocht dat ooit verdwijnen, los van het fysieke aspect, dan stop ik ermee."

Derde Gouden Schoen?

Ondertussen heeft Vanaken bij Club wel al zowat alles gewonnen wat er te winnen valt. Toch liggen er zeker nog enkele mooie uitdagingen op hem te wachten. Bijvoorbeeld voor de derde keer in zijn carrière met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Na een sterke tweede helft van vorig seizoen, krijgt hij daar bij de volgende editie misschien wel dé kans toe.

Volgens Vanaken is die derde Gouden Schoen allerminst een obsessie, eerder een gevolg van goede prestaties op het veld. "Dan zou die Gouden Schoen wel een bekroning zijn voor een mooi jaar. Ik heb nog plaats, dus die Schoen is altijd welkom", stelt hij. "Ik denk wel dat ik voor mijn eerste half seizoen veel punten kan krijgen. Er is nog een tweede helft, dus is het afwachten. Bij mij is het ook wel zo dat ik afhankelijk ben van wat anderen doen. Als een speler hetzelfde presteert als ik, zal hij daarvoor misschien veel meer punten krijgen."

Vanaken wint op termijn zijn derde Gouden Schoen ...

Meest recent

Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

20
20
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

22
22
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

88
88
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

33
33
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

120
120
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

210
210
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

32
32
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

263
263
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

217
217
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

99
99
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

161
161
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

21
21
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

68
68
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

42
42
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

96
96
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

36
36
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

494
494
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

115
115
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

75
75

Meer sportnieuws