Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

772
Vanaken doet straffe uitspraak over voetbaltoekomst

Club Brugge maakt zich op voor een druk seizoen waarin het opnieuw wil meedoen voor de prijzen in eigen land en een goede beurt wil maken in de vernieuwde Champions League. Daarvoor rekent men onder meer op Hans Vanaken. Die wil voorlopig van geen stoppen weten.

Na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste niveau bij KSC Lokeren, versierde Vanaken in het voorjaar van 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek de start van een succeshuwelijk. Zo groeide de spelmaker er uit tot één van de clublegendes en won hij er de ene grote prijs na de andere.

LEES OOK: Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Enkele jaren doorgaan

Inmiddels werd Vanaken al zes keer kampioen met Blauw-Zwart, wat van hem een gedeelde recordhouder maakt. Maar de Limburger nadert onvermijdelijk de herfst van zijn carrière. Eind augstus viert hij alweer zijn 32ste verjaardag. Desondanks is stoppen bij Club of als profvoetballer in het algemeen, nog lang niet aan de orde.

Bij Het Laatste Nieuws werd de aanvoerder zelfs gevraagd of hij niet kan doorgaan tot zijn 40ste. "Ik zal sowieso doorgaan zolang het kan. Ik zei al eens dat ik tot mijn 36ste of 37ste wil voetballen, maar als het langer kan...", klinkt het. "Vandaag geniet ik nog steeds volop van het spelletje. Mocht dat ooit verdwijnen, los van het fysieke aspect, dan stop ik ermee."

Derde Gouden Schoen?

Ondertussen heeft Vanaken bij Club wel al zowat alles gewonnen wat er te winnen valt. Toch liggen er zeker nog enkele mooie uitdagingen op hem te wachten. Bijvoorbeeld voor de derde keer in zijn carrière met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Na een sterke tweede helft van vorig seizoen, krijgt hij daar bij de volgende editie misschien wel dé kans toe.

Volgens Vanaken is die derde Gouden Schoen allerminst een obsessie, eerder een gevolg van goede prestaties op het veld. "Dan zou die Gouden Schoen wel een bekroning zijn voor een mooi jaar. Ik heb nog plaats, dus die Schoen is altijd welkom", stelt hij. "Ik denk wel dat ik voor mijn eerste half seizoen veel punten kan krijgen. Er is nog een tweede helft, dus is het afwachten. Bij mij is het ook wel zo dat ik afhankelijk ben van wat anderen doen. Als een speler hetzelfde presteert als ik, zal hij daarvoor misschien veel meer punten krijgen."

Vanaken wint op termijn zijn derde Gouden Schoen ...

Meest recent

Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

0
0
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

9
9
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

11
11
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

23
23
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

50
50
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

264
264
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

170
170
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

277
277
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

311
311
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

379
379
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

351
351
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

111
111
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

51
51
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

134
134
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

157
157
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

43
43
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

94
94
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

120
120
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

57
57
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

134
134
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

77
77
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

272
272
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47

Meer sportnieuws