Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

1718 stemmen
Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

Gustaf Nilsson komt met een stevig prijskaartje van 6 miljoen euro naar Club Brugge, dat met bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Nilsson, bekend om zijn lengte, kracht en scorend vermogen, moet een directe impact maken in Brugge.

Zijn veelzijdigheid en doelpunteninstinct maken hem een waardevolle toevoeging voor Club, dat streeft naar succes vanaf dag één. De overige spitsen Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera zullen vrede moeten nemen met een plaats in Nilssons schaduw.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Nilsson wint sportieve en financiële jackpot bij Club Brugge

Na een intensieve onderhandelingsweek heeft Club Brugge zijn gedroomde opvolger voor Igor Thiago gevonden: Gustaf Nilsson van Union SG wordt de nieuwe aanvalsleider van blauw-zwart.

De landskampioen startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro plus bonussen, en sloot de deal af op 6 miljoen euro, een bedrag dat kan oplopen tot 7 miljoen met extra bonussen.

Club Brugge bereikte snel overeenstemming met Nilsson, die in Brugge aanzienlijk meer kan verdienen dan in Brussel. Bij Union SG verdiende de Zweed geen duizelingwekkend salaris, maar bij Club Brugge zal hij zich financieel sterk verbeteren.

“Het is bekend dat Club Brugge dieper in de buidel kan tasten dan Union, en blauw-zwart zal dat ook doen. Zijn salaris zal dus fors stijgen ten opzichte van zijn loon bij Union”, aldus Het Nieuwsblad.

Daarnaast biedt het vooruitzicht om in de Champions League te spelen een extra motivatie voor Nilsson. Geen wonder dus dat hij al meer dan een week akkoord is met Club Brugge.

Concurrentie schrikt: Nilsson moet direct zijn stempel zetten

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Gustaf Nilsson voegt een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

De landskampioen zocht specifiek naar een spits die werkkracht, gestalte en scorend vermogen combineert, en dat profiel vonden ze in Nilsson. De Zweed is een ander type aanvaller dan de huidige spitsen en moet direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge.

Nilsson is al vertrouwd met de Belgische competitie en kan meteen ingezet worden. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

De Zweedse international is bovendien veelzijdig en rendeert zowel in een tweespitsensysteem als in een formatie met slechts één diepe spits.

Nilsson: kracht, techniek, balvast en doelpunten

Gustaf Nilsson is een spits die niet alleen makkelijk scoort, maar ook de ploeg naar een hoger niveau tilt. Met zijn lengte van 1,96 meter past de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge.

Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel. Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maken hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans.

“Nilsson is technisch geen Dolberg, maar hij weegt verdorie op een verdediging”, merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws. Naast zijn aanvallende kwaliteiten, kan de 27-jarige Nilsson ook verdedigend zijn mannetje staan en als breekijzer dienen bij stilstaande situaties.

Op basis van zijn indrukwekkende prestaties was Gustaf Nilsson een enorme revelatie in de Jupiler Pro League en speelde hij zijn beste seizoen ooit.

“Gustaf Nilsson, De Onverzettelijke”, kopte Het Laatste Nieuws. “Een 10 voor elegantie en stijl zal hij nooit krijgen, maar wat is die Nilsson een verdomd nuttige spits. Je bent er nooit klaar mee. Niet in de lucht, noch over de grond.”

Union moest Nilsson verkopen

Het vertrek van Gustaf Nilsson brengt Union SG in grote problemen. Eerder verliet Mohamed Amoura de club al voor VfL Wolfsburg, waardoor de nieuwe coach Sebastien Pocognoli een geheel nieuwe aanvalslinie moet samenstellen.

Hoewel de club met Promise David en Mohammed Fuseini al twee nieuwe spitsen heeft aangetrokken, en ook Dennis Eyckert Ayensa nog beschikbaar is, zal de druk vooral op Kevin Rodriguez komen te liggen als de nieuwe targetman van het team.

Daarnaast is Elton Kabangu, ondanks een teleurstellend eerste seizoen, nog steeds aanwezig in Brussel, net als de jonge Christian Makaté. Union had weinig keuze in het laten vertrekken van Nilsson.

De Brusselaars moeten spelers verkopen om hun financiën in evenwicht te brengen, aangezien hun budgetten niet zo groot zijn in vergelijking met de Belgische topclubs.

Nilsson wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

38
38
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

3
3
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

22
22
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

21
21
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

65
65
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

65
65
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

149
149
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

171
171
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

117
117
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

207
207
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

53
53
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

201
201
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

156
156
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

200
200
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

115
115
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

151
151
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

78
78
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

365
365
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

166
166
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

69
69
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

438
438
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

376
376
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

583
583
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

598
598
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws