Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

1718
Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

Gustaf Nilsson komt met een stevig prijskaartje van 6 miljoen euro naar Club Brugge, dat met bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Nilsson, bekend om zijn lengte, kracht en scorend vermogen, moet een directe impact maken in Brugge.

Zijn veelzijdigheid en doelpunteninstinct maken hem een waardevolle toevoeging voor Club, dat streeft naar succes vanaf dag één. De overige spitsen Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera zullen vrede moeten nemen met een plaats in Nilssons schaduw.

LEES OOK: 'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Nilsson wint sportieve en financiële jackpot bij Club Brugge

Na een intensieve onderhandelingsweek heeft Club Brugge zijn gedroomde opvolger voor Igor Thiago gevonden: Gustaf Nilsson van Union SG wordt de nieuwe aanvalsleider van blauw-zwart.

De landskampioen startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro plus bonussen, en sloot de deal af op 6 miljoen euro, een bedrag dat kan oplopen tot 7 miljoen met extra bonussen.

Club Brugge bereikte snel overeenstemming met Nilsson, die in Brugge aanzienlijk meer kan verdienen dan in Brussel. Bij Union SG verdiende de Zweed geen duizelingwekkend salaris, maar bij Club Brugge zal hij zich financieel sterk verbeteren.

“Het is bekend dat Club Brugge dieper in de buidel kan tasten dan Union, en blauw-zwart zal dat ook doen. Zijn salaris zal dus fors stijgen ten opzichte van zijn loon bij Union”, aldus Het Nieuwsblad.

Daarnaast biedt het vooruitzicht om in de Champions League te spelen een extra motivatie voor Nilsson. Geen wonder dus dat hij al meer dan een week akkoord is met Club Brugge.

Concurrentie schrikt: Nilsson moet direct zijn stempel zetten

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Gustaf Nilsson voegt een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

De landskampioen zocht specifiek naar een spits die werkkracht, gestalte en scorend vermogen combineert, en dat profiel vonden ze in Nilsson. De Zweed is een ander type aanvaller dan de huidige spitsen en moet direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge.

Nilsson is al vertrouwd met de Belgische competitie en kan meteen ingezet worden. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

De Zweedse international is bovendien veelzijdig en rendeert zowel in een tweespitsensysteem als in een formatie met slechts één diepe spits.

Nilsson: kracht, techniek, balvast en doelpunten

Gustaf Nilsson is een spits die niet alleen makkelijk scoort, maar ook de ploeg naar een hoger niveau tilt. Met zijn lengte van 1,96 meter past de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge.

Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel. Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maken hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans.

“Nilsson is technisch geen Dolberg, maar hij weegt verdorie op een verdediging”, merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws. Naast zijn aanvallende kwaliteiten, kan de 27-jarige Nilsson ook verdedigend zijn mannetje staan en als breekijzer dienen bij stilstaande situaties.

Op basis van zijn indrukwekkende prestaties was Gustaf Nilsson een enorme revelatie in de Jupiler Pro League en speelde hij zijn beste seizoen ooit.

“Gustaf Nilsson, De Onverzettelijke”, kopte Het Laatste Nieuws. “Een 10 voor elegantie en stijl zal hij nooit krijgen, maar wat is die Nilsson een verdomd nuttige spits. Je bent er nooit klaar mee. Niet in de lucht, noch over de grond.”

Union moest Nilsson verkopen

Het vertrek van Gustaf Nilsson brengt Union SG in grote problemen. Eerder verliet Mohamed Amoura de club al voor VfL Wolfsburg, waardoor de nieuwe coach Sebastien Pocognoli een geheel nieuwe aanvalslinie moet samenstellen.

Hoewel de club met Promise David en Mohammed Fuseini al twee nieuwe spitsen heeft aangetrokken, en ook Dennis Eyckert Ayensa nog beschikbaar is, zal de druk vooral op Kevin Rodriguez komen te liggen als de nieuwe targetman van het team.

Daarnaast is Elton Kabangu, ondanks een teleurstellend eerste seizoen, nog steeds aanwezig in Brussel, net als de jonge Christian Makaté. Union had weinig keuze in het laten vertrekken van Nilsson.

De Brusselaars moeten spelers verkopen om hun financiën in evenwicht te brengen, aangezien hun budgetten niet zo groot zijn in vergelijking met de Belgische topclubs.

Nilsson wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

'Solden bij Antwerp: revelatie al in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

99
99
Lardot geeft toe: Essevee bestolen, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

82
82
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

208
208
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

476
476
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

67
67
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

101
101
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

409
409
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

122
122
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1155
1155
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

68
68
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

582
582
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

855
855
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

835
835
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

994
994
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

378
378
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

515
515
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

791
791
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

527
527
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

234
234
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

296
296
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

391
391
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

68
68
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

535
535
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

73
73
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

347
347

Meer sportnieuws