Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

door
Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

Gustaf Nilsson komt met een stevig prijskaartje van 6 miljoen euro naar Club Brugge, dat met bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Nilsson, bekend om zijn lengte, kracht en scorend vermogen, moet een directe impact maken in Brugge.

Zijn veelzijdigheid en doelpunteninstinct maken hem een waardevolle toevoeging voor Club, dat streeft naar succes vanaf dag één. De overige spitsen Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera zullen vrede moeten nemen met een plaats in Nilssons schaduw.

LEES OOK: Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Nilsson wint sportieve en financiële jackpot bij Club Brugge

Na een intensieve onderhandelingsweek heeft Club Brugge zijn gedroomde opvolger voor Igor Thiago gevonden: Gustaf Nilsson van Union SG wordt de nieuwe aanvalsleider van blauw-zwart.

De landskampioen startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro plus bonussen, en sloot de deal af op 6 miljoen euro, een bedrag dat kan oplopen tot 7 miljoen met extra bonussen.

Club Brugge bereikte snel overeenstemming met Nilsson, die in Brugge aanzienlijk meer kan verdienen dan in Brussel. Bij Union SG verdiende de Zweed geen duizelingwekkend salaris, maar bij Club Brugge zal hij zich financieel sterk verbeteren.

“Het is bekend dat Club Brugge dieper in de buidel kan tasten dan Union, en blauw-zwart zal dat ook doen. Zijn salaris zal dus fors stijgen ten opzichte van zijn loon bij Union”, aldus Het Nieuwsblad.

Daarnaast biedt het vooruitzicht om in de Champions League te spelen een extra motivatie voor Nilsson. Geen wonder dus dat hij al meer dan een week akkoord is met Club Brugge.

Concurrentie schrikt: Nilsson moet direct zijn stempel zetten

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Gustaf Nilsson voegt een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

De landskampioen zocht specifiek naar een spits die werkkracht, gestalte en scorend vermogen combineert, en dat profiel vonden ze in Nilsson. De Zweed is een ander type aanvaller dan de huidige spitsen en moet direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge.

Nilsson is al vertrouwd met de Belgische competitie en kan meteen ingezet worden. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

De Zweedse international is bovendien veelzijdig en rendeert zowel in een tweespitsensysteem als in een formatie met slechts één diepe spits.

Nilsson: kracht, techniek, balvast en doelpunten

Gustaf Nilsson is een spits die niet alleen makkelijk scoort, maar ook de ploeg naar een hoger niveau tilt. Met zijn lengte van 1,96 meter past de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge.

Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel. Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maken hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans.

“Nilsson is technisch geen Dolberg, maar hij weegt verdorie op een verdediging”, merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws. Naast zijn aanvallende kwaliteiten, kan de 27-jarige Nilsson ook verdedigend zijn mannetje staan en als breekijzer dienen bij stilstaande situaties.

Op basis van zijn indrukwekkende prestaties was Gustaf Nilsson een enorme revelatie in de Jupiler Pro League en speelde hij zijn beste seizoen ooit.

“Gustaf Nilsson, De Onverzettelijke”, kopte Het Laatste Nieuws. “Een 10 voor elegantie en stijl zal hij nooit krijgen, maar wat is die Nilsson een verdomd nuttige spits. Je bent er nooit klaar mee. Niet in de lucht, noch over de grond.”

Union moest Nilsson verkopen

Het vertrek van Gustaf Nilsson brengt Union SG in grote problemen. Eerder verliet Mohamed Amoura de club al voor VfL Wolfsburg, waardoor de nieuwe coach Sebastien Pocognoli een geheel nieuwe aanvalslinie moet samenstellen.

Hoewel de club met Promise David en Mohammed Fuseini al twee nieuwe spitsen heeft aangetrokken, en ook Dennis Eyckert Ayensa nog beschikbaar is, zal de druk vooral op Kevin Rodriguez komen te liggen als de nieuwe targetman van het team.

Daarnaast is Elton Kabangu, ondanks een teleurstellend eerste seizoen, nog steeds aanwezig in Brussel, net als de jonge Christian Makaté. Union had weinig keuze in het laten vertrekken van Nilsson.

De Brusselaars moeten spelers verkopen om hun financiën in evenwicht te brengen, aangezien hun budgetten niet zo groot zijn in vergelijking met de Belgische topclubs.

Nilsson wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

10
10
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

32
32
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

40
40
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

35
35
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

213
213
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

219
219
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

217
217
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

513
513
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

354
354
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

457
457
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

387
387
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

542
542
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

133
133
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws