Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

1718
Nilsson zet Club Brugge meteen in rep en roer

Gustaf Nilsson komt met een stevig prijskaartje van 6 miljoen euro naar Club Brugge, dat met bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Nilsson, bekend om zijn lengte, kracht en scorend vermogen, moet een directe impact maken in Brugge.

Zijn veelzijdigheid en doelpunteninstinct maken hem een waardevolle toevoeging voor Club, dat streeft naar succes vanaf dag één. De overige spitsen Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera zullen vrede moeten nemen met een plaats in Nilssons schaduw.

LEES OOK: 'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Nilsson wint sportieve en financiële jackpot bij Club Brugge

Na een intensieve onderhandelingsweek heeft Club Brugge zijn gedroomde opvolger voor Igor Thiago gevonden: Gustaf Nilsson van Union SG wordt de nieuwe aanvalsleider van blauw-zwart.

De landskampioen startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro plus bonussen, en sloot de deal af op 6 miljoen euro, een bedrag dat kan oplopen tot 7 miljoen met extra bonussen.

Club Brugge bereikte snel overeenstemming met Nilsson, die in Brugge aanzienlijk meer kan verdienen dan in Brussel. Bij Union SG verdiende de Zweed geen duizelingwekkend salaris, maar bij Club Brugge zal hij zich financieel sterk verbeteren.

“Het is bekend dat Club Brugge dieper in de buidel kan tasten dan Union, en blauw-zwart zal dat ook doen. Zijn salaris zal dus fors stijgen ten opzichte van zijn loon bij Union”, aldus Het Nieuwsblad.

Daarnaast biedt het vooruitzicht om in de Champions League te spelen een extra motivatie voor Nilsson. Geen wonder dus dat hij al meer dan een week akkoord is met Club Brugge.

Concurrentie schrikt: Nilsson moet direct zijn stempel zetten

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Gustaf Nilsson voegt een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

De landskampioen zocht specifiek naar een spits die werkkracht, gestalte en scorend vermogen combineert, en dat profiel vonden ze in Nilsson. De Zweed is een ander type aanvaller dan de huidige spitsen en moet direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge.

Nilsson is al vertrouwd met de Belgische competitie en kan meteen ingezet worden. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

De Zweedse international is bovendien veelzijdig en rendeert zowel in een tweespitsensysteem als in een formatie met slechts één diepe spits.

Nilsson: kracht, techniek, balvast en doelpunten

Gustaf Nilsson is een spits die niet alleen makkelijk scoort, maar ook de ploeg naar een hoger niveau tilt. Met zijn lengte van 1,96 meter past de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge.

Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel. Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maken hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans.

“Nilsson is technisch geen Dolberg, maar hij weegt verdorie op een verdediging”, merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws. Naast zijn aanvallende kwaliteiten, kan de 27-jarige Nilsson ook verdedigend zijn mannetje staan en als breekijzer dienen bij stilstaande situaties.

Op basis van zijn indrukwekkende prestaties was Gustaf Nilsson een enorme revelatie in de Jupiler Pro League en speelde hij zijn beste seizoen ooit.

“Gustaf Nilsson, De Onverzettelijke”, kopte Het Laatste Nieuws. “Een 10 voor elegantie en stijl zal hij nooit krijgen, maar wat is die Nilsson een verdomd nuttige spits. Je bent er nooit klaar mee. Niet in de lucht, noch over de grond.”

Union moest Nilsson verkopen

Het vertrek van Gustaf Nilsson brengt Union SG in grote problemen. Eerder verliet Mohamed Amoura de club al voor VfL Wolfsburg, waardoor de nieuwe coach Sebastien Pocognoli een geheel nieuwe aanvalslinie moet samenstellen.

Hoewel de club met Promise David en Mohammed Fuseini al twee nieuwe spitsen heeft aangetrokken, en ook Dennis Eyckert Ayensa nog beschikbaar is, zal de druk vooral op Kevin Rodriguez komen te liggen als de nieuwe targetman van het team.

Daarnaast is Elton Kabangu, ondanks een teleurstellend eerste seizoen, nog steeds aanwezig in Brussel, net als de jonge Christian Makaté. Union had weinig keuze in het laten vertrekken van Nilsson.

De Brusselaars moeten spelers verkopen om hun financiën in evenwicht te brengen, aangezien hun budgetten niet zo groot zijn in vergelijking met de Belgische topclubs.

Nilsson wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

215
215
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

243
243
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

45
45
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

515
515
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

237
237
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

43
43
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

82
82
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

83
83
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

271
271
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

187
187
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

663
663
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

153
153
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1183
1183
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

735
735
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

391
391
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

374
374
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

856
856
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

679
679
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

629
629
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

760
760
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

710
710
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

313
313
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

545
545

Meer sportnieuws